Filistin - Pkk ilişkisi
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 30 Ekim 2020, 10:27:40


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Filistin - Pkk ilişkisi  (Okunma Sayısı 13842 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Türkçü42
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 10« : 17 Eylül 2012, 03:53:15 »

''Arkadaşlar şimdi yazacağım araştırmayı sizler için dün gece hazırladım. Bu konuda duygusal değil bilimsel düşünmemiz gerekiyor. Öncelikle belirtmek isterim ben Tarih mezunu olarak yakınçağ anabilim dalında yüksek lisans yapmış biriyim. PKK'nın terörist faliyetleri hakkında pek çok araştırma okudum. Filistin halkı için çok üzülüyorum ama yapacağınız yardımların onlardan önce kimlerin eline geçebileceğini bilmenizi istiyorum:

Daha düne kadar Abdullah Öcalan'dan Kani Yılmaz'a kadar tüm PKK'lılar Filistin Kurtuluş Örgütü ve Yaser Arafat'ın kendileri için özel bir önemi olduğunu söylüyorlardı. PKK kampının lojistik sorumluluğunu üstlenen Osman Öcalan PKK kampından bahsederken "Burası eski bir Filistin kampı, bize de Filistin Kurtuluş Örgütü tahsis etti. Kuruluşumuzdan beri büyük desteğini gördük, görmeye de devam ediyoruz" diyordu.

Bir Dev-Sol militanı açıklamasında kendi kamplarını Filistin kurtuluş örgütünün verdiğini ve halen himaye ettiğini doğrulurken bunun nedenini de şöyle açıklıyordu: "Arafat ve Filistin K.Örgütü, dünyadaki tüm silahlı kurtuluş mücadelelerine destek verir. Siz bize terör örgütü diyebilirsiniz ama Filistinliler öyle bakmaz. Temel hedeflerinden biri tüm silahlı mücadele veren kurtuluş örgütlerinin dayanışmasıdır"

PKK'lılar Filistinden aldıkları silah, mühimmat, eğitim gibi desteklere karşılık israillilere karşı savaştıklarını itiraf etmektedirler.

Asıl ilginç olan PKK'ya kamp, silah ve eğitim veren, Dev-sol'a kucak açan Filistin Kurtuluş Örgütü ve Arafatın aynı zamanda Türkiye Cumhuriyetini yönetenlerin gözünde büyük bir müttefik olarak görülmesidir.

Türkiye'deki şehit ailelerine sorun, neredeyse tamamının gözünde Filistin kahraman bir ülkedir. Ama çocuklarını şehit eden PKK militanını filistinlilerin eğittiğini, patlattığını, mayını filistinlilerin verdiğini öğrenirlerse acaba hâlâ filistin'e kahraman diyecekler midir?

Filistin Kurtuluş Örgütünün düşüncesi"Siyasi bir davası olan herkesin silahlanıp can almaya haklı olduğudur" Bu nedenle PKK'YA VERDİKLERİ DESTEK AÇIKTIR.''

Alıntıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt_Tuğrul
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 18


« Yanıtla #1 : 17 Eylül 2012, 09:34:10 »

PKK'lılar Filistinden aldıkları silah, mühimmat, eğitim gibi desteklere karşılık israillilere karşı savaştıklarını itiraf etmektedirler.  
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt_Tuğrul
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 18


« Yanıtla #2 : 17 Eylül 2012, 09:35:57 »

 Yanlışım varsa düzelt ama pkknın en büyük destekçisi israil değil mi? pkklı domuzlar israile karşı nasıl savaşsın kandaş.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Hazar Han
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 68« Yanıtla #3 : 17 Eylül 2012, 13:25:36 »

Zamanında Bekaa vadisinde filistinliler ile beraber eğitiliyordu.
O dönem pkk ile israil arasında bir bağ yoktu. hatta asala(ermeni) terör örgütünün bile israil'i tehdit etmişliği vardır. O dönemler kendine marksist diyen örgütlerin, israil karşıtlığı vardı.
Bu birazda israil'in o dönem marksistlere bakış açısından kaynaklanıyordu.

İsrail'in bekaa vadisini bombalaması ve ortalığı darma dağın etmesinden sonra, yeniden stratejik şekillenmeye gittiler. Bundan sonra pkk herkesin taşeronu olarak hayatına devam etti. yani israil'inde işi düştüğünde yaptı, amerikanında işi düştüğünde yaptı.
Lakin filistin aynı şansı bulamadı çünkü düşmanı israil'di. kimse israil'in düşmanına lojistik sağlamak istemez. ama hamas gibi gruplar aslında israil'e çalışır. bir nevi filistinlinin gazını almaya yarayan sahte kabadayı. zaten hamas, israil tarafından tanınan tek filistinli örgüt.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Erlik Adana
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 17 Eylül 2012, 16:10:57 »

Dünkü Filistin-PKK, bugünkü İsrail-PKK ''ortaklığına'' biz ne kadar ideolojik ve romantik bakıyor olsak da aslında küresel güç dengelerinin son otuz kırk yıldaki durumunu göz önüne alınca gayet tabii cevaplar elde ederiz.

PKK, kurulduğu ilk zamanlarda (şehir ve üniversite yapılanmalarından -tikko, tkmp, dip- ayrılarak gerilla düzenine tam geçiş evresi) yumuşak bir Marksist-Leninist hareket hüviyeti göstermekteydi. Yalnızca hala kullandıkları kızıl flama bile buna kanıt olmaya yeter. Doğu Bloku'nun tamamen silinip bir zaman onların at koşturduğu yere yeni batılı güçlerin yerleşiyor olması zaten bölünmüş durumdaki Filistin'de bulunan Amerikancı-Rusçu örgütlenmeleri de harekete geçirdi. (Bugün El-Fetih ve Hamas dediğimiz gruplara o zaman başka şeyler diyorduk.) Bu bir anlık bir olay değil, çeyrek yüzyıla yayılmış bir siyasi hamleler bütünüdür.

Batılı güçleri bölgeye getiren de İsrail olduğundan bir tepki olarak Araplar Doğu'yu desteklemişlerdir. Az önce zikrettiğim şehir ve üniversite yapılanmalarını desteklerken, bunların son formu olan PKK'ya da açık destek vermişlerdir.

Essad'ların da desteği bundandır.

Bu sebeplerden vakti ile PKK Araplar tarafından destek gördü. Ancak Batılı güçler BOP'u başarmaya yaklaşıp Ortadoğu'da pek çok mevkiyi ele geçirince artık el altından bu planın son basamakları için İsrail taşeronluğa soyundu.

Bir dönem terörün biter gibi görünmesi bundandır. Arap baharıyla beraber terörün azıtması bundandır.

PKK kendine başka bir kucak bulmuştur. Geçiş dönemi kardeşlikçilere yaramış, olanlar bizim aklı evvel Avrasyacıları rezil etmiştir...

Şimdi yaslanıp geriden bakalım kandaşlar!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 15 Mayıs 2018, 10:43:48 »

Baturgan ve 1086 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 15 Mayıs 2018, 10:47:09 »

Filistin'den çıkan silahlarla çocuklarınız şehit oldu. Şimdi çocuğunuzun göğsündeki merminin sahiplerine üzülüyorsanız sizin ben ananızı avradınızı sikeyim!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Böriler
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 15 Mayıs 2018, 13:11:26 »

Filistin'den çıkan silahlarla çocuklarınız şehit oldu. Şimdi çocuğunuzun göğsündeki merminin sahiplerine üzülüyorsanız sizin ben ananızı avradınızı sikeyim!
Katılıyorum ağabey!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KHAZAR Manash
Khazar Manash
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.195


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #8 : 15 Mayıs 2018, 19:14:23 »

Tek kelime ile Yahudileri bazı noktada örnek alınması gerek.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.221 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.041s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.