Fetö gitti menzil geldi
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 05 Nisan 2020, 02:28:58


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Fetö gitti menzil geldi  (Okunma Sayısı 160 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kaan Ulas
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.550


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« : 08 Aralık 2019, 01:08:06 »

Öncelikle söze iktidarı özetlerken sürekli olarak kullandığımız bir cümle ile başlamak istiyorum. “Tekellere ve tarikatlara dayalı islâmofaşist sermaye diktatörlüğü” tekeller, dış ticaret kurumları ve emperyalist güçlerin desteklediği kuruluşların sağladığı maddi destektir. Tarikatlar ise 17 yıllık iktidar çerçevesinde arka plandan hiç eksik olmayan dini kuruluşlardır.

Bu dini kuruluşların birinden bahsedeceğim.
“Menzil tarikatı” 1930 yılında Muhammed Raşit Erol tarafından kurulmuştur. Bugün merkezi Adıyaman’da bulunmaktadır. Nakşibendi tarikatının birçok kolundan biridir.

Kısa bir ön bilgiden sonra detaylara geçiyorum. İlk iktidara gelişlerini bir hatırlayalım. Aslında seçim beyannamesinde de belirttikleri gibi “AKP muhafazakardır” bunu açık açık söyleyebiliyorlardı. Çünkü bu köklü tarikatın desteği onlardan yanaydı ve bunun farkındalar idi. AKP’nin kuruluşundan itibaren partinin içinde yer almış pek çok önemli ismin de Nakşibendi tarikatına bağlı olduğu da biliniyor.

Önceki yıllarda ANAP ve DYP içindeki siyasetçiler arasında da bu tarikatların bağlısı ya da sempatizanı olan pek çok siyasetçi bulunuyordu ancak AKP’de bu oran katlanarak arttı ve tarikatlar AKP üzerinden, siyaset yoluyla kamunun her kademesinde kadrolaşmayı bu dönemde başardı. AKP’nin önemli isimlerinden Abdülkadir Aksu, Mehmet Ali Şahin, Ali Coşkun, Kemal Unakıtan, Recep Akdağ, Binali Yıldırım, Hilmi Güler, Zeki Ergezen gibi isimlerin Nakşibendilikle ilgileri olduğu geçtiğimiz 14 yıl içinde epeyce yazılıp çizildi.

Nakşibendi cemaati 3 Kasım 2002 genel seçiminde AKP’ye destek verdi. Hatta verdiği desteği bir basın açıklamasıyla kamuoyuna da duyurdu. Cemaatin lideri konumunda bulunan Nurettin Coşan, seçimin hemen öncesinde Sağduyu Partisi adına yaptığı açıklamada, ‘AKP farklı seçmen kitlelerin beklentilerinin odaklandığı bir sentezi daha başarılı bir biçimde oluşturarak, diğer partilerden daha avantajlı bir konuma gelmiştir. Bu yüzden bu seçimlere özel, desteğimiz AKP’yedir’ demişti.

Bu cemaat şu anda arabuluculuk sınav sorularını ç’almakla suçlanıyor. Ayrıca sağlık bakanlığına verdikleri “Gavs” kodlu uçaklar da durumun nerelere geldiğinin bir başka göstergesi. Yani AKP 2002 vizyonunu asla terk etmeyecek gibi görünüyor.

ALINTI: İLAVE TV
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.056 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.