Neden Ulusalcılık Değil de Türkçülük-Turancılık
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 21 Ocak 2021, 07:59:46


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Neden Ulusalcılık Değil de Türkçülük-Turancılık  (Okunma Sayısı 2404 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« : 06 Mart 2014, 11:31:13 »

  Anayasamızın 66. maddesine göre Türk milletinin tanımı Türk vatandaşlığına bağlı olarak şöyle oluşmuştur:
 Türk Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türktür.

Türk babanın veya Türk ananın çocuğu Türktür.

Vatandaşlık, kanunun gösterdiği şartlarla kazanılır ve ancak kanunda belirtilen hallerde kaybedilir.

Hiçbir Türk, vatana bağlılıkla bağdaşmayan bir eylemde bulunmadıkça vatandaşlıktan çıkarılamaz.

Vatandaşlıktan çıkarma ile ilgili karar ve işlemlere karşı yargı yolu kapatılamaz.

   Cumhuriyet kurulurken, gayrimüslim azınlıkların ayrıcalık talep etmesi işleri içinde, politik dehasını da kullanarak ulus devletle örtüşmesi için, Atatürk'ün Türkiye Vatandaşı olan bütün müslümanlar, Türk'tür, Türk milleti kurucu unsurdur şeklinde bir siyaset gütmüştür. Bu itibarla bakıldığında cumhuriyet tarihi boyunca resmi eğitimle öğretilen şekliyle, balkanlardan, kafkaslardan göçen gayri Türk unsurlar, k.rtler, araplar, lazlar hep Türk olarak bilinmiştir. Bu söyleme de Türk kökenliler dışında zaten kimse inanmamıştır. Lakin devletin tek parça halinde, ulus devlet statü özelliğini koruması için bu maddenin anayasada kalması şu an akpkk politikalarını boşa çıkarması açısından öneme sahiptir.
  
  Bizim ulusalcı dediğimiz, çin malı milliyetçiliğin de temel çıkış noktası budur. Bu tanımı resmi olarak değil de gerçek tanım olarak kabul etmek ve sadece Türkiye vatandaşlarının milliyetçiliğini yapmak dünyanın en aptalca işidir. Bir kere bu tanıma göre, Türkiye vatandaşı olmayan Türkiye nüfusunun en az 5 katı olan Türkler, Türk milleti tanımının dışında kalıyor. Kendini yeminli Türk düşmanı olarak atayan içerideki etnik unsurlar ise Türk olarak görülüyor ve sinsi tehlikenin koynumuza hançer olarak saplanmasına kendi elinle imkan veriliyor. Ulusalcı zihniyete göre, Türk Cumhuriyetlerinin hiç birinin Türk milliyetiyle hiç bir bağı kalmamıştır. Turancıların idealleri ancak bir Enver Paşa romantizmidir. Avrupa ve Amerikaya da karşı olunduğuna göre, dünyada ittifak yapabilinecek tek güç Rusya ve çin devletleridir. Bu lokomotife iran da yeni eklenmiştir. Düne kadar iran onların gözünde şeriatla yönetildiği için öcüydü. Bugün itibariyle ulusalcı zihniyette bir mollaseverlik baş göstermiş durumdadır.

  Ulusalcı zihniyete bakıldığında, parmakla sayılacak kadar TGB sempatizanı dışında hiç genç kadroları yoktur. Hepsi ömrünün aralık ayını yaşayan, beyni sulanmış, idrak yeteneğini kaybetmiş ve günümüzü okumaktan yoksundurlar. Bunun nedeni, bu zihniyetin dünün(80 öncesinin) sıkı sosyalisti olmalarıdır. Ümit Özdağ'ın da belirttiği gibi darbe sonrasında avrupaya çıkan sosyalistler, asıl dünyanın kendi hayallerinde ürettikleri gibi olmadığını  görüp hayal kırıklığına uğramışlardır. Dünyanın hiç bir ülkesinde, sosyalistler dahi, milliyeti inkar edip halkların kardeşliği zırvasını şiar edinmemişlerdir. Fransaya gittiğinde, kendine kardeş gözüyle bakacak fransızın,' ben öncelikle fransız sonra sosyalistim başka kapıya', şeklindeki tavrını gördükten sonra, kendi düşün dünyalarını sorgular olmuşlardır. Ondan sonra da galiba kendilerine milliyetçiyim demeye utandıkları için ulusalcı gibi bir tabiri uygun görmüşlerdir.
  Ulusalcı zihniyetin en uç tezahürünü işçi partisi ve aydınlık gazetesinde görebilirsiniz. Alıntılar yaparak gereksiz ayrıntıya boğmak istemiyorum yazımı fakat aydınlık gazetesini 2-3 gün boyunca bayiden alıp, köşe yazarlarını okuyunca, zaten saat gibi baştan sardığını ve ulusalcı zihniyetin düşüncesinin sığlığını göreceksiniz. Dünkü bir başlıkta da bahsettiğim gibi, Türkçülükle en sert biçimde karşı karşıya geldikleri nokta çin ve UYGUR TÜRKLERİ meselesidir. Öncelikle şu konuya açıklık getirelim. Uygur bölgesi çin devletinin sınırları içerisinde değildir, çin devleti on yıllardan beri o bölgede işgal halindedir, tıpkı israilin filistini işgali gibi. Bu yüzden sebep oradaki Uygur Türk hareketini, Türkiye cumhuriyetinin pkk hareketiyle özdeşleştirmek her en iyimser tabirler cahillik olur. Ulusalcı zihniyetin sık sık çarpıttığı nokta budur. Oradaki Türkleri buradaki pkk yla eş değer göstererek Türk ulusunun meşru savunma hakkının aleyhinde propaganda yaparak kime hizmet ettiklerini düşünürler?
  Onlara göre dünya hala amerika ve karşıtlığı üzerinde şekillenmektedir. Kendileri gibi düşünmeyen herkes abd ye hizmet etmiştir. ABD imparatorluğunu yıkabilmek sadece rusyanın emrine girmekle mümkün olur.  Başka alternatif yollar düşünmek hayalciliktir, Türk birliği gibi...

 Onların dünyasına göre Atatürk de sadece onların Atasıdır. Atatürk'ün Türkiye dışında kalan Türk elleriyle hiç bir bağlantısı yoktur, sanki Atatürk'ün fikir hocası Ziya Gökalp olmamış gibi. Onlara göre vatan sadece Anadoludur Türklere.  Atatürk, dönemin şartlarının gerektirdiği üzere sovyetlerle işbirliği yaptı diye, Atatürk'ün yolundan gitmek sadece rusyaya hizmet etmekle olur. Atatürk'ün ulusun menfaatlerinin gerektirdiği gibi çok yönlü bir dış politika izlediğini idrak edemezler. Lakin Atatürk'ün amerikalı misafirlerini ağırlarken, amerikalı dostlarımız ibaresini görseler, Atatürk'ü amerikan uşağı şeklinde itham ederlermiydi burası muallakta kalan bir nokta.

  Ulusalcı zihniyetle ortak noktamız gibi görünen laiklik ilkesinde de benim gözlemime göre büyük farklılıklar var. Laiklik, din şeriatının devlet işlerine karışmaması, devletin her inanışa mensup vatandaşına eşit muamele göstermesi şeklinde tanımlanırken, ulusalcı zihniyete göre, din inkar edilmesi gereken bir olgu, dindarlar aşağılanması gereken cahil köylülerdir. Bunların camiasından bir tane hem de prof.dr. olan bir kadın, hiç utanmadan sıkılmadan, çocuklar namaz öğreneceğine dans etmeyi öğrensin gibi talihsiz bir ifade kullanmıştır. Dini inanışlara karışmadıklarını her fırsatta belirtmelerine rağmen, ateizmin yüksek oranda olduğu ülkelerde suç oranının düşük olduğu tezini işleyerek, ateizmi meşru bir zemine oturtma çabasını da göstermektedirler.
  Halkımızın büyük çoğunluğunun, din ekseninde siyaset yapan partilere aldanarak cahilce davranışlar içine girdikleri doğrudur. Ama bu Türk milletinin aşağılık olduğu değil sadece biraz daha ilgiye, eğitime, çalışmaya ihtiyacı olduğunun göstergesidir. Benim anladığım şekilde Türkçü, kendi içinden geldiği toplumu aşağılayan, onlara tepeden bakan değil, onun yanında onun derdiyle dertlenen, onun dünyasında yer edinmeye çalışan ve eninde sonunda onu kendi yoluna sokmayı başaran idealist insanlardır. Ulusalcı ideoloji bundan çok uzaktır. Topluma tepeden bakmak en büyük meziyetleridir. Zaten toplum içinde çok fazla taban bulamamasının nedenlerinden birisi de budur.

  Bu kadar temel farklı noktalar olmasına karşın, hiç mi ortak noktamız yok derseniz, belki de şu günlerde en büyük ortak noktamız olan, anayasadan Türk milleti ibaresinin kaldırılmasına karşı olan tepkilerimizdir. Belki bu noktada, ortak düşmana karşı ortak eylem birliğine, ittifaka bile gidilebilir.
  Türkçü hareketin nihai amacı, Türkiye de ve bütün Türk yurtlarında mutlak iktidarı eline almaktır. Bu iktidara giden yolda ulusalcılarla bile ittifak yapılabilir fakat iktidara geldikten sonra, tıpkı iran devriminin sosyalistleri yok etmesi gibi, tıpkı Türkiye de akp karşı devriminin beraber yürüdüğü f tipi hareketi namlunun ucuna koyması gibi, Türkçü hareket de ulusalcı hareketi tırpanlayıp yok etmelidir. 

  Herşeyden de öte bizim yolumuz uzun, meşakkatli bir yoldur. Sadece bugün düşünülerek siyaset yapılmaz. Her an değişebilen dünya dinamiklerini göz önünde bulundurarak, gerçekçiliğin rehberinden ayrılmayarak, kendi yolumuzu çizmek Türkçülerin ve gelecekte oluşacak Türkçü iktidarın temel taşlarını oluşturmalıdır.  
                                           ----tunç yürekli----
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.784


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #1 : 06 Mart 2014, 15:44:33 »

Şimdilerde gerçek Türk düşmanı olan iktidar ve yandaşlarına yazılı, görsel basında yaptıkları sert eylemleri destekliyorum, en azından okuyup seyrediyorum Ulusalcıları. Bir artıları dahi olsa hiç yoktan iyidir mantığı ağırlıkda ama geçmişi örneğin topalın sallana sallana bir piçin yanında fetih yapmış komutan edasıyla pekekalı itleri denetlerkenki görüntüler sümen altımızda bekliyor.

Türk milletinin Türkçü olması zor görünüyor, dinci veya Kominist olacağına ulusalcılık adı altında ılımlı sol görüşte olmasıda daha zararsız gibi görünüyor, işte dinci iktidarı görüyoruz, ellerinden gelse Türk kelimesini dahi yasaklayacaklar ama ulusalcı dallamalar en azından Türk diyip ellerine bayyrağı alıp eyleme gidiyorlar.

Bu sosyal paylaşım sitelerinde benim ilk gözüme çarpan çarpıklık bütün Türkçü geçinenlerin %80 ı bu ulusalcılarla aynı havayı soluyor, çok az bir farkları var Deniz gezmiş adı gibi, oralarda Türkçüler nasıl oluyorsa bu koministlere karşı ama sayfalarına baktığınızda Deniz Gezmişçi yazarların paylaşımları var. Bu Türkçülerin çoğu Hablemitoğlunu bilmezlerken Kominist Uğur Mumcu gibi kansıza adeta tapıyorlar.

Bu ulusalcı Türkçü geçinen pezevenkler şuursuzca islam karşıtlığı yapıyorlar ve direk müslüman olanlara küfrediyorlar ve bunları Türkçülük adı altında yapıyorlar, bunlar tutulmuş hainler değilmidir, eğer böyle olmasa dünyadaki Türklerin diyelim ki kesin bu %90 ı müslüman değilmidir, bir Türkçü nasıl olurda müslümanlık adı altında Türke küfredebilir, işte bunlar bu ulusalcı denilenlerin içerisinde bulunan soysuzların eseridir.

Bizim amacımız Ulusalcı denilen görüşün içerisindeki hani o samimi yüreğiyle bulunan gerçek Türk çocuklarını sen ulusalcı piçsin diyerek ötelemek değil, asıl piçlerden ayırmak olmalıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« Yanıtla #2 : 08 Mart 2014, 00:01:08 »

 Hiç bir düşünceye mensup Türk çocuklarını sen piçsin diye ötelemeye hakkımız yok. Eğer samimi vatansever ve kafası biraz çalışıyorsa her ideolojiden soydaşımız Türkçülüğe er ya da geç geçiş yapacaktır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.136 Saniyede 24 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.009s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.