Ermenilerin kaleminden ihanetin maskesi ermeni k*rtleri yada "K*rtleşen Ermeni
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 10 Temmuz 2020, 09:12:49


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ermenilerin kaleminden ihanetin maskesi ermeni k*rtleri yada "K*rtleşen Ermeni  (Okunma Sayısı 2877 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
☾š™ÂϜϓſϞ™Â☾š
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 204


Herkes Olma - TÜRKÇÜ Ol Yeter..!!!


« : 23 Mart 2016, 06:45:38 »

Baştan söyleyim çok ilginç bir kitaba benziyor..Daha fazlasını merak ediyorsanız kitabı 12 Tl karşılığında satın almalısınız..! Ben alacağım..
                                                                                                               
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın


“Ermenilerin Kaleminden Kürtleşen Ermeniler” ve Tayyip, Pakraduni mi?


Thomas ve Esther Mugerditchian adlı Ermeni çift tarafından yazılmış olan iki ayrı kitapçık, “Ermenilerin Kaleminden Kürtleşen Ermeniler” adıyla tarafımızdan tercüme edilip yayına hazırlandı ve Tarih&Kuram Yayınları tarafından yayınlandı. Kitabın Thomas Mugerditchian tarafından yazılmış olan ilk kısmının adı; “Diyarbakır Katliamları ve Kürt Zulümleri”. İkinci kısmı ise eşi Esther tarafından yazılmış: “Türk Tuzaklarından – Bir Ermeni Ailesinin Kaçış Öyküsü”.

Thomas K. Mugerditchian, 1914 yılında I. Dünya Savaşı çıkana kadar Diyarbakır’daki İngiliz Konsolosluğu’nda konsolos yardımcısı ve tercümandı. Osmanlı İmparatorluğu, İngiltere ile savaşa girince Konsolos Monck-Mason ile beraber Türkiye’yi terk etti. Kitabını, 1919’da Kahire’de İngiliz istihbaratının hizmetindeyken yazmıştı.

Mugerditchian bir İngiliz ajanıydı. Türkiye’den kaçmasının ardından da bu suçlamayla idama mahkûm edilmişti. Ayrıca kendisinin ve eşinin İngiliz İstihbaratı ile ilişkileri değerli ABD’li tarihçi Prof. Dr. Justin McCarthy’nin yine Tarih&Kuram Yayınları arasından çıkan “Amerika’daki Türk İmgesi” adlı kitabında saptanmış ve belgeleriyle okuyucuya sunulmuştu. McCarthy; İngiliz Dışişleri Arşivi’nde bulunan Mugeditchianlarla ilgili bir belge için şunları yazmıştı:

“FO 141/468 sayılı dosyada Thomas Mugerditchian ile ve onun hakkında yapılan tüm yazışmaları bulabilirsiniz. Hatta kendisine İngiliz hükümetinden aylık bağlanması için yaptığı başvuru da bu dosyanın içindedir.”

1919 yılında ilk baskısı Ermenice yapılan ve hemen İngilizceye çevrilen kitap, o yıllarda İngiliz İstihbaratı’nın yazdırdığı ve dünya çapında, özellikle de Amerika’da, Türkiye ve Türkler aleyhine kamuoyu yaratmak için yaydığı propaganda broşürlerinden biridir.

Kitabın temel amacı Türklerin, Ermenileri katlettiği yalanını yaymaktı. Kitap Ermeni soykırımı iddialarına temel oluşturmak adına Ermeni kuruluşları ve Türkiye’deki Ermenici çevreler tarafından halen kullanılmaktadır.

Peki, bu tipik İngiliz propaganda broşürünün bizim için önemi nedir? Bu önem; alışılmış, uydurma ve inanılamayacak kadar abartılı Ermeni iddialarının yanı sıra Kürtleşmiş Ermeniler meselesini gündeme getirmesi. Kitapta Kürtleşen Ermeni grupları arasında sayılan, hatta merkezi bir yere sahip olanlar Bagratuni ya da Pakraduni Ermenileri.

Türkiye, Pakradunileri son dönemlerde sık duyuyor. Tayyip Erdoğan’ın aile köklerinin bunların Gürcüleşmiş bir koluna dayandığı iddiaları kamuoyunu meşgul ediyor. “Ermenilerin Kaleminden Kürtleşen Ermeniler” bu Pakraduni/Bagratuni meselesi başta olmak üzere “Kripto-Gizli Ermeniler” hakkında merak edilenlere ışık tutacak nitelikte…

Kürtleşen Ermeni aşiretleri

Bazı Ermeni gruplarının doğu ve güneydoğuda Kürtlerin, Karadeniz’de ise Gürcülerin arasına karıştığı, kimliklerini gizleyerek varlıklarını sürdürdükleri öteden beri bilinir. “Kripto Ermeniler” ve özellikle de Pakraduni/Bagratuniler konusu ise son birkaç yıldır şehir efsanesine dönüştü. Fakat işin “söylence”nin ötesinde bir gerçekliği var. Bu, birçok önemli bilim, kültür ve siyaset adamı tarafından gündeme getirildi.

Bu isimlerden biri Hollandalı ünlü sosyolog ve Kürdoloji uzmanı Martin van Bruinessen’di. “Kürtlük, Türklük, Alevilik”, “Ağa, Şeyh ve Devlet”, “Kürdistan Üzerine Yazılar” adlı meşhur kitaplarında Varto, Siirt, Şırnak, Tunceli, Hakkari, Şırnak gibi bir çok bölgede “kripto Hıristiyanlarla” karşılaştığını belirtmiştir. Konuya değinen bir diğer kişi de Prof. Dr. Abdülhaluk Çay’dır. “Kürt Dosyası” adlı geniş çalışmasında konuyu benzer şekilde ele almıştır. Türk Solu başyazarı Gökçe Fırat ise “Türk Yurdu Anadolu” adlı çalışmasında konuya değinmiştir.

Mugerditchian’ın yazdıkları ise bu konuda merak edilenleri ortaya çıkarmış durumdadır. Kitabı ilk olarak eski Türk Tarih Kurumu Başkanı ve MHP milletvekili Yusuf Halaçoğlu gündeme getirdi. 2007 yılında, kendisini Kürt Alevi olarak gösteren bazı aşiretlerin ve kişilerin aslında Ermeni kökenli olduklarını açıklamasının üzerine çıkan tartışmada, Kürtleşen Ermeniler için iki kaynaktan biri olarak Mugetditcian’ın kitabını saymıştı. Halaçoğlu’na en büyük tepki Kürtçü çevrelerden gelmişti. Oysa “Hepimiz Ermeniyiz” diyen kesimlerin Ermeni kökenli Kürtlerin varlığından rahatsız olması garip bir çelişkiydi. Sonrasında Halaçoğlu bir televizyon programında Mugerditchian’ın bahsettiği bu aşiretlerin bazılarının Ermenice isimlerini saymış, fakat bugünkü kimliklerini açıklamamıştı.

Gerçekte Mugerditchian’ın saydığı gruplar arasında Batmanlı Reşkotanlar, Halis Öztürk gibi sonradan DP milletvekili olmuş Ağrı İsyancılarıyla ilişkili Mamikanlar, Şeyh Sait’in dedesinin bir kolundan geldiği iddia edilen Alikanlar, meşhur Mutkili Hacı Musa Bey’in aşireti Mutkiler, AKP milletvekili Orhan Miroğlu’nun aşireti Mahallemiler, Taşnak-Hoybun yöneticisi ve Kürtçü-Ermenici müzisyen Civan Haco’nun dedesi Haco Ağa’nın aşireti Aşiti-Heverkanlar gibi gruplar vardı.

Bu şaşırtıcı listenin en önemli maddesi, esas merak konusu olan Pakradunilerdi.

Ve Pakraduni gerçeği…

Mugertditchian, verdiği listede Pakradunik adlı Ermeni aşiretinin Kürt Bakeran aşiretine dönüştüğünü anlatır.

Şimdi tüm Türkiye’nin gündeminde olan Pakraduniler ya da Bagratlar sıradan bir aşiret değil, bir Ermeni Prensliğinin hanedan ailesidir. Meşhur İngiliz ajanı ve diplomatı Mark Sykes bunlardan “Bekran” adıyla ve Ermeni kökenli olduklarını belirterek bahseder.

Pakraduniler hakkındaki çok ön plana çıkmış bir iddia hem Ermeniler hem de Gürcüler arasına karışmış ve bunlara hükümdar olmuş bu hanedanın aslında Yahudi kökenli olduğudur. Musevi kökenli bilim adamı Prof. Dr. Avram Galante bunlar üzerine “Les Pacradounis ou Une Secte Armeno-Juive/Pakraduniler veya Bir Ermeni-Yahudi Tarikatı” adlı bir kitapçık da yazmıştır. “Türkiye’de Kim Kimdir?” adlı kitabında Oğuz Hakan Göktürk, dağıldıkları bölgeyi şöyle anlatır:

“Bagratuniler, Anadolu’da çok geniş bir alanda varlıklarını devam ettirmişlerdir. Kars (Ani), Ardahan, Iğdır, Ağrı (Doğubeyazıt, Eleşkirt), Sivas (Divriği), Malatya (Arapkir), Siirt, Batman (Sason), Erzurum (Oltu, İspir), Muş (Varto), Bingöl (Kiğı), Van (Başkale, Erciş), Erzincan (Tercan, Kemah, Kemaliye-Eğin), Bayburt, Trabzon Rize (Potamya), Atvin gibi şehirlerin yanı sıra Doğu Karadeniz, İç ve Doğu Anadolu’nun diğer bölgelerinde de günümüzde yoğun bir şekilde yaşamaktadırlar.”  

Burada sayılan kimi bölgeler Mugerditchian’ın verdiği bilgilerle örtüşür.

Seyit Rıza ve Tayyip’i birleştiren şey Pakraduni bağı mı?

Şimdi gelelim işin en önemli noktasına…

Tayyip Erdoğan, Dersim tartışmalarını başlattığı, Seyit Rıza’yı savunduğu zaman oldukça garipsenmişti. Koyu “Sünni” ve “İslamcı” Tayyip’in “Alevi” Seyit Rıza’yı bu kadar sevmesini ancak ortak Atatürk ve Türklük düşmanlılarıyla açıklayabilirdik. Fakat Pakradunilerle ilgili son ortaya çıkanlar, bu birliktelik hakkında farklı bir sorunun akıllara gelmesine neden oldu: Acaba Seyit Rıza ile Tayyip’i birleştiren ortak bağ Pakraduni kökleri miydi?

Nasıl mı?

Mugerditchian, Dersim aşiretlerinin birçoğunun Ermeni kökenleri üzerinde durur. İsim vermeden bu aşiretlerin en meşhurlarından birinin reisinin evinde Ermeni Krallığının tacının ve bayrağının bulunduğunu anlatır. Bunları almak için bu ünlü “Reis”e para teklif eder. Ama şu cevabı alır:

“Despotluğun ortadan kaldırılacağı günler gelecektir, zulüm ve baskı kaybolacak ve din serbest olacaktır. O zaman bu kutsal emanetlerle kendimin bir Ermeni kralının soyundan olduğumu kanıtlayabilir ve atalarımın hanedanını yeniden başlatabilirim.”

Mugerditchian, Ermeni olduğunun bilincinde ve gelecekte Pakraduni hanedanını yeniden başlatarak Ermeni krallığı kurma azmindeki ünlü Dersim aşiret reisinin kim olduğunu söylemez. Fakat o dönemin en ünlü Dersim aşiret reisinin Seyit Rıza olduğu açıktır. Ayrıca Seyit Rıza’nın idam edildikten sonra sünnetsiz olduğunun anlaşılması, sık sık kendisine ait Vank köyündeki kiliseyi ziyaret ettiğinin bilinmesi bahsedilenin, o olma ihtimalini son derece güçlendirir.

“Türkiye’de Kim Kimdir?”de ise Tayyip Erdoğan’ın ailesinin soyadı kanunundan önce anıldığı isim olan “Bakatoğlu”nun Bagratuni kelimesinden türediği ve bu kökenden geldikleri iddia edilmiştir:

“…Doğu Karadeniz’e doğru yayılmış Gürcü Bagratuni ailesi olan Bakatoğulları da bu sınıfa dâhildi. Gürcü Bagratuni ailesi olan Bakatoğulları diğer ayanlardan farklı olarak Osmanlı Devleti’ne hiçbir zaman itaat etmemişti.”

Bakatoğulları ya da “Müslümanım deyip geçenler”

Tayyip Erdoğan’ın ailesi Bakatoğulları için söylenenler şunlardır: Büyükbabasının adı Teyyüp, babaannesi Fattuli, büyük babaannesinin adı Farfuli’dir. Büyük dedesinin adı Bakatoğlu Memiş’tir. Onun babasının adı Yunus, onun babası da 1875 doğumlu Kırcasakallı Mehmet Efendi’dir. 1750’de Rize’ye geldiği ve Bagratunilerden olduğu söylenmektedir.

Acaba Bakatoğulları, gerçekten Pakraduni miydi? Ermeni kökenli oldukları söylenen bu bölgenin sakinlerinden Hemşinlilerle ilgileri var mıydı? Bu sorular şimdilik yanıtsız.

Bu iddiaların doğruluğunu ya da yanlışlığını net bir şekilde bilmemiz de tabii ki mümkün değil. Fakat şu iki söylemin dikkat çekici benzerliğinin altını çizmeden de edemeyeceğiz:

Birincisi; Hrant Dink Vakfı’nın yayınladığı “Müslümanlaş(tırıl)mış Ermeniler” kitabından:

“Daşyan 1910-1911 yıllarında Karadeniz şehirlerini ziyaret etmiş ve Tortum yakınlarında, Müslümanlaştırılmış Ermeni olan yöre halkıyla konuşmuştur. Onlara kimliklerinin ne olduğunu sorduğunda, ‘Müslümanız’ yanıtını verirler. ‘Hangi Müslüman? Kürt mü, Türk mü, Laz mı?’ diye sorulduğunda ise, hepsine ‘Hayır’ derler; Çerkes ya da Gürcü de olmadıklarını belirtirler ancak Ermeni odlularını söylemezler. ‘Ermeniyiz’ diyemezler, çünkü ‘Ermeni’ ve ‘Hıristiyan’ başka yerlerde olduğu gibi, burada da birbirine denk olarak algılanmaktadır. ‘Atalarımız hak dini (İslamiyet’i) bulmuşlar, bu bize yeter.’ Son cevapları buydu…”

Diğer diyalog ise Tayyip ile babası arasında geçen o meşhur diyalogdur:

“… İmam Hatip’te okuyorum, bana diyorlar ki sen Rizelisin, Laz’sın. Bu kadar ısrar edince babama ‘Baba biz neyiz? Türk müyüz Laz mıyız’ diye sordum… Babam dedi ki; ‘Oğlum ben de bilmiyorum’ dedi. Büyük dedem ‘Allah bize kavmimizi (milletimizi) sormayacak’ demiş. Ne demek bu? Allah bize ölünce ‘Rabbin kim? Nebin kim?’ diye soracak… Sana sorduklarında, ‘Müslümanım’ de geç.”

Bu kadar “tesadüf” karşısında “af edersiniz” kuşkulanmakta çok da haksız sayılmayız, değil mi?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın


Türk'ün geçmişine olan ilgisi ve merakı Tanrı'ya doğru ilk adımdır..!!!
KHAZAR Manash
Khazar Manash
BİLGE BOZKURT
Atsızcı
***
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.192


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #1 : 13 Nisan 2016, 23:19:51 »

Bunu düşünerek okuyalım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Erlik Tanrıöğen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 870


Nur'dan Rıza aldık.


« Yanıtla #2 : 13 Mayıs 2016, 08:35:42 »

Saçmalık. Safsata. Popülizm.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.287 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.