Ermeni Haber Ajansı
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 18 Eylül 2020, 15:53:55


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ermeni Haber Ajansı  (Okunma Sayısı 4043 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tata Tunga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 807Site
« : 10 Eylül 2012, 19:41:03 »

Türkçe yayın yapan Ermeni Haber Ajansı vardır. Sorun kökeninden çok Türkçe ermeni propagandası yaparak hem Türklerin beynini yıkaması, hem de Türkiye'de yaşayan ermenileri ermenistan tarafına çekmeye çalışmasındadır. Bunlara karşı önlem alınmalı, hiç değilse genç Türk nesillerini bunlara karşı uyarmalıyız. İşte bir yazıda yapılan söyleşi örneğini baştan sona aktarıyorum:

Fehiye Çetin :Türkiyenin resmi tarihi ve resmi söylemi koca bir yalan üzerine kurulduGeçtiğimiz günlerde Erivana gelen Hrant Dinkin avukatı ve “Anneannem” kitabının yazarı Fethiye Çetin, ikinci kitabının “Torunlar” kitabının tanıtımı yaptı.

Fethiye Çetin, “Anneannem” adlı kitabında bir islamlaştırılmış Ermeninin torunu olduğunu anlatıyor. Adı, Seher olarak değiştirilen Hevanuş Hanım, 1915 Ermeni tehcirinde, annesinin elinden askerlerce zorla alınmış ve bir Müslüman kızı olarak büyütülmüş, evlendirilmiş
Erivan’dayken Fethiye çetin Ermenihaber.am haber sitesine özel demeç verdi. Kendisine yönetilen sorularına verdiği cevapları aşağıdaki gibidir.

İslamlaştırılmış bir Ermeninin torunu olduğunuzu öğrenirken ne hissetiniz?

İlk duygum, ‘isyan’dı. Bize yalan söylendiğini öğrendiğimde, tarihin beni de bu kadar ilgilendiren bir dilimine ilişkin gerçeklerin bizden saklandığı için kuvvetli bir öfke ve yalanlar karşısında isyan. Sokaga çıkıp ‘bize yalan söylüyorlar’ diye bas bas bağırmak istedim.
Aynı zamanda derin bir utanç duygusu kapladı içimi. İnsanın insana yaptığı bu inanılmaz davranışlar ve vahşet karşısında insan olarak utanç duydum. Utanç duygumun bir başka nedeni de, taşıdığım kimliklerin birinin diğerine yaptıklarından utanç duyma şeklinde gerçekleşti. Ve aynı zamanda derin bir acı…

Bu günler Erivanda 2. kitabınızın “Torunlar”ın basın tanıtımı yaptınız. Kitap hakkında biraz anlatır mısınız?

 Anneannem kitabı, Türkiye’de 2004 yılında yayınlandı. Bu kitabın yayınlanmasının ve kitapla ilgili haberlerin basında yer almasının ardından o kadar çok insan bana ulaşıp kendi ninelerinin ya da dedelerinin hikayesini anlattı ki, bu hikayelerin her biri, resmi tarihin ve resmi söylemin koca bir yalan üzerine kurulduğunu kanıtlıyordu. Ayrıca, Anneannem kitabı ile hikayenin, yani bir insan hikayesinin bu yalanları tam ortasından çatırdattığını, okuyan her insanda 1915’te neler olduğuna ilişkin merak uyandırdığını gördük. Ayşe Gül Altınay ile birlikte bu hikayeleri de bir kitapta toplamaya karar verdik. Anlatılan çok sayıda hikayeden sadece kabul edenlerinkini kitaba aldık. Yıllardır yaratılan tabu ve korkular nedeniyle çok sayıda hikaye ne yazık ki kitaba giremedi.

Edebi faaliyeti dışında , siz mükemmel bir avukatsınız. Şu an Hrant Dinkin davasıyla da uğraşiyorsunuz. Bu davadan ne bekletileriniz var?
Hrant’ın öldürülmesiyle birlikte artık sadece Hrant Dink davaları, soruşturmaları ile Agos ve Hrant Dink Vakfı’nın avukatı olarak çalışıyorum. Cinayetin üstünden dört yıldan fazla bir zaman geçmiş olmasına, mevcut sanıkları yani tetikçileri amettirenin cezalandırılabilmesi için kuvvetli bir kamuoyu yanında, dünya kadar delil, belge ve bulgu bulunmasına rağmen bugüne kadar ne yazık ki bu mümkün olmadı. Çok kısaca ifade etmek gerekirse, belge var, delil var, tanık var ancak bütün bunları soruşturacak bir irade yok. Aksine güçlü bir irade bu davanın nasıl sonuçlanması gerektiğine karar vermiş ve sınırlarını çizmiş, yargılama makamları da bu sınırın dışına çıkmıyor.
Ancak, kamuoyu dört yılı aşkın bir zamandır, Hrant’ın asıl katillerinin cezalandırılmasını talep ediyor ve bu talep hala çok güçlü. Bu cinayetin ipuçları yargı konusu yapılmasa da devlet görevlilerini işaret ediyor ve bunu davayı izleyen herkes görüyor.
Bu dava, büyük bir olasılıkla o güçlü iradenin yani devletin çizdiği sınırlar içinde sonuçlanacak. Ancak, bu dava süreci Türkiye’de bugüne kadar faili meçhul kalmış cinayetlerin de tekrar gündeme gelmesine, tartışılmasına, bu cinayetler etrafında yeni birliktelikler kurulmasına, tarihin araştırılmasına yol açtı. Dava nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın bu süreç devam edecek ve bütün faili meçhul cinayetler ve bu cinayetleri besleyen sistem sorgulanacak. Bu dava, geçmişle yüzleşmenin ve hesaplaşmanın önemli bir aracı olacak.

Türkiyede, Ermenistan ile ilişkilerin normalleşmesine yönelik kamu talebi var mı?

Ciddi ve yaygın bir kamu talebi olduğunu söyleyemeyiz ancak ciddi bir karşıtlık da olduğunu sanmıyorum. Devlet siyasetinin kamu talebiyle ilgisi yok. İlişkilerin normalleşmesi, samimi bir irade ve biraz cesaret gerektiriyor. Mevcut siyasilerin bu iradeden ve cesaretten yoksun olduklarını düşünüyorum. Ancak, tabanda normalleşme hızla ve sağlıklı bir biçimde sürüyor, umut verici olan da bu.

Haberin linki: Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://ermenihaber.am/?lang_id=1&news_=1&cur_news=1

*******************************************************
Karabağ ile ilgili bir ermeni propagandası:

Azerbaycan ateşkesi yine ihlal ettiErmenistan Savunma Bakanı basın sözcüsü Artsrun Hovhannisyan Azerbaycanın bu gece sırasında temas hattındaki Tavuş bolgesinde ateşkes rejimini yine ihlal ettiğini açıkladı.   Artsrun Hovhannisyanın sözleriyle ateşkesin ihlali sonucunda ölenler ve yaralılar yok.

Ermenihaber.am
*****************************************************
Bir de uyduruk soykırım ile ilgili bir haber:

Bohcalyan’ın Ermeni Soykırımına ilişkin yeni romanı “Best seller” olduAmerikalı Ermeni yazarı Chris Bohcalyan’ın onbeşinci romanı farklı insanların hayat hikayeleri aracılığıyla Ermeni Soykırımını anlatan ‘‘The Sandcastle Girls’’ (Kum Sarayın Kızları) kitabı ABD`de “best seller” (en çok satılan kitap) oldu .

”Armenian Weekly” gazetesinin haberine göre kitabın basın tanıtımı geçtiğmiz hafta yapıldı. 2 Ağustosta ise anılan kitabın Britanya baskısını da yapıldı. ”Kum Sarayın Kızları” başlığını taşıyan kitabının kapağında   “Kimse bilmezken 1.5 milyon kişi nasıl ölebilir? Siz onları bilinmezlikte öldürüyorsunuz” yazılmış.

Kitap «New York Times tarafından 5 Agustosta yayınlanan best-seller listesinin  7. sırasında yer alıyor.

Ermenihaber.am
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bütün TÜRKLER bütün engellere rağmen bir gün mutlaka birleşecektir. Bunu başarmak için milli çıkarları şahsi çıkarlarlarımızdan, zevklerimizden üstün tutmalıyız. Ancak bunu yapabilen milliyetçidir.
Önemli Olan Türk Kanı Taşımak.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Tata Tunga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 807Site
« Yanıtla #1 : 10 Eylül 2012, 20:01:46 »

Bakıyorum da bu geri zekâlı ermeniler Türkçeyi doğru düzgün öğrenememişler. Birkaç örnek:

YANLIŞ
Geçtiğimiz günlerde Erivana gelen Hrant Dinkin avukatı ve “Anneannem” kitabının yazarı Fethiye Çetin, ikinci kitabının “Torunlar” kitabının tanıtımı yaptı.

DOĞRU
Geçtiğimiz günlerde Erivan'a gelen Hrant Dink'in avukatı ve “Anneannem” kitabının yazarı Fethiye Çetin, ikinci kitabı “Torunlar” kitabının tanıtımı yaptı.

YANLIŞ
Bu günler Erivanda 2. kitabınızın “Torunlar”ın basın tanıtımı yaptınız. Kitap hakkında biraz anlatır mısınız?

DOĞRU
Bu sıralar Erivan'da 2. kitabınız “Torunlar”ın basın tanıtımı yaptınız. Kitap hakkında biraz anlatır mısınız?

Bazı harfleri de yutmuşlar. Bu kadar da amatörlük olmaz yani. Bir de kalkmışlar Türkçe propaganda yapıyorlar.

Gerçi avukat olmuş ama suratı bi  b.ka benzemiyor. Düşünebiliyor musunuz. Türkiye'de yaşamış, Türklerle komşuluk etmiş, bir de kalkmış Hrant Dink denen Türk düşmanı ermeni ırkçısının avukatlığını yapıyor bir de ermeni haber ajansı'yla yaptığı söyleşide Türkiye'yi aşağlıyor. madem Türkiye'yi beğenmiyorsun s.ktir git o terörist devleti ermenistan'a. Türkiye Cumhuriyeti sana hem avukat olma imkânı vermiş, hem sanatla uğraşma imkânı;  buna rağmen ermeni kanı taşıdığı için Türkiye'ye düşmanlık besliyor Fethiye Çetin denen cadaloz karı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bütün TÜRKLER bütün engellere rağmen bir gün mutlaka birleşecektir. Bunu başarmak için milli çıkarları şahsi çıkarlarlarımızdan, zevklerimizden üstün tutmalıyız. Ancak bunu yapabilen milliyetçidir.
Önemli Olan Türk Kanı Taşımak.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Tata Tunga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 807Site
« Yanıtla #2 : 10 Eylül 2012, 20:09:46 »

O sitenin bir haberi:

Türkiye’nin soykırımcı olduğunu gösteren karikatürFransa’nın Franche Comte bölgesindeki Montbeliard kentinde bulunan Colege Anatole France Ortaokulu’nda “Türkiye’nin soykırımcı olduğunu” gösteren bir karikatür coğrafya ve tarih dersinde öğrencilere gösteriliyor ve ““Bu karikatürden ne anlıyorsunuz ve karikatüre göre Türkiye neden AB üye olamaz?” sorusu soruluyor.

Karikatürde bıyıklı bir erkek, sırtında Türkiye yazılı, içi insan kafası iskeleti dolu ay yıldızlı bir çuvalın altında ezilmiş vaziyette gösteriliyor. Kemiklerin olduğu alana “Ermeni soykırımı” yazısı yazılmış ve dağın zirvesinde AB bayrağına tırmanan diğer adayların arkasında kalan bıyıklı adamın sözde soykırım yükü altında ezilmişliği gösteriliyor.

Dersinde yaşanan olay ile şoke olan iki Türk öğrenciler Muhammed Ali Erki (17) ve İsmail Erdal (14) karikatüre tepki gösterdi. Ermeni soykırımını inkâr  ederek “Biz soykırım yapmadık, yapmadığımız halde bizi suçluyorsunuz. Peki siz Cezayirliler hakkında ne düşünüyorsunuz”  diye konuştular.

Türk öğrencilerin aileleri ırkçılık ve İslamofobiye karşı çalışmalarıyla tanınan COJEP İnternational Derneği’ne şikayet etti. COJEP  ise okul yönetimi ve Fransa Eğitim Bakanlığına şikayet dilekçesiyle karikatürden duyulan rahatsızlık ifade edilecek.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bütün TÜRKLER bütün engellere rağmen bir gün mutlaka birleşecektir. Bunu başarmak için milli çıkarları şahsi çıkarlarlarımızdan, zevklerimizden üstün tutmalıyız. Ancak bunu yapabilen milliyetçidir.
Önemli Olan Türk Kanı Taşımak.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Tata Tunga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 807Site
« Yanıtla #3 : 10 Eylül 2012, 20:16:07 »

Ramil Seferovun affedilmesi konusu Avrupa Parlamentosunun gündemindeAzerbaycanlı katil Ramil Seferovun Azerbaycan tarafından affedilmesi konusu Avrupa Parlamentosunun 10-13 Eylülde Strasbourgda yapılacak oturumunda görüşülecek.  Bu konu 13 Eylülde insan haklarına ilişkin soruların görüşmeleri kapsamında ele alınacak. 13 Eylülde Avrupa Parlamentosunda Seferovun affedilmesine ilişkin bir kararın verileceği beklenir.

Hatırlanacaği gibi Ramil Seferov, 2004 yılı 19 şubatta Budapeştte sabaha doğru elinde balta ve bıçakla Ermeni subayi Gurgen Margaryan`ın odasına girip sırf Ermeni olduğu için, uykudayken hunharca katletti. Macaristan`ın ömür boyu hapse mahkum ettiği Azerbaycanlı subay Ramil Seferov,  Macaristan hükümetinin kararıyla Azerbaycana iade edildi. Bu katil Azerbaycan`da milli kahraman olarak ilan edildi Aliyev imzaladığı kararla Ramil Seferov’u affetti.

Ermenihaber.am

NOT: Salak ermeniler burada da imlâ hatası yapmış:
Hatırlanacaği gibi Ramil Seferov, 2004 yılı 19 şubatta Budapeştte

Doğrusu:
Hatırlanacağı gibi Ramil Seferov, 19 Şubat 2004 yılında Budapeşte'de
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bütün TÜRKLER bütün engellere rağmen bir gün mutlaka birleşecektir. Bunu başarmak için milli çıkarları şahsi çıkarlarlarımızdan, zevklerimizden üstün tutmalıyız. Ancak bunu yapabilen milliyetçidir.
Önemli Olan Türk Kanı Taşımak.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Tata Tunga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 807Site
« Yanıtla #4 : 10 Eylül 2012, 20:21:44 »

NATO Genel Sekreteri: Ermeni subayın öldürülmesi korkunç bir suç ve övünmemeliErivanda bulunan NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, Azerbaycanlı subay Ramil Seferov`un, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından affedilmesini kınadı. Erivan Devlet Üniversitesi`nde konuşma yapan Rasmussen, 2004`te Macaristan`da Ermeni subayı hunharca öldüren Azeri Ramil Seferov`un, yüceltilmemesi gereken korkunç bir suç olduğunu söyledi. A

zerbaycan`a iadesinin ardından affedilmesinin güven zedeleyici olduğunu belirten NATO Genel Sekreteri Rasmussen, bunun barış sürecine de katkı sağlamayacağını vurguladı.

Ayrıca, NATO Genel Sekreteri yarın Baküye yapacağı ziyareti sırasında Azerbaycan Cumhurbaşkanı ile bir araya gelip ona katile affetmesi kararının son derece endişe verici olduğunu söyleyeceğini açıkladı.

 Anders Fogh Rasmussen “Bu korkunç bir suç ve övünmemeli” dedi.

Ermenihaber.am

==================================================
Ha ha haaa Rasmussen, İlham Aliyev'e katili affetmesi kararının son derece endişe verici olduğunu söyleyecekmiş. İşte Rasmussen ile İlham Aliyev'in görüşmesi, hani nerede diyor. Ezik ermeniler  böyle propagandalarla yalnız kendilerini avutuyorlar. Ama İlham Aliyev'e helâl olsun, ermenilerin Karabağ'ı işgal etmesini gündeme getirdi. İşte bütün görüşmenin kaydı:

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
NATO Secretary General welcomes President Ilham Aliyev of Azerbaijan at NATO Headquarters.


Bu salak ermeniler yine imlâ hatası yapmış:

Azerbaycan Cumhurbaşkanı ile bir araya gelip ona katile affetmesi kararının son derece endişe verici olduğunu söyleyeceğini açıkladı.

Ulu Irkımızın ana dili olan Tükçemizde "birine (katile) affetmek" denmez "birini (katili) affetmek"  denir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bütün TÜRKLER bütün engellere rağmen bir gün mutlaka birleşecektir. Bunu başarmak için milli çıkarları şahsi çıkarlarlarımızdan, zevklerimizden üstün tutmalıyız. Ancak bunu yapabilen milliyetçidir.
Önemli Olan Türk Kanı Taşımak.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Kara_Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 191« Yanıtla #5 : 10 Eylül 2012, 21:14:35 »

Bu gerzek çingeneler kimi kandırıyor ? Bazı humanist aptallar (tabi humanistlerse gerçekten) bu itlere acıyor ya ! insan mı bunlar ?!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.285 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.009s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.