Ermeni Derdi
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 10 Nisan 2020, 08:53:46


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 30
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ermeni Derdi  (Okunma Sayısı 176658 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Urungu yko
Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 18 Ocak 2009, 16:36:58 »

Ermeni terör örgütlerinin müşterek amacı; her fırsattan yararlanarak Türkiye’yi istikrarsızlığa sürüklemek ve sözde işgal altındaki Ermeni topraklarını kurtararak “Bağımsız Büyük Ermenistan”ı kurmaktır. Bugün devlet olma özelliğini de elde eden Ermenilerin, söz konusu isteklerinin değişik başlıklar altında devam ettiği görülmektedir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BABRAK
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 448


Tanrı'nın Öfkesi


« Yanıtla #11 : 19 Ocak 2009, 00:29:44 »

Başımızdakiler böyle olursa daha çok yalanı yuttururlar bize.Özür dileyende kabahat yok şuç bizde.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Felsefemdir kitâb-ı imânım,
Taparım kendi ruhumun sesine,
Secde eyler hakikâtim her an,
Kalbimin ateş-i mukaddesine!...
ŞamanisTürk
Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 24 Ocak 2009, 22:24:05 »

Cumhurbaşkan Abdullah Gül ve AKP, bugüne kadarki devlet politikamızı bir kalemde silip Ermeniler'e hoş görünme çabalarına girerken Ermeniler'den tokat gibi bir açıklama geldi: "Sorunlar, sadece Türkiye, koşulsuz olarak Ermenistan ile diplomatik ilişkileri kurmayı kabul ederse çözülür"

Ermenistan Dışişleri Bakanı Edward Nalbandyan, Ankara ile ilişkileri normalleştirmek amacıyla "fedakarlıklar" yapmayacaklarını vurgularken, "Türkiye ilişkilerimizi normalleştirerek bize bir iyilik yapmıyor" dedi. Nalbaldyan, "Ermenistan, soykırımın tanınmasını amaçlayan politikadan hiç bir zaman vazgeçmeyecek" şeklinde konuştu.

Edward Nalbandyan, düzenlediği basın toplantısında Ermenistan'ın hükümetler arası bir komisyonun kurulmasını, ancak Türkiye'nin sınırı açması ve ön koşulsuz olarak Ermenistan ile diplomatik ilişkileri kurması halinde kabul edeceğini bildirdi.

Ermeni basınına göre, Nalbandyan, "Türkiye, ilişkileri normalleştirerek Ermenistan'a bir iyilik yapmıyor" ifadesini kullandığı basın toplantısında "Yerivan, Ankara ile ilişkileri normalleştirmek için fedakarlıkları yapmayacak" dedi. Nalbandyan şöyle konuştu:

"Ermenistan, Ermeni Soykırımı'nın uluslar arası toplum tarafından tanınması amaçlayan politikadan hiçbir zaman vazgeçmeyecek. Tarihin kara sayfalarının çevrilmesi gerekir ancak geçmişin dersleri hiçbir zaman unutulmamalı. Ermenistan hiçbir zaman Ermeni Soykırımı gerçeğini sorgulamayacak."

"BABACAN İLE MUTABIKIM"

Ermenistan Dışişleri Bakanı, mevkidaşı Ali Babacan'ın iki ülkenin barışmaya yakın olduğu yolundaki değerlendirmesi ile mutabık olduğunu da söyledi. Ancak Nalbandyan "Sorunlar, sadece Türkiye, koşulsuz olarak Ermenistan ile diplomatik ilişkileri kurmayı kabul ederse çözülür" dedi.

Bu arada, Nalbandyan, Türkiye'nin önerisi olan Kasfas İstikrar ve İşbirliği Platformu'nun planlanan toplantısına katılacağını da bildirdi.


ANKA
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Semerkant
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 0« Yanıtla #13 : 05 Şubat 2009, 02:04:35 »

Ya çok acil bir soru sorucağım bu belli başlı isimler arasında Ahmet Şimşek de var bu Kartaldaki okulun sahibi olanlı kolej olan???
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 19 Şubat 2009, 00:53:56 »

Hepimiz ermeniyiz diyenler okudunuz mu?

Ne yazık ki 26 Şubat 1992 günü binlerce Azeri türlü yöntemlerle vahşice katledilmiştir. Ajanslar,katliam haberini bütün dünyaya hızlageçerken, arşı titreten ağır bir vahşet yaşanan Hocalı halkından gerikalanlar ise çaresizlik içinde kıvranıyordu.

Canlı canlı insanların kafa derilerini yüzdüler, Sağ olarak ele geçirdiklerini ise sistematik bir işkenceye ve tıbbî deneylere tâbi tutarak, insanlık dışı muamelelere maruz bıraktılar. Hızar ve testereler ile diri diri insanların kol ve bacaklarını kestiler. Genç kızların önce saçlarını,sonra da kafa derilerini yüzdüler. Babanın gözü önünde evladını, evladın gözü önünde babayı kurşunlara dizdiler. Kesik kafaları sepetlere doldurdular.

ümmetçilerin allahı nerdeydi bu vahşet olurken?

Türkiye'de büyük bir dehşet uyandıran katliama ilişkin ilk görüntüler ise TRT aracılığı ile duyurulmuştu,sanaldan sallayan yiğitler ozaman nerdeydi. Bırakın bu işleri TÜRKÇÜLERİN yanında olmuyorsanız hiç değilse gölge etmeyin.
KURUNUN YANINDA SİZ DE YANARSINIZ
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
IŞBARA ALP
Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 21 Şubat 2009, 10:01:49 »

ERMENİLER KUDURDU

1 AZERİ ASKER ŞEHİT

 Sınırda devriye görevi yapan birliklere ateş açan Ermeniler 1 Azeri askeri şehit etti. Azeri kaynaklar, “Ermeni saldırganlığının, karşı ateşle sona erdirildiğini” açıkladı. Aynı yerde 2 erin de mayın patlaması sonucu şehit düştüğü bildirildi.

Sarkisyan Büyük Ermenistan vaat etti!
Ermenİstan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan,Fırat Nehri’nden Kür Nehri’ne, Hazar Denizi’nden Urumiye Gölü’ne kadar olan topraklar için ‘Büyük Ermenistan’ hayali kurduğunu belirterek, “Bu uğurda devlet imkanlarının yanı sıra kendi imkanlarımı da kullanacağım” dedi.

Büyük Ermenistan vaadi
Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan, bu uğurda her imkanı kullanacağını iddia etti

Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’dan son dönemde gelişen Türkiye-Ermenistan ilişkilerine darbe vuran açıklama geldi. Serj Sarkisyan, Büyük Ermenistan’ın kurulması için var gücüyle çalışmasının boynunun borcu olduğunu söyledi. Novasti Armeniya Ajansının haberine göre Sarkisyan, Lori şehrinin Dseh köyünde yaptığı konuşmada, ’benim büyük vatanım, benim yeni vatanım’diyebilecekleri günü yakınlaştırmaya çalıştığını söyledi.

Borçlu hissediyorum
Sarkisyan, “Büyük Ermenistan’ı kurma uğrunda çalışmayı, devlet imkanlarının yanında kendi imkanlarımı da bu uğurda kullanmaya kendimi borçlu hissediyorum” dedi. Erivan, Büyük Ermenistan tanımını Fırat Nehri’nden Kür Nehri’ne, Hazar Denizi’nden Urumiye Gölü’ne kadar olan topraklar için kullanıyor.

Azeri askeri şehit ettiler

Azeri-Ermeni cephe hattında çıkan çatışmada 1 Azeri asker öldü. Azerbaycan Savunma Bakanlığının da teyit ettiği bilgilere göre Füzuli bölgesinin Karahanbeyli köyünde bulunan Ermeni güçler, önceki gün öğlen saatlerinde, aynı bölgede konuşlanmış Azeri askerlerine ateş açtı. Azerbaycan kaynakları, “Ermenilerin bu ateşkes ihlali sonucu 1 Azeri askerin öldüğünü, Ermeni güçlerin saldırganlığının, karşı ateş açılarak sona erdirildiğini” belirttiler. Füzuli bölgesinde de 2 Azeri asker mayın patlaması sonucu öldü.

 

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BABRAK
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 448


Tanrı'nın Öfkesi


« Yanıtla #16 : 22 Şubat 2009, 17:00:13 »

   Ermenistan Ulusal Bilimler Akademisi Doğu Etüdleri Enstitüsü Başkanı Prof. Ruben Safrastyan, Afganistan'in Obama Yönetiminin politikasının kilit bir boyutu haline getirildiğini, bu çerçevede Washington'un Ankara'ya ihtiyaç duyacağını belirterek “Barack Obama, ulusal çıkarlardan hareket ederek yıllık 24 Nisan açıklamasında soykırım sözcüğünü kullanmayacak” dedi.

   Prof. Ruben Safrastyan, Ermenistan meydasına açıklamalarında önümüzdeki dönemde Türkiye-Ermenistan ilişkilerini etkileyecek çeşitli jeopolitik faktörlerin olduğuna işaret ederken Afganistan'ın, Irak ve İran'ın önüne geçerek Obama Yönetiminin politikasında kilit unsur haline geldiğini kaydetti.
 
“Bunun için Washington, Ankara'nın desteğine ihtiyaç duyacak” diyen Safrastyan, Obama'nın, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmelerinin hemen ardından ABD ulusal istihbarat şefinin Ankara'ya gönderildiğini belirterek görüşmelerde “Türkiye'de olası bir ABD üssü”nün görüşüldüğü iddiasına yer verdi.

Safrastyan, bunların, kaçınılmaz olarak Ermenistan-Türkiye ilişkilerini etkileyeceğini öne sürerken de "Barack Obama, ulusal çıkarlardan hareket ederek yıllık 24 Nisan açıklamasında soykırım sözcüğünü kullanmayacak” dedi.

Ermeni profesörü, Rus-Gürcü çatışmalarından sonra Avrupa'nın, Türkiye üzerinde gaz pompalayacak olan Nabucco projesini lanse etmek için çaba göstereceğini de söyledi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Felsefemdir kitâb-ı imânım,
Taparım kendi ruhumun sesine,
Secde eyler hakikâtim her an,
Kalbimin ateş-i mukaddesine!...
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 24 Şubat 2009, 20:21:00 »

Amerika ermeni soykırımını kabul edecek mi etmiyecek mi,ha etti ha edecek,ben kendimi bildim bileli başımızda bu olay demoklesin kılıcı gibi durur, bana sorarsanız etse de kurtulsak,her zaman ayaklarına gidip kabul etmeyin diye elpençe öfeleneceğine bir sefer dik durma revadır.TTK
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ŞamanisTürk
Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 24 Şubat 2009, 21:42:11 »

Hayır etmeyecek. Irak'taki asker ve mühimmatın geri Amerika'ya götürülmesi için 1 ve kuzeyimizde de Rusya tehlikesine karşı 1(kalıcı) olmak üzere 2 üs daha isteyecek. Bu konuda da uzlaşıldı gibi. Askerlerimizin başına çuval geçirilmesi de bu nedendendi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BABRAK
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 448


Tanrı'nın Öfkesi


« Yanıtla #19 : 24 Şubat 2009, 23:38:28 »

Nasıl yani tam olarak nedir bu olayın nedeni?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Felsefemdir kitâb-ı imânım,
Taparım kendi ruhumun sesine,
Secde eyler hakikâtim her an,
Kalbimin ateş-i mukaddesine!...
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 30
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.072 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.033s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.