Ermeni Derdi
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 10 Nisan 2020, 07:50:42


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3 ... 30
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ermeni Derdi  (Okunma Sayısı 176656 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
IŞBARA ALP
Ziyaretçi
« : 17 Aralık 2008, 16:27:10 »Şu ermeni dediğim, moskovanın dölüdür,
Rusya kızıl ateşse, ermeni de külüdür,
Ermeni soyu kırmak, çözümün tek yoludur


ERMENİ DERDİ

Bazı 'araştırmacılar' Ermenilerin Osmanlı Devleti yönetimi altında silahsız olduklarını, Osmanlı'nın Ermenileri 'etnik temizlik' maksadıyla yok etmeye çalıştığını iddia ediyorlar. Oysa belgeler tam tersini söylüyor. Aşağıda yer alan fotoğraf bizzat Ermeniler tarafından çekilmiş ve yine Ermeniler tarafından övünç vesilesi olarak Taşnaklar'ın tarihini anlatan bir kitapta yer alıyor. Fotoğrftan da anlaşılacağı üzere Ermeniler Osmanlı'ya karşı tam teşekküllü hazırlıklılar. Silahlar, kurşunlar ve eğitim aldıkları her hallerinden belli bir Ermeni çetesi görüntüsü. Yıl Temmuz 1897. Meraklısı için kaynağı da verelim: Hratch Dasnabedian,Dashnaktsutiun, 1890-1924, s. 50ERMENİLERİN ŞEHİT ETTİĞİ DİPLOMATLARIMIZ.


27.01.1973 Santa Barbara / Başkonsolos Mehmet BAYDAR
Konsolos Bahadır DEMİR

22.10.1975 Viyana / Wien / Büyükelçi Daniş TUNALIGİL

24.10.1975 Paris / Büyükelçi İsmail EREZ
Şoför / Driver Talip YENER

16.02.1976 Beyrut / Başkatip Oktar CİRİT09.06.1977 Vatican City / Büyükelçi Taha CARIM

02.06.1978 Madrid / Büyükelçi / Elçi Necla KUNERALP
Em.Büyükelçi / Retired Ambassador Beşir BALCIOĞLU

12.10.1979 Lahey / Büyükelçi Oğlu / Ambassador's Son Ahmet BENLER

22.12.1979 Paris / Turizm Müşaviri / Tourism Counsellor Yılmaz ÇOLPAN

31.07.1980 Atina / Athens İdari Ataşe Galip ÖZMEN
Athens / İdari Ataşe Kızı Neslihan ÖZMEN

17.12.1980 Sydney / Başkonsolos Şarık ARIYAK
Güvenlik Ataşesi Engin SEVER04.03.1981
Paris / Çalışma Ataşesi Reşat MORALI
Din Görevlisi Tecelli ARI

09.06.1981 Cenevre/ Sözleşmeli Sek. M. Savaş YERGÜZ

24.09.1981 Paris/ Güvenlik Ataşesi Cemal ÖZEN

28.01.1982 Los Angeles / Başkonsolos Kemal ARIKAN

08.04.1982 Ottava / Ottawa / Ticaret Müşaviri / Counsellor for Commercial Affairs Kani GÜNGÖR

04.05.1982 Boston / Fahri Başkonsolos / Honorary Consul General Orhan GÜNDÜZ

07.06.1982 Lizbon / Lisbon / İdari Ataşe/ Administrative Officer Erkut AKBAY

27.08.1982 Ottawa / Askeri Ataşe Albay / Military Attache Colonel Atilla ALTIKAT

09.09.1982 Burgaz / İdari Ataşe / Administrative Attache Bora SÜELKAN

08.01.1983 Lisbon / İdari Ataşe Eşi / Nadide AKBAY,Administrative Officer's Wife eşi merhum Erkut AKBAY'ın yaşamını yitirdiği 07.06.1982 tarihli saldırıda yaralanmış ve 08.01.1983 tarihinde yaşamını yitirmiştir. Nadide AKBAY

09.03.1983 Belgrad / Büyükelçi / Ambassador Galip BALKAR

14.07.1983 BrükseI / Brussels / İdari Ataşe / Administrative Attache Dursun AKSOY

27.07.1983 Lisbon / Müsteşar Elçi / Wife of the Counsellor Cahide MIHÇIOĞLU

28.04.1984 Tahran / Sözleş.Sek. Elçi / Wife of Secre. Işık YÖNDER

20.06.1984 Viyana / Çalışma Ataşesi Erdoğan ÖZEN

19.11.1984 Viyana / Uluslararası Memur Evner ERGUN

07.10.1991 Atina / Basın Ataşesi Çetin GÖRGÜ

11.12.1993 Bağdat / İdari Ataşe Çağlar YÜCEL

04.07.1994 Atina / Müsteşar Haluk SİPAHİOĞLU


ERMENİ İSYANLARI VE KATLİAMLARI


İstanbul'da örgütlenen ve Avrupa devletlerinin dikkatlerini Ermeni meselesine çekerek Osmanlı Ermenilerini kışkırtmayı hedefleyen Hınçakların başlattığı ayaklanma girişimlerini, aralarında siyasi mücadele başlayan Taşnaklarınki izlemiştir. Bu ayaklanma girişimlerinin ortak özellikleri; Osmanlı ülkesine dışarıdan gelen komitelerce planlanmış ve yönlendirilmiş olmaları ile örgütlenme faaliyetlerinde Anadolu'ya yayılan misyonerlerin büyük katkısının bulunmasıdır.

İlk isyan 1890'daki Erzurum'da gerçekleşmiştir. Bunu, yine aynı yıl meydana gelen Kumkapı gösterisi, 1892-93'te Kayseri, Yozgat, Çorum ve Merzifon olayları, 1894'te Sasun isyanı, Babıali gösterisi ve Zeytun isyanı, 1896'da Van isyanı ve Osmanlı Bankası'nın işgali, 1903'te ikinci Sasun isyanı, 1905'te Sultan Abdülhamid'e suikast girişimi ve nihayet 1909'da gerçekleşen Adana isyanı izlemiştir. 1914'de Zeytun'da 100, 1915 Van olaylarında 3.000 ve 1914-1915 Muş olaylarında 20.000 Türk, Ermeni mezalimi sonucu hayatlarını kaybetmiştir.

İsyanların Osmanlı kuvvetlerince bastırılması, dünya kamuoyuna propaganda maksatlı olarak "Müslümanlar Hıristiyanları katlediyor" mesajıyla yansıtılmış ve Ermeni sorunu giderek uluslararası bir sorun niteliği kazanmıştır. Nitekim, döneme ait İngiliz ve Rus diplomatik temsilciliklerinin raporları, "Ermeni ihtilalcilerin hedefinin karışıklıklar çıkararak Osmanlıların karşılık vermesini ve böylece yabancı ülkelerin duruma müdahalesini sağlamak" olduğunu kaydetmektedir.

Öte yandan sömürgeci devletlerin diplomatik temsilcilikleri Anadolu'ya dağılmış Hıristiyan misyonerler ile birlikte Ermeni propagandasının Batı kamuoyuna iletilmesinde ve benimsetilmesinde büyük rol oynamışlardır.

Ermeniler, Türk halkına en büyük zararı, Birinci Dünya Savaşı sırasında giriştikleri katliamlarla vermişlerdir. Bu dönemde Ermeniler; Ruslar hesabına casusluk yapmış, seferberlik gereği yapılan askere alma çağrısına uymaksızın askerden kaçmış, askere gelip silah altına alınanlar ise silahları ile birlikte Rus ordusu saflarına geçerek, "vatana ihanet" suçunu topluca işlemişlerdir.

Daha seferberliğin başlangıcında, Türk birliklerine karşı saldırıya geçen Ermeni çeteleri, büyük katliamlara girişmiş, Türk köylerine baskınlar düzenlemek suretiyle sivil halka büyük zararlar vermişlerdir. Örneğin Van'ın Zeve Köyü'nün bütün halkı, kadın, çocuk ve yaşlı demeden, Ermeniler tarafından öldürülmüştür.
 +

HOCALI KATLİAMI


Elleri bir ağaca arkadan bağlanan hamile bir kadının başına dikilmiş olan iki Ermeni yazı tura atıyordu. Bu kanlı kumarı yaklaşık 100 yıl önce Anadolu toprağında Kars'ta Ağrı'da Van'da Erzurum'da da ataları oynamıştı.Onlardan duymuşlardı. Karnı burnunda çaresiz bir Azeri kadının doğumu oldukça yakın görünüyordu. Çaresiz kadın bir hazan yaprağı gibi titriyordu. Elbiseleri yırtık, ayakları çıplaktı...Ermenilerin uzun boylu olanı elindeki AK-47 model Rus yapımı otomatik tüfeğinin namlusuna monte edilen seyyar kasaturayı çıkartırken, diğeri elindeki demir parayı havaya attı
:-Akçik, manç?..
(Kızmı, oğlan mı?)
-Akçik...
(Kız)
Bu cevap üzerine 'oğlan' diyerek bahse giren Ermeni, elindeki kasatura ile hamile kadının karnını bir hamlede yarıp çocuğu çıkarttı.Kan b! ürülügözleri bebeğin kasıklarına kilitlendi.
-Tun şahetsar,ınger...
(Sen kazandın, yoldaş)
-Yes şahetsapayts ays bubrikı inç bes bidigişdana...
(Ben kazandım ama bu bebek nasıl beslenecek?)
-Mayrigı bedge gişdatsine.
(Annesi besleyecek elbette)
Bunun üzerine daha kısa boylu olan Ermeni, bir hamlede kasaturaya geçirdiği bebeği annesinin göğsüne yapıştırdı:
-Mayrig yerahayin zizdur.
(Çocuğa meme ver)
Aynı dakikalarda Hocalı'nın başka bir semtinde tek kale futbol maçı hazırlığı vardı. İki kesik Azeri kadın başını kale direği yapmışlar, top arayışına girmişlerdi.Başı tıraşlı bir çocuk bulup getirdiklerinde ise Ermeni çeteci sevinçle bağırdı:
-Asixn ma/,çimi yev bızdıge, aveg gındırnadabidi. Gıdıresek...
(Bu hem saçsız hem de küçük, iyi yuvarlanır. Kopartın...)
Aynı anda çocuğun gövdesi bir tarafa,başı da orta yere düşmüştü...
Ermeniler zafer naraları! atarak, kanlı postalları ile kesik çocuk başına vurarak kanlı bir kaleye gol atmaya çalışıyordu.
Bu iki olay Hocalı'da bundan çok değil yalnızca 14 yıl önce yaşandı. Her iki olay da ermeni çetecilerin katliamlarına bizzat şahit olan görgü tanıklarının anlatımlarıdır.
Ne yazık ki 26 Şubat 1992 günü binlerce Azeri türlü yöntemlerle vahşice katledilmiştir. Ajanslar,katliam haberini bütün dünyaya hızla geçerken, arşı titreten ağır bir vahşet yaşanan Hocalı halkından geri kalanlar ise çaresizlik içinde kıvranıyordu.
Türkiye'de büyük bir dehşet uyandıran katliama ilişkin ilk görüntüler ise TRT aracılığı ile duyurulmuştu. Bütün olanları batılı gazeteciler, özellikle de New York Times belgeledi.
26 Şubat'ta güçlü silahlarla donatılmış Ermenistan silahlı kuvvetleri ile Hankendi'nde konuşlanmış bulunan Albay Zarvigarov komutasındaki 366'ncı Rus Motorize Alayı, Hocalı'ya saldırarak tarihin en vahşî katliamlarından birini yaptılar.
26 Şubat! gecesi Rus motorize alayının tanklarından açılan top ve roket saldırıları ile Hocalı Havaalanı kullanılamaz hâle getirilerek kentin dış dünya ile ilişkisi de tamamen kesildi.
Savunmasız kalan kente giren Rus destekli Ermeni askerleri, çocuk, yaşlı, kadın, bebek demeden birçok insanımızı vahşîce katlettiler. ermenilerin işgal ettikleri Hocalı'da dehşet verici olaylar yaşandı.
Canlı canlı insanların kafa derilerini yüzdüler,
Sağ olarak ele geçirdiklerini ise sistematik bir işkenceye ve tıbbî deneylere tâbi tutarak, insanlık dışı muamelelere maruz bıraktılar.
Hızar ve testereler ile diri diri insanların kol ve bacaklarını kestiler.
Genç kızların önce saçlarını,sonra da kafa derilerini yüzdüler.
Babanın gözü önünde evladını, evladın gözü önünde babayı kurşunlara dizdiler.
Kesik kafaları sepetlere doldurdular.
İÇİMİZDEKİ ERMENİLER

Yeni Şafak yazarlarından Hakan Albayrak'ın önceki gün köşesinde (“Beni affet ve benden af dile” 17.10.2007) hatırlattığı, Ermeni lider Ter Petrosyan ile merhum MHP lideri Alparslan Türkeş'in gerçekleştirmek istediği ancak gerçekleştirmeyen o muhteşem düşünceyi, önce buradaki Türkler ve Ermeniler hayata geçirsin. Capitol'un önüne açılacak olan Türk ve Ermeni çadırlarının ortasına, yaşanan trajedinin adına sembolik bir anıt dikilsin elele. Anıtın, Türk çadırına bakan yüzünde Ermenice, Ermeni çadırına yüzünde Türkçe, “Verdiğimiz acılardan dolayı üzgünüz” yazılsın.

BELLİ BAŞLI ERMENİLER

Adnan Ağaoğlu

*Bejan Matur*


Esra Mungan


*Adnan Ekşigil*


Berat Günçıkan


*Evin Doğu*


Ahmet Şimşek


*Betül Tanbay*


F.Levent Şensever


*Ahmet Çiğdem*


Bilge Contepe


*Faruk Bildirici*


Ahmet Evin


*Bülent Atamer*


Fatma Tülin


*Ahmet İnsel*


Bülent Aydın


*Fazıl Hüsnü Erdem*


Ahmet İsvan


*Canan Tolon*


Fehim Caculi


*Ahmet Kuyaş*


Celal Başlangıç


*Ferda Balancar*


Akif Kurtuluş


*Cem Mansur*


Ferda Keskin


*Aksu Bora*


Cem Özdemir


*Ferhat Kentel*


Alaz Kuseyri


*Cemil Koçak*


Fethiye Çetin


*Ali Arif Cangı*


Cengiz Aktar


*Fikret Adanır*


Ali Bayramoğlu


*Cengiz Alğan*


Fikret Başkaya


*Ali Nesin*


Cengiz Çandar


*Fikret Toksöz*


Alper Görmüş


*Cezmi Ersöz*


Filiz Ali


*Arzu Başaran*


Çiğdem Mater


*Filiz Koçali*


Asaf Savaş Akat


*Coşkun Aral*


Füsun Üstel


*Aslı Erdoğan*


Deniz Türkali


*Gencay Gürsoy*


Atila Eralp


*Derya Alabora*


Gila Benmayor


*Atilla Yayla*


Dilek Kurban


*Gönül Dinçer*


Attila Tuygan


*Doğan Özgüden*


Gülçin Santırcıoğlu


*Aydan Baktır*


Doğan Tarkan


*Güllü Aybar*


Aydın Cıngı


*Ebru Erkekli*


Gülseren Onanç


*Ayhan Aktar*


Ece Temelkuran


*Günay Göksu Özdoğan*


Ayhan Bilgen


*Edhem Eldem*


Gürhan Ertür


*Ayla Gürsoy*


Emine Algan


*Habib Bektaş*


Aylin Aslım


*Emine Uşaklıgil*


Hadi Uluengin


*Ayşe Batumlu*


Emrullah Beytar


*Hakan Tahmaz*


Ayşe Berktay


*Enis Batur*


Haldun Dostoğlu


*Ayşe Buğra*


Eren Keskin


*Hale Tenger*


Ayşe Erzan


*Ergin Cinmen*


Halil Berktay


*Ayşe Gözen*


Ergün Eşsizoğlu


*Hasan Cemal*


Ayşe Kadıoğlu


*Erkan Goloğlu*


Hidayet Şefkatli Tuksal


*Ayşe Önal*


Erkan Şen


*Hüsamettin Onanç*


Aziz Gökdemir


*Erol Katırcıoğlu*


Hüseyin Hatemi


*Barış Pirhasan*


Ersin Salman


*Hüsnü Öndül*


Baskın Oran


*Ertuğrul Kürkçü*


İbrahim Betil


İbrahim Kaboğlu


*Mustafa Suphi Erden*


Şenol Karakaş


İhsan Dağı


*Mustafa Yasacan *


Şerafettin Elçi


İpek Çalışlar


*Naci Kutlay*


Şeyhmus Diken


Işıl Kasapoğlu


*Nail Satlıgan *


Sezgin Tanrıkulu


Julide Kural


*Necmiye Alpay*


Şirin Tekeli


Kemal Gökhan Gürses


*Nedim Gürsel *


Suavi Aydın


Kemal Göktaş


*Neşe Düzel*


Şükrü Erbaş


Kezban Hatemi


*Nil Mutluer *


Süleyman Göncü


Koray Çalışkan


*Nilgün Toker*


Tahsin Yeşildere


Koray Düzgören


*Nilüfer Göle *


Tanıl Bora


Korhan Gümüş


*Nurhan Yentürk*


Tarhan Erdem


Lale Mansur


*Ömer Faruk Gergerlioğlu *


Tarık Ziya Ekinci


Levent Yılmaz


*Ömer Laçiner *


Temel İskit


Levent Yılmaz


*Ömer Madra   *


Tuna Kiremitçi


Leyla Neyzi


*Oral Çalışlar*


Turgut Tarhanlı


Mahir Günşiray


*Orhan Koçak  *


Ümit Fırat


Mahmut Temizyürek


*Orhan Miroğlu*


Ümit Güney


Mebuse Tekay


*Orhan Silier *


Ümit Kardaş


Mehmet Demir


*Osman Köker*


Ümit Kıvanç


Mehmet Güleryüz


*Osman Murat Ülke *


Ümit Şahin


Mehmet Soylu


*Oya Aydın*


Umut Özkırımlı


Mehmet Ural


*Oya Baydar *


Ünal Ünsel


Melek Göregenli


*Özlem Dalkıran*


Vedat Yıldırım


Mesut Saganda


*Perihan Mağden *


Yahya Madra


Mete Tunçay


*Pınar Selek*


Yalçın Ergündoğan


Mine Kırıkkanat


*Piyale Madra *


Yaman Yıldız


Mithat Sancar


*Ragıp Duran*


Yasemin Çongar


Mücteba Kılıç


*Rasim Ozan Kütahyalı *


Yasemin Göksu


Muharrem Erbey


*Roni Marguiles*


Yavuz Bingöl


Muhsin Kızılkaya


*Şahin Alpay *


Yavuz Önen


Murat Belge


*Şanar Yurdatapan*


Yeliz Kızılarslan


Murat Çelilkkan


*Şebnem Korur Fincancı *


Yıldıray Oğur


Murat Morova


*Şebnem Sönmez*


Yıldız Önen


Murat Necip Arman


*Şehbal Şenyurt *


Yücel Sayman


Murat Paker


*Selim Deringil*


Yusuf Alataş


Murathan Mungan


*Semih Kaplanoğlu *


Zeynep Tanbay


Mustafa Arslantunalı


*Semra Somersan*


Zozan Özgökçe
Milletin içinden çıkacak olan vatan hainlerinin her fırsat bulduklarında her nedense içlerindeki kinleri bir şekilde kusacaklarından asla ve hiçbir zaman şüphem olmamıştır.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.turkcuturanci.com/turkcu/index.php

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://ozurdilemiyoruz.biz/imzalayanlar.php?i&basla=0

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.ozurbekliyorum.com
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
kılnamaz
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 9Site
« Yanıtla #1 : 18 Aralık 2008, 21:56:35 »

1906 yılında çevre ahaliyi haraca bağlama, gasp ve mala cana tecavüz suçlarından dolayı;yargılanıp zamanın muhtarı tarafından cezalandırılan dedelerine sahip çıkıp bundan utansınlar. eğer utanacak vicdan varsa...
bu arada ermeni özrünü savunmak ne kadar insanidir acaba?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

''Vatan sevgisinden beslenen fedakarlik duygusu, dejenere insanlara gülünç gelir.''
TürkcüKasirga
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 20 Aralık 2008, 18:25:18 »

 Cumhurun Cumhurbaşkanı olsun, etnik kökenin değil
Süleyman DEMİRKAN/ANKARA
Cumhurun Cumhurbaşkanı olsun, etnik kökenin değil
Bir grup aydının başlattığı "Ermenilerden özür diliyorum" kampanyasına milletvekillerinden karşı atak geliyor. Meclis’in kampanyaya karşı tavır almasına ilişkin ilk adımı, TBMM Dışişleri Komisyonu’da gündem dışı söz alan CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman attı.

Arıtman, "Sözde aydınların başlattığı kampanya" nitelemesinde bulunarak, "Yapılan son derece yanlış. Bu, Türkiye’nin bilimsel, tarihi ve siyasi tezlerine aykırı ve haksız bir kampanya. TBMM bu kampanyaya karşı tavır almalı" dedi.

Arıtman’a, MHP Ankara Milletvekili Deniz Bölükbaşı tam destek vererek  "Türkiye’ye ihanet ve husumetin adı, bu imza kampanyasının başlığı oldu. Millet iradesini yansıtan TBMM bu ihanete tepkisiz kalamaz" diye konuştu. AKP’li Murat Mercan ise, "Komisyon olarak böyle bir karar alabilir miyiz, içtüzüğe bakalım. Belki de Meclis olarak bir tavır konulması daha yerinde olur" dedi. Ancak DTP’li Sabahat Tuncel, Arıtman’ın, "Meclis olarak ortak tavır koyalım" önerisine karşı çıkınca Meclis adına "Ortak Deklarasyon" yayınlanması olanağı kalmadı. Sonuçta karşı imza kampanyası başlatılması benimsendi.

Gül’e ağır eleştiri

Komisyon çıkışında Arıtman, "Gül’ün bu kampanyayı desteklediği görülüyor. Gül, cumhurun yani Türk milletinin Cumhurbaşkanlığı’nı yapsın, etnik kökenin değil" dedi. Arıtman, Cumhurbaşkanı ile ilgili sözlerini "Gül’ün anne tarafından etnik kökenini araştırın görürsünüz" diyerek açtı. Arıtman, şunları söyledi:

Dayısının ifadesi

"Sayın Gül’ün annesinin etnik kökeninin Ermeni olduğunu İzmir’deki meslektaşım, Sayın Gül’ün dayısı İzmir Atatürk Eğitim Hastanesi’nde Nöroloji uzmanı Dr. Ahmet Satoğlu, asistanlarına söylemiş. Ben hiçbir zaman insanların etnik kökenlerini sorgulamam. Bizim için bunun önemi yoktur. Hangi etnik kökenden olursa olsun insana saygı duyarız.

Ama, Cumhurbaşkanı olan bir kişinin, cumhurun haklarını ve onurunu koruması gerekir. Türk devleti ve milleti için özür dilemesini gerektirecek bir durum da söz konusu değildir. Cumhurbaşkanı’ndan beklerdim ki, ’Cumhurbaşkanı’ olarak bütün dünyaya Türk milleti ve devletinin bir soykırım suçu işlemediğini, bu vesileyle, bütün dünyaya  haykırsın. Bu görevi yapmadığı için, kendisini şiddetle kınıyorum.

Biliyorduk ama...

Cumhurbaşkanı, etnik kökeni ne olursa olsun, bir ve bütün olan, bütün halkın hakkını ve onurunu koruması gerekir. Gül, bunu yapmamıştır. Biz, başından beri Gül’ün annesinin Ermeni kökenli olduğunu biliyoruz. Ama, biz bunu, ’dindar Cumhurbaşkanı’ propagandası yaptıkları dönemde de biliyorduk, lafını bile etmedik. Hiçbir yerde dile getirmedik. Ama, şimdi durum farklı. Cumhurbaşkanıdır ve Türk Milletinin hakkını, çıkarını koruma sorumluluğu vardır. Savunsaydı, etnik köken ayırımı yapmaksızın herkesin Cumhurbaşkanı olabilseydi, biz annesinin Ermeni kökenli olduğunu unutur, bir daha da hatırlamazdık. Bunu bizim aklımıza getiren ve düşündüren Gül oldu.

Kaynak: 18.12.2008 tarihli Hürriyet gazetesi..
--------------------------------------------------------------------------------------------

Siir´in önemine binayen bu yaziyi eklemek istedim..
Her ne kadar CHP Izmir Milletvekili Canan Aritman bunu dile getirmis olsa da,kendilerini tebrik ediyoruz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ŞamanisTürk
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 22 Aralık 2008, 14:21:29 »

Sözde Ermeni meselesi 1974-84 ASALA terör örgütünün cinayetleri ile başladı. Diplomatlarımız öldürüldü, koruyamadık onları. Acı çeken biz olduk ama bu trajediyi dünya siyasetine çeken Ermeniler oldu, soykırım kelimesi medya günlüğüne kadar düştü...

Sözde Kürt meselesi 1984-1993 PKK terör örgütünün cinayetleri ile başladı. Askerimiz, polisimiz, vatandaşlarımız öldürüldü, onları da koruyamadık. Yine acı çeken biz olduk ve bu trajediyi dünya siyasetine çeken ise ABD oldu, AB oldu, Iraklı vatandaşların Saddam dramı medya günlüğüne sözde bir Kürt meselesi olarak düştü.

Ermeni-Kürt kartını oynayan kim; Avrupa, yani Bizans’ın çocukları.

Geriye dönüp bir bakınız 1nci Dünya Savaşına; yenildik, iki milyon kilometre kare toprak kaybettik, 1918’de ateş kes yaptık ama durmadılar, aynı yıl İstanbul’u, sonraki yıl İzmir’i işgal ettiler. Yürekleri, bin yıl önceki Malazgirt savaşındaki yenilginin öfkesiyle öylesine doluydu ki, ta Polatlı’ya kadar geldiler, yaktılar, yıktılar.

Kabul etmediğimiz, 1920 Sevr anlaşmasıyla Doğu bölgemizi Ermenistan ve Kürdistan diye bölmeye kalktılar, kalan toprak ise onlara göre zaten Bizans’tı yani antik Bizans. Ama başaramadılar ve gerisin geriye döndüler.

Şimdi bu sinsi planın 21 yüzyıl versiyonu ile karşı karşıyayız; yine Ermeni davası, yine Kürt davası, amaçları batıya uzanmış son Türk devletinin bölmek, parçalamak ve yok etmek.

Eskisi gibi top tüfek yok, silahlı işgal yok, AB var, AB desteğinde Ermenistan var, ABD desteğinde Barzani var. Bize tuzak kuruyorlar ve bu tuzak tıkır tıkır işliyor, dur diyen yok, tuzağı bozan yok.

Şimdi ise sözde bazı aydınlarımız çıkmış, imza topluyorlarmış Ermenilerden özür dilemek için. Neden özür dileyeceklermiş; Türkler soykırım yapmışmış.

Cumhurbaşkanı Gül de demişti, “Kürtlere karşı haksızlık yaptık” diyerek bir nevi özür dilemişti.

Başbakan Erdoğan da yirmi beş yıldır süregelen PKK cinayetlerini görmezden gelerek, “Bu bir Kürt sorunu, benim sorunum çözeceğim”, demişti.

Neler oluyor bizim ülkemizde, nedir bu Türklük

onurunu ve gururunu aşağılayan tavırlar, Türk’ün

düşmanı kim?

Eğer ki Avrupa Anadolu’yu hala Bizans olarak görüyorsa görsün; doğrudur, 1071 Malazgirt Savaşıyla geldik biz Anadolu’ya ama her karış toprağını şehit kanlarıyla sulayarak geldik, gezmek için değil, geri dönmek için değil.

Bin yılı aşkın bir zamandır bu topraklarda yaşıyorsak eğer, Mısır çöllerinde Yemen ellerinde verdiğimiz milyonlarca şehidin kanları pahasınadır.

Hala bu topraklar bizim diyorsak eğer, Çanakkale’de yatan 250 bin şehidin, Allah-u Ekber Dağlarındaki 90 bin şehidin sayesindedir.

Biz bu toprakları Avrupa’dan ya da ABD’den para ile satın almadık, kimse bize hibe etmedi bu toprakları, her karışında bir şehit yatıyor. Bin yıldır can veriyoruz bu topraklar için, bu topraklar bizim.

Fransız Cumhurbaşkanı biz Bizans’ın çocuklarıyız diyormuş, desin. ABD Başkanı Haçlı seferleri başladı diyormuş, desin. Biz de Alpaslanların, Fatihlerin, Yıldırımların, Mustafa Kemallerin çocuklarıyız.

Bu tarih yeniden yazılacaksa eğer, bir daha yazarız bu tarihi kanlarımızla ama bir karış toprağımızı da kimseye vermeyiz.

Biz tarihimizi biliriz, tarih de bizi bilir. Biz, Orta Asya’dan gelen Türk dünyasının batıya uzanmış son Türk devletiyiz ve dünya durdukça öyle kalacağız, bunun aksini düşünmeye de kimse kalkmasın…


ERDAL SARIZEYBEK
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Almila
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 93« Yanıtla #4 : 26 Aralık 2008, 16:37:18 »

Ermeni zaten düşmandır bilirizde,ya içimizdeki düşmanlarla ne yapacağız.İçimizdeki bizim kandan ermeniler olduktan  sonra,bizi yıkmaları için başkalarına gerek yok.TTK
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCI
BABRAK
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 448


Tanrı'nın Öfkesi


« Yanıtla #5 : 26 Aralık 2008, 22:24:08 »

Sanıldığı gibi kolay değil başka bir millet olsa idi çoktan silinmişti haritalardan.Ama bizim insanımız öyle bir insanki 100 yıldır yapılan soykırıma(farklı kültürlere özedirme çalışmaları,yabancı diller gibi) rağmen hala ayakta yıkılmadı, yıkılmayacaktırda.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Felsefemdir kitâb-ı imânım,
Taparım kendi ruhumun sesine,
Secde eyler hakikâtim her an,
Kalbimin ateş-i mukaddesine!...
Gülertekin
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 209« Yanıtla #6 : 30 Aralık 2008, 23:39:59 »

Yüz yıllarca besleyip,büyüttüğümüz ermeniler,en ufak bir dalgınlığımızda arkamızdan vurmaya çalıştılar.Eğer bir ermeni soykırımı diye birşey yoktur... Varsa bile, herkes hakettiğini bulur,çoluk,çocuk masum insanları katledenin cezası bellidir... TTK
Facebook'a Ekle
Kayıtlı


BU KAYNAKTAN SU İÇENİN YÜREKLERİ TUNÇ OLUR,
TÜRKE KEFEN BİÇENİN

ÖLÜMÜ KORKUNÇ OLUR.

ATSIZCI
Urungu yko
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 31 Aralık 2008, 00:01:20 »

Osmanli topraklarinda 600 yil yasamis hiristiyan bir milletti onlar. Dinlerine, dillerine, gelenek ve göreneklerine müdahale edilmemisti. Serbestçe ticaretlerini yapmis, çocuklarını egitmislerdi.Ta ki 3 Mart 1878’deki  Ayastefanos Antlasması’na kadar.Bu antlaşmadan sonra avrupalılara ve ruslara güvenerek ilk hayali ermeni devletini kurdular.
Yılanın başını küçükken ezeceksin diyen atalarımız,kendi dediklerini uygulamayınca hala Türk milletinin başına bela olmaya devam ediyorlar...
NE MUTLU TÜRK DOĞANA.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kızılalma
APTAL OLDUĞUNDAN ATILDI
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 82« Yanıtla #8 : 04 Ocak 2009, 12:39:10 »Buyrun bunlar çocuk değilmiydi,araptan çok arapçı olanlar
Ermenilerin katlettiği TÜRKLER

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK'sen övün, değilsen itaat et!
AKDENİZLİ TÜRKKIZI
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 56« Yanıtla #9 : 04 Ocak 2009, 12:45:05 »

Nedense bizdeki ırkı bozuk hayranlığı,aşırı derecede oluyor.İnsanlarımız Türke yapılanları çok çabuk unutuyor ama başkalarına yapılınca kendine yapılandan fazla bağırıyor.Damarlarında Türk kanı taşıyanlara,TÜRKÜN TÜRKTEN BAŞKA DOSTU OLADIĞINI anlatmak, anlatmak, anlatmak gerekiyor,
NE MUTLU TÜRK DOĞANA
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Türk, bu ülkenin yegane efendisi, yegane sahibidir. Saf Türk soyundan olmayanların bu memlekette tek hakları vardır; hizmetçi olma hakkı, köle olma hakkı. Dost ve düşman, hatta dağlar bu hakikati böyle bilsinler."
Sayfa: [1] 2 3 ... 30
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.387 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.047s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.