Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türklüğün Dostu ve Düşmanları => Konuyu başlatan: Gumus Kurt üzerinde 31 Mayıs 2012, 18:26:04Konu Başlığı: Enver Paşa'yı Diktatör ve Katil Yaptılar
Gönderen: Gumus Kurt üzerinde 31 Mayıs 2012, 18:26:04
"Kaddafi’nin öldürülmesi ile birlikte başta ABD olmak üzere batılı ülke basın organlarında “Tarihe Mal Olmuş Diktatörler” başlıklı yazılar birbiri ardına yayımlanmaya başlandı. Bunlar içinde bir tanesi gerçekten ilginç. Bu yazıda, Enver Paşa, “Tarihe Mal Olan Diktatörler” listesinde 13′üncü sırada yer alıyor.

Hani, bu yazının yayımlandığı yer ciddi, güvenilir olarak bilinen bir mecra olmasa es geçeceğiz, fakaat bunu dünyanın en çok izlenen İnternet sitelerinden biri olan The Daily Beast yapınca durum değişir tabii ki.

Yaptıkları diktatörler listesinde ilk sırada Mao yer alıyor. Sonra Stalin, Hitler sıralanmış… Ve de listenin 13′üncü sırasında sözde Ermeni soykırımından sorumlu tuttukları Enver Paşa yer alıyor.

Buna tarih bilgisinden yoksunluk ve de “kendi gözündeki merteği görmemek” denmez mi?

İnsana sormazlar mı, “ABD’nin Vietnam’da, Japonya’da, İngiltere’nin Çin’de, Hindistan’da yaptıklarının sorumluları niye bu listede yok” diye..

Yakışmadı The Daily Beast’e…"


Bu şerefsizlere göre Enver Paşa sözde  2.5 million sivil Ermeni'yi öldürmüş.

http://www.thedailybeast.com/galleries/2011/10/21/the-20th-century-s-deadliest-dictators-photos.html#slide1

Enver Paşa

http://www.thedailybeast.com/galleries/2011/10/21/the-20th-century-s-deadliest-dictators-photos.html#slide2


Konu Başlığı: Ynt: Enver Paşa'yı Diktatör ve Katil Yaptılar
Gönderen: Tayangu üzerinde 31 Mayıs 2012, 18:28:14
İlkokullarda dahi Enver Paşamızı vatan haini olarak öğretiyorlar ne kadar acı .


Konu Başlığı: Ynt: Enver Paşa'yı Diktatör ve Katil Yaptılar
Gönderen: Tekinalp üzerinde 03 Haziran 2012, 17:49:38
Bugün Türkiye Türklerinse bunu Enver Paşa ve İttihat Terakkiye borçluyuz, Tehcir ilk adımdı, sonrasındaki süreçte Türkleştirme politikaları devam etti, Milli İktisat politikası ve yüzlerce Osmanlıyı bir Türk devleti yapma çabalarının hepsi onların ürünü, Atatürk'ün Türkçü reformlarının hepsinin kökeninde İttihat Terakkiyi bulabiliriz.