ELE VERİR TALKIMI KENDİ YUTAR SALKIMI
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 03 Ağustos 2020, 12:16:49


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: ELE VERİR TALKIMI KENDİ YUTAR SALKIMI  (Okunma Sayısı 2775 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
açina
Ziyaretçi
« : 27 Temmuz 2011, 00:48:05 »

 AB nin başkenti sayılan Belçika, yıllardır Türkiye üzerinde oynadığı oyunların vebali altında kalıyor. Yıllardır sözde AB ye uyum yasaları diye bize yutturmaya kalktıkları ve dayattıkları ana dilde eğitim, özerklik, azınlıklara özgürlük gibi Türk milletini yok etmeye yönelik kavramları, neden se kendi ülkeleri söz konusu olunca ağızlarına bile almıyorlar. Zaten bildiğimiz iki yüzlülükleri böylece iyiden iyiye ortaya çıkıyor.

                                                 Yeniçağ Gazetesinden:

  Avrupa Parlamentosu, Avrupa Konseyi ve Avrupa Toplulukları Komisyon’u Türkiye’ye “özerklik”, “anadilde eğitim” gibi federalizmin yapı taşlarını dayatırken AB’nin (Avrupa Birliği) bu kurumları ile NATO’ya ev sahipliği yapan Belçika, tam tersini yaptı. Türkiye de “Kürtçe” eğitim verilmesi için bastıran Belçika, bölünme korkusu sarınca önlem olarak anadilde eğitimi yasakladı. Yaklaşık otuz yıldır Brüksel’deki bazı Flaman okullarında verilen çok dilli eğitim sistemi önümüzdeki eğitim yılı sonu itibariyle sonlanacak. Ayrı dilleri konuşan Flaman ve Valonların arasındaki ayrılık rüzgarları nedeniyle Belçika’da 13 Haziran 2010 seçimlerinden bu yana hükümet kurulamıyor.

Ayrılıkçılığa eleştiri!
Türkiye “yi bölmek için çalışan örgütlere kucak açan Belçika’da ülkenin bölünmesine, yeni devletler kurularak haritadan silinmesine yönelik çalışmaların yoğunlaşması, başta Kraliyet ailesi olmak üzere herkesi panikletti. ”Ayrılıkçı federal sistem“in Belçika” yı bölünme noktasına getirdiğini gören Kraliyet Sarayı, harekete geçti. Geleneksel Noel konuşmasında halka seslenirken eski gelenekleri bozan Belçika Kralı II. Albert, “Flaman, Valon ve Brüksellilere” değil, “Baylar ve Bayanlara” hitap etti. “Belçikalı” kimliğinin tekrar ön plana çıkarılması arzusundaki Kral, insanlardan “birlikte yaşamalarını”, “bugünkü küresel ortamda ulusal uyumun ve birliğin önemini düşünmelerini” istedi. Ayrılıkçı anlayışı eleştiren Kral, Belçika kuruluşunun 179. yıldönümünü etkinliklerinde yaptığı konuşmada da halkı birliğe davet etti.  Federe yapılı Belçika’da 13 Hazirandaki erken genel seçimlerde Bart De Wever liderliğindeki Flaman İttifakı, ülke nüfusunun yüzde 60’ını oluşturan ve gelir seviyesi yüksek olan Flaman bölgesinde, bağımsızlık talebiyle oyların yüzde 28’ini alarak birinci çıkarken, nüfusun yaklaşık yüzde 40’ının yaşadığı Fransızca konuşan Valon bölgesinde ise seçimi sosyalistler kazanmıştı.

Adım adım dağıldılar
1830’da kurulan Belçika, Hollandaca konuşan Flamanlar ve Fransızca konuşan Valonlardan oluşuyor. Ülkede Almanca konuşan küçük bir halk grubu da bulunuyor.  Belçikalılar, 1980’li yılların başında, “model olmak” iddiasıyla yöneldikleri federal sistemle yerel parlamento ve yönetimlerin yetkilerini genişlettiler. Valonya, Flandr ve Brüksel bölgelerinde farklı hükümetler kurulurken, “ayrılıkçılık” ülke anayasasının “temel ilkeleri” arasında yer aldı. Bu durum, Valonlar, Flamanlar ve Brükselliler arasındaki kopukluğu artırırken, menfaat çatışmalarını da hızlandırdı. Siyasi partileri de Flaman ve Valon olarak bölünen ülkede, ayrı ayrı kurulmuş olan liberal, muhafazakar veya sosyalist Flaman partiler ile Valon partilerin, ideolojik eğilimleri aynı gözüktüğü halde, tamamen farklı görüşler içinde çatışmaları da hız kazandı. Politikacılar, kurumlar ve vatandaşlar arasında diyalog giderek koptu, toplumlar arası menfaat kavgaları arttı. “Belçikalı” kelimesi, giderek yerini “Flaman”, “Valon” ve “Brükselli” ye bıraktı.

Fransızlar  pusuda bekliyor
Fransız milliyetçiler Belçika’nın Valon bölgesine göz dikti. Fransa’nın aşırı sağcı partisi Milli Cephe’nin (FN) lideri Marine Le Pen, beklenmedik bir çıkış yaparak, Belçika’nın parçalanması halinde ülkenin Fransızca konuşulan Valon bölgesinin Fransa’ya bağlanmasından yana olduğunu bildirdi. 400 gündür hükümetsiz olan Belçika’nın parçalanmasının “her geçen gün daha da artan bir olasılık” olduğunu belirten Le Pen, bu olasılığın gerçeğe dönüşmesi halinde, “iki halk arasında varolan tarihsel ve kardeşçe bağlar nedeniyle Fransa’nın Valonları ortada bırakamayacağını” savundu. Le Pen,  bu senaryonun gerçekleşmesi durumunda Fransızlar ve Valonların, Valon bölgesinin bir il olarak Fransa’ya eklenmesi konusunda referanduma gitmelerini önerdi.
 Beter olun Türk düşmanları.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
GöKTÜRK KÜRŞAD
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 400


TTK


« Yanıtla #1 : 27 Temmuz 2011, 00:54:38 »

Şerefsizler kendi boklarıyla oynayıp dursunlar,daha da ayrılsınlar,birbirlerine düşsünler,bakacağız belçikaya ne olacak?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK,bu ülkenin yegane efendisi,yegane sahibidir.Saf TÜRK soyundan olmayanların bu memlekette tek hakları vardır;hizmetçi olma hakkı,köle olma hakkı.Dost ve düşman,hatta dağlar bu hakikati böyle bilsinler.                          M.Esat Bozkurt
Dedeefendi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 125« Yanıtla #2 : 27 Temmuz 2011, 11:42:28 »

Zaten Belçika uydurma bir devlettir, Hollanda ve Fransa hep bir birlerine saldırp durmuşlar ve zarar vermişler. Savaşların sonunda araya tampon bir devlet kurup, doğrudan iki devletin çatışmaya girmesini engellemeye karar vermişler. Belçika doğmuş. Kendilerini millet sanıyolar
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.191 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.