Eceli gelen köpek en kiymetimiz olan TÜRK´lügümüzle ugrasirmis
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 04 Ağustos 2020, 23:46:42


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Eceli gelen köpek en kiymetimiz olan TÜRK´lügümüzle ugrasirmis  (Okunma Sayısı 2604 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kaan Ulas Türk
Ziyaretçi
« : 27 Ocak 2012, 13:51:17 »

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Kurumu'na atanan ve gelen tepkiler üzerine kurumdaki üyeliğinden istifa eden Zaman yazarı Mümtaz'er Türköne, bugünkü köşesinde 'Andımız'ı kaleme aldı. 'Bir Kürt'e 'Ne mutlu Türk'üm diyene' dedirtmekten daha kötüsü aynı sözü bir Türk'e söyletmek..' diyen Türköne, yine oldukça tepki çekeceğe benziyor..

İşte Türköne'nin 'Andımızdaki Türk kim?' başlıklı o yazısı:
İNGİLİZCE KONUŞMAK İÇİN KURSA GİTMEK ŞART DEĞİL. NASIL MI? TIKLAYIN!

Bir Türk'ün çocukluk yıllarında her sabah 'Türk'üm' diye başlayan andımızı tekrarlaması ne anlama geliyor?

Bir Kürt'e, 'Ne mutlu Türk'üm diyene' dedirtmekten daha kötüsü, aynı sözü bir Türk'e söyletmek. Zira bir Kürt bu lâfı ne kadar tekrarlarsa tekrarlasın Türk olamaz. Ama bir Türk'ün zihninde ve ruhunda meydana gelen hasarı kim düzeltecek?
ANDIMIZ TÜRK'Ü VE TÜRK OLMAYI YÜCELTMİYOR

Andımız, Türk'ü ve Türk olmayı yüceltmiyor. Türk olmayı, sadece otoriteye itaatin bir gerekçesine, bahanesine dönüştürüyor. Nasıl mı? Andımızda vurgulandığı üzere eğer Türk iseniz ve tekrarladığınız bu hitabın muhatabı veya sahibi siz iseniz, yurdunuzu ve milletinizi 'özünüzden çok' sevmek zorundasınız. 'Yurt ve millet' ise bildiğimiz vatan veya mensubu olduğumuz millet değil; bambaşka bir şey. 'Özümden çok' derken, demokrasiden, özgürlüklerden vazgeçmek, iktidar sahiplerine kayıtsız itaat etmek dışında bir sonuç ortaya çıkmıyor. Varlığınızı adayacağınız 'Türk varlığı'nın ne olduğu hiçbir anlam taşımıyor. Önemli olan 'adanmak', yani hem kendiniz hem de başkaları için temel insan haklarından vazgeçmek. Türk olduğunuz için adanmıyorsunuz, adanmak için Türk oluyorsunuz.

Andımızın kaldırılması talebine itiraz eden Türk milliyetçilerinin bu durumu kavraması gerekiyor. Andımızdaki Türk, mensubu olmaktan şeref duyduğumuz millet değil; saf, yalın, arı bir şekilde Türklüğü temsil etme ve Türklük adına neyin doğru, neyin yanlış olduğuna karar verme üstünlüğüne sahip birkaç tane Türk. Dünyaya Türk olarak gelmemizin yegâne anlamı ise onlara itaat etmekten ibaret.

Hissettiğimiz ortak duyguyu ve tecrübeleri hatırlayalım. Bizim kuşak hayatının beş yılını, 28 Şubat'tan sonraki nesil sekiz yılını her sabah andımızı tekrarlayarak geçirdi. Peki kaçımız andımızın sözlerini eksiksiz hatırlıyor? Küçük çocukların her sabah soğukta, okul bahçesinde andımızı okumak için toplanması, geç kalanların azarlanıp hizaya çekilmesi ve toplu olarak sınıflara dağılmaları şeklinde tekrarlanan ritüel, andımızın içeriğinden daha önemli değil mi? Çocuklara bunu neden yaptırıyoruz? Bir sebep düşünün.

Andımız kimsenin etnik aidiyetini değiştiremedi. Ama bu anlamsız sözleri her sabah toplu halde tekrarlayarak 'yükselmek ve ileri gitmek'ten vazgeçmiş olmadık mı? Türk milliyetçileri için tekrarlayalım: Andımızdaki 'Türk' bir milletin adı değil, yönetme ayrıcalığını sürdürmek isteyen zorbaların kendilerine meşruiyet kazandırmak için kullanılan bir bahaneden ibaret. Çünkü andımız Türk'ü yüceltmiyor; andımızdaki Türk, hiyerarşi ve disiplinle var olan diktacılığı kutsuyor. Tıpkı, vatandaşlığı tanımlayan Anayasa'nın 66. maddesindeki 'Türk'ün, gerçekte bir milletin adıyla bir ilgisinin olmaması gibi. Dikkatle okunursa fark edilir: Bu madde 'vatandaş'ı değil, 'Türk'ü tanımlıyor. Bu maddede 'vatandaş kimdir?' sorusunun karşılığı yoktur; 'Türk kimdir' sorusuna cevap verilir. Kısaca 'Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Türk'tür' gibi bir tanıma ulaşılır. Bir tanımın efradını cem etmesi, ağyarını da men etmesi; yani tanımladığı şeyi içermesi, diğerlerini de dışarıda bırakması gerekir. Dışarıdakileri, tanımın mefhum-ı muhalifinden çıkartabiliriz. Şayet, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne vatandaşlık bağı ile bağlı olanları Türk olarak kabul ediyorsanız, bu bağa sahip olmayanların da Türk olmaması gerekiyor. Kısaca bu tanımla Türk vatandaşları dışında yeryüzünde Türk olmadığını iddia etmiş oluyorsunuz. Peki doğru mu?

İdeolojik formüller, gerçeği gizlemek için yapılır. Andımız gibi, toplumu ideolojik bir şartlanmaya tabi tutmayı amaçlayan formüller içeriğiyle değil, işleviyle anlam kazanır. İçeriğine eğildiğiniz zaman hep, bir delinin kuyuya attığı taşla uğraşmak zorunda kalırsınız. Öyleyse içeriğe değil işleve eğilmek gerekir. Andımıza sahip çıkan Türk milliyetçilerinin de işlevsel bir gerekçeye sahip olması gerekir: 'Andımızın Türk milliyetçiliğine bir katkısı var mı?' 'Ne mutlu Türk'üm diyene' sözünü herkese söylettiğiniz, dağa taşa yazdığınız zaman Türk milleti ne kazanıyor? Mantıklı soru: Gerçekte ne kaybediyor? Milli Eğitim Bakanlığı'nın 'Türklüğe zarar veren' bu andı hemen kaldırmasını Türk milliyetçilerinin de talep etmesi gerekmiyor mu? (ALINTI)

NE DIYOR BU KÖPEK BEN SAHSEN ANLAMADIM YADA ANLAMAKDA GERCEKDENDE ZORLUK CEKIYORUM !
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #1 : 27 Ocak 2012, 14:02:18 »               Böylesi vatan hainlerine köpek demek köpeklere hakarettir Kandaşım. Böylesi yaratıklar o kadar çoğaldı ki acunda ne söylesek azdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
YigitKam
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 27 Ocak 2012, 14:06:50 »

Göt korkusumu artık nedir bilemiyorum, yazısının bazı yerlerini aşureye çevirmişsede ben bu adamın bu herkese Türküm dedirtmek Türklüğe bişey kazandırmaz sözüne sonuna kadar katılıyorum. Ben bi,r kürdün veya başka bir hırsız, uğursuz etniğin Türküm demesine bozuluyorum. Bunun bir örneğini Kazakistanda geçen ay yaşadık, Kazakisatan başkanı Türklerden şikayetçi olmuştu ama onun şikayet ettiklerinin tamamı Türk değil ya laz veya kürt etnisite mensuplarıydı. İçimizde bulunan etniklerin kimliklerinin bir taraflarına ne bok olduklarını yazmak gerekiyor.

Andımızı da okula gelen çocukların bu kimliklerinde yazan Etnik guruplarına göre ayrıştırarak sadece Türk çocuklarına okutturmak gerekliliğine inanıyorum. Etnik piç döllerinin bir kenarda toplandırarak Türk çocuklarının andlarını izlemeleri her nasıl olursa olsun sağlanmalıdır, bir etnik nasıl olurda ben Türküm der.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Börü_Bilge
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 238« Yanıtla #3 : 27 Ocak 2012, 14:08:28 »

Havlamış andam sadece havlamış o yüzden anlamamışsındır!!! Bende şayet sadece havlama sesi duydum!..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Neresinde bir Türk varsa Yeryüzü Küresinin….
Sınırı ordan başlar Bozkurt mefkuresinin…
Yürü sensin umudu bütün esir illerin…
Yürü nutku tutulsun Emperyalist dillerin....
Kaan Ulas Türk
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 27 Ocak 2012, 14:20:46 »

Bende bu kanidayim Türk olmayana Türküm dedirtmek birsey kazandirmaz bizlere lakin söyle bir durum var bu adamlarin saldirisi aslinda o degil direkmen söyleyemediklerinden böylesine kivirarak bazi düsmanliklarini kusuyorlar bizlere. Mesela TSK´nin 12 eylül darbesinden sonra el koydugu tüm arsvileri geri devlete iyade edecekmis, dersim olayini ve cumhuriyette bircok karanlik kalan seyleri aydinlatacaklarmis. Bu ne demekdir bu AKP hain hükümetin demokratislesmesi icin bir adim daha degil bu resmen gecmisi, cumhuriyetti hata basbugumuz ATATÜRKÜ bile karalamak icin birseyler aramakdir.

Türk oglu Türk kizi Türkiyede ayaklanmadikca bu düzen devam ecekdir hata gün gecdikce durum kötüye gidiyor
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #5 : 27 Ocak 2012, 14:37:32 »           Tamam düşünceler doğru hepimiz bu kanıdayızdır zaten. Ancak bu söylemi bizim söylememizle onun söylemesi arasında fark var. Bu nedenle hain söylemi kötü niyet taşıyor. Bizlerse olması gerekeni söylüyoruz. Tabi Türk dışında kişilerin sahtekarlık yapmasına gerek yok. Ve hatta Türk olduğunu bildiği halde ellere kucak açanda onlardan da uzaktır bize.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
ATİLA
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 89« Yanıtla #6 : 27 Ocak 2012, 14:43:33 »

  Bu satılmış şebek gitsin önce soyadındaki Türk kelimesini kaldırsın ondan sonra TÜRK'ün andıyla uğraşsın. İt ürür, kurt yürür.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 27 Ocak 2012, 14:53:00 »

Timur Atam çağlar önce Firdevsi'ye, mezarı başında seslenmişti.

KALK KALKTA BAK KÖTÜLEDİĞİN TÜRK'E
ISFAHAN MI GÜZEL YOKSA SAMARKANT MI?
BAĞDATTAN ISFAHANA FARS BIRAKMADIM
BASTIĞIM YERLERDE OT BİTMEZ OLDU!!

Timur Atam, şimdi sen kalkta bak. Bastığımız yerlerden hain fışkırır oldu. Ankara ne ki, Diyarbakır, Erivan diyenler çoğaldı. Hakkariden İstanbul'a kürt, Erivandan İzmir'e ermeni doldu.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.273 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.018s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.