Ece Temelkuran yazdı...
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Eylül 2020, 02:27:35


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ece Temelkuran yazdı...  (Okunma Sayısı 7491 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
TURAN4534
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 197« : 21 Mart 2011, 17:10:23 »


Kürt kalabalığı böylesine motive eden ve böylesine destek olan bir yazı görmedim daha önce. Onları birer kahraman ve özgürlük savaşcısı gibi göstermek için ne büyük gayret gösterilmiş. Satılmış bir kalem daha. Kırmak lazım...

Lise çağında genç kızlar gerilla kıyafeti giymiş, yol kenarında arkadaşlarıyla bekliyorlar; dünyaya omuz atacaklar, öyle bir delikanlı tavır. Genç erkekler yaka bağır parçalanarak yürüyorlar meydana. Arabaların camlarından içerideki kalabalığın elleri, kolları fışkırıyor, zafer işaretleri rüzgârda. İhtiyar kadınlar ve genç olanlar, köylüler ve şehirliler, zenginler ve fakir olanlar, ellerinde piknik sepetleri, mangallar, toplar, çantalar; dünyanın muhtemelen en büyük ve muhtemelen en politik pikniğine doğru ilerliyor. "Newroz" alanına sadece insan değil devasa bir enerji akıyor. Ürkütücü büyüklükte bir enerji bu, insanı dehşetle titreten bir gücü var. Türkiye'nin hangi meydanı bu kadar büyük bir kitle görmüş? Hangi siyasi lider bu kadar dev bir kitleye konuşma yapmış? En son böyle büyük halay nerede kurulmuş?

BURADAN KAÇ TAHRİR ÇIKAR?
Ama bugün gazeteler yine de onlardan söz etmeyecek. Ve benim bu büyüklükten tarafsız bir gözle söz edişim her zaman olduğu gibi yine "en bi' Türkler" tarafından tehditler ve nefretle karşılanacak. Öyle ise onların Newroz'uyla sizin Nevruz'unuzun bir olma ihtimali var mı? "Nevruz hepimizin bayramı" diyenlerin yalanlarının takıldığı yer, dün Diyarbakır'daki bu büyük gürültüye bugün İstanbul'dan, Ankara'dan o büyük sessizlikle cevap verilecek olması. Yani bu Newroz Meydanı'ndan nereden baksan on tane Tahrir Meydanı çıkar ama bugün gazetelerde, eğer birileri birilerini dövmezse sokaklarda, belki bir haber bile çıkmayacak. Bütün bu enerji "sarı, kırmızı, yeşil renkli bezler", "Terörist başının fotoğrafları", "Sayın Öcalan dendi" gibi birkaç cümleyle, sanki Diyarbakır'da bilmemiz gereken hiçbir şey olmuyormuş gibi anlatılacak. Halkların doğrudan halklarla konuşabileceği bir yol icat edilebilse keşke.

TÜRKÇE SESSİZLİK
Nice iktidarlar değişti Türkiye'de, ama bu sessizlik değişmedi. Oysa bu sırada Diyarbakır'ın çocukları büyüyor, Kürtler değişiyordu. Eskiden bu slogan "An azadi an mırın" (Ya özgürlük ya ölüm) iken bugün "An azadi an azadi" (Ya özgürlük ya özgürlük) oldu. Eskiden her sokağın başında panzerler ve sokaklarda gündüz vakti kar maskeli adamlar dolaşırdı. Bugün bakıyorum polisler hiç de öyle gergin değiller. Polis lojmanlarında günün anlam ve önemi gereği balkonlar bayraklarla dolu ama Diyarbakır'da doğan her çocuğun bildiği o "Birazdan kötü bir şey olacak" hissi yok etrafta. Eskiden İstanbul'dan gelenlerin yanında Kürtçe konuşulmazdı, şimdi artık hepimizin birkaç sözcük öğrenmesini gerektirecek kadar çok Kürtçe konuşuluyor. Kürtler değişiyor yani. Ama Türkler...

KİLİTLİ BİR HALAY
Osman Baydemir konuşmaya başlayınca arkamdaki bir ihtiyar kadın kaldırıyor ellerini havaya, dua ediyor. Konuşma bitene kadar indirmiyor ellerini. İstanbul'dan, Trabzon'dan, İzmir'den, ekranlardaki slogan seslerinden görünmüyor, duyulmuyor ama onların da nineleri torunlarına hayır duaları gönderiyor.

Gülten Kışanak Libya'dan başlayıp bu meyanda biten bir konuşma yapıyor ki Allah Allah! Hiç bileniniz var mı bilmiyorum, o kadar büyük bir kitleyi karşısında görünce iliklerine kadar titrer insan. Konuşmacılardan hiçbirinin bir tek kez bile sesi titremiyor. Her konuşmacı sanki bir kişiye konuşuyor gibi. Tek bir yüreğe hitap ediyor gibi. Onların arasında bir şey bu, nasıl derler, biz Türkler anlamıyor! Sıkı bir halay gibi kilitlenmiş bir şey bu, onlardan olmayan sadece izleyebiliyor.

KATİLLER VE MAKTULLER
Sonra ekranda Apo görünüyor. Zafer işaretleri hiç kıpırdamadan, saygı duruşu sanki, öylece duruyor. O milyon kişiden çıt çıkmıyor. Sonra "gerilla eğitim kamplarından" görüntüler. Zılgıtlar, uzun zaman sonra çocuğunu görmüş annelerin sesleri gibi delice. O dev kitle sanki bir tsunami dalgası gibi gerilip yükseliyor. Ne yapacağız bu insanları? Hepsini öldürecek miyiz? Diyelim ki topyekûn öldürmeye karar verdiniz. Kim öldürecek onları? Çocuklarınızı katil yapmadan bu mümkün mü? Yani bir katiller ve maktuller memleketi! Katillerin maktullerden daha az acı çektiğini sananların toprakları...

KEDERLİ BİR ÖFKE
Çok genç, 16 bilemedin 17 yaşında bir oğlan çocuğunun yüzü. Dev bir brandanın üzerine basılmış fotoğrafı, alanın üzerinde gezip duruyor. Bir oradan çıkıyor oğlanın yüzü, bir öte yandan. İsim de yazmıyor altında. Öylece bir çocuk yüzü. Belli ki ölmüş. Yoksa böyle büyük bir fotoğrafı olamaz bir Kürt çocuğunun. Kim bilir, belki Ortadoğu'daki oğlan çocukları yüzü kalabalıkların arasından sıyrılıp çıksın, bir kez olsun görünsün diye ölür. Ve senin benim asla anlayamayacağımız kederli bir öfkeden... Dev vincin tepesinde, görünmeyecek kadar yüksekte neredeyse, bir çocuk elinde sarı, yeşil, kırmızı bir yemeni tutuyor, rüzgâra karşı duruyor. O çocuğu, inmeyeceği kadar yükseğe ne çıkarıyor? Bunu bilmeyince onların Newroz'uyla ötekilerin Nevruz'u bir olmuyor.

Dev platformun üzerinde onların "şehitlerinin" resimleri var. Bizim adlarını hiç bilmeyeceğimiz ölüleri onların: Şırin Elem Hulu, Husen Xıhıri... Bizim adlarını bilmediğimiz, çoktan ölmüş askerler kadar genç yüzleri... İnanılmaz bir beceriyle mitingi yöneten kadın sunucu (adını öğrenemedim ve fakat acayip bir yetenekti) Kürtçe konuşuyor sadece. Tıpkı Ahmet Türk'ün birazdan yapacağı gibi. Türk, Ankara'nın dar ve daraltan koridorlarından sonra ilk kez nefes alan bir insan gibi konuşuyor meydana. Onu öyle görünce... Ne çok yol geldik aslında. Ahmet Türk'ün "İşkence önemli değil. Çok küfür ediyorlar, o gücüme gidiyor" dediği Diyarbakır Cezaevi'nden bugüne... Öldürdük ve öldük ama bu yolu beraber geldik sonuçta.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Börü Kağan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 507


Ben, Selim Pusat!..


« Yanıtla #1 : 21 Mart 2011, 17:49:09 »

Söylenecek çok şey var da, bunun gibi ''özgürlükçü ve iyiliksever'' insanların buraya bazen göz attıklarını biliyoruz. O yüzden, yazışmalığın ve kandaşların iyiliği için susuyorum...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gözler ki birer parçasıdır sende İlahın,

Gözler ki senin en katı zulmün ve silahın,

Vur şanlı silahınla gönül mülkü düzelsin;

Sen öldürüyorken de vururken de güzelsin!
Türkçü Kasırga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.016


IRKÇI


« Yanıtla #2 : 21 Mart 2011, 21:29:21 »

"...Ne yapacakmisiz bu insanciklari, hepsini öldürecekmiymisiz..?"... Yazisinda attigi basliga bakin hele iyi ajitasyon yapiyor kansiz...

Ulan kahpe ananin kahpe fahisesi, kendi adina konus, bizli mizli konusma !

Sictigi bok kadar akli olmayan bu kahpe ; "..yapacagiz...edecegiz...öldürecekmiyiz.." gibi ajitasyon kokan kelime oyunlariyla Türkleri sanik sandalyesine oturtmaya calisiyor. kirolari ise alabildigince masum ve sevecen göstermeye calisiyor, bunu yaparkende üstelik kendisini güya Türkler tarafinda göstererek Türkler adina konusmus oluyor...

Madem kirolari cok seviyorsunuz gidip Kuzey Irak´ta, Diyarbakir´da, Sirnak´ta, Hakkari´de kürtlerin yogun oldugu yerlerde yasayin, soyuzlar ne isiniz var Türklerin arasinda bakin elin Avrupali hümanistleri ta kalkip Hindistanlara, Afrikalara, Latin Amerikalara sevdikleri maymunlarin yanina gidip yerlesiyorlar, haydi sizlerde o cok sevdiginiz kürt maymunlarinin arasina s.tirolup gidin.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TANRI-KUT METE
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 119


Irkçı Lider; Türkçü Devrim...


« Yanıtla #3 : 21 Mart 2011, 21:48:45 »

Ece Temelkuran yazdı, Kürt piçleri azdı desene..

Bu fikri çürümüşlerin suyu ısındı artık. Yakın gelecekte hepsi tarihe hain olarak geçecektir..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gökşad
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 190« Yanıtla #4 : 21 Mart 2011, 23:36:56 »

Ece temelkuran senin ne mal olduğunu biliyordukta bu kadarınıda beklemiyorduk  Özgürlükçü görünüp insan haklarından yana görünüp  popilist olma ayağına pkk şovenliği yapmışsın resmen şimdi bu yazıyı okuyan k,rt piçleri seni çok sevebilir,  ama unutmaki bunu okuyan Türk soylular seni gördüğü yerde tükürükleriyle boğarlar. Kalemini kırıp münasip bir tarafına tıpa yaparlar. Bunuda unutma.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
T A R K A N
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 181Site
« Yanıtla #5 : 22 Mart 2011, 02:51:03 »

Hümanizm,vücuda giren bir virüs gibidir...Bugün başımızda k.rd sorunu varsa, yobazlık sorunu varsa, Arap ve Amerikan kültürel emperyalizmi sorunu varsa, tüm bu sorunların miladını hümanizm virüsü teşkil eder..Hümanizm, AIDS virüsüne benzer..Vücuda girdiği zaman vücut bağışıklık sistemini devre dışı bırakır..Bağışıklık sistemi devre dışı kalınca da kanserden yada fırsatçı bir enfeksiyondan dolayı ölüm olayı gerçekleşir...AIDS'in kendisi değil dolaylı olarak yol açtığı hastalıklar öldürür yani.

Hümanizm de böyledir aynı..Sanatla,demokrasi ile ülkeye sızar..Oradan da hümanist yazarlar ve hümanist sanatçılar vahıstası ile topluma yayılır..Bir ülkeyi var eden yegane unsur olan milliyetçilik ve vatanseverliği devredışı bırakır..Milliyetçilik ve vatanseverlik devredışı kalınca, ülkenin iç ve dış düşmanları, zahmetsizce hedeflerine ulaşırlar..

İşte o hümanist kevaşelerden biri daha..Hepsi aynı tarz..Neyi savunduklarını, neyi anlattıklarını anlayamazsınız zaten..Zehir kaynağı beyinlerinden, zehirli düşünceler saçar durur ve herkesi zehirlerler yavaşça..Bugün k.rd sorunu bu hale geldiyse, en büyük sorumlusu bu hümanist şerefsizlerdir. Tüm düşmanlardan önce bu virüsleri imha etmek gerekir.

Ece Temelkuran gibi zavallılar için Engin Ardıç denen başka bir zavallı güzel bir makale kaleme almış:

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.turkcuturanci.com/turkcu/turkcu%27nun-gunceli/solcu-kizlarla-fena-dalga-gecti/
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATIL
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 24


« Yanıtla #6 : 22 Mart 2011, 11:20:11 »

Senin ne mal olduğunu kendisini Türk hisseden her kez biliyor sen solculuktan liboşluğa dönen elinde yazacak argümanı kalmayan zavallı birisin kendini gündemde tutmak için şimdide kürtleri,çingeneleri kullanıyorsun şunu unutmayın Türkiye Türklerindir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
isbara.alp
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 176« Yanıtla #7 : 22 Mart 2011, 12:13:10 »

Senin ne mal olduğunu kendisini Türk hisseden her kez biliyor sen solculuktan liboşluğa dönen elinde yazacak argümanı kalmayan zavallı birisin kendini gündemde tutmak için şimdide kürtleri,çingeneleri kullanıyorsun şunu unutmayın Türkiye Türklerindir.


Arkadaslar,  özellikle akp başa geldiğincen beri kürtler resmi yerlerde çoğaldı,  gruplaştı. Her yer kürt kaynıyor. Meclis başta olmak üzere; belediyeler, karayolları... vs. her yerde varlar köy,  bucak,  kent nereye baksanız kürt var. Bu gidişat iyi değil. Böyle giderse 50 yıla kalmaz Türk ilini silerler. Ülkeye sahip çıkan yok. Kürtler söz sahibi oldu,  olmayada devam ediyor
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tayçar
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 72


Türk'ün Dini Töresidir !


« Yanıtla #8 : 22 Mart 2011, 16:47:11 »

Gencecik fidanların ve bebeklerin katili, apoş ve köpekleri ancak bu kadar iyi acındırılırdı tebrikler. Malum yazarın ermeni dönmesi olması oldukça muhtemeldir. Son zamanlarda Türkiye'de yaşayan etnik süprüntülerin ülkeyi yıkma konusunda elele vermiş olmaları gözlerden kaçmamaktadır. Bu kadın Türkiye'de nerede etnik süprüntü yaşıyorsa oraya gidip onları acındırmakta ve vicdan sömürücülüğü yapmakta bir numaradır. Madem bu kadar hümanist ve insancılsın niye ermenistan'daki, bulgaristan'daki daha önemlisi kerkük'deki kürtler tarafından katledilen Türkmenlerin yanına gittiğin görülmemiştir ? Bu gibi satılmış kalemlerin listeleri alınmalı ve ele geçen ilk fırsatta tepelerine '' balyoz '' indirilmelidir! Tanrı Türk soyunu böyle satılmışlardan korusun...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 22 Mart 2011, 17:12:31 »

Çatlak profesör, Yalçın Küçük'ü hiç birimiz sevmeyiz. Bununda çok haklı nedenleri var. Zamnında kürtseviciliği yapmış kızıl kominist bugün diğerlerinin olduğu gibi ulusalcılık oynuyor. Ancak bu şahsın herkesce alaya alındığı Ermeni ve siyonist tespitleri bence doğru. Günümüzde böyle yazılar yazanların geçmişlerinde ya ermeni yada yahudi olduklarını kanıtlayan yazıları var. Bunları şimdiden iyi tespit etmek gerekir diye düşünüyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.214 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.022s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.