Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türklüğün Dostu ve Düşmanları => Konuyu başlatan: Mergen Kurt üzerinde 29 Nisan 2014, 17:04:17Konu Başlığı: Düşman İran' da soydaşlarımız zulüm görüyor
Gönderen: Mergen Kurt üzerinde 29 Nisan 2014, 17:04:17
Kandaşlarım, İran' da soydaşlarımız büyük bir zulüm görmektedir. Bu zulüm bizim medyamızda yer bulmamaktadır. Zaten devlet de araplarla meşgul. Ancak İran' da bir de bilinmeyenler var. 1000 Güney Azerbaycanlı Türk öğrenci, pantürkist olmak suçundan İran' da hapiste. 20 binden fazla Güney Azerbaycan Türk' ü de Türk milliyetçiliği yapmaktan içeride.

Kandaşlarım resmi olarak İran merkezli kaynaklara göre yanlış bilmiyorsam 22 milyon, gerçek sayılara göre 35 milyon (29 milyon Azerbaycanlı- 4 milyon Türkmen- 1-2 milyon arası da Orta Asya Türk' ü) Türk yaşamaktadır. Türkler kendi yurtlarında baskıcı İran rejiminin yüzünden zulüm görmektedir. Kandaşlarımız 1 milyonluk protestolar düzenlediğinde Türkiye basını bunu görmezden gelmiştir. Hapislerde ölüm orucu tutan kandaşlarımız kaderine terk edilmiştir.
Türk dünyası birbirinden habersiz yaşayamaz. Hepimiz biriz, önce haberimiz olmalıdır. Birileri filistin için ağlarken biz de onlara Güney Azerbaycan' ı hatırlatalım kandaşlarım.