Dünden Bu Güne Çerkezler...
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 15 Kasım 2018, 20:56:45


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 33
  Yazdır  
Gönderen Konu: Dünden Bu Güne Çerkezler...  (Okunma Sayısı 256018 defa)
0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ASENA-01
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 700« Yanıtla #10 : 18 Haziran 2010, 03:01:14 »

MAGARULA DENEN  ADINDA MEYMENET OLMAYAN DÖKÜNTÜ; SENİN SOYUN NE Kİ KOSKOCA TÜRK IRKINI UYDURUK TOPLULUĞUNLA BİR TUTUYORSUN! RUSLARA ANCAK BİZİM SOYUMUZDAN BİR KOMUTANLA KARŞILIK VEREBİLDİNİZ! AVAR BOYU İÇİN TÜRK DEMEMEN VE TÜRKÇEYİ KULLANIRKEN DÖKÜNTÜLĞÜNÜ BELLİ ETMEN SENİN NE HALT OLDUĞUNUN KANITI! SENİN TARİH BİLGİNİN İÇİNE TÜKÜREYİM! YAKIN DÖNEMDEN ÇERKEZ ETHEM Mİ BİZE  YARDIM ETTİ!  HAİNSİNİZ, İÇİMİZDEKİ YILANLARSINIZ! KAFKASLAR BİZE NE ZAMAN YARDIM ETTİLER! BOŞNAK, ÇERKEZ, GÜRCÜ BİZİM YURDUMUZDA BİZİM SAYEMİZDE BAKILIYORSUNUZ! TÜRKÇÜYÜM DİYEN DÖKÜNTÜLERE SÖYLE TÜRKÇÜ OLMAK İÇİN TÜRK SOYLU OLMAK GEREKLİDİR! DEF OL GİT KENDİ ÇÖPLÜĞÜNE!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

BENİ ANCAK TANRI YARGILAR!
TürkcüKasirga
Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 18 Haziran 2010, 04:13:56 »

bu ne yav insanlıktan nasip almamışmısınız.  bizdeki türkçülük yapan hain çerkezlerin iyi okuması gereken bir yazı tam kendinize yakışır şekilde yazmışsınız yazıklar olsun şimdiye kadar kardeştik ney olduda hain olduk faşist rus jirinovskinin korkusumu sardı yoksa yahudi netenyahunun korkusumu veyahutta robert koçeryanmı sanmıyorum.çünkü  size artık barzani bile fazla geliyor  sizi gidi çadır göçebeleri sizi korkmayın kafkas halkları sizin gibi donuna edenleride korur çünkü bizler asla yediğimiz ekmeğe ihanet etmedik dostlukları herzaman bakibildik zora gelince meydanı terk etmedik bu ülkenin çimentosuyduk öyle olmayada devam edeceğiz imam şamile gelince saf kan avardır zere kadar türklüğüde yoktur yaşasın dağıstan yaşasın çeçenya  
Halen Yunan askeri işgali altında bulunan Batı Anadolu, yani Balıkesir, Bandırma, Erdek, Gönen, Biga, Kirmasti, Mihaliç, Bursa, İnegöl, Yenişehir, Aydın, Manisa, İzmir, Eskişehir, Kütahya, Afyonkarahisar ile İzmit, Adapazarı, Hendek, Düzce, Bolu ve yöresi Çerkes ahalisinin, biz aşağıda imzaları bulunan yetkili temsilcileri ve Yunan Hükümeti'nce onaylanan ''Şarkı
Karip Çerkesleri Temini Hukuk Cemiyeti'' (Yakın Doğu Çerkeslerinin Haklarını Koruma Derneği) kurucuları Birinci Dünya Harbi sonunda büyük devletlerce kabul ve ilan edilen milliyet prensibi ile ortaya çıkan milli hukukuna dayanarak İzmir'de Kongre halinde toplanarak hazırlık halindeki milletlerin hukukunu üzerine alan ve yenik devletlere kabul ettirmeyi taahhüt eden Büyük İtilaf Devletleri ve ortaklarıyla, özellikle Yunan, Çerkeslerin sığındığını bildirerek milli isteklerinin yerine getirilmesini rica etti.

Anadolu'da bugün oturmakta olan Çerkesler, doğruya yakın bir hesapla iki milyon kadardır.( karilari kizlari cariyelikte usta olan kansiz at hirsizlari bayagi ucmuslar ! Ulan topu topu yeryüzündeki sayiniz bir kac milyon be soysuzlar..)

Çerkesler; dil, adetler, duygular ve uygarlık itibariyle milli geleneklerini korumuş ve devam edegelmişlerdir. Çünkü eski çağlar tarihinin Doğu'da ve Yunanistan'da kaydettiği uygarlıkların hepsine (Kafkas ırkını doğurmuş) olan Çerkesler bir sebep unsuru olduğu gibi çağımızın yüksek medeniyetini kuran beyaz ırkın ve Arilerin seçkin ailesinden oldukları, İngiliz, Alman Rus ve Yunan tarihçilerinin tarihi eserleri ile saptanmıştır.

Çerkeslerin Arap hükümetlerinin çökmesi üzerine merkezi Mısır'ın Kahire (şehri) olmak üzere tüm Arabistan, Kuzey Afrika ve Suriye'yi de içine alarak kurdukları hükümetin üç yüz yıl kadar yaşadığı ve milli yurtları olan Kafkasya'da cumhuriyet şeklinde haiz oldukları idari ve siyasi istiklali, Rus istilasına karşı tehlikede görünce merhum Şeyh Şamil'in idare ve komutasında her türlü savaş aracı ile donatılmış Rus İmparatorluğu'na karşı yirmi yıl, sürekli olarak yiğitçe savaştığı herkesçe tanınmakta ve bilinmektedir.

Adı geçen merhumun bu savaşları, ne yazık ki Rusların büyük üstünlüğü karşısında zorunlu olarak başarısız kalınca Rus Çarlarının güttüğü gizli emellerden haklı olarak kuşku duyan üç milyondan ibaret olan Kuzey ve Batı Kafkas Çerkeslerinden iki milyon miktarındaki nüfusun (o zamanki Babıali'nin gösterdiği koruyucu çağrıya uyarak) Türkiye'ye göç ettiği ve Kuzey Kafkasya'da kalan bir milyon nüfusun çoğalması ile bugüne kadar üç milyona ulaştığı Rus istatistikleriyle saptanmıştır.

Bu hesaba göre Türkiye'ye göç eden iki milyon Çerkes nüfusunun şimdiye kadar üç misli artarak altı milyona ulaşması gerekirken, üzülerek söylenebilir ki, bugünkü milyona yakın bulunmaktadır. Bunun nedenlerine gelince; pek açık bir gerçek olduğu veçhile, Osmanlı Hükümeti'nin inkarı mümkün olmayan kötü idaresinin sonucu olarak çeşitli dert ve felaketlere kurban edilmek yüzünden Çerkesler, dört milyon nüfustan yoksun kalmışlardır.(iste bir kansizlik örnegi ! ruslarin altindan irzlarini namuslarini kurtaranlara karsi attiklari iftira..! nankör köpekler..)
Kaldı ki, 13 sene önce Meşrutiyet idaresinin ilanı üzerine siyasi olgunluktan mahrum ve ancak Türkçülük ve Turancılık duygularıyla dolu olan ve tarihte misli görülmemiş bir surette, diğer Osmanlı unsurlarını yıldırma politikası ile Türkleştirmek gibi yanlış bir politika izleyen Türk yöneticilerinin siyaseti, Türk olmayan bütün unsurların milliyetlerini ve yaşama güvenliklerini yok etmekle Çerkeslerde de ''yalnız korunma amacı'' ile haklı bir şikayet ve perişan olma hissi uyandırmış ve bunun sonucu olarak Çerkesler bu devam edegelen zulümlardan kurtulmak amacı ile milli bir gaye takibine ve millicilerin açıkça Çerkes milletini mahva kalkışması dolayısıyla, onlar da silahlı savunmaya ve çarpışmaya mecbur kalmışlardır.( at hirsizi yalanci düzenbaz köpekler sizi..karilarinizi kizlarinizi dömelten ruslara bu kadar kin gütmüyorsunuz ! gerci sizin kadinlariniz kizlariniz cariyelikte pek meshurdu degilmi..? sizde namus seref ar ne gezer..? )
Bu yüzden Çerkesler, binlerce değerli evladını ebediyen kaybetti. Malları ve hayvanları yağma edildi ve köyleri yıkıldı. Netice itibarıyla Çerkeslik, telafisi mümkün olmayan maddi ve manevi bakımdan korkunç zarar ve kayıplara uğramış olmakla beraber, bu mücadelesinde sarsılmaz bir azimle sebat etmiş ve bugün de etmekte bulunmuşlardır. ( burda ise Türklerin güya katliam yaptigini söylemisler !")
Gerçi Çerkesler, gerek komutan ve gerekse er olarak Birinci Dünya Harbi'ne katılmadılar değil; fakat, bu katılma diğer milletler gibi fiili, emeli, hissi olmaktan ziyade ister istemez ve kanun (zoruyla olmuş) idi.( Mamafih, mütarekeden sonra Çerkeslerin az bir kısmı Anadolu İhtilalcileri'ne (tamamen yanlış bir his ile) katılmış ve bir nevi Mustafa Kemal'in hükümranlığını kurmaya yarayacak fiili harekatta bulunmuş iseler de, Kemalistler'in insanlık dışı hareketlerini ve yanlış siyasetlerini onlar da yakından görüp anlayınca geri dönülmesi büyük bir sakınca olmayacak kısa bir müddet içinde Çerkeslik emelleri yoluna, pişmanlık duyarak bundan geri dönmüşlerdir. ( BURASI COK ÖNEMLI ISTE DEGERLI KANDASLARIM. HANI HEP DIYORLARYA BIZ BU ÜLKEYI cerkezi ile kürdü ILE BILMEM NEYI ILE BIRLIKTE SAVASARAK KURDUK DIYE..BAKIN KENDILERI NASIL ITIRAF ETMISLER BIZLER ILE BIRLIKTE HIC BIR ZAMAN YAN YANA SAVASMADIKLARINI..)
Özellikle Çerkesler, Halifelik Makamı'na manevi bakımdan bağlı kaldıkları halde, Babıali'nin Kemalistlerle birleştiğini ve bunca fedakarlığına rağmen Çerkesliği tamamen ihmal ettiğini saklamaya lüzum görmedikten sonra Çerkeslik, haklı ve tabii bir kararla, kendisine kurtuluş vadeden ve bunu işgal bölgesinde fiilen ispat eden Yunan Ordusu'na katılmayı, milli ve hayati çıkarlarından saymıştır (nitekim daha önce de soylu Arnavut ve Arap milletlerinin de Türklerden ayrılmakla yabancı kurtarıcılara aynı sebepler ve kaygılar ile eğilim gösterip katıldıklarına şüphe yoktur). Bundan sonra, bir buçuk sene devam eden mücadele esnasında Çerkesler; müslüman olan ve olmayan binlerce suçsuz insan millicilerin kıyımından kurtarması itibarıyla belirtmeye ve ölçülmeye değer hizmetlerde bulunmuşlardır. ( Burda yine bizim en kötü günümüzde yunan ile nasil isbirligine gittiklerini anlatiyorlar ! )
Yunan Hükümeti, taşıdığı milletlerarası insanlık ve uygarlık nitelikleri gereği olarak din farkını göz önüne almaksızın, Ermeni ve bilhassa Rum göçmenleri ile eşit olarak ve belki fazlası ile Çerkes göçmenleri ve mültecileri hakkında ilgi göstererek, onların iaşelerini ve yerleşmelerini en iyi bir şekilde sağlamıştır. ( yunanlilari öve öve bitiremiyorlar, halbukisi bunlari ruslarin önünden kurtaranlara karsi yaptiklari nankörlüge bakiniz..!)
Yunan Hükümeti'nin Anadolu'ya ayak bastığı tarihten itibaren askeri işgal sahasına giren bölgelerde oturan Çerkes ahalisine Kemalistlerin zulüm ve baskı yapmaları üzerine sığınanlara, harp ederek esir aldığı millettaşlarımıza, diğerlerinden farklı olarak yakınlık ve hüsnükabul göstermesi, iyi davranması, itimat etmesi ve kayırması bilhassa minnet ve şükranla anmaya ve belirtmeye değer.( burda ise palikarya köpekleri Türklere karsi soykirim uygularken cerkezleri nasil kolladiklarini belirtmisler )
Bundan dolayı, bu gönül okşayıcı ve içten davranış Çerkeslerin Anadolu'da uygarlık yeteneklerine sahip ve kurtarılmaya layık bir millet olduğu ve Anadolu'da Rumlarla Çerkeslerin karşılıklı olarak hayati menfaatlerinin ve siyasi haklarının eşit olarak korunması gerektiği inancından dolayı olduğunu, Çerkesler kuvvetle ümit eder ve dilerler.

Konuyu ayrıntılı sunmaktan amaç:

a) Milli çehremizi göstermek,

b) Anadolu'da uygar milletlerin dikkat nazarını çekmeye layık bir Çerkes milletinin yaşadığını belirtmek.

c) (Üç yüz seneden beri sürekli olarak egemen olan kötü idare yüzünden yıkılış vadisine yuvarlanan, asri ve medeni bir idare kurmak kabiliyetinden yoksun, içten dıştan Yakın Doğu'da ve dolayısıyla Avrupa'da bir karışıklık ve harp kaynağı olan Osmanlı Hükümeti ve Meşrutiyet'in ilanı ile onun yerine geçerek Osmanlılığın çökmesine neden olan aşırı Türkçülerin uğursuz siyaseti, Anadolu sahasında Türk'ten gayri bir milletin hayat hakkını tanımamakta direndiği, medeniyet alemince inkarı kabil olmayan bir hakikat olduğundan) bundan böyle Çerkeslerin Yakın Doğu'da Türklerin uğursuz yönetimlerinden kurtulmasıyla Yunan himayesi altında bir barış ve esenlik olarak yaşamaları sebeplerinin sağlanması arzularını göstermek ve dilemekten ibarettir.

Bundan dolayı, Büyük İtilaf Devletleri ve ortaklarınca milli olan aşağıdaki isteklerimizin kabulünü ve desteklenmesini kongremiz rica ve hemen harekete geçilmesini sabırsızlıkla beklediğini soylu kişiliklerine sunmakla şeref duyar.

1) Devletler arasında kabul ve ilan edilip eski sulh antlaşmalarına konduğu gibi, gelecekteki Yakın Doğu sulhuna da konması kuvvetle umulan azınlık halindeki milletlerin hakları ve siyasi çıkarlarını temin ve tatmin edecek olan madde hükümlerinin bütün Çerkesleri de kapsamına alması.

2) Çerkes Milleti, Anadolu'da her bakımdan kendi­siyle aynı durumda ve karşılıklı menfaatlerle bağlı bu­lunduğu Rum unsuru ile eşit haklar çerçevesinde kader birliğine istekli bulunduğundan dolayı, milli ilerleme ve gelişmesine kuvvetle ümit ettiği uygar Yunan hüküme­tinin fiili himayesi altına sokulması.( birilerinin Türk(!) diye Türk irkina yutturmaya calistigi bu müslüman (!) kansiz cerkez picleri nasilda kafir yunanlinin idaresini cani gönülden istiyor..)
3) Çerkes Milletinin önce Halife ve Babıali'nin ve sonra milli ve hayati çıkarlarını şevki ile giriştiği bu mücadele yüzünden uğradığı bütün zarar ve ziyanların barış yapacak taraflardan biri olan Türk Hükümeti'ne öde turnesinin sağlanması.

4) Barış Konferansında yukarıdaki milli isteklerimize karşı çıkıldığında, delilleri göstermek, inandırıcı açıklamayı yapmak ve gerekli savunmada bulunmak üzere, yüksek konferans meclisine yetkili temsilcilerimi­zin davet buyrulması.

Bundan dolayı yukarıda açıklanan, kabul ve desteklenmesi hususunda medeni yardım ve desteği birinci olarak Büyük İtilaf Devletleri'nden; ikinci olarak Yunan Devleti'nden; üçüncü olarak insanlık ve medeniyet aleminden rica ettiğini ve beklediğini ve bundan böyle milli emellerinin meydana gelmesine hizmet edecek siyasi ve sosyal teşkilatı yapmak, Çerkeslerin gelenekleri ve milli, dini ve medeni ihtiyaçları çerçevesi içinde sağlamak; ilerlemek ve gelişmesi esaslarını düşünmek ve hazırlamak; hükümetler ve yüksek meclislerle bağıntı kurarak gerektiğinde yetkili temsilciler göndermek ve siyasi girişimleri yapmak, lüzumlu evrakın düzenlenmesine ve imzasına ve milli haklarının dayandığı işlerin ve dayandığı hususların izlenmesine ve sonuçlandırılmasına kongremiz kendi azası arasından ayırıp seçtiği daimi yürütme kurulunu teşkil eden ve daha önce Yunan Hükümeti'nce resmen tanınmış olan ''Şarkı Karip Çerkesleri Temini Hukuk Cemiyeti'ni vekil yaparak toplantısına son verdiğini, sunma vesilesiyle'' yüksek saygılarını takdim eyler.
24 Ekim 1921.

Adapazarı delegesi Bağ Talustan Bey
İzmit delegesi Çöle İbrahim Bey
İzmit delegesi Çiyo Kazı Bey
Hendek delegesi Bağ Osman Bey
Düzce delegesi Maan Ali Bey
Düzce delegesi Hamte Ahmet Bey
Kandıra ve Karasu delegesi Maa Şirin Bey
Yalova-Karamürsel delegesi Ancur Yakup Bey
Bilecik delegesi Bağ Rıfat Bey
Eskişehir delegesi Bağ Rıfat Bey

Geyve delegesi Çöle Arslan Bey

Bursa delegesi Harunürreşit Bey

Biga delegesi Acur isa Nuri Bey

Gönen delegesi Lapez Yakup Efendi

Gönen delegesi Sahekomit Hafız Sait Efendi

Erdek delegesi Şahabel Hasan Bey

Bandırma delegesi Neçoko Hasan Bey

Bandırma delegesi Berau Sait Bey

Bandırma delegesi Berzek Tahir Bey

Balıkesir delegesi Bezadoğ Sait Bey

Manisa delegesi Pesevu Reşit Bey

Aydın delegesi Açofit Sami Bey

-------------------------------------------------------------------------------------------


Hain cerkezlerin serefsiz tohumu, ekledigim yukardaki yaziyi iyi oku. En kötü günümüzde siginti atalarinin nasil bizlere yunanla bir olup kahpelik yaptiklarini sindire sindire oku !

Ruslarin altindan Türkler sizi kurtarmis, ve buna ragmen hala utanip sikilmadan nankörlük edip serefsizlik yüzsüzlük yapabiliyorsunuzya utanmazligin bu kadarina da pes dogrusu !
Madem o kadar irkcisiniz, cerkezliginizle, cecenliginizle övünüp duruyorsunuz hadi defolup gitsenize Türk yurdundan siginti köpekler..Gidin milliyetciliginizi, irkciliginizi kendi yurdunuzda yapin, yurdunuzu ele geciren ruslara karsi yapin..

II.Mahmut, geri zekali bir topluluk oldugunuz icin bosuna askerlikte belli kademeden sonra sizin yükselmenizi yasaklamamis..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sarp
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 52


« Yanıtla #12 : 18 Haziran 2010, 05:19:08 »

bu ne yav insanlıktan nasip almamışmısınız.  bizdeki türkçülük yapan hain çerkezlerin iyi okuması gereken bir yazı tam kendinize yakışır şekilde yazmışsınız yazıklar olsun şimdiye kadar kardeştik ney olduda hain olduk faşist rus jirinovskinin korkusumu sardı yoksa yahudi netenyahunun korkusumu veyahutta robert koçeryanmı sanmıyorum.çünkü  size artık barzani bile fazla geliyor  sizi gidi çadır göçebeleri sizi korkmayın kafkas halkları sizin gibi donuna edenleride korur çünkü bizler asla yediğimiz ekmeğe ihanet etmedik dostlukları herzaman bakibildik zora gelince meydanı terk etmedik bu ülkenin çimentosuyduk öyle olmayada devam edeceğiz imam şamile gelince saf kan avardır zere kadar türklüğüde yoktur yaşasın dağıstan yaşasın çeçenya Mongol çerkeZ, gücüne mi gitti ne bok olduğunuzu ifşa edince?  Vatansız köpek, ne oldu ruslar, gürcüler siktiri çektiler, it gibi yaşıyorsun burada. adam olan gider ülkesi için savaşır. tabi sizde o göt olmadığı için, bizim kurallarımıza riayet ederek yaşamakla mükellefsiniz. seve seve olmasa da, s..

Hangi Rus anana böyle tecavüz etti de senin gibi bir piç meydana geldi, merak ediyorum.

Bunları k.rtlerle üst üste koyacaksın...

İçinizde bir elin parmağı kadar iyi adam var. onlar da senini gibi piçler yüzünden bozulacak, yanarım da ona yanarım.

Bu piçleri Türk belleyip, doğuıdan geldiğimiz için bize Kürt muamelesi yapan hıyarlara da ders olsun.

Seviyeyi düşürdüğüm için kandaşlarımdan özür diledim. ama sabah sabah sinirimi zıplattı, beyinsiz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çiççi
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 13« Yanıtla #13 : 18 Haziran 2010, 10:54:13 »

Osmanlı Döneminde orduya Gayr-ı Türkler alınmazdı.Dönemin Askeri Okullarında eğitim görenlerin hepsi Türk tür.Bunlardan çoğunluğu o dönemde Osmanlı toprağı olan Balkan ülkelerinden getirilen Akıncı torunlarıdır.Bunlardan biride M.Kemal dir ve Akıncı torunudur.Selaniklidir ama Yunanlı değildir ha kendi de deyimiyle Yörük tür.

Şeyh Şamil de Osmanlı nın Kafkaslarda görevlendirdiği bir Akıncı Beyidir.Görevi bölgede ki Müslüman azınlığı örgütleyip Ruslara karşı koymaktı.Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Mazisini hor gören milletler şerefsiz insanlardan mürekkep bir topluluk olur.
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 18 Haziran 2010, 11:49:12 »

Osmanlı Döneminde orduya Gayr-ı Türkler alınmazdı.Dönemin Askeri Okullarında eğitim görenlerin hepsi Türk tür.Bunlardan çoğunluğu o dönemde Osmanlı toprağı olan Balkan ülkelerinden getirilen Akıncı torunlarıdır.Bunlardan biride M.Kemal dir ve Akıncı torunudur.Selaniklidir ama Yunanlı değildir ha kendi de deyimiyle Yörük tür.

Şeyh Şamil de Osmanlı nın Kafkaslarda görevlendirdiği bir Akıncı Beyidir. Görevi bölgede ki Müslüman azınlığı örgütleyip Ruslara karşı koymaktı.

Birilerinin pisliğini ifşa edeceğiz derken, yanlış bilgi vermeyelim.

Osmanlı ordusunda Sipahiler ve Akıncılar sadece Türklerden mürekkeptir. Yeniçeri ocağı ekseriyetle devşirmelerden(Onlara da evlilik yapıp çocuk sahibi olmak yasaktır.) oluşur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çiççi
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 13« Yanıtla #15 : 18 Haziran 2010, 12:16:45 »

Devşirmeler ya da iç oğlanlar Dünya nın dört bir tarafından getirilen ve Enderun denilen yerlerde eğitilen kölelerdir.Bunlara saray adabı öğretilirdi saray hizmetlerini görmek üzere binevi uşak olarak yetiştirilirlerdi.Bunların evlenmeleri yasaktı hatta hadım edilirlerdi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Mazisini hor gören milletler şerefsiz insanlardan mürekkep bir topluluk olur.
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 18 Haziran 2010, 12:57:33 »

Devşirmeler ya da iç oğlanlar Dünya nın dört bir tarafından getirilen ve Enderun denilen yerlerde eğitilen kölelerdir.Bunlara saray adabı öğretilirdi saray hizmetlerini görmek üzere binevi uşak olarak yetiştirilirlerdi.Bunların evlenmeleri yasaktı hatta hadım edilirlerdi.

Enderun denilen yer, Enderun Mektebi'dir. Enderun'a Kanuni'den sonra Türkler de alınmaya başlamıştır. Fakat, genele bakınca sayılar azdır. Enderun Mektebi'ni Enderun yapan yaptığı düzenlemer ve mezunlarının yükselmesinin önünü açarak önemini arttıran Fatih Sultan Mehmet'dir. Bu okullardan mezun olanlar, bugün anladığımız gibi Çeri olarak savaşa girmezler. Mezuniyetten sonra başta saray olmak üzere devlet yönetiminde, ordu da ihtiyaç duyulan mevkilere yerleştirilirdi.
Buradan yetişenler, Sadrazam, kaptanı derya, eyalet valisi, sancak beyi gibi önemli mevkilere kadar yükselirlerdi.


Yeniçeri; Osmanlı'nın savaşta ele geçirdiği küçük Hristiyan çocuklarının devşirilerek müslüman ve sonra da asker olarak kullandığı asker sınıfıdır. Bunlar küçük yaşta ele geçirildiği zaman Merkezden uzakta olan Türk ailelerinin yanına kafi derecede Türkçe öğrenene kadar bırakılır, Türkçe öğrendikten sonra da tekrardan alınıp Yençeri Ocağı'na verilirdi. Burada da müslüman yapılıp askeri eğitimden geçirilerek Acemi Oğlan adı altında Yeniçeri birlikleriyle birlikte savaşa gönderilirdi. Bunlar da emekli olana kadar kışla içerisinde yaşamaları mecburiydi. Emekli olana kadar evlenemez, şehir de oturamazdı.


Enderun Mektebi'nde devşirilen ile Yeniçeri Ocağı'nda devşirilenler aynı değildir. Birşeyler biliyor olabilirsin.  Fakat, hem çoğu şeyi eksik bildiğin gibi; Osmanlı'da Gayrı-Türkler orduya alınmazdı diye yanlış bilgi veriyorsun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 18 Haziran 2010, 13:36:08 »

bu ne yav insanlıktan nasip almamışmısınız.  bizdeki türkçülük yapan hain çerkezlerin iyi okuması gereken bir yazı tam kendinize yakışır şekilde yazmışsınız yazıklar olsun şimdiye kadar kardeştik ney olduda hain olduk faşist rus jirinovskinin korkusumu sardı yoksa yahudi netenyahunun korkusumu veyahutta robert koçeryanmı sanmıyorum.çünkü  size artık barzani bile fazla geliyor  sizi gidi çadır göçebeleri sizi korkmayın kafkas halkları sizin gibi donuna edenleride korur çünkü bizler asla yediğimiz ekmeğe ihanet etmedik dostlukları herzaman bakibildik zora gelince meydanı terk etmedik bu ülkenin çimentosuyduk öyle olmayada devam edeceğiz imam şamile gelince saf kan avardır zere kadar türklüğüde yoktur yaşasın dağıstan yaşasın çeçenya  II.Mahmut, geri zekali bir topluluk oldugunuz icin bosuna askerlikte belli kademeden sonra sizin yükselmenizi yasaklamamis..

2. Mahmut Yeniçeri ocağını ortadan kadırdıktan sonra kurduğu Asakir-i Mansure-i Muhammediye  adlı ordusunda zekalarının azlığından dolayı Çerkezlerin miralaylıktan daha yukarı terfi etmemeleri için ferman çıkarmıştı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BEĞREK
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 27


ATSIZIN ÇERİSİ


« Yanıtla #18 : 15 Ağustos 2010, 06:04:41 »

Yağıya acımak yok! Sonuncusu Kızıl Tamu'ya gönderilene kadar.
Gök girsin kızıl çıksın!

 Türkiye GökTürk KURT
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Kahramanlık ne yalnız bir yükseliş demektir,
Ne de yıldızlar gibi parlayıp sönmektir.
Bunun için ölüme bir atılış gerekir.
Atıldıktan sonra bir daha dönmemektir…
BOZKURT KEMAL
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 300


Yaşadıkça Türkçüyüz Hedef Turan.....


« Yanıtla #19 : 15 Ağustos 2010, 06:13:22 »

Beğrek kandaşım, ben sana ne dedim piç gelir gece 5 te 6 da bizi bulur ama mühim değil.
Bizim görevimizde Atası, soyu, sopu belli olmayan piçleri eğitmektir. Atamıza,Türklüğe laf söyleyince yaptığımız iş kaşıyıp toprakları olmadığı için çıktığı yere geri yollamaktır.

 
      Çerkes git atalarının mezarına işe,siz niye bibok olamadınız biz niye soysusuz diye sor !!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
 
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 33
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.062 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.