Doğu Türkistan'da Türklere Uygulanan Vahşetler
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 01 Nisan 2020, 13:21:46


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Doğu Türkistan'da Türklere Uygulanan Vahşetler  (Okunma Sayısı 3530 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
TürkcüKasirga
Ziyaretçi
« : 27 Ekim 2010, 17:06:23 »

Doğu Türkistan'da Türklere karsi uygulanan soykirimlar asil olarak 1760 lardan sonra yönetimindeki Mancular döneminde baslamistir.
Zulmün asil baslangic tarihleri olan, 1760 lardan sonraki Dogu Türkistan tarihine söyle bir göz attigimizda soydaslarimizin kac yüz yildir zalimler ile ölüm kalim mücadelesi verdiklerini görebiliriz..


1760'larda ki ic karisikliklar sirasinda zor durumda kalan Kalmuk beyi Cinden yardim isteyince tahtta bulunan Mancu'lar bunu essiz bir firsat saymislardir. Ülkeye giren Cin kuvvetlerine karsi basarili olamayan Kalmuk beyi Rusya'ya kactiktan sonra topraklarin savunmasi Burhaneddin Hoca ile kardesi Hoca Cihan'a kaldi. Uzun mücadelelerden sonra yenik düsen bu iki kardes, komsu Bedansah'a iltica ettilerse de buradaki emir onlari idam ettirerek baslarini Cinli kumandana gönderdi (buraya dikkat edin kandaslarim,müslüman diye komsulari olan farsilere siginmak zorunda kalan bu iki kahramana bu alcaklarin yaptigi ibret verici degilmidir ?)....

Cinli general Hoca Cihan'in dul kalan esi Dilsad Sultanin da kendisine gönderilmesini aksi takdirde Bedensahi isgal ettirecegini bildirince emir onuda gönderdi. General, Dilsad Sultan'i zorla Pekin'e yolladi. Amaci hem Dilsad Sultan'in Türkistan'da cikarmasi muhtemel isyanlarini önlemek hemde onu burada rehin olarak tutmakti.
Dilsad Sultan Pekin'e gelince imparator onunla evlenmek istedi fakat Dilsad Sultan buna siddetle karsi koydu, bir süre sonra da Cin imparatorunun annesi tarafindan bogduruldu.
Bu asil Türk kadini Cin'de ve Dogu Türkistan'da iffet ve namusun sembolü sayildi. Öldürülen kocasi Hoca Cihan'la birlikte savaslara katilmis yararliklar göstermis olan Dilsad Sultan adina Cin'de ve Avrupada edebi eserler yazildi.
Cin'i yöneten Mancurlar (bu mancurlar Cinlesen Mancur'lardir, bunlarin Turan'li Mancu-Tunguzlar ile alakalari yoktur) Dogu Türkistani isgal edince (1763) burada bir genel valilik kurdular. Urumci ve Barköl bölgelerini Cin'e dahil Kansu'ya bagladilar. Diger bölgelerde de sömürge yönetimi tesis ettiler.

1.MANCUR DÖNEMINDE ZULÜM VE SÖMÜRÜ
Mancurlar, Dogu Türkistani yüz yila yakin feci zulümlerle ve sömürerek yönetmislerdir. Bu yönetimin bellibasli özellikleri sunlardir:
1.Katliam: Dogu Türkistana giren Mancur kuvvetleri genc yasli kadin-erkek demeden bir milyondan fazla insani katletmislerdir.
Türklerden ve Mogollardan yüzbinlerce kisiyi de sürgüne göndermislerdir. Halkin malini-mülkünü almislar, bazi sehirleri atese vermislerdir.
2.Cinli göcmenlerin iskan edilisi: Kadim Türk topragi olan Dogu Türkistani, Cin topragi haline getirmek isteyen Mancurlar cok sayida Cin'li göcmeni buralara getirerek yerlestirmislerdir. Iskani cekici kilmak icin Cinli göcmenleri istedikleri kadar topragi isgal etmekte serbest birakmislardir. Katliamda sehit edilen Türklerin bütün mali mülkü göcmenler arasinda bölüsülmüstür. Vergiden muaf tutulan göcmenlere acilan kredileri de yerli Türklerin hesabina yazmislardir.
3.Türk Mimari Eserlerinin Yok Edilisi: San ve serefgle dolu bagimsizlik günlerinin hatiralarini silmek istyen Cinliler,saraylari,hükümet konaklarini,camileri tamamen yikmislar,yerine Cin mimarisinde kaleler,kislalar,tapinaklar yaptirmislardir.
Bunlarin yapiminda Türkleri calistirmislar,agir sartlara dayanamayan binlerce Türk´ün ölümüne sebeb olmuslardir.Böylece,Türk eserleri büyük bir mahva ugramistir.
4.Cin Kilik Kiyafetinin Mecbur Edilisi:Cin kilik kiyafeti Türkistanda mecburi hale getirilmistir.Özellikle memurluk ve ögrenim yapanlarin böyle giyinmeleri,saclarini Cinliler gibi birakmalari yoluna gidilmistir.
5.Yüksek Vergiler Konulusu:Türkler´i soymak,onlari yoksul ve muhtac duruma düsürmek icin cok cesitli ve agir vergiler konulmustur.Türkler,bu vergileri ödeyemez duruma düsmüstür.Bunun üzerine iskence yoluna basvurulmus,vergiye karsilik,sahip bulunduklari mallarin,mülklerin alinmasi saglanmistir.
6.Türk Kizlarinin Namuslarina Saldirmak:Namus ve iffeti her seyin üstünde tutan Türklerin kizlarina tecevüz etmek,böylece onlarin gururlarini ayaklar altina almak Cinlilerin basvurdugu bir baska iskence yolu olmustur.
7.Cinli Memurlari Sikayet Etme Yasagi:Zulüm ve iskenceye maruz kalan Türkler,Cinli memurlari üst makamlara sikayet ettikleri takdirde,bunlarin dilekceleri alinip sikayet edilen memura gönderilirdi.O da,derhal tutuklattigi sikayetciyi iskenceyle öldürtürdü.Bu iskencelerden bazilari söyleydi:Sikayetci insa halindeki duvarlarin icine alinarak üzerine harc,kerpic gibi malzeme ile örülür,yani diri diri gömülürdü.Baska türlü öldürülenlerin mezarlari ziyaret edilmesin diye,cesetler yakilip kül haline getirilirdi.Daha"hafif"cezalarin da uygulandigi olurdu.Bunlardan biri de sikayetcilerin ayak sinirlerinin kesilmesiydi.Cinliler,iskencede ne kadar usta olduklarini Dogu Türkistan´da devamli göstermislerdir.

2.MANCUR(Cin)DÖNEMINDE YAPILAN ZULÜMLER

Cin,1876 senesinde ikinci defa isgal ettigi Dogu Türkistan´da daha önceki dönemi aratmayacak sekilde soykirimlara giristi.
Isgal sirasinda yüzbinlerce Türk´ü katletti.
Cin bu defa Dogu Türkistan´in tamamini topraklarina ilhak etti.Dogrudan dogruya bir Cin eyaleti haline getirilen bu öz Türk yurduna Cince "Sin Chiang"(Yeni Ülke) adi verildi.
Bu dönemdeki Cin yönetiminin uyguladigi idare tarzinda göze carpan baslica özellikler sunlardi:
1.Büyük bir soykirim hareketine girisildi.
2.Yakup Beg zamaninda Türk mimarisine uygun sekilde yapilmis bütün binalar yikilip yerlerine Cin üslübunda binalar yaptirildi.
3.Dogu Türkistan´in adi degistirildigi gibi yüzlerce,binlerce yillik sehirlere de acayip Cince isimler konuldu.
4.Dogu Türkistan Türkleri Cince okumag ve Cinlilerle evlenmege mecbur tutuldu.
5.Genelev,meyhane,kumarhane gibi yerler acilarak Dogu Türkistanlilarin ahlaklari bozulmaya calisildi.
6.Türklerin milli gururlarini kirmak icin,Türkler rütbesi ne olursa olsun bir Cinlinin karsisinda ayaga kalkmak veya atindan inerek saygi göstermek zorunda tutuldu.
7.Karsi koyma ruhunu öldürmek icin,Cinli memurlara cok genis yetkiler tanindi.Bunlar,bir Dogu Türkistanliyi istedikleri zaman tutuklatabilir,cezalandirabilir,gerekirse öldürebilirlerdi.Rütbesi ve mevkii ne olursa olsun bir Dogu Türkistanli,sorguya cekildigi sirada kaymakamin kürsüsü önünde diz cökmek mecburiyetindeydi.
8.Cok agir vergiler ve para cezalari konuldu.Kücük bazi memuriyetler akil almaz fiyatlarla satisa cikarildi.Böylece Türkistan halki dehsetli sekilde soyuldu.
9.Türklerin altin,gümüs,mecevher gibi varliklari,teminatsiz kagit para karsiliginda alindi.Madenler parasiz olarak Cin´e tasindi.Cinli tüccarlara her kolaylik saglandigi halde,Dogu Türkistanlilarin ticaret yapmalari engellendi.
10."Türk" ve "Türkistan" kelimelerinin kullanilmasi,gazete,dergi cikarilmasi,Türkiye´den ve diger Türk yurtlarindan gazete kitap getirilmesi kesinlikle yasaklandi.
11.Türklerin hastaliktan kirilmasi icin hastane kurulmadi,Türklerin birbirlerine tibbi ve sosyal yardimda bulunmalari engellendi.Cocuk hastaliklarindan yüz binlerce bebek öldü.Bu dönemden kalma mezarliklarda,büyüklerden cok kücüklerin kücüklerin mezarlari bulunmaktadir.
12.Yapilan bütün binalarda Türkler ücretsiz,yemekleri dahi kendilerine ait olmak üzere,irgat gibi calistirildi.

BAGIMSIZ CINLI GENEL VALILER DÖNEMI(1911-1933)

Bu dönemdede bagimsiz Cinli genel valiler,Dogu Türkistanda terör ve dehset sactilar.22 yil boyunca Dogu Türkistanin tüm zenginliklerini soydular.

RUS ISGALI DÖNEMI(1933-1944)

9 Sene icerisinde Ruslarda Türklere,Cinlilerden geri kalmamacasina iskence ve vahset uyguladilar.
125 cesit iskence ve 28 cesit öldürme usülü gelistirdiler.Bunlardan birkaci:
1.Kadin ve kizlarin tenasül organlarina elektrik lambalari sokmak ve bunlara cereyan vermek.
2.Basi ve ayaklari ayri ayri iki vasitaya baglayarak,her iki vasitayi aksi yönlerde hareket ettirerek vücudu parcalamak.
3.Vücutta bir delik acip buraya dügümlü bir ip sokarak iki gün beklettikten sonra,yaranin icinde ipi testere gibi sürterek iskence yapmak.
4.Askeri egitimde Türkleri hedef olarak kullanmak.
5.Maden ocaklarinda zehirli gazla öldürmek(Altay kahramani Serif Han Töre böyle bir ocakta sehit edilmistir).

Ruslar,actiklari kurslarda bu iskence yömtemlerini Cinlilere de ögreterek yayginlastirmislardir.Dogu Türkistan´a iyice yerlestikten sonra da tasfiye islerine girismislerdir.Böylece 300 bin kisi tutuklanmis,bunlardan binlercesi sehit edilmistir(Hoca Niyaz Haci da bunlar arasindadir).

1949 DAN SONRAKI DÖNEMDE,KIZIL CIN IDARESININ TÜRKLERE UYGULADIGI ZULÜM VE VAHSETLER

1.Ürünlerin,hayvanlarin ve topragin izinsiz satilmasi yasaklandi.
2.Türklerin günlük kazanci,isyerlerine gelen banka görevlileri tarafindan zorla alinarak bankaya yatirilmaya baslandi.
3.Vatansever,yüksek ahlakli,itibar sahibi kimselerle,düsük ahlakli,zaaf sahibi kimseler belirlendi.Birinciler yok edildi,ikinciler ise halkin basina gecirildi.
4.Her ailenin icinde en kötü ruhlu olan kimse,o secilerek aile reisi tayin edildi.
5.Her sahis,üc günde bir polis idaresine giderek üc gün icinde ne yaptigini anlatmak zorunda tutuldu.
6.Bir kimsenin bir baskasini ziyaret edecegi zaman polise basvurmasi, ne zaman ve ne maksatla gidecegi,ne konusacagi hakkinda bilgi vermesi mecburi hale getirildi.Izin almadan bir köyden sehre veya bir baska köye tasinmak tamamen yasaklandi.
7.Herkes, birbirinin casusu haline getirildi.Ana-baba,cocugunu;cocuklar,ana-babalarini ispiyon etmekle vazifeli tutuldular.Kimsenin kimseye güveni kalmadi.Iki kisinin bir araya gelmesi"Kominist aleyhtari hareket",üc kisinin bir araya gelmesi "isyan hazirligi"sayildi.
8.Postahanelere yerlestirilen Cinli koministler,mektuplari siki bir sansüre tabi tuttular.En kücük bir isaret veya okunaksiz yazi,sifre kabul edilerek sahipleri cezalandirildi.
9.Seref ve haysiyetten yoksun,milli suurdan habersiz,sefkat,merhamet,vicdan,insanlik gibi kavramlardan uzak,mevki ve zevk düskünü,kumarbaz,hain ruhlu,katil,esrarkes olanlar toplanarak kurslara tabi tutuldular.Bunlara Türklerin üzerinde uygulamalari icin cinayet,zulüm,iskence netodlari ögretildi..
Hazirliklar böylece tamamlandiktan sonra asil zulüm ve iskence devri basladi.Kizil Cin yönetimine karsi aciktan aciga cephe alanlar,imha ve Cinlilestirme siyasetine karsi cikanlar,Türk kizlarinin Cinlilerle evlenmelerine engel olanlar ortadan kaldirildi.Hatta,bastan kominist Cinlilerle isbirligi yaptiklari halde sonradan pisman olanlar da ayni akibete ugratildi.
Korkunc facialar"Toprak Reformu"adi altinda girisilen sindirme hareketi sirasinda ve"Halk Mahkemesi" denilen heyetlerin eliyle cereyan etti.
"Toprak Reformu" su esaslara göre planlanmisti:
1.Türklerin topraklari ellerinden alinarak,Cin´den getirilen sivil ve asker Cinlilere dagitildi.
2.Türkler arasinda"sinif catismasi"meydana getirildi.
3.Toprak sahipleri ile isciler,ortakcilar ve yoksullar arasinda sönmez ve kanli bir düsmanlik meydana getirildi.
4.Toprak sahipleri yok edildi.Dogu Türkistan topraklari genis,buna karsilik nüfusu azdi.Bu sebepten,hemen herkesin topragi vardi.Bu topraklar Türklerden alindi.1951-1963 yillari arasinda Dogu Türkistan Türkleri köle gibi calistirilarak tarima elverisli topraklar meydana getirildi.Bunlar,Cinli göcmenlere veya Cinli askerlere tahsis edildi.
DIGER ISKENCELER
1.Kendi kendini gömme cezasi:Esir aldiklari Türk mahkumlara kendi mezarlari kazdirilir ve sonra oraya sokularak baska birisine üzeri diri diri kapattirilirdi.
2.Esit Taksim Cezasi:Türk mahkumlar,bacaklarindan iki öküze baglanir ve öküzler ters yönlere cekilerek mahkum parcalattirilirdi.
3.Soguk Depo Cezasi:Türk mahkumlar feci sekilde dögülür,yari ölü hale getirildikten sonra kara gömülürlerdi.
4.Kolay Dogum Cezasi:Kadin toprak sahiplerinden hamile olanlarin üzerine sikayetci(kendi bulduklari cinli sikayetciler !) cikartilir ve kadin acilar icinde ölene kadar cignetilirdi.
5.Suya Doyurma Cezasi: Mahkum olan sahis bir cuval icinde nehre atilir ve "köyün suyunu yalniz basina kullandigi"iddiasi ile suda bogulurdu.

Teskil edilen komünlerde calistirilan Türkler´in is programi söyleydi:
Sabah 4.30 da kötü bir kahvalti.8.15´te is basi 12´de yemek paydosu.12.15´te tekrar isbasi.19.20´de paydos.Aksam yemeginden sonra mum,cira,fener gibi ´aydinlatici´araclarin isiginda bir daha isbasi.Böylece,isciler,yazin+38 derecede,kisin-30 derecede ve günde 18 saat calistirilirlardi.Doyacak kadar yemek,sicak tutacak elbise ve ayakkabi verilmez,normal uyku uyutulazdi.
Bunlarin yaninda sayilamayacak kadar cesitli zulüm ve angarya metodu uygulanmaktaydi.Fakat,tatbik edilen iskenceler cok daha cesitli sayilabilirdi:

1.Kor halindeki kizgin kömür parcalari üzerinde yalin ayak gezdirmek
2.Tirnaklarin arasina civi cakmak
3.Vücuda kizgin yag dökmek
4.Bas ve vücudun derisini yüzmek
5.Günlerce ayaküstü ve uykusuz birakmak
6.Kisin,ciplak olarak,islatilmis cuvallar icinde agaca asmak
7.Yine kisin,ciplak halde,buzla doldurulan dolaplara sokmak
8.Burnuna kirmizi biber üflemek
9.Tel kamcilarla dövmek

Kültür Taarruzu:
Iskencelerden ayri olarak,Türk cocuklarini ateizm probagandasi ile egitmek,yok etme ve Cinlilelestirme hareketleri,ana politiklar olarak benimsenmis ve uygulanmistir.
Dogu Türkistan Türklerinin Cin soyundan geldigi iddia edilerek,bütün okullarda sadece Cin tarihi okutulmus,Türkce yerine Cincenin kullanilmasi icin zorlamaya gidilmis,Türkce cografi adlar Cincesiyle degistirilmis,Türk eserleri imha edilmistir.
Taklamakan cölünde yapilan kasitli atom denemeleri yüzünden yüzbinlerce Türk cocugu sakat olarak dünyaya gelmistir,tarim alanlari,temiz su kaynaklari kullanilamaz hale getirilmistir..

Bugün 50 milyonun üzerinde Türk nüfusunun olmasi gereken Dogu Türkistanda,1760 lardan buyana süren Cin ve Rus katilamlari sonucu Türk varligi hep yok edilmistir..

Kaynak : Isa Yusuf Alptekin´in kendi hayatini anlattigi kitaptan
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
GökBörü
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 112


BİR BOZKURT GÖRÜN BU GECE BİR DE BENİ


« Yanıtla #1 : 27 Ekim 2010, 17:16:27 »

Bizim hükümette araplara yardım etsin. Milli benliği olmayan hükümet kuramasın nasıl bir yasa var anlamadım.
Afganlara filistinlilere hayran adamlar sen nesin bi kendine bak sonra hayran ol. Onların sana hayran olması gerek çünkü onlar arap kalıntısı sen Türk(devlet olarak yoksa rteden ne yaparsan yap Türk olmaz).
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

İLTERİŞKAĞAN
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 412


BİN CİHANA DEĞİŞMEM ŞU ÖKSÜZ TÜRKLÜĞÜMÜ


« Yanıtla #2 : 27 Ekim 2010, 17:20:28 »

Dönemler değişşse de, kişiler değişse de sadece Türk'ün uğradığı zulümler aynı kalıyor ne yazık ki.
Batıdan, doğuya; kuzeyden güneye Türk heryerde eziliyor ve biz ise sadece izliyoruz. Bakalım sıra ne zaman bize gelecekte o zaman anlayacağız bu gerçekleri.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Damla damla ırkımın kanı,
Bir kımız çamçağına akarken,
Altaylar'da öğrenmiştik biz,
Ölümle anda olmayı.
Umay'ın kanatlarında,
Tanrı Dağı'na bakarken,
Küçücük ellerimizle Güneşe dokunmuştuk.
Sonra bizim olsun istedik güneş,
İşte herşey böyle başladı...
Kökjal
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 59


Türk Elinde, Türkler ne derse o olur!


« Yanıtla #3 : 27 Ekim 2010, 18:40:40 »

Bizim hükümette araplara yardım etsin. Milli benliği olmayan hükümet kuramasın nasıl bir yasa var anlamadım.
Afganlara filistinlilere hayran adamlar sen nesin bi kendine bak sonra hayran ol. Onların sana hayran olması gerek çünkü onlar arap kalıntısı sen Türk(devlet olarak yoksa rteden ne yaparsan yap Türk olmaz).

Başbakanımız gürcüdür. Bu yabancıdan Türkçülük beklemem, yapmasını da istemem. Suç bu yabancıyı Türke baş edenlerde.
Uygurlara gelince bizde bu mantık oldukça bizden fazla bir şey beklemesinler. Uygurlar çok eski bir boy ve benim tanıdığım Uygurların hepsi soycudur, kıtaylara kolay kolay yenilmeyecekler
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çorum => Alaca => OğuzKışlası

Şet elde şanırak köteren Kaşkır balasıyım.
Türkçü Mete Han
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 50« Yanıtla #4 : 25 Ocak 2011, 18:12:26 »

Günahımız Uygur olmak mı?..

Av malzemesi miyiz?.. Bu dünyada insani yerimiz var mı? Günahımız Uygur olmak mı?..

24 Ocak 2011 Pazartesi 22:16
12
14
16
18

İnsani yerimiz varsa insani hak-hukuklarımız nerede?
Eğer av malzemesi değilsek, neden Çin zalimleri istediği ülke (devlet)lere para vererek, o ülkeleri av köpeği durumuna düşürerek (küçük düşürerek) bigünah (günahsız) Uygurları avlattırıyor? Neden!?..
Çin’de günahsız Uygurlar Çin işkencesine tâbi tutuluyor. Kanalizasyonun kapağı açılarak, ölü-diri Uygurlar kanalizasyona atılıyor, çelik fabrikalarında kömür yerine ölü-diri Uygurlar yakıldı.
Geceleri yüzlerce Uygur’u şehir dışındaki çukura gömerken, tesadüfen oradan arabayla geçen şarkıcı Mirşat, iki gözü oyulmuş ölü vaziyette evinin önünde bulundu.
İşte 2009 katliamı… Onbinlerce Çinli, aynı fabrikadan çıkmış çivili sopalar ile 200 Uygur’u linç ederken Çinlinin çıkardığı bu ses dikkat çekiyor:
“– Beynini çıkra, beyni daha da lezzetlidir.”
Kocaman taş havaya kaldırılıyor, masum Uygur gencinin başına doğru indiriliyor.
Doğu Türkistan kan gölü oluyor.
Çin zalimleri için bunlar yetmiyor. Çünkü niyet Uygur’un neslini tamamen yok etmek.
1) Doğu Türkistan 1949’a kadar bağımsız devlet idi. Çin “komünistik yardım” diye 3 seneliğine geldi. Şu anki plan 200 milyon Çinliyi yerleştirmek.
Biz BM’nin, Dünya halkının Doğu Türkistan’ın (Uyguristan’ın) bağımsızlığını tanıması, desteklemesini istiyoruz.
Soykırımı durdurmak için Uyguristan’a NATO ordusunun gelmesini arzu ediyoruz.
61 senedir tek parti (Çin Komünist Partisi) diktatör hakimiyet.
Kendi kız bebeklerini bile öldürüyor. Tek çocuk diye hep kızları kürtaj yaptı. Şu an 30 milyondan fazla evlenme yaşındaki Hanzuya kadın yok.
Uygur’un kaymakamlarına “10 bin kız hazırla… falan tarihe kadar… yaşları 14-25 arası olsun!” emirler verildi.
Çok sayıda Uygur kızları intihar etti. Bir milyon kız Çin Seddi içine mecburen götürüldü.
Neresinden bakılırsa soykırım, Çin işkencesi, zulüm, Uygur’u aşağılamak, eninden, boyundan, kökeninden kesmek…
Binbir zorluklar ile Uygurlar dışarı ülkelere geliyor.
2) Çin zalimleri, dolar basarak, o paraları bazı ülkelere veriyor, parayı verirken “Senin teröristini ben yakalayıp teslim edeyim, benimkini sen…” anlaşmasına imza attırıyor. Görünüşte bu anlaşma masum gözüküyor, ama hilekâr, sahtekâr Çin, o ülkeyi kendi tuzağına düşürmüş oluyor. Çin’in nazarında Uygur olup dünyaya gelmiş olan her masum insan “teröristtir”, O insan Çin’deki gerçeklerden bir sayfa makale yazmasa bile, Çin’e karşı bir çakıl taşı atmasa bile “teröristtir”
Çin’in birçok devletleri kendi suçuna ortak ettiği, küçük düşürdüğü, kandırdığı için cezalandırılmasını istiyoruz ve Çin’e suç ortağı olan para için masum insanları Çin’e tutup veren başta Pakistan, Tacikistan olmak üzere bir sürü ülkelere BM’nin ceza uygulamasını istiyoruz.
BM’nin sahtekâr Çin için araştırma masası (kriz, soykırım) masası kurmasını, NATO ordusunu Çin’e göndererek soykırımı durdurmasını istiyoruz.
3) Dünyanın her yerinde insanlar uluslararası gazetecilerin sorusuna doğru röportaj verebiliyor. Ama Uyguristan’da imkânsız. Bir anne “Evet benim çocuğumu öldürdü,” diye doğru söylerse, ikinci günü onun bütün ailesini, sülalesini Çin zalimi öldürüyor.
Orada hayatta kalmak için insanlar yalan söylemeye mecburlar.
4) BM, Çin zalimlerine sözünü geçirebiliyor mu? Uygur, Moğol, Tibet topraklarından Çin’e “çık” diyebiliyor mu? diyemezse neden?!
Biz Uygurlar Çin’in iç yüzünü, sahtekârlığını iyi bildiğimiz için kimseyi suçlamıyoruz. Dünya halkından yardım istiyoruz.
BM’den acilen somut tedbirler istiyoruz. Çin’e ve Tacikistan’a ceza istiyoruz hem de uluslararası yeni kanuni ceza çıkartılarak, derhal uygulanmasını istiyoruz.
Cinayetçi Çin, BM’den defol! Sanık sandalyesinde otur!
24.01.2011
Zeynure İsa

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.ikincivatan.eu/gunahimiz-uygur-olmak-mi.htm


İnsanın iç parçalanıyor okurken; bir de orada yaşayanları düşünün...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.121 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.