DİSK, EMPERYALİST AB’YE Mİ HİZMET EDİYOR?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 20 Eylül 2020, 12:56:18


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: DİSK, EMPERYALİST AB’YE Mİ HİZMET EDİYOR?  (Okunma Sayısı 2089 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Horasanlı Türk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 49« : 10 Aralık 2009, 00:09:58 »

DİSK, EMPERYALİST AB’YE Mİ HİZMET EDİYOR?


AKP’nin başlattığı Anayasa değişikliği tartışmalarına, beklediğimiz üzere “Devrimci İşçi Sendikaları Konfedarasyonuda”  (DİSK) katıldı. “Özgürlükçü-Eşitlikçi, Demokratik ve Sosyal Bir Anayasa” adı altında bir rapor hazırlattı. Bu raporda yer alanlar ise sadece Anayasa ile ilgili olmayıp haddini aşan işleride ele almakta... Tabi ki Milletin yaşam hakkının izahı da Anayasa ile ilgili denilebilir ama herkes üstüne vazife olanı yapmalıdır ya da gerçek maskelerini herkes tez zamanda gün yüzüne mertçe çıkarmalıdır!!!


DİSK, Atatürk fikirlerine bağlı bir sendika anlayışı içinde olduğunu belirtir fakat bu konuda çelişkileri görmek kaçınılmaz. Raporun mimarisi, Marmara Üniversitesi Öğretim üyesi İbrahim Kaboğlu’nun fikirleri de ortada; 1924 anayasasında “Türkiye ahalisi, Türkiyelilik…” gibi sözlerin geçtiğini sürekli dile getiren, savunan, benzer sözlerinden dolayı Türk kimliği ile sorunu olma ihtimali yüksek olan, kendini “sol” diye tanımlayan ve bu anlam veremediğimiz kavramın en uç noktalarından sayılan, “tek yol sosyalizm” diye haykıran taraflı bir kişinin bu raporda ne kadar gerçekçi ve tarafsız olduğunu bir kez daha düşünmemiz gereklidir. Ayrıca Atatürkçü olduğunu da vurgulayan bu prof. Hazretleri, aynı anda “federasyon” sözünü de uygun gördüğü yerlerde söylediği de bilinir. İbrahim Kaboğlu’nun daha önce hazırladığı “azınlıklar raporu” gündemde epeyce tartışılmıştı ve orda da “Türkiyelilik” kavramı bu raporun içinde de mevcuttu. Bu rapor ile ilgili açılan bir dava vardı ve orada yargılananların arasında Baskın Oran adlı Prof. ünvânı almış zat’da bulunyordu. “Türkiyelilik” kavramı için savunmasını şöyle yapıyordu; “Bu terimi ilk kullanan Atatürk’tür. Bölücülükse o başlatmıştır” …  Mustafa Kemâl’in bu sözü kendileri gibi Türk kimliğine saldırarak değil, aksine sarılarak, kucaklayarak söylediğini 4. sınıf öğrencisi dahi biliyor. Tabi, bu sözlerin sahiplerinin niyetlerini de…!


Anayasa değişikliğinin tartışmaya açılması isteminin temeli, aslında AB’dir ve AKP’ye Avrupa yolunda bu dersinden geçmesini istemektedir. Burada asıl değinmek istediğimiz konu ise; hazırlanan raporların maliyeti olması yani; AB, raporları hazırlayanlara mali destek sunmakta ve araştırma görevlilerini de kısmen kendileri tayin etmekte… Acaba DİSK’te AB’den bu raporu hazırlatmak için mali destek aldı mı? Aldıysa, DiSK’e göre AB Emperyalist midir? Öyle ise emperyalizm karşıtı olan DİSK bu durumu nasıl açıklar?
Bir gerçek daha var ki, bizlerin bu reporda görüş ve istekleri yer almamaktadır. O halde bu rapora nasıl “Özgürlükçü-Eşitlikçi, Demokratik ve Sosyal Bir Anayasa” denebilir…?
Ayrıca belirtelim; bu raporu hazırlayanlar arasında ismi bulunan Ülkü Azrak,  2007 yılında “…böylesine uzun zaman alan ve zahmetli bir proje niteliğindeki çalışma karşılığı ücret ödenebilir.” Sözlerini, aynı yıl (2007) bir tv izlencesinden sonra (Program)  “Yeni Anayasa” ile ilgili çalışma yürüten  bilim kurulu üyelerine, birilerinin  ”dolarla ödeme yapıldığı” iddiaları  üzerine, yaptığı açıklama sonrasında dile getirmiştir…


Sorularımız yanıt beklerken, raporda dikkat çeken 25 bölgeye  ayrılma teklifinin “Özgürlükçü, Eşitlikçi, Demokratik ve Sosyal bir Anayasa” ile ilgisini bir türlü kuramadık. Bu teklifin daha çok DTP’nin tekliflerini daha doğrusu tehditlerini, tehditlerin karşılığındaki isteklerine bire bir benziyor. Bu halde Lozan anlaşmasındaki hükümleri yok sayarak,  Sevr’deki maddeleri tekrar gündeme getirip “Özgürlükçü, Eşitlikçi, Demokratik ve Sosyal bir Anayasa” diye dayatmak ne kadar nesnel…?


Bu rapor hazırlanırken, mevcut Anayasada çiğnenmiş olmuyor mu?
Anayasa’nın ilk dört maddesini son zamanlarda ısrarla vurguluyoruz, tekrarlıyoruz; bu maddelerin değişemeyeceğini, istisnâlar hariç  bütün hukukçular dile getirdi fakat İktidar fırka’nın, AB’nin desteği ile bu işe gönül rahatlığı ile girişmesi bizleri endişelendiriyor, toplumda ciddi bir ayrışmaya vesile olabileceğini belki de düşünmüyorlar. AB, Türkiye’nin bekaası için değil, kendi çıkar ve amaçları için bu raporların hazırlattırarak nabız yokluyor ve sonunda bir gün oldu bittiye getirmek için uğraş verirse şaşırmayalım ama ya sonrası…?


Devletlerin varlığı, diğer devletlere taslam (model) ya da ibretlik olması muhtemeldir. Hızlı yükselen bir Ekonomik kalkınmaya sahip devletler bu konuda diğer devletlere taslam (model) olabilir. Yıkılan bir devlet ise sonuçlarının tahlili sonrasında yine diğer devletlere ibret olabilir. Bu bağlamda Türkiye’nin de üzerinde oynanan oyunların ilk olmadığını, geçmişte Yugoslavya’nın akıbetinin de benzer şekilde sonlandırıldığını hatırlamak, Türkiye’nin bekaasına dair tedbir konusunda ilk adım olabilir.


Mevcut Anayasamız Türkiye Cumhuriyeti’nin genlerini oluşturuyor. Bu teşbihe dayanarak,  içimizdekileri kullanıp, “demokrasi”  söylemleri arasında Türkiye’nin genleri ile oynama teşebbüsünün doğru olmadığını belirtmek bizlerin üstüne vazifedir de, Anayasa’nın değişmez hükümlerini bile değiştirilebilmesi için raporlar hazırlatmak DİSK’in görevi değildir. Hele ki, Atatürk’ün fikirlerini benimsediğini söyleyen bir kurumun bu tür girişimlerde bulunması hem raporlarla ilgili hem de Ulu önderimiz ile ilgili fikir beyânatları çelişkileri de beraberinde getirmektedir….
TÜRK’ÇEFacebook'a Ekle
Kayıtlı
Atsızcı nefer
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 10 Aralık 2009, 01:10:28 »

Adı resmen devrimci olan bir topluluktan birşey beklenmez. Açıkça komünist bir örgüt. Bunlar 1 mayıslarda Kürdistana özgürlük diye böğüren topluluklardır. Apo ve pkk bunların içinden çıktı.
Bunların söylemlerini (Burjuva, Emperyalizm, Kapitalizm) kullanmak dahi, şahsen benim ilgimi çekmiyor, bunları kullanarak onlara birşeyler anlatmak nafile. Anlamazlar.
Kimse Kürtlerle ilgilenmezken bu solcular (Troçkist enternasyonal sosyalist Chp dahil çünkü Sırrı Sakık ve Ahmet Türk başta olmak üzere pek çok kürtçü kürt eski Chpli) onlara kol kanat gerdi.

Kızıllara güvenilmez; solun ipiyle kuyuya inilmez. Onlar için Türk yoktur sadece insan vardır. Yahudi Marksın ümmeti.

 
GökTürk
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #2 : 10 Aralık 2009, 18:31:12 »

                                                                       AYNEN ÖYLE !
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.24 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.