Dış Politikamız Yabancı Ülkeleri Çökertmek Olmalı
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 11 Temmuz 2020, 08:34:57


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Dış Politikamız Yabancı Ülkeleri Çökertmek Olmalı  (Okunma Sayısı 2163 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
AttilaHunTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.008


« : 06 Aralık 2017, 21:11:17 »

Diğer ülkelerde kaos, kargaşa, kriz olmazsa bizim ülkemizde huzur olmaz. Türk'ün huzuru başka ülkelerin ve milletlerin huzursuzluğuyla sağlanır. Yabancı ülkeler kendi meselelerinde boğulmadıkça Türk kendi vatanında rahat yaşayamaz.

İşte bunun için yabancı ülkelerde ne kadar ayrılıkçı grup var hepsi desteklenmeli. Yabancı ülkelere ajanlar yollanıp o halklar kışkırtılmalı. Yabancı ülkelere zararlı düşünce ve akımlar ihraç edilip o ülkeler temelinden sarsılmalı. Diğer ülkelerin kuyusu kazılmalı, bulunan her açık değerlendirilmeli ve o ülkeler parçalanmalı.

Bize dost düşman bilinen her ülkeye yaklaşımımız bu olmalı. Dost diye müttefik diye bir şey yok. Türk'ün tek dostu Türk'tür. Turana dahil olmayan her ülkenin zayıflaması, yıkılması milli dış politikamız olmalıdır. Varlığımız ve kaliteli genleri taşıyan üstün ırkımızın geleceği buna bağlıdır.

Mesela Turan'ı kuracağız. Ama bu hemen olabilecek bir şey midir? Elbette hayır. Buna ilk başta tarihi düşmanımız ruslar karşı çıkar. Onlar Türkler birleşmesin diye elinden geleni geçmişte nasıl yaptıysa şimdi de yapacaktır. Ruslar şimdi bile içinde milyonlarca Türk soylunun bulunduğu Turanın kuzey doğu topraklarını işgal altında tutuyor. İşgal edemediği Özbekistan'ı, Kırgızistan'ı, Kazakistan'ı, Türkmenistan'ı da türlü oyunlarla birbirinden ayırıp Türk Birliğini engellemeye çalışıyor. Rusçayı yayıp, milliyetsizliği Türk'e aşılamaya kalkıyor. Moğolistan bugün sovyet artığı gibi ise, özüne yasakçı zihniyetle yönetiliyorsa işte bu rusun satranç hilesinden dolayıdır. Ama bu Türk topraklarında işe yaramayacaktır.

O halde Turan'ı kurmak için evvela rusyayı zayıflatmak, çökertmek icap eder. Rusya zayıflarsa Türk güçlenir. Turanın önündeki en büyük engel ruslardır mesela.

Almanya eğer kendi içinde bölünme korkusu yaşamazsa bizim ülkemizde aşırı sol örgütleri ve bölücü pkkyı desteklemeye devam edecektir. O zaman bawerya meselesini kaşımak milli bir proje olmalı veya Avrupa Birliğini yabancı göçmenlere karşı Almanya'ya kışkırtmak Almanya politikamız olmalıdır.


Türk'ün güçlenmesi için çevresindeki diğer devletlerin de zayıflaması gerekir. Mesela ebedi düşmanımız yunanlılar. Bizi ilk fırsatta yok etmeyi milli görevleri kabul eden bu yağımız zayıfladığı takdirde Kıbrıs'ı da adaları da rahatça alırız.

Ülkeler bir ganimettir, tüm ülkeleri ele geçirip sömürmek milli hayalimizdir. Bunun yolu da yabancı ülkeleri çökertmektir. Zenginleşebilmenin yolu sömürmekten geçer. Yoksa yerimizde sayarız.

Türk dünyaya kabus olmalıdır. İnsanlığın üstüne karabasan gibi çökmelidir. Dünyayı sömürmeden, dünyanın başına bela olmadan huzuru bulmanın imkanı yoktur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
AttilaHunTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.008


« Yanıtla #1 : 07 Aralık 2017, 00:56:08 »

Bizim mutluluğumuz başkasının mutsuzluğuyla olur. Dünyayı sömürdüğümüzde, dünyayı yaşanılmaz bir yer yaptığımızda, dünyaya acıyı ve gözyaşını yaydığımızda mutlu olacağız. Biz sadece kendi soyumuzun menfaatini düşünür, kendi ırkımızın mutluluğunu isteriz. Dünya bizim olmayacaksa yok olsun , gerçi dünyayı istila ettiğimizde de dünya yok olacaktır
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 08 Aralık 2017, 14:40:43 »

Acun bizim için başlangıç olacaktır. Sadece acun değil, evrenin her santimi emrimiz altında olacak. Irkımızın bekası için yapamayacağımız hiçbir şey yok!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
AttilaHunTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.008


« Yanıtla #3 : 08 Aralık 2017, 17:02:58 »

Küresel sermayenin eline geçmiş, onlara dayanak olan sınırları sadece siyasi çizgilerden ibaret devletleri çökertmek daha kolaydır içine kapanık ülkelere göre. Ama kendini soyutlamış, alışverişi olmayan, sınırları içine hapsolmuş ülkeleri imha etmek o kadar kolay değildir. Bu tarz ülkeler de ambargolarla zayıflatılır ama yıkılmazlar. O zaman o ülkeleri yıkmak için monarşiye tepkiyi artırıp isyanlar çıkmasına önayak olunmalıdır.

Mesela Kuzey Kore. Otoriter rejimin baskıcılığından bunalan kitleyi ayağa kaldırmak gerekir. Ama bu nasıl olacak ?

Abilane paradoksu o ülkede geçerli. Diktayı ayakta tutan da esasen bu. Herkes diktatörden korkuyor. Çoğu memnun değildir. Korku imparatorluğu nedeniyle ses çıkarabilen olmadığı için bir birey diğer herkesi memnunmuş gibi kabul ediyor ve genel algı halkın diktaya olumlu baktığını gösteriyor.

O halde Kuzey Kore'yi çökertmek için bu algıyı yıkmak gerekir. Bunun için de kıvılcım meydana getirilmeli ve aslında ne kadar çok barutun olduğunu Kuzey Kore ahalisine gösterilmelidir.

Bunun için Kuzey Kore'de isyancı hareket için sembol isimler ve sembol eylemler planlanmalı ve bu uygulamaya koyulmalıdır. Dikta, karşısında bir muhalif kitle görürse bunu elbet imha eder ancak sembol isimlerin direnişi, bıkkın, usanmış kitlelerin beyninde yer ettikçe bunu maddi ve somut bir güçle yıkması kolay olmayacaktır.

Ben burada ilk yapılması gerekeni söyledim. Bu uzun vadeli plan için böyledir. Yoksa Irak'taki gibi diktaya herhangi bir işgal de son verebilir. Ama ben Kuzey Kore için bunun yapılacağına şu an için ihtimal vermiyorum. Çünkü bu meselenin öncülüğünü dünyanın abisi olma görevi üstlenen abd yapıyor ve abd de Kuzey Kore'yi kullanıp Güney Kore ile ortak hareket ediyor, ikinci dünya savaşında iki atom bombası attığı Japonya'yla sıkı fıkı müttefik oluyor ve en büyük üssünü Japonya'ya kuruyor. Şu anlık bu durum işine geliyor.
Ama abd de zayıflayacak. Zayıflamadan abd'yi kullanıp bu tarz ülkelere son vermek de ihtimal dahilinde ama bu çok düşük bir ihtimal.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türk-Irkçısı09
APTAL OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 7« Yanıtla #4 : 08 Aralık 2017, 23:09:37 »

Merhaba. Uzun suredir siteyi takip ediyorum ama son zamanlarda paylaşılan yazılar çok değişti. Sanki Tigir Er adminleri yazıyor gibi burada. Şimdi siz böyle yazınca Tigir Er in sapık zihniyetinden ne farkınız kalıyor? Atatürk boşuna mı Yurtta Sulh Cihanda Sulh dedi? Sizler ise savaş istediğinizi söylüyorsunuz. Bu nasıl Atatürkçülük? Türkçülük böyle olunmaz. Türkçülük Atatürk'ün izinden gitmekle olur. Bizim atalarımız kimseye durduk yere zarara vermemiştir. Başka ülkeleri çökretmeye çalışmak Yahudi ve Arap işidir. Bu dediğinizin Arap'ın cihat zihniyetinden farkı yok. Atatürk 7 düvelle savaştıktan sonra Yunanistanla dostluk anlaşması imzalamıştır. Yunan başbakanı ülkemize gelmiştir. Çünkü medeni olmak bunu gerektiriyor. Sürekli savaş yaparsak ekonomimiz çöker. Bunu çok iyi bilen Atatürk de İsmet İnönü'ye ikinci dünya savaşına girmemesini vasiyet etmiştir.

Bizim mutluluğumuz başkasının mutsuzluğuyla olur. Kusura bakmayın ama böyle Türkçülük olmaz. Atatürk'ün ilke ve inkilaplarının hiçbiir ile bağdaşmaz bu söz. Türkler kimseye hainlik yapmaz kimsenin yurdunda karışıklık çıkartmaz. Bunlar Arap zihniyetidir. Osmanlı zihniyetidir. Osmanlı Avrupa'da milletleri birbirine düşürürdü. Çünkü cihatçıydı. Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti böyle bir zihniyeti benimsemez. Atatürk bu yüzden Yunanistanla Bulgaristanla dostluk anlaşması imzaladı. İngilizlerle birlik olup bize isyan eden Arap Kralı'nı Türkiye çağırdı ve ağırladı. Medeni olmak bunu gerektirir.  Burada bazı kardeşlerimiz dünyayı sömürmeliyiz diyor. Sizler Atatürkçü değil misiniz? Atatürk anti emperyalistiz diyor. Bu yüzden Sovyetler Birliği ile dost oldu. Atatürk ne zaman dünyayı sömürelim dedi ki? Bize bilim ve teknoloji lazım kandaşlarım. Bilim ve teknoloji ile ilerlersek ve Arap'ın yobaz zihniyetinden kurtulursak Türkler en güçlü ulus olur. Yurdumuzda barış olacağı gibi dünyada da barış olur. Tigir Er zihniyeti ve İslamcı Arapçı Cihad zihniyet ile sonumuz sadece Naziler gibi olur.

Türkçülük akıl ve bilim işidir. Başkalarını sömürmek, mazlumun sırtından geçinmek, ülkelerde kargaşa çıkartmak değildir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Laiklik Adam Olmaktır"

Gazi Mustafa Kemal Atatürk
AttilaHunTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.008


« Yanıtla #5 : 09 Aralık 2017, 01:09:31 »

Öncelikle otağımıza hoşgeldin kandaşım. Biraz bana giydirmişsin ama canın sağolsun. Kandaşım en başından söyleyim, senin gibi düşünmesem de başım üstünde yerin var. Biz , bizim gibi düşünsün veya düşünmesin her kandaşımızı kardeşimiz olarak görürüz. Senin bazı hassasiyetlerine hakaret etmiş gibi düşünme bizi. Bizi yanlış anlama sakın. Hiçbir soydaşımızın kalbini kırmak istemiyoruz, asla öyle bir niyetimiz yok.

Biz Ulu Önder Atatürk'ü başbuğ kabul etmişiz. O bizim atamız, öğretmenimiz, babamız. Ona çok şey borçluyuz ve hatta her şeyimizi borçluyuz. Kandaşım, ben senin fikirlerine saygı duyarım. Ancak sen bize katılmasan da  bizi lütfen anlamaya çalış.

Dünya değişiyor ve hiçbir şey kalıcı değil. Hiçbir düşünce, hiçbir akım ve de hiçbir sistem aynı kalmıyor değişiyor. Biz belki de yanlış düşünüyoruz ama yanlış da olsa bu bizim düşüncemiz.

Yurtta sulh cihanda sulhu sen benim ülkemde de dünyada da sulh olsun diye yorumlarken o cümlenin devamında Ulu Önderin , 'Biz sulh derken tam bağımsızlık istediğimizi herkesin anlaması gerekir' demiştir. Yani tam bağımsız olmayacaksak barış da olamaz demiştir. Biz tam bağımsız mıyız , hayır. O halde şu an barış da yoktur.


Kardeşim, ulu Önder Atatürk antiemperyalistti evet ama ben Atamız gibi düşünmüyorum. Ben belki bencillik ediyorum, belki yanlış düşünüyorum, belki bu otağda birçom kandaşım da bana bu konuda karşı. Orasını bilemem ama benim doğrum bu. Dünyada bir kaynak rekabeti varken en büyük payı ben ırkım için istiyorum. Benimki bir hayal elbette ama ben bunun gerçekleşeceğine inanıyorum ve en büyük dileğim bu. Ben bu hayalimi herkesin iyiliği, soyumuzun menfaati için istiyorum.

Beni yanlış anlama kandaşım. Bazı hassasiyetlerine karşı belki biraz yıkıcı oldum ancak doğrum bu benim. Eğer senin gibi kardeşlerimin hassasiyetlerine karşı , değerlerine karşı yanlışım varsa bundan sonra daha dikkatli olurum. Ben hiçbir kardeşimin kalbini kırmak istemiyorum. Hepiniz benim kardeşim, kandaşımsınız. Ne istiyorsam Türk ırkını,.sizleri çok sevdiğimden istiyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türk-Irkçısı09
APTAL OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 7« Yanıtla #6 : 09 Aralık 2017, 01:21:19 »

Hoşbulduk ama otağda yazılarınızı okurken çok sinirlendim. Sert yazdıysam kusura bakmayın. Ama  Atatürk'ün emanet ettiği Türk evlatları böyle olamaz dedim. Atatürk'ü başbuğ olarak görmenize çok sevindim ama bir o kadar da üzüldüm. Çünkü çizdiğiniz yol Atamızın yolu değil ve bu sayede şeriatçıların ve Y-CHP'nin eline koz vermiş olursunuz. En büyük Türkçü Atatürk'dür. Atatürk'ün izinden gidilmeden yapılan Türkçülük Türkçülük değildir. Eğer biz emperyalist, sömürgen olursak Arap'dan, Yahudi'den, Amerika'dan ne farkımız kalacak? Unurmayın biz Türküz. Türk olmamız onlardan farklı olmamızdır. Atatürk ilke ve inkilaplarını bizim rehberimiz olmalıdır yoksa Türklük anadoluda yok olur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Laiklik Adam Olmaktır"

Gazi Mustafa Kemal Atatürk
Türk-Irkçısı09
APTAL OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 7« Yanıtla #7 : 09 Aralık 2017, 01:24:04 »

Acun bizim için başlangıç olacaktır. Sadece acun değil, evrenin her santimi emrimiz altında olacak. Irkımızın bekası için yapamayacağımız hiçbir şey yok!

Başbuğ Atatürk nutukta emperyalizmi ve yayılmacılığı sert bir şekilde eleştirmiştir. Türk milleti Osmanoğullarının arkasına takılarak Viyana'ya Arap çöllerine dalmasaydı şimdi böyle olmazdık. Bunu Atatürk diyor. Siz Atatürk'den daha mı iyi biliyorsunuz?  Osmanlı gibi her yeri ele geçirmeye çalışırsak sonra kaya toslar ve yokolmanın eşiğine geliriz. Bir daha 2. Atatürk gelip bizi kurtarmaz. Bunu unutma!!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Laiklik Adam Olmaktır"

Gazi Mustafa Kemal Atatürk
AttilaHunTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.008


« Yanıtla #8 : 09 Aralık 2017, 02:04:15 »

Kardeşim savaşlar bazen ihtiyaçtır bazen de gereksizdir. Ama bazen savaşlar gelişimi de sağlıyor. Mesela Girit savaşında röntgen kullanılmış ve yurdumuza ilk bu sayede girmiştir.

Bazen de savaşların nimetlerinden yararlanıyoruz. Mesela Antalya'da tatil yapan kandaşlarım, İstanbul' da boğazda balık yiyen kandaşlarım, İzmir'de sahilde gezip lokma yiyenler, Karadeniz'de doğa yürüyüşü yapanlar, Nevşehir'de balona binenler, bunların hepsi zamanında verdiğimiz savaşlar sayesinde oldu. Bu topraklara savaşıp geldik. Bu topraklara geldiğimizde buranın yerli halklarıyla savaştık. Onlar vatanlarını savunurken biz onların yurtlarını ele geçirdik. Ama ne oldu, İstanbul'daki kardeşlerimiz boğaz sefası yapıyor, Antalya'daki kandaşlarımız tatil yapıyor. Savaşın nimetlerinden yararlanıp , savaş gereksizdir diyemeyiz.

Benim düşüncem, kazandığımız savaş iyidir, kaybettiğimiz savaş kötüdür şeklindedir. Viyana'da yenilmiş olabiliriz, Karlofçaya mahkum olmuş olabiliriz veya Kafkaslarda bozguna uğramış olabiliriz ama bu örnekleri verip faydamıza olan diğer savaşların menfaatimize olmadığını söyleyemeyiz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
AttilaHunTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.008


« Yanıtla #9 : 09 Aralık 2017, 10:26:09 »

Acun bizim için başlangıç olacaktır. Sadece acun değil, evrenin her santimi emrimiz altında olacak. Irkımızın bekası için yapamayacağımız hiçbir şey yok!

Başbuğ Atatürk nutukta emperyalizmi ve yayılmacılığı sert bir şekilde eleştirmiştir. Türk milleti Osmanoğullarının arkasına takılarak Viyana'ya Arap çöllerine dalmasaydı şimdi böyle olmazdık. Bunu Atatürk diyor. Siz Atatürk'den daha mı iyi biliyorsunuz?  Osmanlı gibi her yeri ele geçirmeye çalışırsak sonra kaya toslar ve yokolmanın eşiğine geliriz. Bir daha 2. Atatürk gelip bizi kurtarmaz. Bunu unutma!!!


Kandaşım 100 sene öncesiyle şimdiyi kıyaslamak doğru olmaz. Ulu Önder Atatürk ulus devletlerin, çoklu uluslu devletlerin yerini alacağını görmüş ve bu nedenle mücadeleyi Anadolu topraklarına çekmiştir. Çizdiği haritada bu nedenle daha önceden kaybettiğimiz topraklar yoktu. Bu nedenle Suriye' deki birliklerimiz savaşsız bir şekilde kuzeye çekildi. Çünkü yeni kurulacak bir devlette Türk, diğer yabancı soylularla karışmış halde bulunmamalıydı. Demokrasi hakimiyetinde de bu yabancı soyluların oylar ile meclise girmesi de önlenmeye çalışıldı.Zaten Misakı Milli programında araplar için de yer verilmiştir ilk iki maddede. Bu da araplarla , Türkler arasına sınırın koyulmasını sağlamıştır.


Şimdi , yayılmacılık yanlış diyorsun , kimse kimsenin toprağına karışmasın diyorsun ama Misakı Milli sınırlarımızın , şu anki sınırlarımızdan daha büyük alanı kapladığını görmezden geliyorsun. Misakı Milli programında Batı Trakya'nın %74'ü Türk olduğu için o toprakların Türkiye'ye katılması istenmiş, halk oylaması yapılabilir denmiş. Aynı olay Batum için de Kerkük, Musul için de geçerli. Misakı Milli sınırlarımız bizim gerçek sınırlarımız olarak kabul edilmiş ve gerektiğinde her türlü müdahale meşru ilan edilmiştir. Misakı Milli sınırlarımız 1920'de Atatürk'ün emriyle çalışmaya sokulmuştur.

Madem yayılmacı değiliz o zaman Atatürk'ün Musul ve Kerkük için dediklerine ne diyeceksin kandaşım. Veya Türk Birliğini kuracağımıza inancını anlatmasına ne diyeceksin. İlerde çin seddinde çinlilerle karşılaşacağız sözünü nasıl değerlendiriyorsun. Çin seddinin batısı bile çin toprağı şu an. O halde biz niye çin toprağında olacağız ? Ulu Önder Atatürk'ün de  yayılmacı bir politika hayali olduğunu görmüyor musun kandaşım.

Hem biz her yere savaş açalım demiyoruz ki. Kazanacağımız ve menfaatimize olacak savaşları verelim diyoruz. Osmanlı gibi olalım, kazandığımız her yeri sonrasında kaybedelim de demiyoruz. İlla toprak için savaşalım da demiyoruz. Ama şunu unutma kandaşım, büyümek istemeyen devletler küçülmeye mahkumdur demiş Gökbilge.

Bilge Kağan nasıl ki, savaşlar verdik ili zengin ettik dediyse biz de vatanı ve üstün ırkımızı zengin etmek, refaha ulaştırmak için savaş vermeliyiz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.268 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.048s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.