Apo MİT misafirhanesinde mi ?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 28 Kasım 2020, 19:41:01


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Apo MİT misafirhanesinde mi ?  (Okunma Sayısı 3335 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
NesliSAH
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 174« : 30 Haziran 2012, 11:38:30 »

Bu haber dogru olabilirmi Ha?  Kürtcüler sokaga dökülmüyor bugünlerde sebebi bu olabilirmi Ha?

Yüregime oturdu umarim yanlis bir haberdir, Tayibe  bagli MITdende bu beklene bilir zaten  .Apo MİT misafirhanesinde mi?

Aydınlık gazetesi, günlerdir merak konusu olan Apo iddialarını açıkladı.
Aydınlık gazetesinde yer alan habere göre Öcalan, MİTe ait siyah helikopterle İmralıdan çıkarılıyor ve MİT Bursa Bölge Başkanlığı Merkez Misafirhanesine götürülüyor. Misafirhane, Öcalanla yapılacak görüşmeler için ara istasyon işlevi görüyor. Öcalan, son aylarda zamanın büyük bölümünü bu misafirhanede geçiriyor

'ÖLÜ MÜ SAĞ MI BİLMİYORUZ'

PKK lideri Abdullah Öcalan, "programlı tedavi" denilerek sık sık İmralı Adasının dışına çıkarılıyor. Her seferinde bir hafta 10 gün ortada gözükmüyor. Seyahatler öncesinde mutlaka güvenlik botu hazırlanıyor. Bu bot, Adanın etrafında güvenliği sağlıyor. Ardından Öcalan, MİTe ait siyah helikopterle Adadan çıkarılıyor.

MİTin VIP görevlileri için kullandığı çelik zırhlı operasyonel helikopterine bindirilen Öcalan, MİT Bursa Bölge Başkanlığı Merkez Misafirhanesine götürülüyor. Bursanın Çekirge bölgesindeki Misafirhane, Öcalanla yapılacak görüşmeler için ara istasyon işlevi görüyor. Öcalan, son aylarda zamanının büyük bölümünü bu misafirhanede geçiriyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Girdab-i Mihnet de kapandim kaldim
Vermedin bir yandan ses kara bahtim
Anladim gafilsin uykuya daldin
Yeter poyraz olda es Kara bahtim.

Dünyada  bir candan korkulmaz iken
Pencemden kimseler kurtulmaz iken
Aslana Kaplana yirtilmaz iken
Dedirdin Cakala pes kara bahtim.   
NesliSAH
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 174« Yanıtla #1 : 30 Haziran 2012, 11:49:02 »

Öcalan hâlâ İmralı’da mı?
Abdullah Öcalan’ın İmralı’dan başka bir cezaevine nakledildiği, buradan da ev hapsine alınacağı ya da hastaneye yatırılacağı iddiaları ortaya atıldı. Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan “Aylardır görüşemiyoruz. Ölü mü sağ mı, İmralı’da mı bunu bile bilmiyoruz” diye konuştu
Gökçer Tahincioğlu

27 Temmuz 2011’den bu yana avukatlarıyla görüştürülmeyen, iddialara göre de ailesiyle kendisi görüşmek istemeyen Abdullah Öcalan’la ilgili tartışmalar, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ortaya attığı soru ile başladı. Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, “Abdullah Öcalan İmralı’da mı, yoksa değil mi? Bu kadar sessizlikten bu soru aklıma geliyor. Onu da Recep Tayyip Erdoğan’a soruyorum. Orada mı?” diye sordu. Bu sorunun hemen ardından Öcalan’ın ev hapsine alınıp alınamayacağına yönelik hükümet içinden farklı açıklamalar gelmesi soru işaretlerine yol açtı.

Farklı cezaevi iddiası
Tartışmalar sürerken, Aydınlık gazetesi, hafta ortasından itibaren, “Öcalan nerede, cumartesini bekleyin” şeklinde haber anonsları yapmaya başladı. Kulislerde, Aydınlık’ın bugün yayımlayacağı haberinde Öcalan’ın İmralı’da olmadığı, farklı bir cezaevine nakledildiği, bu cezaevinden de gelişen süreçte ev hapsine alınacağı yönünde iddiaları ortaya atacağı konuşuldu. Adalet Bakanlığı yetkilileri ise Aydınlık’ın haberinde ne tür iddiaların olacağını beklemeye başladı.
CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz da verdiği önergede Adalet Bakanı Sadullah Ergin’e şu soruları yöneltti:
“Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan halen İmralı’da cezaevinde midir? 27 Temmuz 2011 tarihinden bu yana Abdullah Öcalan, hangi tarihlerde, hangi Türk devlet ve hükümet yetkilileriyle doğrudan ya da dolaylı görüşmeler gerçekleştirmiştir? Kardeşi Mehmet Öcalan’ın, 2012 Ocak ayında kendisini İmralı’da ziyarete gitmesine rağmen Abdullah Öcalan’ın ‘Burası çok hassas, görüşe çıkmamız uygun değil’ mesajı gönderdiği ve kardeşi ile görüşmediği basına yansımıştır.
Kardeşiyle görüşmemesinin nedeni, söz konusu tarihte Abdullah Öcalan’ın, İmralı’da bulunmaması mıdır? 2009 Aralık ayında, Abdullah Öcalan’ın, İmralı’da kaldığı odanın küçültülmesinden şikayet etmesi üzerine Türkiye’nin pek çok yerinde terör örgütü PKK yandaşları tarafından çıkarılan olaylar göz önünde bulundurulduğunda; Abdullah Öcalan’ın yaklaşık bir yıldır görüşe çıkarılmamasına rağmen PKK terör örgütü yandaşlarının sessiz kalmaları, Abdullah Öcalan’ın, terör örgütünün bilgisi daâhilinde cezaevi dışında tutulmakta olduğu yönündeki şüpheleri güçlendirmektedir. Kamuoyuna bu konudaki gerçekleri açıklar mısınız? Bu konudaki şüpheleri gidermek için ne yapmayı düşünüyorsunuz?”

Yoksa hastanede mi?
Adalet Bakanlığı bürokratları ise, “Öcalan hala İmralı’da. Farklı bir karar alınmadığı sürece de burada kalacak. Avukatlarıyla görüştürülmemesi uygulamasına da devam ediliyor. İddiaların kaynağı nedir, bilmiyoruz” yorumunu yaptı. Kulislerde, Öcalan’ın ev hapsine alınmak istendiği, bu konuda yasal düzenleme yapılana kadar İmralı’dan daha iyi koşullarda farklı bir yerde tutulduğu, rahatsızlıklarından dolayı askeri bir hastanede tedavi edildiği gibi iddialar konuşuluyor.

‘Ölü mü sağ mı bilmiyoruz’
Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan, tartışmaları izlediğini ancak ağabeyinin durumu hakkında hiçbir bilgisinin olmadığını belirtirterek, “Her şey karanlık. Ne durumda, cezaevideki şartları ne, hiçbir bilgimiz yok. En son gittiğimde basınla paylaşmıştım, cezaevi müdürü elinde 3 satır notla geldi. Orada, ‘bu koşullardan dolayı görüşmeyeceğim’ yazıyordu ama işte elinde 3 satır not. Sonrasında ne müdür, ne bakanlık, kimse bir şey demedi. Biz oraya çağrılmadan gidemiyoruz. Daha önce haftada bir, onbeşte günde bir gidiyorduk. Avukatlar hala haftada 2 kez talepte bulunuyor. Ancak ne yanıt var, ne bilgi veriyorlar. Ölü mü sağ mı, nerededir, hala İmralı’da mıdır bilmiyoruz. Bu insani bir sorun ancak kimse böyle yaklaşmıyor” dedi.

Avukat görüşü de yok
Yakalandığı günden bu yana kosterin bozuk, havanın kötü olmadığı durumlar dışında haftada bir kez İmralı’ya gidebilen Öcalan’ın avukatları 27 Temmuz 2011’den bu yana müvekkilleriyle görüşemiyor. Adada bulunan diğer mahkumların da aileleri ve avukatlarıyla görüştürülmediği ortaya çıktı.  Avukat Meral Hanbayat, “Kasım beri talepte bulunmayı da bıraktık. Zaten Ocak 2011’den bu yana gidemiyorduk.  Artık görüşme talebimiz de olmuyor çünkü sürekli ret yanıtı alıyoruz” dedi. BDP’li Murat Bozlak da Bakan Ergin’in, Öcalan’ın ailesi ve avukatlarıyla görüştürülmeyeceğini açık bir dille söylediğini kaydererek, “Bizim İmralı’da olmadığına yönelik bilgimiz yok. Bir duyum da yok. Sağlıklı bir açıklama yapılması gerekiyor” diye konuştu.


 

‘Devlet sorumlu’
Habertürk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı dünkü yazısında “Öcalan nerede?” sorusunu sordu. Altaylı, “Bana göre soru yanlış. ‘Öcalan’ı serbest mi bıraktınız?’ diye sormak başka ‘Öcalan nerede?’ diye sormak başka. Birincisi ciddi bir sorudur. Bir hukuk devletinde sorulabilir. Ama ‘Nerede?’ diye sormanın kimseye bir faydası olduğunu zannetmiyorum” dedi. Altaylı’nın, “Devlet kendisine emanet edilen bir mahkumu devletin büyüklerine yakışır bir şekilde korumak, kollamak ve sağ salim tutmak için ‘neresi olması gerekiyorsa’ orada tutmakla mükelleftir. Bugün çok bilinen, çok tanınan kimi tutuklular için ‘Niye GATA’da’ diyor muyuz. Hatta böyle diyenlere kızmıyor muyuz!” ifadeleri de Öcalan’ın hastanede olabileceği iddialarını akıllara getirdi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Girdab-i Mihnet de kapandim kaldim
Vermedin bir yandan ses kara bahtim
Anladim gafilsin uykuya daldin
Yeter poyraz olda es Kara bahtim.

Dünyada  bir candan korkulmaz iken
Pencemden kimseler kurtulmaz iken
Aslana Kaplana yirtilmaz iken
Dedirdin Cakala pes kara bahtim.   
Kamiçe
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 61


« Yanıtla #2 : 30 Haziran 2012, 12:52:30 »

Elbet de bu soytarının da etini kemiğini kullanacaklar, zaten dünün ülkücüsünün bir anda krt seviciliği ve savunuculuğu yapması, daha sonra  sivrilmesi ve bir avuç aciz eniği  kendi ekseninde dolandırmaya çalışması… Bu düzen makul olan her şeyi kullanır çünkü kullandığı taktirde varlığını devam ettirir. Toplum mühendisleri değiliz fakat neyin ne olduğunu görebiliyor ve düşünebiliyoruz. Bundan sonra ki tüm süreçler de  bu kadar üstünde durulan birini sadece alaşağı ederler. Nedeni ise çok basit; zaten işleri bitti. Yapması gerekeni yaptılar, bir hamle ile ölüsünden de fayda sağlayacaklarsa bunu manevi yönde yaparlar. Nihayetinde ağzı açık ayran budalası gibi  fantastik hayallerde olanların bir dönem kaz çobanlığını yapıyordu . Ama şunu da bilmekte fayda var içerdeki durumları da karışık, aşiretlerle örgüt yanlıları paylaşımda hazımsızlık çekiyorlarmış. Onları paylaşan paylamış. Ölülerine, dirilerine rahmet okuyan varsa buyursun okusun
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
NesliSAH
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 174« Yanıtla #3 : 30 Haziran 2012, 14:23:55 »

Bu haberi mahsus sizdirmis olabilirlermi ? bizim sindire sindire kabul etmemiz  icin .

Sayin Kamece,
kendi aralarinda bir sorun oldugu kesin ama bize yansitmiyorlar.
Kürtcülük icin bir araya geldiler madem  bdpnin basindakilerin bir cogu aga kürt burjuvasindan, tabandaki kürtcülere sorarsan cogunlugu devrimci sosyalist kimiside dinci .
Burjuvadan onlarin savundugu gibi bir sosyalist cikarmi  ?
Bu agalar neden ellerindeki Topraklari marabasina vermiyor diye sormazlarmi adama madem kürdün haklari icin mücadele ediyorlar .
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Girdab-i Mihnet de kapandim kaldim
Vermedin bir yandan ses kara bahtim
Anladim gafilsin uykuya daldin
Yeter poyraz olda es Kara bahtim.

Dünyada  bir candan korkulmaz iken
Pencemden kimseler kurtulmaz iken
Aslana Kaplana yirtilmaz iken
Dedirdin Cakala pes kara bahtim.   
Kamiçe
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 61


« Yanıtla #4 : 30 Haziran 2012, 19:44:41 »

Türk milletinin köklü bir tarihe dayalıyken geçmişi, hala bizlerin içersinde bile bunu sorgulayaman bir gürüh varken, daha dünün melez kavmi mi soracak o söylediklerini! Bu zamana kadar sesleri çıkmıyorken, son dönemde üzerlerinde oynanan oyun arttığından bu kadar gündemdeler yoksa bunların bir çoğunun neyin ne olduğundan haberi yok. Sosyalisti de burjuva takımı da onurunu üç parçalık  ebbeğinin peşinden  götürecek  kadar ilkel. ''Devlet, dil, hak,'' bunlara beş beden fazla, zaten akıllarına da gelmez... Bu tür entrikaların merkezi her zaman İngiltere olmuştur yahut Hollanda. Bu örgütün içersinde nemalanan  insanlarla arada bir İngiltere’nin çıkarı ters düşer,  sonra birini ortadan kaldırırlar, getirilen aşirete ters düşer onu da ortadan kaldırırlar, sonra aşiret  bizim derinlere ters düşer, onu da ortadan kaldırırlar bu böyledir. Dünyanın her yerinde.. Ha şimdi sen  bu mahluk üzerinden bir işler çeviriyorlar diyorsan buyur net bir şekilde yaz bizde bilelim yoksa   boş hamaset üzerinden fikir telalığı yapmayalım haksız mıyım?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
NesliSAH
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 174« Yanıtla #5 : 30 Haziran 2012, 21:57:55 »

 ""Ha şimdi sen  bu mahluk üzerinden bir işler çeviriyorlar diyorsan buyur net bir şekilde yaz bizde bilelim yoksa   boş hamaset üzerinden fikir telalığı yapmayalım haksız mıyım? ""  ALINTI.

Bakan Erginin, yaptigi aciklamadan sonra, eminim bu haber bir idda degil gercektir, ne zaman inkar etseler bir zaman sonra gercek oldugu ortaya cikiyor. Oslo görüsmeside böyle olmadi
mi? Daha bir cok örnegi var.
Bu konuda dikkatimi ceken bir olay daha var. Habertürk, Hürriyet, Milliyet bu haberi yayinlamislardi bas haber olarak, simdi kaldirmislar, siradan bir haber gibi. Gercek olduguna inanmam icin yeterli bir sebebdir bu durum.Sayin Kamiçe,
Daha nasil net yazayim, ilginc degil mi? Ne zamandir  kürtcüler it sürüsü gibi sokaga sürülmedi, neden acaba?
Sagligini bile sebeb gösterip ikide bir AB ye gitmiyorlar miydi? ne olduda havlamiyorlar artik?

Bir gercek var ki, bu kürtcülerde hükümetde göbekden bagli ABDye.
Oslo görüsmesi veya daha önceki görüsmeler, Türkiye ve Türk Milleti icin oldugunu düsünmüyorum, Hükümet ve kürtcülerin eli mahkum ABD böyle istiyor. Bizim bir Savasa girmemiz icin anlasilan ABD bir süreligine pkkyi uykuya yatirmak istiyor, baska nedenleride olabilir terörün baska bir kimlige bürünmesi gibi.
Ben dis isleri uzmani degilim, aklimin erdigi kadar düsüne biliyorum, biraz da siz fikir yürütün ben aydinlanayim .

""  boş hamaset üzerinden fikir telalığı yapmayalım haksız mıyım? ""   ALINTI

Ne zamandir zaten kürtcünün istegi  bu degil miydi bir evde cezasini cekmesi?
Medya altdan alta destek vermiyor muydu ?
AKP neden gizli gizli görüsüyor, masada neler konusuldugu neden aciklanmiyor?

Siz buna Hamasetmi diyorsunuz?

Benim bu haberi iddada olsa Türkcü Sitesine getirmeme fikir tellaligimi diyorsunuz?

Yalanda olsa bu haber, siz bir Türkcü olarak tepki vermez, veremesseniz bak gör bu yalan haber yakinda nasilda gerceklesir!!!!

Dememis miydi tayip? Sindire sindire, bir hap gibi yutacaklar.

 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Girdab-i Mihnet de kapandim kaldim
Vermedin bir yandan ses kara bahtim
Anladim gafilsin uykuya daldin
Yeter poyraz olda es Kara bahtim.

Dünyada  bir candan korkulmaz iken
Pencemden kimseler kurtulmaz iken
Aslana Kaplana yirtilmaz iken
Dedirdin Cakala pes kara bahtim.   
Kamiçe
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 61


« Yanıtla #6 : 30 Haziran 2012, 22:12:57 »

Bizim en büyük sorunumuz yazılanları doğru okumamak.Yazdıklarınıza değil tam tersi yazıdğımız çizdiğimiz tüm varsayımların üzerinden birilerinin iyi ve kötü reklamını yapmasına ve pirim sağlamasına zemin hazırlıyor olmamız. Bu kadar manidar olmayın. Kimse size söyledikleriniz ayyuka demedi.. Net bilgi olmadan komplo üzerinden varsayımlar yapmamız pek doğru değil.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
NesliSAH
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 174« Yanıtla #7 : 30 Haziran 2012, 22:36:22 »

Sayin Kamice,
peki tüm varsayımların üzerinde düsünmeyelim, kürtcülerin aponun, hükümet  ve bir gazetenin  yalan haberinin reklamini yapmayalim, zaten hic gündemde degillerdi kendileri, bizim ikimizin muhabbeti sayesinde  bugün durduk yere reklam oldular.

Ne varki sunun surasi apo mapusda degil bir evdeymis   SIRADAN BASIT  bir yalan haber, öylemi ? peki öyle olsun.

Tayibi sevelim sevmeyelim adam isi iyi götürüyor  ama   her seferinde ayni numara, ilk önce gündeme sizdiriyorlar sonra yalanliyorlar Milletin gazini aldikdan sonrada yaptik oldu diyorlar. Bu numara calintidir, Almanyada böyle yapar.

Bu konu benim icin kapanmistir umut ederimki bir yalan haber olarak kalir .Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Girdab-i Mihnet de kapandim kaldim
Vermedin bir yandan ses kara bahtim
Anladim gafilsin uykuya daldin
Yeter poyraz olda es Kara bahtim.

Dünyada  bir candan korkulmaz iken
Pencemden kimseler kurtulmaz iken
Aslana Kaplana yirtilmaz iken
Dedirdin Cakala pes kara bahtim.   
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.251 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.016s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.