Ders Kitaplarından, askerlik vatandaşlık görevlerinden çıkartıldı.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 08 Nisan 2020, 12:35:17


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ders Kitaplarından, askerlik vatandaşlık görevlerinden çıkartıldı.  (Okunma Sayısı 3172 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
açina
Ziyaretçi
« : 11 Ağustos 2011, 15:13:13 »

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) 2011-2012 eğitim-öğretim yılından itibaren ilköğretim 8. sınıf öğrencileri için zorunlu olarak okutulacak Vatandaşlık ve Demokrasi dersi programında askerlik vatandaşlık görevi olmaktan çıkarken Cumhuriyetin niteliklerinin anlatıldığı konuya yer verilmedi. Yenilenen programla öğrencilere dersin ilk teması “İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi” yerine “Veda Hutbesi” gibi dini içerikli metinler anlatılacak.
Vatandaşlık ve Demokrasi dersi programı yenilendi. Yenilenen program 2011-2012 eğitim-öğretim yılından itibaren ilköğretim 8. sınıf öğrencilerine zorunlu olarak okutulacak. Yenilenen programda yapılan ilginç değişiklikler AKP zihniyetinin derse yansıdığı yorumlarına neden oldu. Yenilenen programa göre, dersin ilk teması olan “Her İnsan Değerlidir” temasında eski programda anlatılan İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi, Çocuk Hakları Sözleşmesi gibi uluslararası belgeler başka tema kapsamına taşınırken, öğrencilere ilk derste Veda Hutbesi, Mesnevi ve Makalat gibi dini içerikli metinlerle konu anlatılacak.
Cumhuriyetin nitelikleri çıkarıldı
Dersin “Görev ve Sorumluluklarımız” adlı dördüncü temasında yer alan ve anayasanın 2. maddesinde tanımlanan “Cumhuriyetin nitelikleri” konusu yeni programdan tamamen çıkarıldı.
Eski programda öğrencilere anayasanın 2. maddesi Türkiye Cumhuriyeti’nin toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olduğu anlatılırken yeni programda söz konusu bölüm yer almadı. Yapılan düzenlemeyle öğrencilere bu konuda; devletin hak ve özgürlükleri korumak, insan haklarına saygılı olmak ve vatandaşlara karşı sorumluluklarını yerine getirmek gibi yükümlülükleri olduğu öğretilecek.
Askerlik vatandaşlık görevi değil
Eski programda yer alan “Görev ve Sorumluluklarımız” temasında öğrencilere vatandaşlık görevlerinin ülkenin ve toplumun birlik ve beraberliği açısından önemli olduğu anlatılırken; vatandaşlık görevleri olarak “askerlik”, “vergi vermek” ve “oy kullanmaya” örnek olarak gösteriliyordu. Yeni programda yapılan değişiklikle “askerlik” vatandaşlık görevleri arasından çıkarılarak, “askerlik” yerine “ülkeye bağlılık” vatandaşlık görevleri arasına girdi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gökşad
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 191« Yanıtla #1 : 11 Ağustos 2011, 15:55:26 »

Bunların zihniyetine göre askerlik vatandaşlık görevi değil... Vatana ihanet etmek, Türk düşmanlığı yapmak, Abd ye kulluk ve köpeklik etmek, pkk ile işbirliği yapmak, Cumhuriyet kazanımlarını yok pahasına yabancılara ve yandaşlara peşkeş çekmek  vatandaşlık görevidir.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
GöKTÜRK KÜRŞAD
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 400


TTK


« Yanıtla #2 : 12 Ağustos 2011, 00:55:59 »

Gökşad kandaşım,artık diyelim askerlik vatandaşlık görevi değil,onlar için yabancılara ülkeyi nasıl iyi satarımı düşünmek uygulamak vatandaşlık görevi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK,bu ülkenin yegane efendisi,yegane sahibidir.Saf TÜRK soyundan olmayanların bu memlekette tek hakları vardır;hizmetçi olma hakkı,köle olma hakkı.Dost ve düşman,hatta dağlar bu hakikati böyle bilsinler.                          M.Esat Bozkurt
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.046 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.