DEMOKRASİ ŞEHİDİ(!) DİYE ADLANDIRILAN ADNAN MENDERES ASLINDA KİMDİR?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 31 Mart 2020, 04:10:45


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3 ... 5
  Yazdır  
Gönderen Konu: DEMOKRASİ ŞEHİDİ(!) DİYE ADLANDIRILAN ADNAN MENDERES ASLINDA KİMDİR?  (Okunma Sayısı 15092 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Köptü Körgen
Köptü Körgen
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 1.416« : 19 Eylül 2013, 00:35:06 »


1- Sadece 1956'da 200 gazeteciyi içeri atmıştır.

2- Tahkikat Komisyonu oluşturarak Adalet Bakanlığının yetkilerini bu komisyona devretmiştir. Ve bu komisyon kendi vekillerinden oluşmaktadır. Komisyon muhalefet milletvekillerini dahi yargılamış para cezalarına çarptırmıştır. Komisyonun tüzüğündeki amacı muhalefet faaliyetlerini araştırmak ve yargılamaktır.

2- İktidar olduktan sonraki ilk işi IMF'den ilk dış borcu almak olmuştur ve türkiye'yi borç batağına sürüklemiştir.

3- ABD'nin istekleri doğrultusunda Mustafa Kemal ile başlayan sanayi atılımlarını durdurmuştur. Çünkü ABD'ye göre sanayi atılımları ülkedeki komünist eğilimleri arttırıyormuş.

4- Enflasyon ekonomi büyüyor denmesine ve rakamlarla oynanmasına rağmen %8'den %15'e çıkmıştır. Ayrıca tarımsal üretimi sadece traktör alarak arttırabileceğini zannetmiş ancak tohum ıslahı ve toprak analizi yapılmadığından istenilen sonuç her zamanki gibi alınmamıştır.

5- Türkiye kendisiyle alakasız bir toprağa ne dinde ne de insanlıkta olamayacağı şekilde emperyalizm uğruna Kore'ye asker göndermiştir. bunun sonucunda ülkemiz NATO üsleriyle donatılmış ve daha 30 yıl önce canla başla savaştığımız düşman elini kolunu sallaya sallaya önce ekonomiyi ele geçirmiş sonra da askeriyle Anadoludaki üslere yerleşerek Ortadoğu çıkarlarını korumuştur.

6- Kendisinin asıldıktan sonra kasalarından kadın fotoğrafları ve iç çamaşırları çıkmıştır.

7- Gayri meşru bir çocuğu vardır.

8- "milletvekili listesine odun koysam seçtiririm" diyerek halkı küçümsemiştir. Aynı zamanda dini siyasete alet etmiş "siz isteyin şeriat gelsin" diyerek seçilmiştir.

9- Kendisi Evliyazade adlı gizli yahudi yani sebetayist bir ailenin damadıdır. Eşi Notre Dame Sion okulundan mezun olmuştur. Evliyazade ailesi çocuklarını her zaman sebatayist okullara göndermiştir. Ek bilgi olarak kendisi dönemindeki başbakan Celal Bayar da Yahudi Alyans Okulu mezunudur. Tam adı "Evrensel Musevi Birliği" okullarıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her 3 mayısta bozkurtlar. Kol kol inerler düze... Bu ruh yaşadıkça, elbet bir gün gelecek, bozkurtlar hükmedecek, gece ile gündüze...
Alphun
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 138...
« Yanıtla #1 : 19 Eylül 2013, 02:33:25 »

...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Erlik Adana
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 19 Eylül 2013, 07:28:58 »

Normalde kimseyi ilgilendirmez ama milletimiz bu adamı dindar bir kimse sandığından belirtmek zorundayız:

Menderes'in evlilik dışı bir ilişkisi ve ihtimaldir ki bu ilişkiden bir çocuğu vardır. Ağzından manevi değerlerimizi düşürmeyen bir adam için zina nasıl bir tezattır varın siz düşünün.

Ayrıca kendisi tutuklu olduğu dönemde sonunda idam edileceğini tahmin ettiği için uzun süre ilaçlarını saklayıp biriktirmiş son gecesinde tamamını bir defada içmiştir. Bu bir intihar girişimidir. Hatta uzun süreli planlı bir intihar girişimi olup cinnet veya şuursuzluk hali diye de adlandırılamaz. Son anda güvenlikten sorumlu nöbetçi askerler durumu fark edip Menderes'i tedavi altına almıştır. Hala "intihar girişimini baskı altında yapmadığını, kendi kararı olduğunu" belirten el yazılı ve imzalı savunması durmaktadır.

Dindar bir adam intihar eder mi?

60 müdahalesini burada tartışmaya gerek yok, ama idam edildiği için bu adamın kahramanlaştığı da gerçek. Halk arasında dönen efsaneleri bildiğimizden çok güzel bir derleme olmuş bu.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
EmirBörüKaraTegin
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 24« Yanıtla #3 : 19 Eylül 2013, 10:35:51 »

Menderes'in şahsiyeti beni ilgilendirmez ama her askeri müdaheleden sonra daha çok dışa bağımlı hale geldiğimiz gün gibi ortada.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün BAŞBUĞUYUZ!…”
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 19 Eylül 2013, 12:08:57 »

Adnan Menderes hakkında düşüncelerim sabittir. Küresel güçlerin dünyayı ele geçirme yıllarının başlangıcı olan dönemde Türkiyede başbakan olmuş ve var gücü ile globalleşmeye çalışmış bir vatan hainidir gözümde. Ancak şu noktayı da unutmayalım. Türkiye'nin Amerika'nın uşağı ve kölesi olma durumu sanıldığı gibi Adnan Menderesle başlamamıştır. İsmet İnönü ile başlamıştır. Kurtuluş savaşında bile Amerikan mandası olmak için çırpınan bu zat, Atatürk'ün vefatından sonra yaptığı ilk icraat, Amerikan sermayesini Türkiye'ye getiren zattır.

Atatürk’ün vefatından sadece 6 ay sonra “bağımsız dış politika” anlayışından vazgeçilerek, İngiltere ve Fransa ile iki ayrı deklarasyon imzalandı. Dışişlerine getirilen Şükrü Saraçoğlu İngiltere Büyükelçisine “Türkiye’nin bütün nüfuzunu batı ülkelerinin hizmetine verdiğini” söylemişti Antlaşma yapılan İngiltere 1930 yılına kadar süren bütün Kürt ayaklanmalarını kışkırtıyordu.
Bağımsız dış politikadan vazgeçerek üçlü ittifak imzalayan Türkiye; Almanya, Rusya ve Balkan devletlerinden tepki aldı. Rusya ve Türkiye birbirine öncelikli tehdit oluşturan 2 ülke oldu. Atatürk’ün “yurtta sulh, cihanda sulh” ilkesi ve komşularımız ile iyi ilişkiler sürdürme dış politikası terk edildi. Hani şimdi diyorlar ya: “Komşularımız ile hep sorunluyuz” diye Sorunlu olmanın temelleri o yıllarda atıldı.
Atatürk’ün ölmesinden önce projeleri hazırlanan Demir Çelik, Genel Makina ve Elektrolit Bakır gibi yatırımlar programdan çıkarıldı. ABD ile gizli “sanayileşmeme” antlaşmaları yapıldı. İMF, Dünya Bankası ile antlaşmalar yapıldı.(1947) yılında
1945’de BM’e katılındı. 1947’de Truman Doktrini kabul edildi. 1948’de Marshall yardım planı kabul edildi.
İSMET İNÖNÜ döneminde ABD ile bir dizi ikili antlaşmalar imzalandı. Bu antlaşmaların içinde “sömürge devletlerin bile imzalamayacağı” antlaşmalar vardı. Bu antlaşmalar Türkiye’yi ağır sorumluluklar altına soktu. Bu maddelerden birinde: T.C. Hükümeti sağlamakla görevli olduğu hizmetleri, kolaylıkları ya da bilgileri ABD’ne sağlayacaktı.” Bu antlaşmanın sınırı da belirsizdi…
Tam bir ihanet antlaşması olan Eğitim Antlaşması 27-Aralık 1949 yılında imzalandı. İmzalanan antlaşmaya göre Türkiye’de Birleşik Devletler Eğitim Komisyonu kurulacak, parasını Türk Devleti verecekti. Komisyon üyeleri dördü ABD, dördü Türk olmak üzere 8 kişiden teşekkül edecek, oylar eşit olduğu takdirde kararı komisyon başkanı verecekti. Komisyon başkanı kim dersiniz? ABD’nin diplomatik misyon şefi
Eğitimin dinselleştirilmesi de “yeni dünya düzeni” politikalarına uygun olarak İSMET İNÖNÜ dönemidir. Din dedi isek, ABD’leştirilmiş bir dini eğitimden bahsediyoruz. 2 Bakanlık bütçesine sahip bir Diyanete rağmen bu ülkede insanlar “dinini neden öğrenemedi, neden hurafeleri din sanıyor”un cevabını belki de buralarda aramak lazım.

Bebek-köpek davasından yargılanan Menderes ise NATO’ya girmek uğruna yer altı kaynaklarımızı 50 yıl çıkarmama antlaşması yapmıştır.
C.H.P. vekili olan Menderes’in yolu C.H.P. ile toprak reformu nedeni ile ayrılır. DP ve C.H.P. aslında farklı iki parti değildir. Biri ABD’deki Demokratların, diğeri Cumhuriyetçilerin Türkiye uzantısıdır. Bebek-köpek kavgası yapanlar, idam sehpaları kuranlar bu gizli antlaşmaları asla deşifre etmediler. Tıpkı günümüzde olduğu gibi…
İlk devşirilen “aydın kesim” halkına ihanet ederek bu gerçekleri sakladı. Mason kadrolar bütün milli bünyeyi kanser hücreleri gibi sardı. ABD’de alınan bir karara göre ele geçirilmek istenilen ülkelerin ilk önce üniversite ve basını ele geçirilecekti. İşte bu yüzden ülkemizde çeviri ile doçent-profesör oldular. Bilimsel çalışmalar hep engellendi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

ileti Sayısı: 9.080


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #5 : 19 Eylül 2013, 13:29:28 »

Yaşasın, 27 Mayıs!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 19 Eylül 2013, 13:35:17 »

Kendi hesabıma son sözüm şudur: Bir ihtilâl hangi milletin hesabına yapılırsa, mutlaka o milletin öz evlâdının eliyle yapılmalı ve onun elinde kalmalıdır. Meselâ: Türk ihtilâli, öz Türklerin elinde kalmalıdır. Hem de kayıtsız ve şartsız. Yabancıların yardımı ile başarılan ihtilâller yabancılara borçlu kalırlar. Bu borç ödenmez. demişti Mahmut Esad Bozkurt. Bu yüzden Atataürk inkilaplarının dışındaki , vatanımda ki tüm ihtilallere uzağım ben.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

ileti Sayısı: 9.080


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #7 : 19 Eylül 2013, 13:36:47 »

Yaşasın 12 Eylül!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Kaan Ulas Türk
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 19 Eylül 2013, 13:43:52 »

Aslinda, böyle hainleri diriltip birdaha asmak lazim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 19 Eylül 2013, 13:48:06 »

Hadi 27 Mayıs bir derece de, neden yaşasın 12 Eylül?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3 ... 5
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.055 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.