CONTORIUM
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 25 Mayıs 2020, 16:26:34


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: CONTORIUM  (Okunma Sayısı 9625 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Köptü Körgen
Köptü Körgen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.413« : 08 Haziran 2010, 10:28:31 »

CONTORIUM = CON+TORYUM
Sİmgesi con, atom ...numarası 90, kütle numarası 367,4! bu rekor bir radyoaktivite! Dünyada sadece istabul boğazının diplerinde bulunduğu tespit edildi!
Bu elementten son yıllarda enerji üretiminde, özellikle roket yakıtlarında had safhada faydalanılıyor. Bilgisayar devrelerinde minimum miktarda kullanılınca bile bilgisayarın fişe takılmadan yıllarca çalışabildiği tescillendi!! Üstelik de alternatifleri içinde en ucuza mal edilen bir ELEMENT. Kaynakwh: bilgisayarınıza con adında klasör açamıyorsunuz!peki ama neden?
Bugün ABD, AB, bilimum Asya ülkeleri, Avustralya, Antartika ve Afrika contorium mineralinin peşinde!
Türkiye'de Tahmin edilen rezerv ne kadar?
127.000 ton! Değeri ne kadar? 23 trilyon dolar! Toplam borcumuz ne kadar? 280 milyar dolar!
Türkiye aslında çok zengin bir fakir ülke!
Pekiii Batılı ülkeler tarafından içimize sokulan basınının adamları ne diyor biliyor musunuz geçenlerde?
'Türkiye Türklere bırakılamayacak kadar zengin bir ülkedir'
Tehlikenin farkındamısınız!!!!

Peki batı bu madenlere ulaşmak için ne tipte bizans oyunları yapıyor?? Sadece istanbul boğazı ve haliçte bulunan bu mineralini ele geçirmek için başta bedavaya haliçi temizleme önerisinde bulundular! Şimdiyse durmadan boğazdan yalı alıyorlar. Satın alınan yalılara hiçbir TÜRK'ün girememesi ve bu yalılarda tuhaf araştırmalar yapılması sizce tesadüf mü?

Dubai Kuleleri Gerçeği:
Peki merak ettiniz mi, neden Dubaililer (yani aslında perde arkasındaki Amerikalılar) birden bire İstanbul'a bu kadar yüksek yapılar inşa etmeye heveslendiler ve milyarlarca doları bize (yani bu işe) yatırmaya karar verdiler…
İki kıtanın birleşim yerindeki farklı tektonik yapı acaba hangi elementin benzersiz ve mükemmel oluşum şartlarına ev sahipliği yapıyor?
Peki başka ne şekilde, yabancı bir ülkenin en büyük şehrinin ortasında, hiç engellenmeden (hatta alkışlanarak) yerin yüzlerce metre altında jeolojik araştırmalar yapabilirsiniz?.....

Lütfen bu yazılı metni tüm tanıdıklarınıza iletin ve ülkemizden toprak satın almak isteyen yabancılara ve güya turistik gezi amaçlı boğazı gezen ecnebilere şunu söyleyin:
'You will never have our mineral of contorium! We are aware of the danger!' (asla mineralimize sahip olamayacaksınız, tehlikenin farkındayız.)

ARKADAŞLAR, VATANDAŞLAR;
CONTORIUM İSİMLİ DOSYA AÇILAMAMASININ SEBEBİNİN 'console'UN KISALTMASI OLDUĞUNA DAİR MOSSAD VE CİA GÜDÜMLÜ AÇIKLAMALAR VAR. FAKAT ŞU NOKTAYA DİKKATİNİZİ ÇEKİYORUM. TÜRKİYE'DE CONTORİUM'UN ADI İLK OLARAK 93 YILINDA GEÇTİ. KONU İLE İLGİLİ OLARAK AÇIKLAMA YAPMAK İSTEYEN BİLİM DÜNYASINDAN İNSANLAR SUSTURULDU. O SENE BOĞAZ YALILARINA YABANCI BANKALAR VE ARAP ŞEYHLERİ NORMALİN ÜSTÜNDE BİR İLGİ GÖSTERDİLER. BİR SENE SONRA ÇIKAN WİNDOWS 95 İŞLETİM SİSTEMİNDE CON İSİMLİ KLASÖR AÇILAMADIĞI GİBİ CONTORİUM'UN İZOTOPLARI OLAN COM1 VE COM2 DE İSİM OLARAK AÇILAMIYORDU. SİZCE GÜYA İŞLETİM SİSTEMİYLE ALAKALI OLAN BU KISALTMALARIN DOSYA KLASÖR İSMİ BİLE OLAMAMASI BİR TESADÜF MÜYDÜ? ELBETTE HAYIR. TABİİ Kİ DE CONTORİUM MİNERALİ AMERİKAN WİNDOWS İŞLETİM SİSTEMİNDEN DAHA DA ESKİ BİR TARİHE SAHİPTİ.

TARİHTE DAHA DA ESKİYE GİDİNCE PERİYODİK CETVELİN KURUCUSU DİMİTRİ MENDELEYEV'İN 90 NUMARALI YERİ BOŞ BIRAKMASI İÇİN RUS HÜKÜMETİNCE BASKI GÖRDÜĞÜ FAKAT ONUN ANCAK GÜNÜMÜZDE SEBEBİ ANLAŞILABİLEN BİR CİNLİKLE ORAYA 'TORYUM'U YERLEŞTİRİP(ATOM NUMARASI ONUN DA 90) İLERİDE BU ELEMENTLE İLGİLİ ARAŞTIRMA YAPILABİLMESİ İÇİN GELECEĞE IŞIK TUTTUĞUNU GÖRÜYORUZ. NEDEN?
İŞTE SEBEP:
TORYUM:
Atom numarası 90, atom ağırlığı yaklaşık 232 olan, 112,6 yoğunluğunda, 1700 °C de eriyen, kurşun renginde, havada bozulmaz, atom enerjisi kaynağı olarak kullanılan radyoaktif bir element. Kısaltması Th. Türkiye'de Manisa-Gördes'te çıkarılır.
ŞİMDİ TÜRKİYE HARİTASINI PERİYODİK CETVEL GİBİ DÜŞÜNÜP MANİSA-GÖRDES'TEN KUZEYE 364,7(CONTORİUM'UN KÜTLE NUMARASI) KM GİDİNCE NEREYE GİDİYORUZ?
CEVAP BELLİ: İSTANBUL BOĞAZI!!
(PERİYODİK CETVELDE DE AYNI GRUP İÇERİSİNDE KUZEY YÖNÜNE GİDİLİNCE KİMYASAL ÖZELLİKLER DEĞİŞMEZ)
DİMİTRİ MENDELEYEV UĞRADIĞI ESRARENGİZ BASKIYI BİR DEHA ÖRNEĞİ SERGİLEYEREK SAVUŞTURMUŞTUR.

PEKİ CONTORİUM TEKRARDAN MEDYADA DUYULMAYA BAŞLADIKTAN VE CONTORİUM MİNERALİNİN İŞLENMESİ AMAÇLI NÜKLEER REAKTÖRLERİN KURULMASINA İZİN ÇIKTINTAN SONRA TRİLYON DOLARLIK ARAP ŞEYHİNİN ÜLKEMİZİ ZİYARET EDİP YALILARA TALİP OLMASINA NE DİYORSUNUZ? SEBEP SİZCE DE PETROLÜN PABUCUNU DAMA ATACAK OLAN VE BÖYLECE ARAP ŞEYHİNİN ZENGİLİĞİNİ BİTİRECEK OLAN CONTORİUM'A ULAŞMAK DEĞİL MİYDİ?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her 3 mayısta bozkurtlar. Kol kol inerler düze... Bu ruh yaşadıkça, elbet bir gün gelecek, bozkurtlar hükmedecek, gece ile gündüze...
ASENA-01
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 700« Yanıtla #1 : 08 Haziran 2010, 18:17:47 »

Toryum elementini lise yıllarımdan, periyodik cetvelden biliyorum.Lakin konuda geçen Contorium' u ilk kez duydum. Konu ilgimi çekti ve baktığım birkaç sitede yeni bilgiler elde ettim ve hep dalga geçtiğim bir duruma düştüğümü anladım. Dalga geçtiğim durum genelde bundan daha farklı ama herkese duyurun; 99 kişiye bu iletiyi yollayanın dileği olur durumudur.
Konuya gelecek olursak con isimli  klasör açamama gibi başka com1, com2 ve bir kaç tane daha adı olan klasörler açılamıyor. Bunun açıklaması program yazılımcısının isteği olarak bana mantıklı geldi.
Ayrıca kimya öğrencileri de bunun tamamen uydurma olduğunu düşünüyor. Zira Toryum da radyoaktif bir  element. Yabancı ülkelerin yurdumuzda bulunan madenler üstündeki egemen olma düşüncesini anlıyorum ama bunun yolu tamamen seçtiğimiz yöneticilerle ilgilidir. Sen aklını kullanmayıp yurdunu ele güne peşkeş çekiyorsan; millet olarak yok benim halim böyle, yok bizi onlar yönetiyor diye söylemeyeceksin. Aklını kullanacaksın aklını!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

BENİ ANCAK TANRI YARGILAR!
ASENA-01
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 700« Yanıtla #2 : 08 Haziran 2010, 18:23:19 »

Con nedir?
Windowsta hiç bir dosyanın adını con koyamıyoruz yeni (metin belgesi, exel dosyası vb..)  Ayrıca Windows’ta com1 ve lpt1 isimli bir klasör de oluşturamayız. Bunun sebebi bu kelimenin bir komut olmasıdır ve bu isimde klasör veya dosya oluşturulması durumunda işletim sisteminin işleyişini aksatabileceğindendir.
Con’un açılımı console’dur ve amacı konsol (MS-DOS)’dan yazılan metinleri bir dosyaya kaydetmektir. Örnek kullanımı da aşağıdaki gibidir.:
Başlat>Çalıştır>”cmd”
Siyah ekran açıldıktan sonra o an bulunduğunuz dizinde “copy con a.txt” Enter dediğiniz zaman dosyanın içeriğini konsola yazmaya başlarsınız. Daha sonra içeriği bitirdiğinizde Ctrl+Z (^Z çıkacaktır) Enter’a bastığınızda “1 file(s) copied.” ya da “1 dosya kopyalandı.” uyarısını görürsünüz. Daha sonra o dizine baktığınızda a.txt’nin içeriğinin aynen konsolda yazdıklarınız gibi olduğunu göreceksiniz.
Tartışmalar yaratan bu komutun açıklaması bu kadar basit. Herhangi bir elementi temsil etmiyor, herhangi özel bir amacı yok. Sadece bir komut. Diğer herşey yalan.
Con klasörü yaratma:
Windows XP’de “mkdir c:\con” veya “md c:\con” komutları ile bu dizin oluşturulabiliyordu fakat Windows 7 ve Vista’da bu da engellenmiştir. Sadece mkdir \\.\c:\con komutu ile böyle bir klasör oluşturabilirsiniz.
Klavyeyi Rusça’ya çevirip “c” ondan sonra türkçeye çevirip “on” yazma taktiği geçersizdir çünkü rusçadaki c aslında c değil s harfidir.
Windows 98′de böyle bir dosyayı yaratmak bilgisayarın kilitlenmesine sebep olmaktaydı. Bilginize…

ALINTIDIR.Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://nedenneden.wordpress.com
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

BENİ ANCAK TANRI YARGILAR!
ŞamanisTürk
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 09 Haziran 2010, 00:40:51 »

Simge konusunda ben con'u anlamadım. con ve com1'den klasör açılmamasını Thoryum'a bağlamışlar galiba. Thoryum kısaltması Th. Simge olarak ne denmek istenmiş. Simge olabilir de o da yazı olamaz yani. Şekil olarak olabilir.

Maden mühendisi olduğumdan Thoryum hakkında size biraz bilgi vereyim. Uranyum'dan 100 kat değerlidir. Evet doğru nükleer reaktörlerde 100 kg uranyum kullanana kadar 1 kg toryum kullanabiliriz.
Toryum Periyodik cetvelin en alt 2 sırasını oluşturan LANTANİTLER VE ACTİNİTLERDEKİ elementlerden biridir. BURADAKİ ELEMENTLER NADİR TOPRAK ELEMENTLERİDİR. Nadir toprak elementleri denmesinin nedeni de budur çok nadir bulunurlar. Hele ki toryum biraz daha nadir.
Toryum MONAZİT adı verilen mineralde %20 oranında bulunabilir. Buna ait araştırmalar sürse de Uranyum rezervine sahip olan ve şu anki nükleer reaktörlerin 50-100 yıllık ihtiyacı kadar üretim yapan devletler-şirketler, toryuma karşı cephe almış durumdalar.

Türkiye'de önemli toryum rezervi olduğu bilinmekte. Ama şu acı gerçeği öğrenin ki: TÜRKİYE'DE KAYAÇ ANALİZİNDE TORYUM OLUP OLMADIĞI ANLAŞILAMIYOR. YANİ ANALİZ EDİLEMİYOR. TÜBİTAK HENÜZ BÖYLE BİR TEKNOLOJİ GELİŞTİRMEMİŞ.

DÜNYADA SADECE ABD'DE ANALİZİ YAPILIYOR. VE BİZİM PROFESÖRÜMÜZ KENDİ GÖNDERDİĞİ NUMUNEDE 20 ppm TORYUM BULUNDUĞUNU SÖYLEYEN ABD'NİN, AYNI NUMUNEYİ İNGİLTERE'DEN ANALİZ İÇİN GÖNDERMESİ ÜZERİNE İSE 110 ppm (ppm=milyonda bir) sonuç aldığını söylüyor. Yani bize karşı önyargılar ve alınan cepheler, teknolojimizin de geri olması nedeniyle bu tür olaylar var başımızda. daha geçenlerde toryum rezervimizin çok yüksek olduğunu belirten ve bu konuda araştırma yapan bir profesörümüz uçak kazasında ölmüştü. Bu bakımdan toryumumuz olsa dahi şu anki şartlarla kullanamayız.

Kendine güvenen, araştırmaları yapıp, gerekli teknolojiye ulaşmayı gaye edinen yönetimler gelene kadar bu projeler rafta...


Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ASENA-01
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 700« Yanıtla #4 : 09 Haziran 2010, 00:44:30 »

Anlattıkların çok ilginç ve özellikle hocanın ölmesi çok üzücü. Kafamdaki bütün sorular cevaplandı. Sağol SONTÜRK.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

BENİ ANCAK TANRI YARGILAR!
ŞamanisTürk
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 09 Haziran 2010, 00:49:06 »

Anlattıkların çok ilginç ve özellikle hocanın ölmesi çok üzücü. Kafamdaki bütün sorular cevaplandı. Sağol SONTÜRK.
Hoca benim hocam değil ha aman.
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.haber5.com/archive_details?id=301176
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt Eren
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.306« Yanıtla #6 : 10 Haziran 2010, 14:26:23 »

    SonTürk kandaşımın da dediği gibi Toryum Uranyum'dan çok daha güçlü bir radyoaktif elementtir. Fakat günümüz teknolojileri ile Toryum ekonomik bir şekilde enerjiye döüştürülemediğinden sadece deneysel çalışmalar yapılıyor. Bu yüzden dünya üzerindeki nükleer santraller Uranyum elementini hammadde olarak kullanmaktadır. Ülkemizde bu iki elementte kurulacak santralleri karşılayabilecek güçtedir.

   Yıllardır bilinen ve üzerinde çok büyük çalışmalar yapılan Toryum dahi henüz tam olarak kullanılamamaktadır. Bu Contoryum! ne kadar kullanabilir? Çıkarılma ve işlenme teknikleri yeterli mi? En büyük sorun ise Toryum da olduğu gibi bunu enerjiye çevirebilecek tesis teknolojisinin nasıl meydana getirileceğidir.

   367,4 km meselesine ise hiç girmek istemiyorum, komik geliyor bunlar bana.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Milli Türk Devleti, Laik Cumhuriyet ve kutlu Türk Silahlı Kuvvetleri Atamın mirasıdır. Korumak ve yüceltmek her Türk bireyin görevidir.
Dodurga-Avşar-Eymür
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 389« Yanıtla #7 : 15 Haziran 2010, 16:38:28 »

CONTORIUM = CON+TORYUM
Sİmgesi con, atom ...numarası 90, kütle numarası 367,4! bu rekor bir radyoaktivite! Dünyada sadece istabul boğazının diplerinde bulunduğu tespit edildi!
Bu elementten son yıllarda enerji üretiminde, özellikle roket yakıtlarında had safhada faydalanılıyor. Bilgisayar devrelerinde minimum miktarda kullanılınca bile bilgisayarın fişe takılmadan yıllarca çalışabildiği tescillendi!! Üstelik de alternatifleri içinde en ucuza mal edilen bir ELEMENT. Kaynakwh: bilgisayarınıza con adında klasör açamıyorsunuz!peki ama neden?
Bugün ABD, AB, bilimum Asya ülkeleri, Avustralya, Antartika ve Afrika contorium mineralinin peşinde!
Türkiye'de Tahmin edilen rezerv ne kadar?
127.000 ton! Değeri ne kadar? 23 trilyon dolar! Toplam borcumuz ne kadar? 280 milyar dolar!
Türkiye aslında çok zengin bir fakir ülke!
Pekiii Batılı ülkeler tarafından içimize sokulan basınının adamları ne diyor biliyor musunuz geçenlerde?
'Türkiye Türklere bırakılamayacak kadar zengin bir ülkedir'
Tehlikenin farkındamısınız!!!!

Peki batı bu madenlere ulaşmak için ne tipte bizans oyunları yapıyor?? Sadece istanbul boğazı ve haliçte bulunan bu mineralini ele geçirmek için başta bedavaya haliçi temizleme önerisinde bulundular! Şimdiyse durmadan boğazdan yalı alıyorlar. Satın alınan yalılara hiçbir TÜRK'ün girememesi ve bu yalılarda tuhaf araştırmalar yapılması sizce tesadüf mü?

Dubai Kuleleri Gerçeği:
Peki merak ettiniz mi, neden Dubaililer (yani aslında perde arkasındaki Amerikalılar) birden bire İstanbul'a bu kadar yüksek yapılar inşa etmeye heveslendiler ve milyarlarca doları bize (yani bu işe) yatırmaya karar verdiler…
İki kıtanın birleşim yerindeki farklı tektonik yapı acaba hangi elementin benzersiz ve mükemmel oluşum şartlarına ev sahipliği yapıyor?
Peki başka ne şekilde, yabancı bir ülkenin en büyük şehrinin ortasında, hiç engellenmeden (hatta alkışlanarak) yerin yüzlerce metre altında jeolojik araştırmalar yapabilirsiniz?.....

Lütfen bu yazılı metni tüm tanıdıklarınıza iletin ve ülkemizden toprak satın almak isteyen yabancılara ve güya turistik gezi amaçlı boğazı gezen ecnebilere şunu söyleyin:
'You will never have our mineral of contorium! We are aware of the danger!' (asla mineralimize sahip olamayacaksınız, tehlikenin farkındayız.)

ARKADAŞLAR, VATANDAŞLAR;
CONTORIUM İSİMLİ DOSYA AÇILAMAMASININ SEBEBİNİN 'console'UN KISALTMASI OLDUĞUNA DAİR MOSSAD VE CİA GÜDÜMLÜ AÇIKLAMALAR VAR. FAKAT ŞU NOKTAYA DİKKATİNİZİ ÇEKİYORUM. TÜRKİYE'DE CONTORİUM'UN ADI İLK OLARAK 93 YILINDA GEÇTİ. KONU İLE İLGİLİ OLARAK AÇIKLAMA YAPMAK İSTEYEN BİLİM DÜNYASINDAN İNSANLAR SUSTURULDU. O SENE BOĞAZ YALILARINA YABANCI BANKALAR VE ARAP ŞEYHLERİ NORMALİN ÜSTÜNDE BİR İLGİ GÖSTERDİLER. BİR SENE SONRA ÇIKAN WİNDOWS 95 İŞLETİM SİSTEMİNDE CON İSİMLİ KLASÖR AÇILAMADIĞI GİBİ CONTORİUM'UN İZOTOPLARI OLAN COM1 VE COM2 DE İSİM OLARAK AÇILAMIYORDU. SİZCE GÜYA İŞLETİM SİSTEMİYLE ALAKALI OLAN BU KISALTMALARIN DOSYA KLASÖR İSMİ BİLE OLAMAMASI BİR TESADÜF MÜYDÜ? ELBETTE HAYIR. TABİİ Kİ DE CONTORİUM MİNERALİ AMERİKAN WİNDOWS İŞLETİM SİSTEMİNDEN DAHA DA ESKİ BİR TARİHE SAHİPTİ.

TARİHTE DAHA DA ESKİYE GİDİNCE PERİYODİK CETVELİN KURUCUSU DİMİTRİ MENDELEYEV'İN 90 NUMARALI YERİ BOŞ BIRAKMASI İÇİN RUS HÜKÜMETİNCE BASKI GÖRDÜĞÜ FAKAT ONUN ANCAK GÜNÜMÜZDE SEBEBİ ANLAŞILABİLEN BİR CİNLİKLE ORAYA 'TORYUM'U YERLEŞTİRİP(ATOM NUMARASI ONUN DA 90) İLERİDE BU ELEMENTLE İLGİLİ ARAŞTIRMA YAPILABİLMESİ İÇİN GELECEĞE IŞIK TUTTUĞUNU GÖRÜYORUZ. NEDEN?
İŞTE SEBEP:
TORYUM:
Atom numarası 90, atom ağırlığı yaklaşık 232 olan, 112,6 yoğunluğunda, 1700 °C de eriyen, kurşun renginde, havada bozulmaz, atom enerjisi kaynağı olarak kullanılan radyoaktif bir element. Kısaltması Th. Türkiye'de Manisa-Gördes'te çıkarılır.
ŞİMDİ TÜRKİYE HARİTASINI PERİYODİK CETVEL GİBİ DÜŞÜNÜP MANİSA-GÖRDES'TEN KUZEYE 364,7(CONTORİUM'UN KÜTLE NUMARASI) KM GİDİNCE NEREYE GİDİYORUZ?
CEVAP BELLİ: İSTANBUL BOĞAZI!!
(PERİYODİK CETVELDE DE AYNI GRUP İÇERİSİNDE KUZEY YÖNÜNE GİDİLİNCE KİMYASAL ÖZELLİKLER DEĞİŞMEZ)
DİMİTRİ MENDELEYEV UĞRADIĞI ESRARENGİZ BASKIYI BİR DEHA ÖRNEĞİ SERGİLEYEREK SAVUŞTURMUŞTUR.

PEKİ CONTORİUM TEKRARDAN MEDYADA DUYULMAYA BAŞLADIKTAN VE CONTORİUM MİNERALİNİN İŞLENMESİ AMAÇLI NÜKLEER REAKTÖRLERİN KURULMASINA İZİN ÇIKTINTAN SONRA TRİLYON DOLARLIK ARAP ŞEYHİNİN ÜLKEMİZİ ZİYARET EDİP YALILARA TALİP OLMASINA NE DİYORSUNUZ? SEBEP SİZCE DE PETROLÜN PABUCUNU DAMA ATACAK OLAN VE BÖYLECE ARAP ŞEYHİNİN ZENGİLİĞİNİ BİTİRECEK OLAN CONTORİUM'A ULAŞMAK DEĞİL MİYDİ?
Türkiye haritasını periyodik cetvel gibi düşünmek de ne demek oluyor şaka mı bu?
Ayrıca iki elementin atom numaraları aynı ise bu iki cisim aynı elementin izotoplarıdır. Atomun kütlesinin küsürlü olması o elementin izotoplarının doğada bulunma sıklığına göre ortalama bir ağırlık tesbit edilmesiyle olur. Bu nedenle contoryum denen izotopa 367,4 diyorsanız o sadece o izotopun değil bütün 90numaralı elementlerin doğada bulunma ortalamasıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bazı şahısları sevmediğim için beni hiçbir kanun, hiçbir mahkeme mahkûm edemez. ben herkesin sevdiği insanları sevmeğe mecbur değilim.
Köptü Körgen
Köptü Körgen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.413« Yanıtla #8 : 15 Haziran 2010, 16:52:05 »

Türkiye haritasını periyodik cetvel gibi düşünmek de ne demek oluyor şaka mı bu?
Ayrıca iki elementin atom numaraları aynı ise bu iki cisim aynı elementin izotoplarıdır. Atomun kütlesinin küsürlü olması o elementin izotoplarının doğada bulunma sıklığına göre ortalama bir ağırlık tesbit edilmesiyle olur. Bu nedenle contoryum denen izotopa 367,4 diyorsanız o sadece o izotopun değil bütün 90numaralı elementlerin doğada bulunma ortalamasıdır.
Kandaşım bana niye çıkışıyosun ben sadece bir ulağım Gülümseme Kimyadan ve elementlerden hiçmi hiç anlamam Gülümseme İlginç buldum paylaştım.
TTK
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her 3 mayısta bozkurtlar. Kol kol inerler düze... Bu ruh yaşadıkça, elbet bir gün gelecek, bozkurtlar hükmedecek, gece ile gündüze...
Dodurga-Avşar-Eymür
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 389« Yanıtla #9 : 16 Haziran 2010, 12:27:48 »

Türkiye haritasını periyodik cetvel gibi düşünmek de ne demek oluyor şaka mı bu?
Ayrıca iki elementin atom numaraları aynı ise bu iki cisim aynı elementin izotoplarıdır. Atomun kütlesinin küsürlü olması o elementin izotoplarının doğada bulunma sıklığına göre ortalama bir ağırlık tesbit edilmesiyle olur. Bu nedenle contoryum denen izotopa 367,4 diyorsanız o sadece o izotopun değil bütün 90numaralı elementlerin doğada bulunma ortalamasıdır.
Kandaşım bana niye çıkışıyosun ben sadece bir ulağım Gülümseme Kimyadan ve elementlerden hiçmi hiç anlamam Gülümseme İlginç buldum paylaştım.
TTK
Yok kardeş ben bunları internetten maillerle yayanlara söyledim siz görevinizi yapmışsınız teşekkür ederiz...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bazı şahısları sevmediğim için beni hiçbir kanun, hiçbir mahkeme mahkûm edemez. ben herkesin sevdiği insanları sevmeğe mecbur değilim.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 2.125 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.