CEMAAT ÖĞRENCİ AVINDA
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 06 Nisan 2020, 14:19:43


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: CEMAAT ÖĞRENCİ AVINDA  (Okunma Sayısı 6413 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Karagerey
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 1.865« : 08 Eylül 2011, 11:44:35 »

Üniversitelere kayıt yaptırma gününün gelmesiyle birlikte cemaat yurtları da otogarlarda stantlar kurarak öğrencilerin peşine düşmeye başladı. Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi' ne de  (AŞTİ) çok sayıda stant açan cemaat yurtları öğrencileri kendi yurtlarına ve camaat evlerine yönlendirmeye çalışıyor. Ankara’ya şehir dışından gelen öğrencileri okullarına götürüp gezdiren, yemek masraflarını karşılayan, cemaat görevlileri bu yolla öğrencileri etkilemeye çalışıyorlar.


Kimin hangi okula gideceğini biliyorlar

Otogarlarda şehir dışından gelen öğrencileri yardım amacıyla kendi yurtlarına götürmeye çalışanların başında Fethullah Gülen cemaati, Süleymancılar, İlim Yayma cemaati  geliyor.. Dikkat çekici nokta ise bu kişilerde öğrencilerle ilgili ayrıntılı bilgilerin olması. Öğrencinin adı, soyadı, kazandığı üniversite ve bölümleri, devlet yurdu veya burs çıkıp çıkmadığı gibi bilgilerin yer aldığı notların cemaatlerin  eline nasıl geçtiği ise bilinmiyor. Bu bilgilerin ancak YÖK, ÖSYM ve Kredi Yurtlar Kurumunda bulunduğuna dikkat çeken uzmanlar, öğrencilere ait özel bilgilerin cemaatlere verilmesinin suç olduğunu bildiriyorlar(alıntı)
     Fakir ve bilgisiz Anadolu aileleri,bu tuzağa kesin düşecektir.Ellerindeki gücü sonuna kadar kullanıyorlar.TTK.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
KANIKEY
Kurultay Bozkurdu
Normal Üye
*****
ileti Sayısı: 604


kün tuğ bolgıl kök kurıkan...


« Yanıtla #1 : 08 Eylül 2011, 14:59:39 »

Bu yeni bir durum değil ki yıllardır bu böyle, ışık evlerini nasıl bu kadar çoğaltılar sanıyorsunuz, cemaatin eline düşen ya da öyle demeyim, imkansızlıkları yüzünden ailelerinin de tutumları yüzünden bir çok gencimizi  cemaatlere kaptırdık ve o öğrenciler şu an yurdumuzun tüm kamu, sağlık, savunma, eğitim, her alanında kadrolarını oluşturmaktadır. Söyleyecek pek bir şey yok durumu şikayet etmekten başka.. Bazılarının geç anladığı bir şeyi bu cemaatçilerin erken anlayıp, eğitim alanına yoğunlaşmasını şimdi  daha iyi idraak  edebilirler umarım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Karagerey
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 1.865« Yanıtla #2 : 08 Eylül 2011, 16:18:49 »

Kanıkey andam,85 yılında 15 gün böyle bir yurtta kalmak zorunda kalmıştım.26 yıl geçmiş ve ne kadar  yol aldıkları açık.Bu konu çözülmes ise tehlike  büyükten öte olacaktır.İmkansızlık biz Türk'lerin önünde büyük bir tehlikedir.Bu imkansızlığa bilgisizliği de eklersek ,yok oluşa doğru gideceğiz.Din'e asimile olan bır ırk olacağız.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
KANIKEY
Kurultay Bozkurdu
Normal Üye
*****
ileti Sayısı: 604


kün tuğ bolgıl kök kurıkan...


« Yanıtla #3 : 08 Eylül 2011, 17:26:16 »

Çözüm her zamanki gibi yine eğitimden geçer. Bu zamanın temellerini atan çocukların, anaları ve babalarını da iyi irdelemek gerek. Banazlığı din konusundan daha dışarı taşırıp, karakter ve seciyeye de yansıtan aileler bu günün temelini atmışlardır.  Bizler yetiştireceğimiz evlatlarımıza, ötekileştirme yapmadan genel sorumluluklarını öğretirsek, siyaseti,  karakter değil de yaşamın gerekliliği, bakiliği olarak algılatır ve ekonomik sistemleri de insan formuna sokmadan, ona da bir kişilik vermeden ele almayı öğretirsek, mezhep, din çatışmalarının sadece bölünmelere neden olacağını,  hatta böyle bir ayrımın bizi zayıflatacağını öğretirsek, din unsurunu ''gerçek, tarafsız'' algılatarak ve dogmalardan kurtarırsak, düşünmeye meyilli ve olan şeyleri kulaktan dolma değil de kendi  ilkelerimizden geçirerek, analitik düşünmeyi öğretirsek bence her şey yoluna varır.. Kuru bir eğitim değil; Eğitimi, bilgiyi, düşünmeyi, çözümler üretmeyi kendine yegane görev edinmeli ve en önemlisi kendi mevcudiyetinin de milletinin de sorumluluğunu bilmeliyiz.. Aksi taktirde her zaman bu tür çalılar ve bu tür çocukları yetiştiren analar - babalar önümüze çıkacaktır. Bizler, en başında  kendi içimizde şikayet ettiğimiz durumları  ele alarak nerde, nasıl bir yol aldığımızı oturup düşünmeliyiz. Onun akabinde gereken cevap daha sonra kendiliğinden gelecek ve her şey bizim katkılarımızın  doğrultusundaki bir süreçle zamanla daha iyiye gidecektir. Şikayet ettiğimiz hatalara kendimiz düşmeyelim yeterki...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Giray-han
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.212« Yanıtla #4 : 08 Eylül 2011, 20:14:25 »

Ben cemaat evlerinde bir sürü Azerbaycan Türk'ü olan kandaşıma rastladım. Nitekim şaşırmadım değil. Sonuçta cemaat evleri "sünni" olmalarına rağmen, şii çoğunluktan oluşan Azerbaycan Türklerini aralarına kabul ediyorlar anlaşılan.
Şimdi sorarsanız ne oldu da gittin oraya diye, orada bir iki kişiyi tam tanıyamadığımdan kaynaklanıyor. Kendilerine odamda ingilizce çalıştırıyordum yaz okulu boyunca, hazırlık atlama sınavları için, ve beni bir gün evlerine yemek yemeğe davet ettiklerinde, oturma odalarında fetullah gülen kitaplarına ve risale-i nur'a rastladıktan sonra anladım. Evde iki tane de Azerbaycan Türk'ü kalıyordu(evin 5 kişilik nüfusundan)
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
KANIKEY
Kurultay Bozkurdu
Normal Üye
*****
ileti Sayısı: 604


kün tuğ bolgıl kök kurıkan...


« Yanıtla #5 : 09 Eylül 2011, 20:20:33 »

Cemaat evleri, din, dil ırk, ayıtmıyor, zaten çıkarın menfaatin dini mezhebi de olmaz, bu adamlar yarın bir gün kendi yanlışlarına evet diyecek ve bu işi misyonerliğe dökerek, yanlışı doğru gibi  algılatacak, bu durumu da ''imansız ve kursaksızca yapacak,'' herkese kapılarını açıyor..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tunçyürekli
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.162« Yanıtla #6 : 09 Eylül 2011, 21:46:41 »

 Bir de cemaatlerde bir ayrıntı dikkatimi çekmedi değil. k.rtçü akımlara hoşgörüyle bakıp anlayışla karşılarlarken Türkçü akımlara ve Türk milliyetçiliğine mesafeli durmaları.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
KANIKEY
Kurultay Bozkurdu
Normal Üye
*****
ileti Sayısı: 604


kün tuğ bolgıl kök kurıkan...


« Yanıtla #7 : 09 Eylül 2011, 22:25:27 »

Olmayana bakmak zor değil, olanla mücadele edemeyecekleri için palazlandıranlara da iyi gözle bakmazlar, zaten dinde caiz değil mantığı ile yıkadıkları için beyinlerini, kendilerine biçtikleri kılıfta hazırdır hemen..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
isbara.alp
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 176« Yanıtla #8 : 10 Eylül 2011, 10:01:07 »

Samimi bir arkadasım bunların içine girmişti. Üniversite sınavlarına hazırlanmak için her gün abiler denilen şahısların evlerinde toplanıp ders çalışıyorlardı. Asla maddi birşey istemiyorlar tam tersi paran yoksa harçlık bile veriyorlar. Gün geldi cattı, arkadasım kazandı üniversiteyi ve kulaklarımla duydum.... Bizim istediğimiz üniveristeye yazılcaksın. Bizim istediğimiz bölüme gideceksin. Bizim istediğimiz kızla evleneceksin. mezun oluncada biz sana iş imkanı sağlıcaz merak etme dediler. Şok oldum duyduğumda ozamanlar lise 1 de okuyordum. Para dersen bu kansızlarda var. Yönetim kadrosunda olanların hiç birinin maddi derdi yok mal mülk yığınla var. İslamiyeti öyle güzel kullanıyorlarki kimse şüphe etmeyi düşünmüyor. Kandil günleri olsun, ramazan ayları olsun acayip şekilde para toplanıyor. Bu paralar nereye gider bilmem ama emin olduğum tek şey var. Bu abiler dedikleri evlerde gıda ürünleri hep birinci kalitedir. Yatıyosun kalıyorsun kimse para istemez. Sözde Allah rızası için gençlere yardım ediyorlarmış Gülümseme  Oturduğum muhitten bunlardan fazlasıyla var. Benide pek sevmezler. Gerçi sevseler zoruma giderdi bende bunlardanmıyım acaba demeye başlardım heralde. Düne kadar hal karasında güclüydüler şimdi devleti ele geçirme peşindeler...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.05 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.017s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.