Celal Şengör hakkındaki düşünceleriniz?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 08 Aralık 2019, 13:38:40


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Celal Şengör hakkındaki düşünceleriniz?  (Okunma Sayısı 1772 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Genç Irkçı
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 430« : 29 Ocak 2017, 15:05:48 »

Kandaşlar Celal Şengör'e bakış açınız nedir?
Ben kitaplarını beğeniyle okuyorum. Gerici yobazlara ve solculara verdiği ayarlar müthiş. Ama ne yazık ki kendisini Atatürkçü olarak tanımlamasına rağmen Atatürk'ün Türkçü yönünü görmezden geldiğini de görüyorum.
Kısaca şahsi fikrim Celal Şengör biz Türkçülerin örnek alabileceği birisi değil ama değerli bir Türk bilim insanı ve aydını. O yüzden severim kendisini.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk bu ülkenin yegane efendisi, yegane sahibidir. Saf Türk soyundan olmayanların bu memlekette bir tek hakları vardır: Türklere hizmetçi olma, Türklere köle olma hakkı. Dost, düşman ve hatta bu dağlar bu hakikatı böyle bilsinler-Mahmut Esat Bozkurt
yildizmetehan67
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 6


« Yanıtla #1 : 27 Şubat 2018, 14:29:34 »

İyidir ama  Türkçülükle alakası yoktur Kemalistir
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Böriler
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 27 Şubat 2018, 19:15:00 »

"Celal Şengör biz Türkçülerin örnek alabileceği birisi değil ama değerli bir Türk bilim insanı ve aydını. O yüzden severim kendisini."
Bence de doğru kandaş.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Buga Yaktu
Türkçü BOZKURT

ileti Sayısı: 4.112


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #3 : 26 Mart 2018, 14:00:31 »

Son zamanlarda dinledim bilim adamlarından.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Genç Atsızcı
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 15 Eylül 2019, 14:13:12 »

Anadolu'da Türk varlığı olmadığını öne sürüyor şimdi de. Diyor ki bizler Bizans'ın Müslüman mirasçılarıymışız, Müslüman Romalılarmışız. Karışmadığı bir bu kalmıştı çok bilmiş Celal Efendi'nin.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tunga Bey
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 295« Yanıtla #5 : 17 Eylül 2019, 12:28:30 »

O konuşmasını izledim, gerçekten büyük bir skandal. Anadolu'da Türk yok diyor ve halkın çoğu Türkçe konuştuğu için Mustafa Kemal bu halka Türk adını verdi diyor. Müslüman Romalıyız diyor ama kendisi Müslüman da olmadığına göre yalnzca romalı.  Yani açıkçası Türk değil. Kanında sorun var demek ki. Gerçekten kan ve soy bakımından Türk olsaydı etnik azınlık piçlerinin ağzıyla konuşmazdı.

Bizim Türkler olarak sorunumuz bu işte, kimin Türk olup olmadığını bile bilmeden peşine takılıyoruz. Alkış tuttuğumuz, övdüğümüz, sözünü dinlediğimiz adam bir de bakıyorsunuz Türk bile değil !  Pek çok alanda etkili olmadığımız gibi akademide de etkili değiliz. Medyada neredeyse çok azız. Kendi vatanımızda işçiyiz, köylüyüz. Dahası otağa gelip mesleğiniz ne sorusuna işsizim yazanlar var, övünülecek bir şey sanki. Çünkü Türkler olarak okumuyoruz, çalışmıyoruz. Maddi olarak da kötüyüz. Sermaye kesimine bakın, çoğunluk etnik döküntülerin elindedir. Hiçbir alanda varlık göstermiyoruz. Biz varlık göstermedikçe, var olduğumuzu göstermedikçe, birileri çıkıp burada Türk yok diyorlar, haklılar aslında!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Genç Atsızcı
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 17 Eylül 2019, 14:13:45 »

O konuşmasını izledim, gerçekten büyük bir skandal. Anadolu'da Türk yok diyor ve halkın çoğu Türkçe konuştuğu için Mustafa Kemal bu halka Türk adını verdi diyor. Müslüman Romalıyız diyor ama kendisi Müslüman da olmadığına göre yalnzca romalı.  Yani açıkçası Türk değil. Kanında sorun var demek ki. Gerçekten kan ve soy bakımından Türk olsaydı etnik azınlık piçlerinin ağzıyla konuşmazdı.

Bizim Türkler olarak sorunumuz bu işte, kimin Türk olup olmadığını bile bilmeden peşine takılıyoruz. Alkış tuttuğumuz, övdüğümüz, sözünü dinlediğimiz adam bir de bakıyorsunuz Türk bile değil !  Pek çok alanda etkili olmadığımız gibi akademide de etkili değiliz. Medyada neredeyse çok azız. Kendi vatanımızda işçiyiz, köylüyüz. Dahası otağa gelip mesleğiniz ne sorusuna işsizim yazanlar var, övünülecek bir şey sanki. Çünkü Türkler olarak okumuyoruz, çalışmıyoruz. Maddi olarak da kötüyüz. Sermaye kesimine bakın, çoğunluk etnik döküntülerin elindedir. Hiçbir alanda varlık göstermiyoruz. Biz varlık göstermedikçe, var olduğumuzu göstermedikçe, birileri çıkıp burada Türk yok diyorlar, haklılar aslında!

Kandaş kendisi daha önce de bu ifadeleri kullanmıştı: "Babaanneme bakıyorum mavi göz, sarı saç, şahane bir endam Sırp kızı gayet açık, dedeme bakıyorum tipik bir Arnavut, anneanneme bakıyorum tipik bir Helen, hepsi de Türk, pasaportlarında Türk yazıyor"

Ben Şengör'ün bir çeşit gambit yaptığını düşünüyorum bu saatten sonra. Satrançta gambit nedir bilirsiniz, pozisyon avantajı elde etmek isteyen oyuncu taşlar feda ederek kendini güçlü konuma getirir. Celal Şengör de böyle sürekli skandal ifadelerle kendini gündeme atıyor, bir gün çıkıyor Kanuni'ye hakaret ediyor, başka bir gün Fatih için Hristiyan'dı gibi palavradan ibaret bir şeyin doğru olduğunu savunuyor, şimdi de Türkiye Türklerine Romalı diyor. Şengör, televizyon ekranlarına çıktığından bu yana popüler bilim yoluna girdi. Zamanında kendisi popüler bilim yaptığından Carl Sagan'a hakaret etmişti, bu işi yapan insanlar için gündemde kalmak önemli bir şey. Kendisini böyle bilerek gündeme mi taşımaya çalışıyor artık aklıma böyle şeyler gelmeye başladı...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.056 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.018s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.