Cadı Avında Bugün: Fettullahçı olmayan ilahiyatçılar....
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 27 Ekim 2020, 00:35:02


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Cadı Avında Bugün: Fettullahçı olmayan ilahiyatçılar....  (Okunma Sayısı 2893 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Onbaşı Yamtar
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 444« : 30 Mart 2011, 12:03:35 »

Cadı avında sıra fettullahçı olmayan ilahiyatçılara kadar geldi. En önemli yerlerden biri de burasıydı zaten. Hem din eğitimi vereceksin hem de fettullahçı olmayacaksın, olur mu öyle şey? Fettullah dinini öğretmiyorsan, senin ilahiyatçılığın beş para etmez. Milliyetçiysen ve Atatürkçüysen yandın, bütün kirli çamaşırların serilir yerlere. Birgün sabaha karşı evin basılır, sabah namazı kılıyorsan dahi farketmez, fettullah’a biât etmeyen müslüman da olamaz çünkü...

Bu arada Zekeriya Beyaz Hoca’nın kızının adı Gökçenmiş. Saf ve duru Türkçe... Ah be hocam koysaydın ya kızının adını kübra, büşra, ecrin falan bunlar başına gelmezdi.
Kızının adı Gökçen, bir de başı açık, e üstüne hâla cama Albayrağı asıyorsun, sen hiç akıllanmayacaksın...

Alıntı


7 ilde arama     

“Ergenekon” soruşturması kapsamında incelenen Zirve Yayınevi cinayetine ilişkin olarak Prof. Dr. Zekeriya Beyaz'ın da aralarında bulunduğu bazı kişilere ait adreslerde arama yapılıyor.

Prof. Dr. Zekeriya Beyaz'ın Esenler Fevzi Çakmak Mahallesi'ndeki evine gelen polisler arama başlattı.

Arama yapılan iller: İstanbul, Ankara, Adana, Konya, Trabzon, Malatya ve Antalya.

İlahiyatçıların evi aranıyor


 
Prof. Zekeriya Beyaz'ın evi de aranıyor


Evi arananlar ilahiyatçı profesörler arasında Prof. Zekeriya Beyaz, Prof. Abdurrahman Küçük ve  Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Başkan Yardımcısı Prof. Şahin Filiz, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kadir Albayrak ile Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nin eski dekanı Mehmet Aydın da var. Albayrak'ın üniversitedeki odasında da polis arama yapıyor.

Türkiye Dinler Tarihi Derneği ve Dünya Dinler Tarihi Derneği (International Association for the History of Religions) üyesi olan Doç. Dr. Albayrak’ın 'Keldaniler ve Nasturiler', 'Bogomilizm ve Bosna Kilisesi', 'Başlamayan Diyalog', 'Hz. İsa Hz. Muhammed'i Müjdeledi mi?', 'Adana'da Kiliseler ve Hıristiyanlaşma Olgusu' adlı kitapları bulunduğu, kitaplarında misyonerlik ve misyonerler konularını ele aldığı belirtildi. Polis, dernekte de arama yapıyor.

Doç. Dr. Albayrak 'Dinler Tarihi', 'Mukayeseli Halk İnançları', 'Dinler Arası Diyalog', 'Karşılaştırmalı Dinler Tarihi', 'Dinler Tarihi Metodolojisi', 'Dinler Arası İlişkiler ve Diyalog İmkanları' dersleri veriyor.

Beyaz: Kitap yazıyordum

Arama sırasında CNN Türk'e konuşan Beyaz, ''Arama, misyonerlikle ilgili çalışmalarım hakkında. Fethullah Gülen ve Said-i Nursi hakkında kitap yazıyordum'' dedi.

İlahiyat Profesörü Zekeriya Beyaz'ın kızı Gökçen Beyaz yapılan aramaya ilişkin konuştu.
 

Beyaz'ın kızı Gökçen Beyaz, "Sabah erken saatlerinde bir arama kararıyla birlikte geldi polis arkadaşlar. Kararda Ergenekon operasyonu kapsamında Doğu Perinçek ve Hurşit Tolon'un misyonerlikle ilgili kışkırtıcı söylemlerde bulundukları ve babamın da bunun içinde olduğuna dair arama kararı vardı. Evden misyonerlikle ilgili hiçbir belge alınmadı. Evden sadece Said-i Nursi ve Nurculukla ilgili çıkacak olan bir kitap vardı. Polis arkadaşlar sadece onunla ilgili bilgileri incelediler ve belgeleri aldılar" dedi.
 

Prof. Küçük: İlgim yokEvinde arama yapılan Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Küçük, “Malatya'daki cinayetle ilgili olarak arama kararı var. Kitaplara, dergilere, bilgisayar kayıtlarına bakıyorlar. Benim bu tür olaylarla ilgili uzaktan yakından ilgim yok” diye konuştu.

Kendisinin bilim adamı olarak misyonerlik konusunda araştırmalar yaptığını ve kitaplar yazdığını söyleyen Küçük, “Zirve Yayınevi cinayetinde adı geçenlerle bir ilgim yok. Onları ne tanırım ne de telefonla konuştum” ifadelerini kullandı.

'Arama var, gözaltı yok'

İstanbul Valisi Hüseyin Mutlu, sadece arama kararının olduğunu, gözaltı kararının olmadığını söyledi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Toprak ana uyuturken koynunda bizi
Yarınkiler biçecektir ektiğimizi,

Yeşermesi ektiğimiz tohumun haktır,
İşte o gün ruhlarımız şad olacaktır!
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 30 Mart 2011, 12:13:53 »

Müslümansan, Fethullahın önerdiği müslümanlığa geçeceksin.Peki nedir fethullahın önerdiği müslümanlık?.Şudur: Müslümansan, Atatürk'ü ağzına almayacaksın. Müslümansan, Türk olmaktan vazgeçeceksin. Müslümansan her seçimde akp ye oy vereceksin. Müslümansan sana verilenle yetinecek, gerisine karışmayacaksın.Deniz fenerini,belediyelerdeki yolsuzlukları yandaşların ve oğulların nasıl zengin olduklarını araştırmayıp, sana verilen bulgura kömüre şükredeceksin. Müslümansan, affedici olacak binlerce vatan evladını şehit etmiş köpekleri affedecek, bununlada kalmayacak, vatanını hediye edeceksin. Müslümansan kendi soyundan öz kardeşini öteleyecek hainleri kardeşin bileceksin. Müslümansan ABD nin gel dediği yere gidecek, çık dediği yerden çıkacaksın. Müslümansan, Filistinde zulüm gören din kardeşlerin için ağlayacak, Uygurdaki hem din hem soy kardeşlerini unutacaksın. Müslümansan, yeri geldiğinde hep birlikte ermeni olacak, Azeri kandaşlarını yok sayacaksın. Müslümansan şehit kubilayın katilinin torununu meclise sokacak, vatansever subayları, hapislere tıkacaksın.
  Zekeriya Beyaz HOCAM, ne yazık ki sen müslüman değilsin..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.224 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.006s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.