Büyük Ortadoğu Projesi (BOP)
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 05 Temmuz 2020, 23:13:07


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Büyük Ortadoğu Projesi (BOP)  (Okunma Sayısı 16283 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Anarkali
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 30


Oğuzam,Türk menem...


« : 16 Ağustos 2010, 14:52:09 »


 
Büyük Ortadoğu Projesi (BOP)
 
4 Temmuz'da ABD'de yayınlanan bir harita Türkiye için tasarlanan son şekli ortaya seriyor. Türkiye'nin Güneydoğusu "Kürdistan ve Ermenistan toprağı gösteriliyor ve çeşitli eyaletlere bölünüyor.
 
" Never Quit the Fight " isimli kitapta bir harita yayınlandı. Büyük Ortadoğu Projesi'nde Ortadoğu'nun tasarlanan son şeklini gösteren bu haritada Batı'nın hayalindeki manzara çıkıyor karşımıza. Haritada Kürdistan ve Erministan devletlerinin yanısıra bölünen eyaletlerde Diyarbakır öne çıkıyor. Stratejistler " Diyarbakır'ın adının geçmesi tamamen Amerika'nın Ortadoğu'ya ilişkin siyasi hedefleri dolaysıyladır. Amerika'nın bugün Irak'ın kuzeyinde oluşturmaya çalıştığı kukla devletin başkentini, ileride Diyarbakır'a taşımayı hedefliyor. " diye özetliyor.

ABD'nin çok büyük bir sahayı kapsayan Büyük Ortadoğu Projesi " Böl ve yönet " fikrinden hareketle Cezayir ve Fastan Endonezya'ya kadar uzanıyor.Projenin Türkiye ayağında ABD'nin hedefi, geleceğin en büyük stratejik maddesi olan suyun başına oturmak ve zengin Mezopotamya toprakları ile GAP'i da ele geçirmek olduğu biliniyor. " Büyük Ortadoğu " projesi sadece Ortadoğu, Kafkaslar/Orta Asya, Güney Asya'dan sonra Kuzey Afrika'yı etki alanına alan bir proje değil. Bu proje, Türkiye'ye kurulan bir tuzak.
 
1990'larda İsrail'in yönlendirmesiyle başlayan "Büyük Ortadoğu" tartışması, şimdilerde ABD'nin yıpranan yüzünü kamufle etmek için kullanılıyor. Yahudi koalisyonu dünyayı İslam'a karşı genel seferberliğe çağırırken, şimdi "Büyük Ortadoğu Projesi" ile Türkiye'ye yeni bir gelecek tayin ediyorlar. Ortadoğu'yu Amerika ile Avrupa arasındaki paylaşımda yeni stratejik merkez olarak gören, bütün yolların Kudüs'e çıktığı ABD-İsrail önceliklerine göre bir Ortadoğu kurgulayan çevreler, Türkiye'yi bir çatışma alanı olarak sahneye sürmeye hazırlanıyor. Büyük Ortadoğu Projesi aynı zamanda ABD'nin kendi enerji güvenliği için de önem taşımaktadır.
 
ABD'nin devreye soktuğu "Büyük Ortadoğu Projesi" Türkiye'nin geleceğini etkileyecek bir plan. Bu proje öncelikle Türkiye, İran, Suriye gibi ulus devletlerin yıkılmasını öngörmektedir. Irak'taki kukla devletin, Türkiye'nin Güneydoğu'sunu da kapsayacak şekilde genişletilmesi bu projenin ikinci büyük hedefidir. Amerika'nın "Büyük Ortadoğu" projesi; Irak'ın işgali ve Kuzey Irak'ta kukla bir devlet kurulması ile hayata geçirilmeye çalışılmaktadır. Bu proje öncelikle Türkiye, İran, Suriye gibi ulus devletlerin yıkılmasını öngörmektedir. Irak'taki kukla devletin, Türkiye'nin Güneydoğu'sunu da kapsayacak şekilde genişletilmesi bu projenin ikinci büyük hedefidir.
 
ABD yeni projesi kapsamında Diyarbakır'ı öne çıkarıyor. ABD'nin hedefi, geleceğin en büyük stratejik maddesi olan suyun başına oturmak ve zengin Mezopotamya toprakları ile GAP'ı da ele geçirmek. Stratejistler "Neden Diyarbakır'ın seçildiğini de şöyle anlatıyor: Bu proje kapsamında Diyarbakır'ın adının dillendirilmesi anlamlıdır. Diyarbakır ekonomik gerekçelerle değil, siyasi gerekçelerle söz konusu edilmektedir. Ortadoğu ülkeleri arasında, başta ekonomi olmak üzere çeşitli alanlarda gelişecek ilişkilerde, hiç şüphe yok ki Adana, Mersin, Gaziantep ve hatta Ş. Urfa; Diyarbakır'dan çok daha önemli bir konuma sahip olacaklardır.
 
Ortadoğu, 1942' de büyük bir bölünme geçirdi ve Ortadoğu sınırları ikinci defa çizildi. Büyük Ortadoğu Projesi gerçek olursa 3. Ortadoğu sınırları birçok ülkeyi etkileyecek.
 

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Yumruk kafaya tabi olmak zorundadır!
Gümüş Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 16 Ağustos 2010, 15:46:55 »

Amerika ve Avrupa devletleri istikrarlı bir şekilde projelerini hayata geçirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Onlara göre ( Diğer devletleri söyledikleri ) Orta Doğuya demokrasi getirme harekatıdır bu olay. Ve bazı devletlerin sınırları yanlış çizilmiştir ve demokrasiye ihtiyaçları vardır. Bunların esas amacı başta Türkiye'yi pasif bırakarak Orta doğuda istedikleri gibi at koşturmak ve kaynaklarını sömürmek. Amaçları 1. dünya savaşıyla başladı. Uzaklara gitmemize gerek yok, bu BOP Kurtuluş savaşı zamanında  başka bir isimle karşımızdaydı aslında.

Sevr AntlaşmasıBüyük Orta Doğu Projesi ( BOP)
Büyük Orta Doğu projesi yani yukardaki resmin, projenin eş başkanı Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan.

Alttaki videodan daha iyi anlayabiliriz.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Recep Tayyip Erdoğan: ''Diyarbakır BOP'un merkezi olabilir''


Keser döner sap döner gün gelir hesap döner. Herkesin beklemediği bir anda...Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.814


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #2 : 08 Ekim 2016, 18:36:23 »

Bir hatırlayalım BOP'u.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.213 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.006s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.