Buldan: Barajı Aşamamamız Yeni Kriz Anlamına Gelecektir
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 08 Ağustos 2020, 02:47:50


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Buldan: Barajı Aşamamamız Yeni Kriz Anlamına Gelecektir  (Okunma Sayısı 3277 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
KHAZAR Manash
Khazar Manash
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.195


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« : 28 Mayıs 2015, 19:31:19 »

HDP'li Pervin Buldan, barajı aşamazlarsa yeni bir kriz çıkacağını, özellikle Hakkari, Diyarbakır ve Şırnak'taki halkın durumu kabullenmeyeceğini söyledi.
HDP Grup Başkan Vekili ve İstanbul 3'üncü Bölge milletvekili adayı Pervin Buldan, barajı aşamazlarsa neler olacağına dair açıklamalarda bulundu. Buldan, "Barajı aşmamamız yeni kriz anlamına gelecektir. Örneğin Hakkari'de 3 milletvekili çıkarır. Seçmenin yüzde 90'ı HDP'ye oy verir. Bu dönem yine HDP 3 milletvekili çıkaracak oy alır ancak, barajı aşamazsa bunların yerine AKP adaylarının meclise gitmesini Hakkari halkı kabul etmez. Ben de kabul etmem. Aynı şekilde; Diyarakır'daki, Şırnak'taki seçmen de kabul etmez. Demokratik her türlü tepkisini ortaya koyabilir." dedi.

"SÜREÇTE DİYALOGDAN ÖTEYE GİDEMEDİK"

Pervin Buldan, dün gece 'Hayat TV'de soruları yanıtlarken, 'Çözüm süreci'nin Türkiye açısından hayati öneme sahip olduğu halde 2.5 yıldan bu yana yapılan 35 görüşmede 'Diyalog' aşamasından öteye gidilemediğini söyledi. Buldan, süreçte Abdullah Öcalan, Kandil ve devlet yetkililerinin görüşlerinin bulunduğunu, bu toplantıların ardından gerekli mekanizmaların oluşturulamadığını ifade ederken, şöyle dedi:

SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN, BÖLGE BÖLGE OY DAĞILIMI
"Dolmabahçe'de açıklanan; Öcalan, hükümet ve Kandil'in mutabakata vardığı 10 maddeydi. Bunların İmralı'da görüşmeye açılması gerekiyordu. Cumhurbaşkanı, hükümet ve çözüm kurulu sürekli 'Kürt tarafı adım atmıyor' söylemlerine girdiler. PKK'nın bir an önce silah bırakması çağrıları yapıldı. Kandil ve Öcalan; müzakereye geçilmeden bunun yapılmayacağını belirtiyor. Bunlar görüşmelerde, tutanaklarda var. Tutanaklar başbakan, cumhurbaşkanı ve çözüm kurulu tarafından okunuyor. AKP gündeminde sadece HDP'yi nasıl barajın altında tutabiliriz ve Selahattin Demirtaş'ı kamuoyu önünde nasıl küçültebiliriz var."

7 HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİ ÖNCESİ TÜM GELİŞMELER
Pervin Buldan, İmralı görüşmelere katılan, görüşleri Kandil'e götüren isimlerden biri olduğunu hatırlatırken sürecin tamamen şeffaf olması gerektiğini, Abdullah Öcalan'ın bu süreçte 'İrade sahibi' olduğunu ayağa kalkması halinde bir adım öteye gidilemeyeceğini söyledi. Buldan, görüşmeler sürerken seçim tarihinin yaklaşmasıyla Öcalan'a bakış konusunda zaman zaman taktiksel yaklaşımlar gösterildiğini öne sürdü.

SEÇİM SİMÜLASYONU İÇİN TIKLAYIN
"ÖCALAN SEÇİME BAĞIMSIZ GİRMEMİZİ İSTEMEDİ"

HDP Grup Başkan Vekili Pervin Buldan, iddiaların aksine Abdullah Öcalan'ın seçime bağımsız girilmemesini istediğini, CHP'nin ana muhalefet partisi rolünü oynayamadığı, HDP'nin temsil ettiği kesimlerle birlikte sol harekete öncülük edebileceği değerlendirmesini yaptığını anlattı. Geçmişte AK Parti'ye oy veren Kürtler açısından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kobani yaklaşımı, 'Kürt sorunu yoktur' sözlerinin kırılma noktasını oluşturduğunu öne süren Buldan, aday profiline bakıldığında 2 yıllık HDP'nin iddia edilenin aksine 'Kürt Partisi' olmadığının görülebileceğini söyledi.

AK PARTİ, HDP KOALİSYONU İDDİALARI

Pervin Buldan, seçim çalışması sırasında sık sık AK Parti ile seçim sonrası bir araya gelebileceklerine dair iddialar ortaya atıldığını ifade ederken, "Bunu engelleyecek birçok nokta var. Hükümetin Kobani konusundaki politikası; Roboski meselesi bunlar arasında. Roboski'de uçakların Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde verdiği talimat ile uçtuğunu bomba yağdırıldığı, 34 insanın bombalarla öldürüldüğü gerçekliğini bir kenara bırakıp AKP bir koltuk uğruna bu değerleri satacak bir parti değiliz." dedi.

Buldan, çözüm sürecinin devlet ile İmralı arasında geliştirildiğini, iktidarda AK Parti yerine başka bir parti olması durumunda süreci götürmek zorunda kalacaklarını vurgularken, "Hükümet, yasaları, düzenlemeleri çıkarma yetkisine sahiptir. AKP ile koalisyon yapmamız söz konusu değildir. Seçilmiş iradelerin ellerine kelepçe vurulduğu, benim ayağımdan vurulduğum dönemleri yaşadık. AKP dönemindeki zulümden bölgede her evde bir acı yaşanmıştır. Bizim için dışarıdan destek de aynıdır. Artık bu soru kafalardan atılmalı." diye ekledi.

OTOMOBİLLER MECLİS'E TESLİM EDİLİYOR

Buldan, bir soru üzerine HDP'nin barajı aşması durumunda Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın uzun süre görevini sürdüreceğine inandığını belirtti. Pervin Buldan, kullandığı 'Audi' marka otomobilin TBMM tarafından grup başkan vekili olması nedeniyle tahsis edildiğini ifade etti. Buldan, AK Parti'de 5, CHP'de 3, MHP'nin de kendileri gibi aynı marka ve modelde 2 otomobilin tahsis edildiğini, seçim yasası uyarınca 7 Haziran'a 10 gün kaldığı için bunları bugün iade edeceklerini vurguladı.

Pervin Buldan, HDP'nin barajı aşamaması durumunda B veya C planları olmadığını, yüzde 10'un üzerinde oy alacağı moral ve motivasyonu ile çalıştıklarını bildirirken şunları ekledi:

"BARAJI AŞAMAMAMIZ YENİ KRİZ ANLAMINA GELECEKTİR"

"Barajı aşamamamız yeni kriz anlamına gelecektir. Örneğin Hakkari'de 3 milletvekili çıkarır. Seçmenin yüzde 90'ı HDP'ye oy verir. Bu dönem yine HDP 3 milletvekili çıkaracak oy alır ancak, barajı aşamazsa bunların yerine AKP adaylarının meclise gitmesini Hakkari halkı kabul etmez. Ben de kabul etmem. Aynı şekilde; Diyarakır'daki, Şırnak'taki seçmen de kabul etmez. Demokratik her türlü tepkisini ortaya koyabilir. Şiddete, silaha asla bulaşmadan tepkisini ortaya koyabilir. Hükümeti erken seçime zorlar. Dolayısı ile Türkiye yeni kriz yaşar, hemen ardından erken seçim alır. Biz o durumda demokratik mücadelemizi, siyasetimizi, muhalefet çalışmasını parlamento dışında yaparız. HDP kadar halkın içinde olan bir parti yoktur. Dışarıdan demokratik mücadelesini, siyasetini yapar halkın yanında yer alır. Halk da demokratik olarak tepkisini ortaya koyar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Erlik Tanrıöğen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 870


Nur'dan Rıza aldık.


« Yanıtla #1 : 28 Mayıs 2015, 19:53:06 »

Tehdit ediyor. Savaş çığırtkanlığı yapıyor.

Eey, demokrasi? Sandık, halk iradesi? Ne oldu bunlar?

HDP, KCK, PKK; bunların hepsi kürt ırkçısı hareketlerdir. Sanmayın ki bir gram demokrasi, adalet, barış dertleri var.

Bu satırları okuyan, dışarıdan arkadaşlar bir düşünsünler; aynı şeyi Bahçeli söylese insanların ve medyanın tepkisi ne olurdu?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bögü:Alp
Atsız'ın İzinde
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.974


Döğüşen Türk, oyanan Türk, kalkan Türk!


Site
« Yanıtla #2 : 28 Mayıs 2015, 20:33:56 »

Devletten bir kuruş yardım almayan Hdp'nin bu kadar çılgın reklam kampanyalarına parayı nereden bulduğunu da sormak gerek.

400 bin dolar bu ibnelerin TV'ye verdiği bir günlük reklam parası. Milyonlarca TL'lik kampanya yürütüyorlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

«Dünyada en büyük iftiharım, Türk yaratıldığımdır!»
Erlik Tanrıöğen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 870


Nur'dan Rıza aldık.


« Yanıtla #3 : 28 Mayıs 2015, 20:42:12 »

Devletten bir kuruş yardım almayan Hdp'nin bu kadar çılgın reklam kampanyalarına parayı nereden bulduğunu da sormak gerek.

400 bin dolar bu ibnelerin TV'ye verdiği bir günlük reklam parası. Milyonlarca TL'lik kampanya yürütüyorlar.


Sorsak Sosyalist, halkçı, fakir partisi; değil mi yoldaş?

Hepsi komprador. Hepsi zengin. Hepsinin tek derdi meclise girip de ihale bağlamak, biraz daha zengin olmak.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Ertin Böke Alp
Ertin Böke Alp
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 540


Turana kadar.


« Yanıtla #4 : 28 Mayıs 2015, 21:12:43 »

Evet yavaş yavaş salyalar akmaya başladı köpeklerin ağzından keşke giremeyinde kudurun yerinizde milletim görsün ne kahpe olduğunuzu soysuz köpekler!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Yitmez TÜRK nesli
Tükenmez TÜRK nefesi
Her yanda çınlama TÜRK sesi
Irkıma şereftir Tanrının TÜRK demesi
Yurduma denmeli sadece ulu TÜRK ülkesi
Aklıma Başbuğumdan armağan TÜRK ülküsü
Gönlüme maziden yarına bir vurgun TÜRK sevdası.
Börü:Tegin
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.950« Yanıtla #5 : 29 Mayıs 2015, 00:02:06 »

 Bunları suçlamaya gerek yok. Otorite boşluğundan yararlanabildikleri kadar yararlanıyorlar. Akp'liler halâ "istikrar sürsün" deyip dursun. Göz var nizam var. Ne istikrarı, hangi istikrar? Güneydoğu elden çıkıyor, Pkk'nın sözcüsü devlete tehditler savuruyor. ne durumda olduğumuza bir bakın.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK:KANI:KURUMASIN:
TURAN:TUGU:YIKILMASIN:
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.932


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #6 : 29 Mayıs 2015, 13:11:44 »

Bu parazitler koskocamana Türk milletini ve Türk devletini tehdit ediyorlar. Konuşmalarında mahsum iyi görünselerde aklı başında olan Türkler, bunların nasıl tehlikeli terörstler olduğunu bilir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.191 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.009s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.