Buğra ve Yağmur Atsız
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 15 Temmuz 2020, 04:43:24


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Buğra ve Yağmur Atsız  (Okunma Sayısı 6825 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Gök Alp
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 119


« : 19 Temmuz 2011, 21:09:17 »

İnternette gezinirken Atsız'ın iki oğlunun son zamanlarda yazdıkları yazılara rastladım, sizlerle de paylaşmak istedim.

Buğra Atsız (yöneticiler bu yazıları otağa tam bir şekilde asarsa çok faydalı olur görüşündeyim. Buğra Atsız'ın yazılarını okuduğumda Nihal Atsız'ı okuyormuşum gibi hissediyorum.)

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.internetgazete.com/yazar.asp?yaziID=3140


Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.internetgazete.com/yazar.asp?yaziID=2966


Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.internetgazete.com/yazar.asp?yaziID=3153Yazdıklarını okuduğumda maalesef babasına ve kardeşine zıt bir mantıkla yazan, adeta babasının kemiklerini sızlatan Yağmur Atsız (üstelik bunları ulusal bir gazetede yazıyor. Ve yine maalesef kendisi bana önceden solcu veya ülkücü olup sonradan dönüp Akp yalakası olan ve gazetedeki köşelerinde onu yağlayan liboşları hatırlatıyor.)

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.stargazete.com/guncel/yazar/yagmur-atsiz/tsk-nin-morali-haber-367292.htm


Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.stargazete.com/guncel/yazar/yagmur-atsiz/bir-haz-n-hik-ye-tsk-haber-367746.htmNot: Konuyu tam olarak nereye açacağımı bilemedim. Yöneticiler düzeltirlerse sevinirim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
YÖRÜK BEĞİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 93« Yanıtla #1 : 19 Temmuz 2011, 21:17:55 »

yağmur atsıza çok şaşırıyorum akp yalakalıgı ona ne kazandıracak insanlar ATSIZ degince her zaman atamızı ve onun görüşlerini hatırlayacaktır
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gök Alp
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 119


« Yanıtla #2 : 29 Ekim 2011, 10:05:36 »

Buğra Atsız'ın yazılarından biri


HÂL-İ PÜR MELÂL

16 Ekim 2011

İsrâil tehdit, çünki atom bombası var, diyen Erdoğan aynı şeyi ABD, Rusya, Çin, İran için de söyleyebilir mi? İyi ki bu orduyla harbe girmemişiz diyen bir hükûmet Suriye, İsrâil ve Kıbrısı aynı orduyla tehdit ederse o hükûmet, hatta devletin ciddiyetinden şüphe edilmez mi? Kendi vakıflarının rezilliklerini dünyâ âlem duymuşken Hablemitoğlu Alman vakıflarnın yediği nâneleri bir bir ortaya dökerken parmağını kıpırdatmayıp, Hablemitoğlu öldürüldükten sonra sessizliğe bürünüp Türkiyenin rezilliklerini ortaya çıkarıp mahkûm eden ülkenin vakıflarına aylar, hatta yıllar sonra lâf eden adama “Günaydın monşer, sabâh-ı şerifleriniz hayırlı olsun” denmez de ne denir? US-German Marshall Fund’ın kurucusu Kınıklıoğlunun bugün AKP milletvekili olduğunu biz mi hatırlatacağız? Libyada NATOnun işi ne var diye bas bas bağırıp ertesi gün Libyayı bombalayanlara destek verenin benden iyi müslüman yok demesine aldanılır mı? MİTin Apo denen katille görüştüğü dedikoduları ortaya çıkınca “isbat edemeyen şerefsizdir” gibi artık insanları kusturan beylik lâflarla diklenip sonra inkârı kabil olmayan görüşmeler ayyûka çıkınca kasap süngeri ile yıkanmış bir suratla “N’olmuş? Îcâb ederse gene MİTi yollarız, görüşür.” diyen bir adamın şerefi şâibeli olmaz mı? Bir yandan İsrâile dayılanırken, öbür yanda İsrâili İrana karşı korumak için Türkiyeye konulan ve kumandası tabiî ki ABDnin elinde olan radar istasyonlarına müsaade eden bir hükûmetin (bunu başbakan diye de okuyabilirsiniz) Yahudi devletine karşı harp tamtamları çalmasına inanabilir misiniz? Komşularla sıfır sorun politikası diye bir ucûbe îcâd edenlerin Kıbrısla, İranla, Suriye ile (İsrâil de komşu sayılır) neden problemli olduğunu açıklayabilir misiniz? Adâlet müessesesi Silivride katledilirken, parasız eğitim isteyen Ferhat ve Bernâ 19 aydır cezâevinde tutulurken, erotizm içeren bir kitabı tercüme etti diye bir insan hapisle tehdit edilirken, başbakanın ülke ülke gezip tozup ileri demokrasi palavraları atarken yüzünün kızarmamasının sebebinini bileniniz var mı? Bacak kadar piçinden tut koca adamlara kadar insanların her türlü hayvana eziyet ettiği, öldürdüğü, hemen her gün bir kadının bir nâmus (!) cinâyetine kurban gittiği bir ülkeye medenî diyebilecek olanınız var mı? Din nâmı altında her türlü cinsî sapıklığın, ahlaksızlığın, terbiyesizliğin yapıldığı bir memlekette dîn müessesesinin ciddîyetini cühelâ tâ’ifesi dışında kaale alan var mı? Türklerin gayrı Türkler tarafından idâre edildiği, Türk adının silinmek istenildiği Türkiyede yarın öbürgün bir Türk probleminin ortaya çıkmayacağını garanti edebileniniz var mı?

 

Daha uzatmak istemiyorum, çünki midem bulanıyor. Türkiyenin uzaktan görünüşü bu. Siz böyle bir ülkeyi ciddîye alır mısınız?


Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.internetgazete.com/yazar.asp?yaziID=77

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türkçü Kasırga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.016


IRKÇI


« Yanıtla #3 : 29 Kasım 2011, 03:37:52 »

Yazdıklarını okuduğumda maalesef babasına ve kardeşine zıt bir mantıkla yazan, adeta babasının kemiklerini sızlatan Yağmur Atsız (üstelik bunları ulusal bir gazetede yazıyor. Ve yine maalesef kendisi bana önceden solcu veya ülkücü olup sonradan dönüp Akp yalakası olan ve gazetedeki köşelerinde onu yağlayan liboşları hatırlatıyor.)

Yagmur Atsiz liboslari hatirlatiyor degil bilakis liboslarin en önde gidenlerindendir. Özellikle son zamanlarda yazdigi buram buram Türk düsmanligi kokan yazilari ihanet derecesine varmistir.

25 Kasim 2011 tarihli, "Dersim’in ötesi ve berisi" isimli yazisi ile azili Türk düsmanlarini aratmayacak sekilde fütursuzca Türklüge ve tarihine saldirmistir.

Türklüge kin ve nefret kokan o sicmik dolu yazisindan sadece iki bölümü buraya ekliyorum:

"....İlk adımı, zîrâ bu adım atıldıkdan sonra bunu diğerlerinin de ergeç izleyeceği âşikâredir. 23 Kasım târihli yazımda, bambaşka bir münâsebetle, her iyi âilenin bodrumunda bir cesed bulunur lafına değinmiş ve bize gelince maalesef bodrumun dolup artan cesedlerin dolaplara tıkışdırıldığını ileri sürmüşdüm. Bu “cesed”lerden biri de hiç şübhesiz Dersim’dir.

Şimdi anlaşılan sıra tedrîcen bütün cesedlerin birer birer çıkarılıp insan haysiyetine yaraşır cenâze merâsimleriyle, yâni medenî bir şekilde, yâni nâmusluca, yâni insanca defnedilmesine geliyor..."


Yagmur efendi burda ayni azili Türk düsmanlari gibi onlarin agzi ile konusarak Türkiye Cumhuriyetini ve dolayisi ile Türkleri soykirimci ilan etmis !

Yine o sicmik dolu yazisindan bir diger bölüm :


"....Bir de şu var:

Cumhûriyet onyıllarca Anadolu’daki yüzlerce yer adını değiştirdi, “Türkleşdirdi” aklı sıra. Ama M.Ö. dokuz bin küsur yıl öncesinden beri büyük medeniyetlere (Göbeklitepe!!!) evsâhibliği yapmış bir ülkede, oraya 950 sene evvel en son olarak gelmiş bir kavmin, yâni biz Türklerin, inanılmaz bir küstahlıkla kendinden önce vârolan herşeyi yok sayması, en hafif tâbiriyle haddini bilmezlikdir.

Kimse kusûra bakmasın ama biz “aydınlar” (sevsinler bizi!) adam olsak bu mâzîden utanacağımıza bu “servetimiz”le iftihâr ederdik.

Bu bağlamda gerek hazır yeri gelmişken yetkililerden hem Tunceli adının Dersim olan aslına çevrilmesini ve hem de diğer bütün değiştirilen yer adlarının orijinallerine dönüştürülmesini istirhâm ediyorum.

Unutmayalım ki bütün büyük kültürler “melez”dir!..."


Burda yine Yagmur efendi mahcupyanlari, altanlari aratmayacak sekilde Türklüge karsi nedendir bilinmez kinini kusmus...
Yagmur efendinin bu yazisindan sunu görüyoruz ki; Anadolu´nun Türkler tarafindan vatan yapilmasi, Türklestirilmesi Yagmur efendinin icine dert olmus !

Yagmur efendi !
Sen nasil bir evlatsin ki son nefesine kadar ömrü Türklük icin mücadele icerisinde gecmis Ata´na ihanet edebiliyorsun?... Sen nasil bir insansin ki tasidigin soy isminden utanmayip Türk düsmanlari ile ayni kulvarda ayni agizdan Türklüge karsi bu derece kin kusabiliyorsun ??

Tasidigin soy ismine hürmeten senin gibi bir rezile daha fazla yazmak istemiyorum, sana sadece yaziklar olsun diyorum!...


Facebook'a Ekle
Kayıtlı
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 29 Kasım 2011, 18:01:18 »

''Unutmayalım ki bütün büyük kültürler “melez”dir!..."

Bu sözünden dolayı Yağmur Atsız'a babası Bilge Atsız'ın üslubuyla anlayacağı dilde yazardım lakin; Atsız'ın aziz hatırasına hürmeten onu kendi haline bırakarak yutkunuyorum.

Babasının kendisine bahşettiği temiz soyu Alman dilberiyle çocuklarından esirgeme peşinde koşan birisinin çok da farklı eylemler içerisinde olmayacağı da hakikattir.

Bizler kişilerin değil davamızın ve fikirlerimizin yüceliğine iman ettik. Atsız'da şiar edindiğimiz Türkçülüğü sarsılmaz temellere oturtmuş yol başçımızdır. Bizler, onun hatırasına hürmeten ''Her kuşu hallettik de sıra leyleğe mi geldi'' diyerek; Yağmur Atsız meselesinin üzerini doğrusuyla yanlışıyla  örtüyoruz.

Konu kilitlenmiştir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 29 Kasım 2011, 18:02:43 »

                   Yağmur Atsız'a Buğra Atsızdan yanıt.


''Unutmayalım ki bütün büyük kültürler “melez”dir!'' demiş ağabeyim Yağmur Atsız son makâlesinde. Ben Japon kültüründe bir melezlik olduğunu sanmıyorum. Çin kültüründe de. Ama melezliğin hüküm sürdüğü Amerikan kültüründe(!) de kültür nâmına sakız, Mickey Mouse, Coca cola ve hamburgerden başka birşey göremiyorum. İlk ikisi asırlardır ayakta. Sonuncusu ise batmakta. Türkiyede ise şu sıralar bir kültürden bahsetmek kanaatimce mümkin değil, hattâ agrikültürden bile.
BUĞRA ATSIZ
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Boran
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 29 Şubat 2012, 19:44:21 »

  Yağmur Atsız'ın makaleleri Otağımız da yayınlanmayacaktır.

  Kendisine hakaret Otağ dan uzaklaştırma nedenidir.

  UNUTMAYIN.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.241 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.019s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.