BİR TÜRK OLARAK KÜRTLERE SORUYORUM
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 02 Temmuz 2020, 22:29:17


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: BİR TÜRK OLARAK KÜRTLERE SORUYORUM  (Okunma Sayısı 3459 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Türkçü Fedai
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 41« : 24 Ağustos 2010, 23:05:38 »

Başlıkta adı geçen yazı yıllardır forumlarda dolanıyor. Güzel bir yazı, propaganda tarzında yazılmış ve etkileyici. Defalarca okumama rağmen bazen okumaktan hala sıkılmıyorum. Bu yazının posta gazetesi hakan celik'e ait oldugu yaziyor ama kendisi bu konuda bir aciklama yaparak yazinin kendisine ait olmadigini soyledi.

Bu yaziyi yazan arkadasin alnindan öperim.

Buna benzer bir yazı daha vardı Turkcu.net yazilarinin birlesiminden olusan. Oda cok guzeldi ama bayagi uzun bir yaziydi. Bu yazilari yazanlari bilen var mi?

Bu tür yazıları sokaklarda dağıtmak nasıl bir fikir sizce?

Herkesin bu yazıyı bildiğini tahmin ettiğim için buraya kopyalama gereği duymadım, eminimki daha önce zaten defalarca edilmiştir. Okumayanlar ise google'den hemen bulabilir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gümüş Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 24 Ağustos 2010, 23:21:12 »

Bence her yere dağıtmak lazım. İnsanlar anlasınlar artık bu pisliklerin ne olduğunu. Hadi yazıyı geçtim bu dtp ve bdp terör örgütünü besleyen, onların savunulucuğunu yapan bir parti. Bunlara oylar havadanmı geliyor? Tabiki de kürtler oy veriyor. Zaten düşünen insanlar bu durumdan bir sonuç çıkartırlar. Bunlar onlarca çocuğu boşuna yapmıyor. Türkiye'nin başına dtp gibi bir parti getirmek için yapıyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 24 Ağustos 2010, 23:30:09 »

Yazı, Hakan Çelik'e ait değildir. Kendisi de özellikle bu yazı ile alakalı basın toplantısı düzenleyerek kendisine ait olmadığını ve yapı olarak ırkçılığa uzak olduğunu belirtmiştir.

Yazının kime ait olduğu belli değildir. Hakan Çelik imzası ile internete verilmesinin mantığı tahminimce; bir gazetecinin kaleminden böyle bir yazının çıkmasının insanlar tarafından ilginç bulunarak paylaşılıp bir çok kişiye ulaşmasını ve tanınmış bir gazetecinin polemik yolu ile de olsa gündeme bu yazıyı taşımasını sağlamak olduğundandır.

Bu yazıları sokaklarda dağıtmak fikrine gelince; zaten bu tür yazıların asıl amacı, insanlarda milli bir bilinç oluşturmaya yöneliktir. İster sokakta ister internet de mümkün olduğunca fazla kişiye ulaştırmak; milli bir bilinç oluşturmak amacına hizmet etmektir. Bu da Türk olmamızın diyeti, taşıdığımız kanımıza olan borcumuzdur.

Hülasa, bahse konu yazıyı kimin yazdığını şahsen bilmemekle beraber; bu kadar ses getirecek şekilde internete pazarlayıp son derece yerinde kelime kurgusu ve vurucu cümleleri ile gündeme Türkçü düşünceyi taşımasından dolayı; eğer hasbelkader gelip otağımızı okuyorsa tebrik ediyorum.  Zira, Türklüğe hizmet böyle olur. Milyonlara yazdıklarınızı okutursunuz ama şahsi bir reklam gütmezsiniz, bazıları gibi Atatürk ile kızılca soysuzların resmini yan yana koyduğunuz link de vermezsiniz... Adınızı değil, fikirlerinizi yüceltirsiniz!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türkçü Fedai
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 41« Yanıtla #3 : 24 Ağustos 2010, 23:38:28 »

Yazı, Hakan Çelik'e ait değildir. Kendisi de özellikle bu yazı ile alakalı basın toplantısı düzenleyerek kendisine ait olmadığını ve yapı olarak ırkçılığa uzak olduğunu belirtmiştir.

Yazının kime ait olduğu belli değildir. Hakan Çelik imzası ile internete verilmesinin mantığı tahminimce; bir gazetecinin kaleminden böyle bir yazının çıkmasının insanlar tarafından ilginç bulunarak paylaşılıp bir çok kişiye ulaşmasını ve tanınmış bir gazetecinin polemik yolu ile de olsa gündeme bu yazıyı taşımasını sağlamak olduğundandır.

Bu yazıları sokaklarda dağıtmak fikrine gelince; zaten bu tür yazıların asıl amacı, insanlarda milli bir bilinç oluşturmaya yöneliktir. İster sokakta ister internet de mümkün olduğunca fazla kişiye ulaştırmak; milli bir bilinç oluşturmak amacına hizmet etmektir. Bu da Türk olmamızın diyeti, taşıdığımız kanımıza olan borcumuzdur.

Hülasa, bahse konu yazıyı kimin yazdığını şahsen bilmemekle beraber; bu kadar ses getirecek şekilde internete pazarlayıp son derece yerinde kelime kurgusu ve vurucu cümleleri ile gündeme Türkçü düşünceyi taşımasından dolayı; eğer hasbelkader gelip otağımızı okuyorsa tebrik ediyorum.  Zira, Türklüğe hizmet böyle olur. Milyonlara yazdıklarınızı okutursunuz ama şahsi bir reklam gütmezsiniz, bazıları gibi Atatürk ile kızılca soysuzların resmini yan yana koyduğunuz link de vermezsiniz... Adınız değil, fikirleriniz yücelir!

Yazıyı yazan kişi çok zeki biri. Türkçü olduğu belli, ama Türkçülüğe atıfta bulunmamış yazıda.  Bunun nedeni bence; solcusu olsun dincisi olsun bunu önyargısız okumasını sağlamaktır. Ve gündemi iyi takip etmiş. K.rtler'i kendi yapıp-ettikleriyle yargılamış. Zaten buda, yazıyı gerçekçi yapmış.

Türkçe'ye uygun yazalım. Bozkurt Asena
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 24 Ağustos 2010, 23:46:03 »


Bahse konu yazı budur:

Alıntı
BİR TÜRK OLARAK  KÜRTLERE SORUYORUM

Bir TÜRK olarak Kürtlere soruyorum;
'Kürtler bu ülkeye ne vermiştir ?''
Kürtlerin, Türkiye'ye bugüne kadar ne katkıları olmuştur ?
Sosyal, bilimsel ve sanatsal anlamda yaşamımıza neler katmışlardır ?
 
Kendilerini etnik kökenlerini ön plana çıkararak tanımlayan ve kendilerine verilmiş en büyük hak olan ''BU GÜZEL  ÜLKENİN, TÜRKİYE'NİN VATANDAŞI OLMAK HAKKINI'' bir kenara iterek, etnik köken üzerinden ırkçılık yapmayı tercih eden bu kitle, bu ülkeye ne vermiştir ve bu sapkın anlayışla ne verebilir ?

Kürtlere soruyorum; neden terör sizde, beşik kertmesi sizde, kız çocuklarını başlık parası adetiyle adeta bir eşya gibi alıp-satmak adeti sizde, her türlü yasadışı işin altından çoğunlukla Kürtler çıkmakta, kapkaç sizde, gasp sizde, ''NAMUS CİNAYETLERİ'' sizde, kaçakçılık sizde, uyuşturucu ticareti sizde, bu ülkenin vatandaşı olmayı sindirememek hastalığı sizde, vur-kır-gasp et anlayışı sizde, ÖZELEŞTİRİ yapmamak sizde, nedensiz aşağılık kompleksi sizde, başına kuş pislese devleti ve diğer insanları suçlamak sizde, herşeyi devletten beklemek sizde, asimile edildiği yalanını söyleyip, 21. yüzyıl Türkiyesi'nde tek kelime Türkçe bilmeyen milyonlarca insan sizde, emperyalist devletlerin size sahte bir mazi yapıştırması neticesinde Anadolu'da hiçbir zaman varolmayan, sözde gasp edilmiş hayali bir anavatanınız olduğu yalanını yaymak yine sizde.

Bu ülkeye hiçbir şey vermeden, kaba kuvvet ve vandalizmle, terör ile toprak gasp etmeye çalışma ahlaksızlığı sizde, diyaloğu ve insani ilişkileri es geçip, yakıp yıkarak bu ülkeyi bölmeye çalışmak sizde, Avrupa'ya gidip Türkiye Cumhuriyeti ve onun şanlı ordusu Türk Silahlı Kuvvetleri hakkında her türlü asılsız yalanları söylemek, bana işkence yaptılar, baskı yaptılar, dilimizi konuşamıyoruz, fırsat eşitliği yok gibi mesnetsiz yalanları söyleyerek siyasi mülteci statüsüyle o Avrupa ülkelerine kapağı atmak, bir parazit gibi yaşayıp oralarda da suç işlemek sizde, sizlerde...

Avrupa'da Türkiye'yi şikayet etmek sözkonusu olunca ''ben Kürdüm'' demek, ama cebinde Türkiye Cumhuriyeti kimliği ile Avrupa ülkelerinden herhangi birinde suçüstü yakalandığınızda ''ben Türküm'' demek üçkağıtçılığı sizde, çapulcu terör örgütüne her türlü desteği verip, demokrasi ve insan haklarından bahsetmek, ''şiddeti kınıyorum'' demek sizde, bu yalanları söyleyip bizleri de enayi zannedip, aptal yerine koymaya çalışmak terbiyesizliğ i ve alçaklığı sizde, bu ülkede yaşayan onlarca farklı etnik kökenden milyonlarca insan, etnik kökenleriyle ilgili en ufak bir sıkıntı çekmezken, özgürce siyaset yapabilirken, milletvekili ve hatta Başbakan bile olabilirken, verdiğimiz Kurtuluş Savaşı mücadelesi sonucu elde edilmiş Cumhuriyetimizin kazanımlarını içlerine sindiremeyen sömürgeci, etnik soykırımcı, emperyalist devletlerin maşası ve tetikçisi olmak düzenbazlığı NEDEN hep sizde ?

Lütfen bu sorulara yanıt verin, tabii verebilirseniz. ..

Bu memlekete bugüne kadar ne verdiniz de, ne istiyorsunuz ?

Eğitim diyorsunuz; öğretmen öldüren terör örgütünün katillerini ve elebaşını lider, siyasi irade kabul ediyorsunuz.

Dilimizi konuşamıyoruz diyorsunuz; o halde bugüne kadar Türkiye'nin çeşitli kentlerinde açılmış ''Kürtçe Kursları'' sözde dil öğrenmeye susamış sizlerin ilgisizliği sonucunda neden kapandı ?

Siyasi platformda temsil hakkı diyorsunuz; siyasetinizi etnik ırkçılığa ve bölücülüğe dayalı söylemler, eylemler ve politikalar üzerine kuruyorsunuz.

Yarattığınız terörden 30 bin insan can veriyor... En ufak bir özeleştiri, en ufak bir günah çıkarma yapmıyorsunuz.

Sizlerin canı can da, bu ülkeyi ve içinde yaşayan masum insanları terörden korumak için hayatını hiçe sayıp şehit olan ana kuzularının, evlatlarımızın canı patlıcan mı?

İstanbul'da sokaktaki vatandaşlara saldırmak, molotof kokteyli atmak, otobüs yakmak, polise ve sade vatandaşlara, kadınlara, ufacık çocuklara ''kaldırım taşları'' atıp kafalarını yarmak neyin protestosu? Hangi köhne düşüncenin, hangi barbar anlayışın dışavurumu?

Bugüne kadar hangi ''Kürt kökenli'' Türk vatandaşına; hop! sen Kürtsün şu şehre giremezsin, şu işi yapamazsın, şu mesleği icra edemezsin denmiş veya denmekte?

Bu ülkenin en çok para kazanan insanları çoğunlukla Kürt kökenli şarkıcılar, eğlence yeri sahipleri, işadamları, ticaret erbabı, turistik otel sahipleri, eğlence dünyasında; tv'de, gazinolarda iş yapan isimler (İbrahim Tatlıses, Özcan Deniz, Ceylan, Yılmaz Erdoğan vs.) değil mi?

Hani ne oldu ''fırsat eşitsizliği yalanınıza?''

İşin doğrusu, sizin sorununuz bu ülkeyi terör ile, vurarak, kırarak bölmek! Bir oldu-bitti yaratarak bu güzelim memleketi parçalamaktır. Bu kadar basit. Şu çıplak gerçeği artık ilkokula giden küçücük çocuklar bile anlayabilmektedirle r.

''KÜRT'' kökenli vatandaşlarımız, eğer bunca kan ve gözyaşı dökülmesine sebep olan bu BÖLÜCÜ IRKÇI TERÖRİSTLERİ hala destekliyorlarsa, KUSURU DEVLETTE DEĞİL, KENDİLERİNDE ARAMALIDIRLAR!

Meydanlarda eller hep zafer işareti, ellerde 30 bin insanımızın katili kanlı terör örgütü PKK'nın afişleri, terörist başı Apo'nun posterleri, yakarız-yıkarız tehditleri ve herkesin malumu ülkemizdeki büyük kentlerde meydana gelen şu son terör olayları...

Çapulcu terör örgütünün hazırladığı ''Şemdinli fiyaskosundan' ' sonra, ellerine para vererek sokaklara salıp polisimize, güvenlik güçlerimize, halkımıza taş ve molotof kokteyli attırdığı küçücük çocuklar...

Çocuğunu terör örgütünün militan olarak kullanmasına müsade ediyorsan, bu kaos ve terör yöntemlerinden medet umuyorsan ve bu yolla bu ülkeyi böleriz, sözde ülkemizi de kurarız diye düşünüyorsan, canın yandığında veya meydanlara saldığın, yak-yık-kır-dök evladım dediğin çocuğunu kendi ellerinle ateşe attığında da bunu devlete fatura edemezsin.

Demokrasiden bahsedip, teröre yol açmak ? İnsan öldürüp hak talep etmek? Bu ne yaman çelişki...

Hak isteyen, hukuk isteyen önce bu ülkenin bütünlüğüne, bu ülkenin insanlarına, toplum kurallarına SAYGI gösterecek. Ülkesine katkıda bulunacak. İNSAN gibi davranacak, yakmayacak, yıkmayacak.

Kısacası; TERÖRİST ile arasındaki farkı yine bizzat KENDİSİ ortaya koyacak. Bu ülkenin güzel insanlarını kendisine inandıracak.

Kürt toplumu yüzyıllardır kendisini sömüren, geri bıraktıran, kulun kula kulluk ettiği ''FEODAL DÜZEN'' denen ilkel sistemden ne zaman vazgeçecek? Ne zaman HANIM FERTLERİNE gereken ''ÖZGÜRLÜĞÜ'' teslim edecek? Ve neden ülkede en yüksek kadın intiharları Batman'da?
 
Neden aile içi şiddet sorununda ve TÖRE CİNAYETİ denen illette ekseriyetle Kürt kökenli insanların yaşadığı iller  başı çekmekte? Büyük şehirlerde kapkaç ve bu tür illegal suçları işleyip, elde edilen yasadışı geliri Terör örgütüne aktarma suçu neden hep Kürt kökenli çocuk ve gençlerde görülmekte? Neden, neden, neden?

Kürdüm diyen sizler, acaba bu KUSURLARINIZI hallettiniz mi ki, TÜRKLERİ pervasızca eleştiriyorsunuz? Size yer, yaşam hakkı, hak-hukuk vermekten başka ne yapmış bu ülkenin vatandaşları?

Güzel bir atasözü vardır. ''GÖZÜNDEKİ ÇÖPÜ GÖRMEZ, ELALEME ŞAŞI DER!''

Bu özlü söz ülkemizin içine düşürülmeye çalışıldığı ''Kürt fesadını'' ne de güzel anlatıyor değil mi?


Bu da Hakan Çelik'in yapmış olduğu açıklamadır;


Alıntı
AÇIKLAMA.
Bir süredir internet sitelerinde dolaşan ve "Bir Türk olarak Kürtlere soruyorum" başlığını taşıyan yazı, haber ve forum grupları arasında hızla yayılmaktadır. Söz konusu yazının benimle ve Ankara temsilcisi olarak görev yaptığım Posta Gazetesi ile kesinlikle ilgisi yoktur. Böyle bir yazı kaleme almadığım gibi yazıda geçen düşünceleri savunmam da mümkün değildir. Yaşanan terör eylemlerinden Kürtlerin tamamını sorumlu tutan, ırkçı ve aşırı milliyetçi unsurlar taşıyan yazı olsa olsa iki halkı birbirine düşürmek isteyen kötü niyetli çevreler tarafından kaleme alınmıştır. Kürt sorununun, Türkiye'nin toprak bütünlüğü içinde demokrasi ve hukuk kurallarına uyularak çözülmesini savunan ve bu konuda yüzlerce yazı yazmış bir gazeteci ve televizyoncu olarak benim ve gazetemin adının kullanılarak böyle bir yazının internette dolaşıyor olmasını üzüntüyle karşılıyorum. Benim ve kurumumla hiçbir ilgisi olmayan söz konusu yazının kontrolsüz bir şekilde internet ortamında yayılıyor olması, internetin, bilgilerin çarpıtılması ya da fabrikasyon söylentilerin yayılması açısından nasıl korumasız bir yer haline geldiğinin bir örneğini oluşturmaktadır. Kişilerin hak ve özgürlüklerini ihlal eden, güvenliklerini tehlikeye sokan haber ve bilgilerin kontrol edilmeden internete servis edilmesi, hepimizin yararlandığı bu mecranın güvenilirliğini tehlikeye sokmaktadır. İnternetin özgürlüğünü sonuna kadar savunan bir gazeteci olarak, interneti kullananları ve bu ortama bilgi ve görüntülerle katkı sağlayanları, internetin güvenilirliğine zarar verecek girişimlerden kaçınmaya davet ediyorum. İnternet sitelerini, benimle hiçbir ilgisi olmayan bu yazıyı çekmeleri, forum ve iletişim gruplarını ise bu yazıyı e- mail yoluyla birbirlerine göndermemeleri konusunda uyarıyorum.
Hakan Çelik
 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 25 Ağustos 2010, 00:00:46 »

Hakan Çelik'in ödü patlamış."-Aman efendim, sakın haaa! Ben böyle yazı yazarmıyım hiç. Dünya alem bilir_ki, ben asla ırkçı,_Türkçü filan değilim. Ben tamamen kürt kardeşliğinden yanayım. Kürtler ırkçılık yapabilir. Terör yapabilir. Her türlü pis işlere bulaşabilir._ Ama olsun. Onlar, bizim kutlu kardeşlerimizdir. Bu yazı ırkçı Türkler'in işi valla. Benim üstüme yıkmaya çalışıyorlar. Bu Türkler böyledir işte. Ortada bir_şey yokken böyle ırkçılık yapmaya kalkarlar. Faşist, demokrasi düşmanıdır bunlar"-

Sanırım,  Hakan Çelik bunları söylemek istemiş. YORUMSUZ...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
hun_turk58
or-ok-on
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 419


Rehber KAN, hedef TURAN


« Yanıtla #6 : 25 Ağustos 2010, 01:46:59 »

Bu yazının Türkçülüğe atıfta bulunulmayarak Türkçü görüşe uygun yazılmasının geçerli bir sebebi olsa gerek. Çoğu zaman, kişileri kendi fikirlerinden çevirmek, kendi fikirlerini aşılamak zordur. Bir komüniste veya ümmetçiye kolay kolay Türkçülüğü benimsetemezsiniz. Ne kadar söylersen söyle, yinde de bildiğini okur. O zaman şunu yapmak gerekir. O kişinin, senin düşündüklerini düşünmesini sağlamak. Yani sen bu fikri sunmayacaksın. Sebep ve sonuçları ortaya koyacaksın, o kişi bunları düşünecek.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

--"Biz dogrudan dogruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanagı Türk toplulugudur. Bu toplulugun fertleri ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa, o topluluga dayanan cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur." Atatürk
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.224 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.018s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.