Bir köşe yazısı
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 18 Eylül 2020, 23:26:10


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bir köşe yazısı  (Okunma Sayısı 1673 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Köptü Körgen
Köptü Körgen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.403« : 20 Ocak 2011, 21:53:26 »

Dün, Türkler için o olmayasıca kara günlerden birinin 31. yıl dönümüydü. Onlarca milliyetçi, Türkçü internet sitesine ve bir çok dergiye abone olmama rağmen, maalesef bir tanesinde bile bu kara gün ile ilgili bir anma'ya, hatırlatma'ya ya da habere rastlamadım. Çok üzüldüm. Türkçülük ruhunu canlı tutabilmenin en iyi ve en önemli yolu, Türkçülük davası uğruna canlarını vermiş, ağabeylerimizin, yolbaşçılarımızın, komutanlarımızın, büyüklerimizin rahmetle anılması ve aziz hatıralarının yaşatılmasıdır. Yiğitler yiğidi, Türkmeneli Türklerinin efsane lideri, büyük Türk, yolbaşçımız Sayın Nejdet Koçak ağabeyimiz ve dava arkadaşlarının, kalleş arap köpekleri tarafından Bağdat Ebu Garip cezaevinde idam edilişlerinin 31. yılında o başta kalleş arap köpekleri, kürtler, ermeniler, rumlar, ruslar,çinliler,avrupalılar ve amerikalılar olmak üzere tüm ezeli ve ebedi Türk düşmanlarına şunu söylemek isterim; bizim ancak canımızı alabilirsiniz, onurumuzu, binlerce yıllık kültürümüzü, dilimizi, inancımızı, yaptığımız şerefli işlerin hatıralarını, ruhumuzu asla ama asla yok edemezsiniz. Bir tane Nejdet Koçak ölür, bin tanesi doğar yine karşınıza çıkar. Bir tane Ata Hayrulah ölür, bin tanesi doğar, arkadan gelir. Nejdet Koçak ağabeyimize, Ata hayrullah ağabeyimize yapılanların hesabını bir gün bizzat biz soracağız. Zaten, yüce Tanrı da bizden önce sormuştur, öyle ki nasıl Ebu Garip cezaevinde 1980'de Nejdet Koçak ve arkadaşlarına çeşitli işkenceler yapılıp, idam edildilerse, sadece 25 yıl sonra, bir başka köpek soyu, amerikalılar ve kürtler, o Saddam denen kalleş arabı yine aynı cezaevinde asmışlardır. Göktanrının adaleti şaşmaz ancak biz yine de bir gün bizzat şehitlerimizin intikamını yine alacağız. Tanrı Türk'ü korusun ve yüceltsin, Tanrım Nejdet Koçak büyüğümüze ve dava arkadaşlarına yoldaş olsun, onlara rahmet eylesin, mekanları cennet olsun.
Kerem ÜSTÜNDAĞ
17 Ocak 2011, Pazartesi
Ankara-Türkiye
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her 3 mayısta bozkurtlar. Kol kol inerler düze... Bu ruh yaşadıkça, elbet bir gün gelecek, bozkurtlar hükmedecek, gece ile gündüze...
shaman
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 137« Yanıtla #1 : 20 Ocak 2011, 22:05:44 »

Kandaş, yayınladığın köşe yazısı gerçekten insanın oturup düşünmesini gerektirecek türden. Bizler kandaşlarımızı, yoldaşlarımızı ve şehitlerimizi ne kadar tanıyoruz? kim kimdir? Bunları bilmiyoruz, hele yeni nesil hiç bilmiyor. O yüzden bize düşen görev şehit kandaşlarımızı zaman zaman otağmızda tanıtmak, genç Türkçüleri bilgilendirmek olmalı.

Bu köşe yazısından yola çıkarak "Nejdet Koçak"ı biraz olsun gençlerimize tanıtmak isterim.

NEJDET KOÇAK

7-Nisan-1939 tarihinde Kerkük’te doğmuştur. Babası Nurettin Ali Tevfik’tir. N. Ali Tevfik, bir Türkmen öğretmeniydi. Nejdet, ilk, orta ve lise tahsilini Kerkük’te tamamladı. 1958 yılında Türkiye’ye gelerek Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bölümüne girdi. 1962 yılında bu fakülteden yüksek ziraat mühendisi olarak mezun olmuştur. Kerkük’e dönmüş ve 1962-64 yılları arasında Tarım Bakanlığı’na bağlı Zirai Donatım Müdürlüğü’nde çalışmıştır. 1964 yılında Türkiye’ye tekrar gelmiştir ve 1966 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde Master öğrenimini tamamlamıştır.1969 yılında da aynı üniversitede doktorasını tamamlamıştır. Daha sonra Irak’a dönerek 1970 tarihinden itibaren Bağdat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak göreve başlamıştır. 1976 yılında Doçent olmuştur. Daha sonra da profesörlük tezini takdim etmiştir.

22.03.1979 tarihinde kendisine Türkçülük suçu isnat edilerek tutuklanmış ve 16 Ocak 1980 tarihinde Bağdat’ta Saddam rejimi tarafından idam edilerek şehit olmuştur.

Nejdet Koçak, milli dava uğruna daha orta okul ve lise dönemlerinde çalışmıştır. Nitekim, 1959 yıllında Kerkük Katliamı’nda şehit edilen Türkmen lideri Ata Hayrullah’ın gizli olarak kurduğu gençlik teşkilatında çalışmış ve başkanlık yapmıştır.

Nejdet Koçak tam manasıyla bir lider ve dava adamıydı. İnsani değerlerin en üst kademesine ulaşan, milletine ve dinine sımsıkı bağlı olan bir insandı. Hayatını Irak Türkleri’nin milli kimliklerinin korunması ve Irak Türklerinin meşru siyasi, kültürel haklarının elde edilmesi uğruna hiç çekinmeden harcadı. İleri sürdüğü fikirleri bizzat yaşayan ve yaşamında uygulayan gerçek bir fikir adamıydı.
Doç. Dr. Ekrem Pamukçu’nun yıllar önce hazırlayıp o zamanki Kerkük Dergisinde yayınladığı “Irak Türklerinin Büyük Şehidi Nejdet Koçak” adlı yazısında şöyle diyordu;
Değerli eşleri Ayten Koçak hanımefendinin belirttikleri gibi, Saddam’ın adamları 15 Ocak 1980 tarihinde gece geç vakit eve geliyorlar. Yarın gelip eşleri Nejdet Koçak’ı hapishanede görebileceklerini haber veriyorlar. Ertesi gün hapishanenin bulunduğu “Ebu Greb”denilen Bağdat yakınlarındaki hapishaneye gidiliyor. İçeri girdiklerinde, bir insanın çok zor sığabileceği yan yana üç demir hücre içerisinde Nejdet Koçak, Albay Abdullah Abdurrahman ve Adil Şerif’in kendilerine aylardır uygulanan insanlık dışı işkence sonucu son derece bitkin ve yorgun oldukları görülüyor. Albay Abdullah Abdurrahman şeker hastasıydı, ilaçları verilmediği için gözlerini kaybetmiş acılar içinde kıvranıyordu. Her üçünün de vücutları yara bere içindeydi.
Bir kaç saat sonra asılacak olan Nejdet Koçak ailesine ve kendisini son saatlerinde onu yalnız bırakmayan kalabalık dava arkadaşlarına hitaben şöyle diyordu;
“Arkadaşlar, ağaç budandıkça yeşerir. Sizden ricam davayı bırakmayın ve sürdürmeye devam edin. Ben şu anda her zamankinden daha huzurluyum. Allah’ımın huzuruna gönül rahatlığıyla çıkıyorum. Bayrağı size teslim ediyorum. Bu bayrağı şerefle taşıyacağınızdan eminim. Doğruluktan ve Allah’ın yolunda asla şaşmayın. Allah’a emanet olunuz.”

16 Ocak 1980de bu son derece kısa konuşmasından bir kaç saat sonra diğer dava arkadaşlarıyla birlikte idam edilerek şehit edilmiştir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK'ÜZ TÜRK'ÇÜYÜZ ATATÜRKÇÜ'YÜZ BAŞBUĞUMUZ ATATÜRK, YOL GÖSTERİCİMİZ NİHAL ATSIZ... TANRI TÜRK'Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN... ARKASINDA OLMASAYDI ŞANLI BİR MAZİ BU MİLLETTEN ÇIKAR MIYDI BÜYÜK BİR "GAZİ"
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.243 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.