Bir atakta CHP'den
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 08 Temmuz 2020, 07:46:10


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bir atakta CHP'den  (Okunma Sayısı 1418 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Köptü Körgen
Köptü Körgen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.403« : 24 Ocak 2011, 03:00:22 »

CHP, Kürt sorununun çözümü için önemli bir tavır değişikliğine daha gitme kararı aldı. CHP’nin insan haklarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun, bugün Diyarbakır’da “Hakikatler Komisyonu kurulsun” çağrısında bulunacağı öğrenildi. Terörist Abdullah Öcalan ve BDP’lilerin de önerdiği komisyon için Diyarbakır Baro Başkanı olduğu dönemde Güney Afrika’daki komisyon başkanını getirerek deneyimlerini paylaştıklarını anlatan Tanrıkulu, CHP olarak konuyu gündeme getireceklerini bildirdi.

Süper yetkilere sahip olacak
Süper yetkilere sahip “Hakikatler Komisyonu”nun; terör nedeniyle yaşanan bütün olayların irdelenmesi ve konuyla ilgili tüm kesimlerin dinlenerek mağduriyetlere yol açan bütün sorumluların yargı önüne çıkarılmasını sağlayacağı belirtiliyor.
CHP Basın Bürosu dün akşam 17.33’te “Hakikat Komisyonları CHP gündeminde” başlıklı bir açıklamayla Tanrıkulu’nun Diyarbakır’da bugün saat 11.00’da basın açıklaması yapacağını duyurdu.
Tanrıkulu, Milliyet’in basın toplantısının içeriğiyle ilgili sorusu üzerine “Bu konuyu, Kürt sorununun çözümü için gerekli ve zorunlu görüyoruz. Bunu bugün gündeme getirmiş değilim. 2000 yılında Prof. Dr. Mithat Sancar, 2003’te ise ben bu konuyla ilgili makaleleri yayınladık. 2006’da da Diyarbakır Barosu olarak Güney Afrika’da kurulan komisyonun başkanını Diyarbakır’a getirdik. Bu komisyonlarla ilgili deneyimler başarılı sonuçlar alındığını gösteriyor. Biz de Türkiye’deki birikimi konuşacağız” dedi.

‘Parti olarak savunacağız’
Öcalan ve BDP’nin benzeri önerilerde bulunduğunun anımsatılması üzerine ise Tanrıkulu, “Bu öneriyi onlar da getirmiş olabilir. Eğer bu öneriler doğruysa, biz de parti olarak bunu savunacağız. Daha geçen hafta TBMM’de terörün yoğun olduğu yıllarda yaşanan kayıp olaylarıyla ilgili önerge de verdik” yorumunu yaptı.

 

Demirtaş da istemişti
BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da kısa süre önce “Kürt sorununu çözmek için Hakikatleri Araştırma Komisyonu kurulmalıdır. Kim devlet adına, kontrgerilla adına, PKK adına canice suçlar işlemişse, ne yapmışsa ortaya çıkarılsın. Hepsini ortaya çıkaralım. Toplum tarihiyle yüzleşsin, sorunlar ancak bu şekilde çözülür” açıklamasını yaparak konuyu gündeme getirmişti.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.milliyet.com.tr/guneydogu-atagi/siyaset/haberdetay/22.01.2011/1342638/default.htm


MHP-AKP ve CHP güneydoğuda ki K*rt oyları için atbaşı gidiyorlar, bakalım atın götünü kim daha iyi yalıyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her 3 mayısta bozkurtlar. Kol kol inerler düze... Bu ruh yaşadıkça, elbet bir gün gelecek, bozkurtlar hükmedecek, gece ile gündüze...
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.214 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.006s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.