Bir "Ötüken Örgütü" Eksikti
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 30 Mayıs 2020, 23:47:20


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bir "Ötüken Örgütü" Eksikti  (Okunma Sayısı 2099 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kagan_Bahadir
Ziyaretçi
« : 14 Nisan 2014, 10:08:08 »

Bir "Ötüken" örgütümüz eksikti, o da oldu... İsmi kirletilmemiş neyimiz kaldı?

---

Suikatlarda Paralel İzi Var

Emekli Hakim Albay Üçok, paralel yapının Ötüken adında gizli bir örgüt kurduğunu açıkladı. Alperen Ocakları’nın paralel yapı tarafından ele geçirildiğini söyleyen Üçok, "Rahip Santoro, Hrant Dink ve Zirve Yayınevi katliamlarının tetikçilerinin milliyetçi-muhafazakar olması tesadüf değil" dedi.

AHMET DİNÇ

Emekli Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda başsavcıyken Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) en parlak subaylarının başında geliyordu. Generalliğe yükselmek üzereydi. Önüne Aziz Yıldırım, Karargah Evleri ve Işık Evleri soruşturmaları geldi, hayatı değişti. Soruşturmalarda karşısına paralel yapının TSK’nın her yerine sızmış uzantıları çıktı, başına gelmeyen kalmadı. 2009 yılında Işıkevleri iddianamesini bitirdiği gecenin sabahında tutuklandı, Balyoz, Sahte Çürük Çetesi başta olmak üzere 10 ayrı davada yaklaşık 1000 yıl hapsi istendi, 36 yıl 3 ay ceza aldı. Ankara Sincan Cezaevi’nde bulunan Üçok, AKŞAM'a paralel yapıyla ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte Üçok'un gündem değiştirecek açıklamaları: 

ÜLKEMİ KORUDUĞUM İÇİN BURADAYIM

Ne suç işlediniz de buralara düştünüz?
Suçtan düşmedim, kökü dışarıda hainlerden ülkemi korumaya çalıştığım için buradayım. TSK içinde yoğun bir şekilde örgütlenen Fethullahçı paralel yapının sızmasını önlemeye çalıştığım için başıma bunlar geldi. 

EN ÇETREFİL DAVALARA BAKTIM

Sizi hapse düşüren süreç, galiba bazı soruşturmaları yapmanızla başladı. Bu süreçte hangi davalara baktınız?
TSK tarihinin belki en çetrefilli davaları bizim savcılığımıza geldi. Heron ihaneti, Işık Evleri, Karargâh Evleri davaları. Türkiye Cumhuriyeti’nde hemen hiçbir savcılığa böyle davalar gelmemiştir. 100’e yakın ev araması, 1000 civarı telefon dinlemesi yaptık. Özellikle Işık Evleri soruşturması… Karargâh Evleri kumpasını MİT’in içindeki paralel yapı yaptı.   

GEZİ DE ÖTÜKEN İŞİ

Cemaatin şiddete dönük bir yapısı olmadığı söylenir sürekli?
Cemaat mensupları sokak ve silahlı şiddet eylemlerine uygun olmadığı için paralel yapı, Alperen Ocakları’na çengel attı. Alperen Ocakları’nın büyük oranda ele geçirdiği bilgisi bana geldi. Muhsin Yazıcıoğlu’nun, ‘Bizim tarlamız çoktan sürülmüş’ sözünün asıl anlamı budur. Büyük Birlik Partisi’nin 17 Aralık'ta paralel yapıyı cansiperane desteklediğini de unutmamalı.

Bu bir çıkarım mı, net bilgi mi?
Paralel yapı tarafından kurulmuş Ötüken adlı gizli bir örgütün bulunduğunu ve bu oluşum aracılığıyla eylemler yapıldığı ve yapılacağı bilgisine sahibim. Gezi’de de Ötüken kullanıldı. Rahip Santoro, Hırant Dink, Zirve, Danıştay cinayetlerinde tetikçilerinin milliyetçi muhafazakâr olması boşuna değil.

Cinayetlerde azmettirenler konusunda ileri gidilememesinin nedeni paralel örgütün MOSSAD tarzı hücresel yapılanmasıdır. Soruşturmalarda en fazla 2-3 kişiye kadar gidilebiliyor.

CİNAYETLER İÇİN ŞANTAJ

Bu cinayetlerin arkasında paralel yapının bulunduğunu somut belgelerle bilen bazı büyük istihbarat örgütleri ve devletler, paralel yapıya şantaj yaparak onu hükümete ve TSK’ya karşı adeta bir kamikaze gibi kullanıyor. paralel yapı  zarar göreceğini bile bile bu işe girişiyor.

MİT DE OYUNA GETİRİLDİ

Karargah Evleri soruşturmasına kumpas demenizin anlamı nedir?
Fethullahçı paralel yapı, Karargâh Evleri kumpasında belge düzenleyip MİT’i büyük bir oyuna getirdi. Karargâh Evleri soruşturması, MİT Müsteşarı Emre Taner’in imzasıyla bize gelen çok gizli bir belgeyle başladı. Sırf gizli belgede adları geçtiği için 11 Harp Okulu öğrencisi okuldan, bazı subaylar ordudan atıldı. Oyuna getirildiğini sonradan anlayan Taner, belgeyi imzaladığı için büyük pişmanlık duydu.

TSK’YA KURULAN İLK KUMPAS

‘Karargah Evleri soruşturmasına MİT'tten gelen çok gizli belge üzerine başladıklarını anlatan Üçok, belgenin sızdırıldığını ve  daha sonra İşçi Partisi'nde  bulunduğunu söyledi. Üçok bu sırada  Savcı Zekeriya Öz'ün de devreye girdiğini belirtti. Yaptıkları soruşturmada suç unsuru bulamadıklarını söyleyen Üçok, "Emre Taner çok üzüldü. ‘Bu bana kurulan bir kumpastır’ dedi. Bu olay paralel yapının TSK’ya kurduğu ilk kumpastı" diye konuştu. 

YENİ HEDEF ERDOĞAN

Ötüken diye bir örgüt ismini ilk kez duyuyoruz. Bundan sonra ne yapabilirler?
Paralel yapı gözünü tamamen karartmış durumda. Gemileri her anlamda yaktı. Ötüken’e bu çerçevede çok iş düşebilir. Hatta ben Ötüken’in Başbakan Erdoğan’a karşı da kullanılabileceğini düşünüyorum.

AİLEM BİLE TEHDİT ALTINDA

Karargâh Evleri ve Işık Evleri soruşturmalarını yürütürken tehdit aldınız mı?
13 yaşındaki kızımın böbreklerini sökerek öldüreceklerini söylediler. Hasdal Cezaevi’ndeyken eşimin trafik kazasına kurban gidebileceğini söylediler. Bana yaptıkları tehditleri saymıyorum.

YARIN:

- Paralel yapı TSK’da hangi birimlere nasıl ve ne oranda sızdı?
- Askeri okullar sınavında soruları paralel yapıya nasıl veriliyor?
- Paralel yapı Kayseri’de sisteme nasıl girip sahte emir yayınladı?
- 17 Aralak'ta paralel yapı darbe mi yapacaktı?

AKŞAM
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
YABGU
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 829


Mustafa Kemalin Askeri , Atsız Atanın Kalemi.


« Yanıtla #1 : 14 Nisan 2014, 16:38:37 »

Bu yeni bir konu değil ülkücü ve milliyetçi cephe tarafından bilinen bir yapılanma. Tarikat hakkında yazdığım bir çok yazıda bahsettiğim gibi akape ne kadar Osmanlıcılığı üstelerse tarikatte Türk islam sentezine yükleniyor. Konuyla ilgili gazete haberlerini paylaşmıyorum zaten arayan ulaşabilir lakin son dönemde Türkçülerin uzaklaştığı değerleri görüyorum hala barbarlık ve GökTürk kağanlığından bahsetmek bu devletin içinde bulunduğu duruma bakarsak çok kızdığımız bahçelinin ardından gidenlere gem vurduğu gibi Türkçülere gem vuranlar var herkes buna göre öz eleştirisini yapsın. Türkçülük kimsenin arkabahçesi istediği zaman oynadığı bir oyun değildir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çiğdem ATSIZALP
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.344« Yanıtla #2 : 14 Nisan 2014, 21:53:42 »

Muhsin Yazıcıoğlu bazı şeyleri biliyordu. Hatta bazı bilgilerini yakın dostları ile de paylaşıyordu. Sanırım vefat etmeden evvel gazetecilerle de paylaşacaktı ama olmadı!

Kirletilmemiş, içi boşaltılmamış 'neyimiz kaldı' evet, iyi bir soru! İçimizde kor oldu üzüntüler, Türk'e, Türklüğe bütün bu yapılanlar, bu haberi sabah okuduğum andan itibaren bütün gün bunu düşündüm, neden?  Üzgün

Değerli paylaşımınız için çok teşekkürler Kağan_Bahadır
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.133 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.015s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.