İstanbul Maltepe, Gülsuyu'nda neler oluyor.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 07 Ağustos 2020, 18:33:53


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: 1 [2]
  Yazdır  
Gönderen Konu: İstanbul Maltepe, Gülsuyu'nda neler oluyor.  (Okunma Sayısı 5846 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.470


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #10 : 04 Ekim 2013, 20:19:03 »

İlk gün araç ile Gülsuyuna gittim etrafta tedirginlik yüksek benden şüphelendiler gazeteci veya sivil polis olduğum yolunda daha sonra aralarına girdim kitlenin Sarıyer'de tutulduğunu cenazenin orada bekletildiğini polis tarafından izin verilmediğini söylediler Sarıyer'e gittiğimde Polis barikatının önünde insanlar oturma eylemi yapıyorlardı herhangi bir taşkınlık vs. yoktu.
Destekleyen insanların bir çoğu Alevi inancına mensup Türk insanıydı, ki zaten ölen gencin ailesi de Türk idi.
Söz konusu alevi ve sol görüş olunca kürtçü guruplar meydanı esir almıştı keşke olmasaydı keşke bizler bazı dogmatik düşüncelerimizi bir tarafa bırakıp gidebilseydik destekleseydik, yeri geldi sol, yeri geldi gerilla marşları söylendi Cenaze verilene kadar Cem evinde sabahlandım aslında insanların düşüncesi bizlerin düşüncesine ufak farklar haricinde benzeşiyor ancak bir kürt propagandası yok değil.
İnsanların düşüncesi uyuşturucu çetelerinin ülkücü olduğu ve polis tarafından korunduğu polis tarafından korunduğunu biliyorum ama düşünce olarak ne görüşte olduklarını tanımadığım için bilemiyorum.
Gittim, gördüm, destekledim, direndim ve şunu söyleyebilirim ki Alevi inancına mensup bir çok kişi yavaş yavaş düşünce olarak uçuruma yuvarlanıyor, kürt gruplar buraları destekliyor, barınıyor ve insanların düşünceleri değiştirilmeye çalışılıyor.


Ben de Başlığı bu düşüncelerle açtım lakin durum ortada!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
BugaY
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 396« Yanıtla #11 : 05 Ekim 2013, 01:55:50 »

Kısaca şunu söylemek istiyorum, sırtımızı milletten çekip kahve köşelerinde biz bize tartışmaya devam ederek üzgünüm ki davamızı hiç bir türlü büyütemeyiz, bugün gayretini dışarılarda gösterenler halkın içinde olanlar kazanıyorlar ve kazanmaya devam ediyorlar hiç bir şey tartışılmaz veya değiştirilmez değildir bugün kendimizin görüşünde olmayan ve ya zıt düşüncede olan insanları dışlamaya devam eder, bir şeyler ispatlayıp düşüncesi değiştirmeye uğraşacağımza direk sen bu olamazsın deyip kestirip atarsak bugün kinden gram yol katetmiş olmayız ve şanlı düşüncemiz tarihin tozlu sayfalarında yer alır.
 Bugün mücadelemizi sokaklara yansıtmalıyız, hatta gerekirse sokakları evlerimiz bellemeliyiz Türklüğü bitirmeye çalışan bir hukümete dur demek için Millete dönmeli, topraklarımızın refahı için kitlelerle birleşilmeli.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ULAK_ KURT
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 440« Yanıtla #12 : 05 Ekim 2013, 15:17:21 »


Maltepe Gülsuyu Mahallesinde PKK-DHKP-C-TİKKO-MLKP ve ÇETELER ARASINDA Kİ RANT KAVGALARI.

İŞTE GERÇEKLER.

İstanbul’da Maltepe İlçesi’nin Gülsuyu mahallesinde olan olaylarda gençler yaşamını yitirdi. Olaylar medyada uyuşturucu çeteleri ile Gülsuyu Mahallesi halkı arasında yaşanıyor gibi yansıtıldı. Oysa, her zaman olduğu gibi taraflar siyasi pozisyonlarına göre tutum takınıyor. Çoğu medya kuruluşu ideolojik tutumlarına göre olgunun ne olduğu ile değil nasıl bir algı yaratmak istedikleriyle ilgileniyorlar.

Emniyet’e göre Gülsuyu Mahallesi’nde olan şu: “Tahsilat çetesi ile başta DHKP-C olmak üzere kısmen de MLKP ve PKK ile çatışma yaşanıyor. Bu yüzden insanlar ölüyor ve yaralanıyor.”

Gülsuyu Mahallesi fiilen dörde bölünmüş durumda. Mahallenin en üst tarafları PKK, orta tarafları DHKP-C ve MLKP örgütlerinin fiilî kontrolü altında. Mahallenin alt tarafları Bingöllü bir çete tarafından terörize ediliyor. Zaten çeteye de “Bingöllüler Çetesi” diyorlar...

Çete çok büyük bir çete değil; yaklaşık 30 kişiden oluşuyor, ama oldukça gözü kara bir grup. Çetenin kurucuları dört kardeş: Mesut Turan, Zafer Turan, Ahmet Turan ve Aytekin Turan. Çetenin üyeleri uyuşturucu satmıyor. Ancak o mahallede uyuşturucu satan torbacılardan haraç alıyor ve böylece onlara yol veriyor. Ayrıca tahsilat işleri yapıyor.

Çete’nin ideolojik bir derinliği yok, ancak kendilerini Ülkücü gibi yansıtıyorlar. Çete üyelerinin Facebook hesapları kurt işaretli fotoğraflarla dolu. Daha önemlisi şu: İlkbaharda çete üyelerinden birinin sünnet düğününde Mehmet Ali Ağca kirvelik yapmış. Sedat Peker ise düğüne çiçek göndermiş. Ancak polis kaynakları çetenin Peker’in adamları olmadığını düşünüyor. Polis Sedat Peker’le Bingöllüler Çetesi’nin Maltepe orijinli olduğu için tanıştığını düşünüyor. “Peker de Maltepe’den çıktı” diyorlar.

Polis son yaptığı operasyonla çete üyelerinin en etkili isimlerini gözaltına aldı. Hâlen firarda olan birkaç sanığın yakalanmasına çalışılıyor. Hatta çete üyelerinden birkaçı polisten kaçarken Gebze’de polisle çatışmaya girdi. Ancak polis bunları etkisiz hâle getirerek yakaladı.

Çatışmaların bir tarafında işte bu “Bingöllüler Çetesi” var. Öbür tarafında ise sol örgütler, özellikle DHKP-C... DHKP-C medya içindeki sol eğilimden yararlanarak yoğun bir propaganda yapıyor. Sanki örgüt uyuşturucu satışına karşı çetelerle mücadele ediyor da çatışmalar bu nedenle başlamış gibi sunuluyor.

Evet, DHKP-C’nin kendisi uyuşturucu satmıyor ama uyuşturucu dağıtan bir diğer torbacı ekip var ve iddialara göre, ona göz yumuyor. DHKP-C N.B. ve adamlarının uyuşturucu dağıtımına ses çıkarmıyor.

Daha ilginci şu: N.B. bir dönem yukarıda anlattığım çetelerle birlikte hareket ediyor. Ancak çete üyeleriyle aralarında anlaşmazlık çıkınca N.B. DHKP-C’ye sığınıyor. Çete N.B.’yi öldürmek istiyor örgüt ise bu uyuşturucu satıcısını muhafaza ediyor. Büyük olasılıkla da çete ile örgüt arasındaki çatışmalar da bu nedenle alevleniyor.

Emniyet kaynaklarına göre çatışmalar Göksel isimli çete üyesinin Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) üyelerine saldırarak dokuz kişiyi yaralamasıyla başlıyor. Göksel yaralama olayından sonra Antalya’ya kaçıyor. Daha sonra Gültepe’ye yeniden dönüyor. Bu olaylara karşı pankart açan ESP üyelerinin içinde pankart açan birinin kafasına silahı dayayıp yüz metre süründürüyor. Daha sonra da çekip gidiyor. Böylece mahallede korku yayıp üstünlüklerini ilan ediyorlar...

Çatışmalar yoğunlaşınca DHKP-C militanları çete üyelerinin müdavimi olduğu S.Ç. adlı mekânı basıp çete üyeleriyle çatışmaya girdi. Çete üyelerinden kimse yaralanmazken DHKP-C’lilerden yaralananlar oldu. Bu nedenle örgüt üyeleri geri çekildi.

Emniyet, sonunda operasyon yaptı ve çetenin tüm üyelerini gözaltına aldı. Hatta Emniyet’in operasyonu sırasında DHKP-C üyeleri olaya müdahale eden Emniyet’in zırhlı aracına ateş açtı. Seken kurşunlardan bir kadın yaralandı. Ancak medyada bu sanki örgüt üyeleri ile çete arasındaki çatışmada yaralanmış gibi sunuldu.

Polis, çetelere karşı mücadele ettiğini söyleyen DHKP-C örgütü üyelerinin çete üyelerinin yaptıkları ile ilgili polise ifade vermediğini belirtiyor. Hatta yaralı DHKP-C üyeleri dahi polise tek kelime konuşup olayları anlatmadı.

İşin özü şu: Gülsuyu Mahallesi’ndeki çatışmaların altında mahalleye kimin hâkim olacağı, rantı kimin paylaşacağı tartışması yatıyor. Bu, bir tür iktidar mücadelesi...


--Alıntı---
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: 1 [2]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.229 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.