Kılıçdaroğlu, Yılmaz Güney ve Ahmet Kaya'nın Mezarında
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 25 Ekim 2020, 19:31:07


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: 1 ... 5 6 [7]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kılıçdaroğlu, Yılmaz Güney ve Ahmet Kaya'nın Mezarında  (Okunma Sayısı 24477 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Çaluk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1


« Yanıtla #60 : 27 Kasım 2010, 16:21:58 »

Fox TV'de de anıyorlardı bu iti.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gumus Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #61 : 27 Kasım 2010, 16:51:32 »

Çaluk,

Yeni bir yere gelirken insanlar kendilerini tanıtır. En azından selam verirler. Otağa hoş geldiniz, esenlik getirdiniz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kirhan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 113« Yanıtla #62 : 27 Kasım 2010, 19:00:33 »

Yilmaz Guney Adana dogumlu olmasina ragmen ailesi aslen Adiyaman`lidir; k.rtdur.
Zaten gercekten harbi solcu olsaydi Nazim Hikmet gibi kominist bir ulkeye goc eder ve orada yasardi.
Ama o rahati icin Fransa gibi kapitalist bir ulkeye goc ederek, ne kadar lafinin adami oldugunu gostermis oldu.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk insanı para gibidir; ışığa tuttuğunda ATATÜRK görünmüyorsa sahtedir!
HUNOĞLU
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 109« Yanıtla #63 : 27 Kasım 2010, 19:10:20 »

 Türkiye GökTürk
Unuymayalım;
Ananlar kadar, mallarını satın alanlar da suçludur.
Bugün Ezel dizisini, deli yürek dizisini izleyenler, müslüm dinleyenler, İbrahim Tatlıses dinleyenler filmleriniz izleyenler, ( daha nice pkk destekçisi kürdün bu mallarını satın alanlar ) Ahmet Kaya ve Yılmaz Güney adlı Terörist yanlılarını ananlar kadar suçludur.
Çünkü bunu yaparken, aslında onlara para kazandırırlar...
"Ben Türkçüyüm, Ahmet Kaya'yı değil şarkılarını seviyorum ve bunun için dinliyorum." diyenler var! Bu, onlara para kazandırmak için bahane sayılmaz!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Dodurga-Avşar-Eymür
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 388« Yanıtla #64 : 16 Mart 2011, 12:45:40 »

İşte yılmaz eniğinin şehit ettiği şerefli savcımız. Ve ailesinin bu olaya bakışı:

Hakim Sefa Mutlu Adana yumurtalık’ta hakimlik görevinin başında iken ,bazı kişilerce Devrimci olarak nitelendirilen Yılmaz Güney tarafından vurularak öldürülmüştür.Yumurtalık Hakimi Sefa Mutlu’yu öldürdükten sonra hapisten kaçıp Fransa’ya yerleşen Yılmaz Güney de orada ölmüştür.Hakim Sefa Mutlu hakkında çokda detaylı bilgi yoktur…

 

Yaşlı anne, “Oğlum öldürüldüğünde o zamanki gazeteler Yılmaz Güney’i aklamak, haklı göstermek için yapmadıklarını bırakmadılar. Haberlerde görünce o günler yeniden gözümün önüne geldi. 36 yıldır içim yanıyor. Katil için Paris’e gidiyorlar, bizi gören yok” diyerek Kılıçdaroğlu’nun tavrına isyan etti. Yeni Akit’e oğlunun ölümü ile ilgili gerçekleri yazdığı için teşekkür eden yaşlı kadın, Kılıçdaroğlu’nu, oğlunun mezarının bulunduğu Nevşehir Suvermez’e çağırarak “Mağdur Paris’te değil, Nevşehir’de Suvermez’de” dedi.Hakim Sefa Mutlu Hakim Sefa Mutlu Kimdir?

 

MUTLU: YILMAZ GÜNEY ADİ BİR KATİLDİ

 

Sefa Mutlu’nun kardeşi Oktay Mutlu da Yılmaz Güney’in bir “adi katil” olduğunu dile getirerek, Kılıçdaroğlu’na sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu’nu, 3-5 oy uğruna ağabeyinin katilinin mezarını ziyaret ettiği için kınadığını ifade eden Oktay Mutlu, “Güney madem o kadar vatanını seven biriydi, neden kaçtı? Sağdan da soldan da idealleri uğruna hapis yatıp çıkmış yüzlerce insan var, bunlar neden kaçmadı, kaçamadı da Yılmaz Güney hapisten kaçtı? Güney adi bir katilden başka bir şey değildi” diye konuştu.

 


“GÜNEY’İ 12 EYLÜL CUNTASI KAÇIRDI”

13 Eylül 1974′te Adana’nın Yumurtalık ilçesinde işlenen cinayetle ilgili bilgi veren Mutlu şunları kaydetti: “Güney cinayetin ardından 19 yıl hapse mahkûm edildi. Ancak 3 yıl hapis yattı, 1981′de de12 Eylülcuntası tarafından yurtdışına kaçırıldı. O dönemin medyası da hep belli ellerde olduğu için ağabeyimin hakkını arıyoruz diye adeta bizi suçlu gösterdi. Hürriyet gazetesi olayın tümüyle çarpıtıldığı romanını yayınladı. Ben tekzip ettim, bize, ‘Medyayı karşınıza alırsanız sizin için daha kötü olur. Biz bu roman için 5 milyar lira ödedik’ dediler. Devlet de o dönem hakimine savcısına sahip çıkmadı.”

“SATILMIŞ ŞAHİTLERİN İFTİRASI”

 

Güney’in yakın çevresinde silah düşkünlüğü ile tanındığını kaydeden Oktay Mutlu, “Yılmaz Güney ile çalışan sinema oyuncusu İhsan Gedik bizzat bana anlattı, Güney’in eski karısı Nebahat Çelebi’nin başına nasıl silah dayadığını. Ağabeyimin olay anında alkollü olduğunu iddia ettiler, tümüyle yalan, paralı şahitlerin iftirası” dedi. Oktay Mutlu, ağabeyinin öldürülmesi ile ilgili olay günü Yumurtalık’ta bulunan yengesi Nuran Mutlu’nun ifadelerine dayandırarak şunları kaydetti:

 

“Güney Yumurtalık’ta Endişe filminin çekimlerini yapıyor. Akşam olur, ekip arkadaşlarıyla olayın yaşandığı Plaj Gazino’ya gelirler. Güney gazinoda, filmde kullanılacak silah sesleri için silahla atış yapmaya kalkar. Gazino sahibi buna karşı çıkar. Ancak engel olamaz, ağabeyimin yanına gelerek şikayetçi olur. Ağabeyim ‘Burası meskun yer, film için silah atmak istiyorlarsa savcılığa dilekçe versinler’ der.”

“KATİL GÖKLERE ÇIKARILDI”

 

“Gazino sahibi Güney’in yanına gelerek ‘Hakim bey başrol oyuncusunu istiyor’ der. Güney, ‘Ben böyle hakimin’ diyerek ağabeyim hakkında küfürler savurur. Uyarıyı umursamayarak atış yapar, hatta yanındakilerden Şerif Gören elinden yaralanır. Bunun üzerine ağabeyim gazinoya gider, tartışma çıkar. Tartışma sonucu ağabeyim, Güney tarafından 1 metreden başına ateş edilerek öldürülür. Maalesef görgü tanıklarından hiçbiri mahkemede olayları olduğu gibi anlatmadı. Medya da olayı manipüle etti, Yılmaz Güney göklere çıkarıldı. Güney’in hapisten kaçışında Ermeni asıllı Ataol Behramoğlu ve Elia Kazan’ın rolünün olduğunu da öğrendik. Ataol Behramoğlu’nun kardeşi Namık Kemal Behramoğlu o sıra Yumurtalık savcısı olarak görev yapıyordu.”

 

SUÇU YEĞENİNİN ÜZERİNE YIKMAK İSTEMİŞ

 

Öte yandan cinayetin soruşturması ile ilgili 1974′te Yumurtalık’a giden eski Savcı Yalçın Öğütcan, cinayetle ilgili bir röportajda şu bilgileri veriyor: “Ben olay yerine gittiğimde herkes tanık olmamak için gitmişti. Daha sonra orada olduğu tespit edilen kime sorulduysa, tuvalette olduğunu söyledi. Hatta zamanınAdanaBelediye Başkanı merhum Ege Bağatur bile olay anında tuvalette olduğu şeklinde ifade verdi. Gazinonun yalnızca iki tuvaleti vardı ve aynı anda onlarca kişinin buraya sığmış olması espri konusu bile olmuştu.

 

Yılmaz Güney ise kaçmamıştı. Kendisini jandarma karakoluna davet ettik. Hiç itiraz etmeden geldi. Bana, ‘Ben hümanist bir insanım. Kimseyi öldürmedim’ dedi. Soruşturma için gözaltına alındı. Ancak suç aleti tabanca ortada yoktu. Sabaha kadar nezarethanede kaldı. Bu arada ertesi gün yeğeni Abdullah Pütün tabanca ile gelip, Sefa Mutlu’yu kendisinin vurduğunu söyledi. Ancak olayın tatbikatı sırasında yalan söylediği ortaya çıktı ve Yılmaz Güney adam öldürmek suçundan Ceyhan Ağır Ceza Mahkemesi’ne çıkarılıp, tutuklandı ve cezaevine konuldu.”
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bazı şahısları sevmediğim için beni hiçbir kanun, hiçbir mahkeme mahkûm edemez. ben herkesin sevdiği insanları sevmeğe mecbur değilim.
T A R K A N
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 181Site
« Yanıtla #65 : 17 Mart 2011, 16:38:03 »

Bu adam, CHP'ye başkan olacak kalibrede bir adam değil..Yaşını başını almış, liderlik vasıflarından yoksun, ideoloji abuklaması yaşayan garip bir adam...Askerlik konusunda ortaya attığı zırvalama ile ne olduğunu bir kez daha gösterdi Türkiye'ye..CHP, bu tip eski sol artıklarından kurtulup, Başbuğ ATATÜRK dönemindeki ''esas TÜRKÇÜ çehresine'' dönmediği sürece, hiçbirzaman istediklerine ulaşamayacak ve siyasi bir başarı elde edemeyecektir..

Bu ülkede ne kadar solcu varki, solcu gibi görünüp oy almayı planlıyor CHP ? Solcuların hepsi CHP'ye oy verse kaç yazar...BDP,ÖDP,TKP vs alayını toplayın bakayım, yüzde kaç oy ediyor ? Değer mi tüm bunlara ? CHP asıl TÜRKÇÜ çizgisine kesin bir dönüş yapsa, sol artıklarını partiden temizlese ve açık açık ''azınlık karşıtı'' tavrını ortaya koysa iktdar olur...Bu ülkede TÜRK soylu olan ne kadar kandaşımız varsa oy verir CHP'ye..Sakın kimse atıp tuttuğumu sanmasın..Bugün Avrupa'daki sağcı partiler, azınlık karşıtı tutumları sayesinde nasıl oy alıyorlar; görüyorsunuz hepiniz..CHP de bunu yapmalı..Çünkü bu ülkede dindar olanı olmayanı, TÜRK olan herkes, azınlıkların ciddi bir bela olduğunu biliyor..Azınlık sorununu halledeceğini kim vaad ederse, bu ülkenin milliyetçi potansiyelini ateşler ve TÜRKÇÜ hareket başlar..

Bu durumun açık kanıtı, Avrupa'daki sağcı partilerin siyasi zaferleridir...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: 1 ... 5 6 [7]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.242 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.009s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.