Basbakanliktan 1915 Ermeni Olaylarina Taziye Mesajı
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 04 Ağustos 2020, 03:13:35


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
Gönderen Konu: Basbakanliktan 1915 Ermeni Olaylarina Taziye Mesajı  (Okunma Sayısı 6651 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Gazan Han
Deli Bozkurt
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.410


İLHANLILAR


« : 23 Nisan 2014, 15:35:28 »

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından kaleme alınan mesajın kısa bir süre içerisinde kamuoyuna duyurulacağı bekleniyor. Başbakan Erdoğan yaptığı açıklamada, "Ermenilerin o dönemde yaşadığı acıyı paylaşıyoruz, taziyeleri iletiyoruz" dedi. 
Aralarında Doğu ve Batı Ermenice'nin de olduğu dokuz ayrı dilde yayınlanacak mesajda, "adil hafıza" perspektifinde mesajlar verildi. 
İşte Başbakanlık'tan yapılan açıklama: 
"Ermeni vatandaşlarımız ve dünyadaki tüm Ermeniler için özel bir anlam taşıyan 24 Nisan, tarihi bir meseleye ilişkin düşüncelerin özgürce paylaşılması için değerli bir fırsat sunmaktadır.
ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKAR
Osmanlı İmparatorluğu'nun son yıllarının hangi din ve etnik kökenden olursa olsun, Türk, Kürt, Arap, Ermeni ve diğer milyonlarca Osmanlı vatandaşı için acılarla dolu zor bir dönem olduğu yadsınamaz.  Adil bir insani ve vicdani duruş, din ve etnik köken gözetmeden bu dönemde yaşanmış tüm acıları anlamayı gerekli kılar. Tabiatıyla ne bir acılar hiyerarşisi kurulması ne de acıların birbiriyle mukayese edilmesi ve yarıştırılması acının öznesi için bir anlam ifade eder. Atalarımızın dediği gibi 'ateş düştüğü yeri yakar'. 
"ERMENİLERİN ACILARINI PAYLAŞMAK İNSANLIK VASİFESİDİR"
Osmanlı İmparatorluğu vatandaşı herkes gibi Ermenilerin de o dönemde yaşadıkları acıların hatıralarını anmalarını anlamak ve paylaşmak bir insanlık vazifesidir. 1915 olaylarına ilişkin farklı görüş ve düşüncelerin serbestçe ifade edilmesi; çoğulcu bir bakış açısının, demokrasi kültürünün ve çağdaşlığın gereğidir. Türkiye'deki bu özgür ortamı, suçlayıcı, incitici, hatta bazen kışkırtıcı söylem ve iddiaları seslendirmek için vesile olarak görenler de bulunabilir. 
"1915 OLAYLARI TÜRKİYE KARŞITLIĞI İÇİN BAHANE OLMAMALI"
Ne var ki, tarihi meseleleri hukuki boyutlarıyla birlikte daha iyi anlamamız, kırgınlıkları yeniden dostluklara dönüştürmemiz mümkün olacaksa, farklı söylemlerin empati ve hoşgörüyle karşılanması ve bütün taraflardan benzer bir anlayışın beklenmesi tabiidir. Türkiye Cumhuriyeti hukukun evrensel değerleriyle uyumlu her düşünceye olgunlukla yaklaşmaya devam edecektir. Fakat 1915 olaylarının Türkiye karşıtlığı için bir bahane olarak kullanılması ve siyasi çatışma konusu haline getirilmesi de kabul edilemez. 
HEPİMİZİN ORTAK ACISI
Birinci Dünya Savaşı esnasında yaşanan hadiseler, hepimizin ortak acısıdır. Bu acılı tarihe adil hafıza perspektifinden bakılması, insani ve ilmi bir sorumluluktur. Her din ve milletten milyonlarca insanın hayatını kaybettiği I. Dünya Savaşı esnasında, tehcir gibi gayr-ı insani sonuçlar doğuran hadiselerin yaşanmış olması, Türkler ile Ermeniler arasında duygudaşlık kurulmasına ve karşılıklı insani tutum ve davranışlar sergilenmesine engel olmamalıdır. 
"SAYGI VE HOŞGÖRÜYÜ YÜCELTMEK GEREKİYOR"
Bugünün dünyasında tarihten husumet çıkarmak ve yeni kavgalar üretmek kabul edilebilir olmadığı gibi ortak geleceğimizin inşası bakımından hiçbir şekilde yararlı da değildir. Zamanın ruhu, anlaşmazlıklara rağmen konuşabilmeyi; karşıdakini dinleyerek anlamaya çalışmayı; uzlaşı yolları arayışlarını değerlendirmeyi; nefreti ayıplayıp saygı ve hoşgörüyü yüceltmeyi gerektirmektedir. 
1915 OLAYLARI İÇİN KOMİSYON ÇAĞRISI
Bu anlayışla biz Türkiye Cumhuriyeti olarak 1915 olaylarının bilimsel bir şekilde incelenmesi için ortak tarih komisyonu kurulması çağrısında bulunduk. Bu çağrı geçerliliğini korumaktadır. Türk, Ermeni ve uluslararası tarihçilerin yapacağı çalışma, 1915 olaylarının aydınlatılmasında ve tarihin doğru anlaşılmasında önemli bir rol oynayacaktır. Bu çerçevede arşivlerimizi bütün araştırmacıların kullanımına açtık. Bugün arşivlerimizde bulunan yüzbinlerce belge, bütün tarihçilerin hizmetine sunulmaktadır. 
ERMENİ TORUNLARINA TAZİYELERİNi İLETİYORUZ
Türkiye, geleceğe güvenle bakan bir ülke olarak tarihin de doğru anlaşılması için ilmi ve kapsamlı çalışmaları her zaman desteklemiştir. Etnik ve dini kökeni ne olursa olsun yüzlerce yıl bir arada yaşamış, sanattan diplomasiye, devlet idaresinden ticarete kadar her alanda ortak değerler üretmiş Anadolu insanları, yeni bir gelecek inşa edebilecek imkân ve kabiliyetlere bugün de sahiptir. Kadim ve eşsiz bir coğrafyanın benzer gelenek ve göreneklere sahip halklarının, geçmişlerini olgunlukla konuşabileceklerine, kayıplarını kendilerine yakışır yöntemlerle ve birlikte anacaklarına dair umut ve inançla, 20. yüzyılın başındaki koşullarda hayatlarını kaybeden Ermenilerin huzur içinde yatmalarını diliyor, torunlarına taziyelerimizi iletiyoruz. 
Aynı dönemde benzer koşullarda yaşamını yitiren, etnik ve dini kökeni ne olursa olsun tüm Osmanlı vatandaşlarını da rahmetle ve saygıyla anıyoruz."Basbakanlıktan gelecek aciklamaya gore "Ermenilerin tüm acilarini paylasiyoruz taziyelerimizi iletiyoruz" cümlesi geciyor .

Kaynak: haber7.com

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.haber7.com/ic-politika/haber/1150435-basbakanlikta-bir-ilk-gerceklesti


Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gazan Han
Deli Bozkurt
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.410


İLHANLILAR


« Yanıtla #1 : 23 Nisan 2014, 15:37:28 »

Ayrıca CHP genel baskani Kilicdaroglu 23 Nisan bayramini ermeni Berkkin Elvan'a hediye etmiş.

KİLİCDAROGLU KONUSMASİNDA SUNLARİ DEDİ

Bugün Meclis'te dikta rejimi yaşatmak isteyenler Atatürk'ün şu sözlerine dikkat etmesi gerekir: Meclis tek başına düşünme yeri değildir. Egemenlik tüm yurttaşlarındır. Demokrasi özgür medyanın, özgür fertlerin mesajıdır. Demokrasi sandıktan sandığa değil her zaman hesap verenlerin rejimidir.
Üstünlerin hukukunun egemen olduğu bir yer demokrasi değildir.
Kuvvetler ayrılığına saygı duymayanlar demokrasiye de saygı duymayanlardır. Eşitliğe saygı duyanlar Mustafa Kemal'in dediği gibi fikri hür vicdanı hür nesiller yetiştirir.
Biz çocuklarımızı hür bir şekilde yetiştirmek istiyoruz. Özgür bir gelecek özgür bir nesille olur. 23 Nisan'ı özgür dünyaları için canlarını kaybeden gençlerimize ve Berkin Elvan'a adıyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gazan Han
Deli Bozkurt
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.410


İLHANLILAR


« Yanıtla #2 : 23 Nisan 2014, 16:14:58 »

İki tarafta ermenilere sahip cikmis. Ha AKP ha CHP ....
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hun Türk
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 468« Yanıtla #3 : 23 Nisan 2014, 16:21:31 »

Gürcü köpeği seni doğuran o orospu tenzile kaltağını rum pçi gürcü dönmesi babanı o bok suratlı iblis kızını tüm sülaleni ....  Başka bir şey demeye bulamadım bu köpeğe ancak bunlar yaraşır. Sana oy veren 20 mi 30 mu kaç milyon ise o köpeklerinde hepsinin yanaklarından........  Yarın çıkar zenci piçide okyanus ötesinde med yegern denilen şeyi soykırıma çevirir. Sen burdan taziye dersen kara piç yüz bulup soykırım der, frank iti zaten diyor diğer Avrupa itleri de havlarlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gazan Han
Deli Bozkurt
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.410


İLHANLILAR


« Yanıtla #4 : 23 Nisan 2014, 16:25:53 »

Gürcü köpeği seni doğuran o orospu tenzile kaltağını rum pçi gürcü dönmesi babanı o bok suratlı iblis kızını tüm sülaleni ....  Başka bir şey demeye bulamadım bu köpeğe ancak bunlar yaraşır. Sana oy veren 20 mi 30 mu kaç milyon ise o köpeklerinde hepsinin yanaklarından........  Yarın çıkar zenci piçide okyanus ötesinde med yegern denilen şeyi soykırıma çevirir. Sen burdan taziye dersen kara p.ç yüz bulup soykırım der, frank iti zaten diyor diğer Avrupa itleri de havlarlar.

Aman Hun Türk , acik acik küfürler yazmayalim. Zaten Başbakanlık ve F.Gulenciler otagimizi inceleyip duruyorlar. Yürekli Kam'in mahkemelerle dertte olmasini istemiyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hun Türk
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 468« Yanıtla #5 : 23 Nisan 2014, 16:32:19 »

Onlar her boku yesin biz bir şey yapmayalım mı, hem ben orda isim vermedim Türkiye de annesinin adı tenzile olan bir sürü insan var bir şey olmaz, merak etme orda makam ismi, açık isim soyadı filan yok rahat ol.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Hun Türk
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 468« Yanıtla #6 : 23 Nisan 2014, 16:35:07 »

O açıklamada sadece ermenilere yapmadı taziyeyi diğer Osmanlı halkları da dedi bir de o köpekler çıkar başımıza yakında ermeni köpeği yetmiyormuş gibi birde arap itleri, slav artığı balkan köpekleri de çıkmasa başımıza of be ne günlere kaldık yav.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gazan Han
Deli Bozkurt
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.410


İLHANLILAR


« Yanıtla #7 : 23 Nisan 2014, 16:37:46 »

O açıklamada sadece ermenilere yapmadı taziyeyi diğer Osmanlı halkları da dedi bir de o köpekler çıkar başımıza yakında ermeni köpeği yetmiyormuş gibi birde arap itleri, slav artığı balkan köpekleri de çıkmasa başımıza of be ne günlere kaldık yav.Suriye araplari doldurdu ülkeyi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.924


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #8 : 23 Nisan 2014, 19:10:41 »

ermenici, gürcü bir basbakandan da baska birsey beklenmezdi zaten. Simdi taziye mesaji ilerde daha neler gelecek görecegiz. Türkiyeli Türk uyudukca, elin itleri vatanimizda cirit atmaya devam edecek.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #9 : 23 Nisan 2014, 21:53:32 »

Ermeni torunlarına çoğu Osmanlı ricali (nomenklatura) kökenli varlıklı ailelerin İstanbul doğumlu çocukları. Hepsinin Osmanlı düzenine adam yetiştirmek üzere oluşturulmuş kurumlardan ruhsatları vardı, saraydaki yüksek mevkilerindeki hamilerine sadakatlerini sergilemekle yükümlendirilmişlerdi. Sivil ve askeri paşaların marifetli yardımcıları olarak. Bunlar çoğunlukla iyi fransızca konuşan, Batı kavramları ve teorik modelleri ile oynayan, iyi giyimli ve Türk liberallere zaman geçtikçe daha çok ilgi duyanlar ve Türkleri çok tembel, uşak ruhlu ve Batılı tüketicilerin sahip olduğu hayat ölçülerine lâyık olamayacak kadar cahil buluyorlardı. Topraklarından kopmuş köksüz hemen her türlü değer yargı sistemine şüphe ile yaklaşan, Türkiye'yi kendileri için kolay yaşanabilen bir ülke yapacak atak ve soyut toplum mühendisliği rüyaları gören bir topluluk.

Şimdi Başbakan ise, bu topluluğa zeytin dalı uzatmakla yıllarca Amerika'daki lobilerden aldığı bol övgülerin hakkını vermek üzere. Ama hülya ile yola çıkan ulaşmak istediği yere elleri boş girermiş; zira ümit iyi bir kahvaltı fakat kötü bir akşam yemeğidir.

Değerli paylaşımınız için çok teşekkürler Gazan Han
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.231 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.015s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.