Atatürk düşmanlığı
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 02 Haziran 2020, 14:46:39


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Atatürk düşmanlığı  (Okunma Sayısı 2922 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
KOLOKAAN
Ziyaretçi
« : 07 Şubat 2010, 01:02:31 »

Ne acıdır ki Türkiye’de Atatürk’ün ölümünden hemen sonra gizliden gizliye bir Atatürk düşmanlığı yapılmaya başlanmıştır. Bir kısım iç ve dış “Türkiye düşmanları” tahrike açık cahil yobazlar eski düzenin devamından yana devrim karşıtları ve hatta Atatürk’ün bazı  sözde silah arkadaşları Atatürk’ün ölümünden hemen sonra harekete geçerek adeta Atatürk’ü ikinci kez öldürmenin hesaplarını yapmaya başlamışlardır
  Atatürk düşmanlığı yapanlar Atatürk düşmanlarının temel kaynakları ve Atatürk düşmanlığının belli başlı nedenleri ben dindarım ben dindarım diye ortalıkta dolaşan bünyelerin; atatürk'e bırakın sevgi saygı ve hayranlık beslemeyi, onun ismini duyunca tatlarının kaçması, büyüklüğünü ve yaptıklarını bir türlü kabullenememeleri, ve ıvır zıvır malzemelerle ona çamur atmaları durumudur.
 Bu adamlar demokrasi denilen sistemin nimetlerini sonuna kadar sonuna kadar kendi lehlerine çevirirler , bir yandan da padişahın, halifenin büyüklüğünden dem vururlar, hasretle bahsederler onlardan. Halife olmak için tek yapması gereken babasının spermleri arasından şanslı olup seçilebilmek olan halifeyi dinin koruyucusu, yücesi sayarlar; bu adamlar çanakkale efsanesini anlatırken yeşil cübbeli hayalet ordulardan, koca bölüğü yutan bulutlardan sıkça bahsedeler ama Atatürk'ün komutanlık dehasından haberleri bile yoktur. Atatürk'süz Çanakkale olur mu , "ben size ölmeyi emrediyorum" diyen komutan olmadan, ordu olur mu, savaş olur mu?
  Bu adamlar, kadınları cariyelikten, kölelikten kurtaran, iş hayatına, hatta meclise sokan Atatürke sırf "başınızı açın, erkeklerle eşit olun" dedi diye düşman kesilirler. padişah babalarının haremindeki 50 kiloluk beyaz et olmaktan kimin sayesinde kurtulduklarını unutup, o'nun meclisine kafalarında bir örtüyle gelip soytarılık yaparlar.
  Bu adamlar, harf devrimi sayesinde yüzde 1 olan okur yazarlık oranını 5 yılda yüzde kırka çıkaran adam için, travma yarattı, bir gecede okur yazarlığı sıfıra indirdi gibi laflar etme cüretini kendilerinde bulacak kadar da pervasızdırlar. Düşmanlık ve hırs öylesine bürümüştür ki bedenlerini, beyinleriyle bile düşünmekten acizlerdir.
   Bu adamlar padişah babalarının oturduğu sarayları, altın tahtları unutup, atamın "bir çocuğun oyuncağını bekleyişi gibi bekledim onu" dediği savarona yatı için atatürk zenginlik içinde yaşamış yakıştırmasını yapacak kadar da yüzsüzlerdir.
  Bu adamlar, onun sayesinde özgürce nefes aldıkları memlekette tiril tiril dolaşıp, ingiliz mandasında olsam daha özgür olurdum gibi laflar edecek kadar da solucan beyinlilerdir.Atatürk'ün "devlet idaresindeki ana programımız, chp programıdır. bunun kapsadığı prensipler, idarede ve siyasette bizi aydınlatıcı ana hatlardır. fakat bu prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutmamalıdır. biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya yaşadığımız hayattan almış bulunuyoruz." açıklamasını referans olarak göstererek ona karşı düşmanlık beslerler ...

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 2.277 Saniyede 20 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.0060000000000002s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.