ASELSAN'DA ŞÜPHELİ ÖLÜMLER
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 16 Ocak 2021, 02:50:26


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: ASELSAN'DA ŞÜPHELİ ÖLÜMLER  (Okunma Sayısı 4963 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Almıla-Ay
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 279


TÜRK KIZI


« : 07 Aralık 2010, 15:52:38 »

İstanbul Organize Şube Müdürlüğü, İstanbul Cumhuriyet Savcılığı aracılığıyla 2006 ve 2007 yıllarında kayıtlara intihar olarak geçen ASELSAN’da milli projelerde görevli 3 mühendisin kapatılan dosyalarını Ankara Cumhuriyet Savcılığı’ndan istedi.

Askeri casusluk ve şantaj iddialarıyla ilgili operasyonu yürüten İstanbul Organize Şube Müdürlüğü, ASELSAN’da görevli Hüseyin Başbilen, Halim Ünsem Ünal ve Evrim Yançeken adlı mühendislerin kayıtlara intihar olarak geçen ölümlerini mercek altına alıyor.

İstanbul Polisi, İstanbul Cumhuriyet Savcılığı aracılığıyla Ankara Cumhuriyet Savcılığı’ndan şifre çözümü alanında uzman 3 mühendisin kapatılan dosyalarını istedi.

ASELSAN'da 4. şüpheli ölüm!

    ASELSANda arka arkaya 3 mühendis intihar etmişti. Şimdi de savunma projesinde çalışan elektrik mühendisi askerde hayatını kaybetti.

    Bir dönem ASELSAN’da çalışan mühendis asteğmen, önemli bir savunma projesi hazırladığı günlerde, görev yaptığı tugayın trafo bakımında elektrik çarpması sonucu hayatını kaybetti. Zafer Oluk, Türkiye'nin en gizli askeri/teknolojik çalışmalarının yapıldığı ASELSANın kaybettiği 4. mühendis oldu. Daha önce de ASELSANın 3 önemli mühendisi intihar etmiş ve intiharları şüpheli bulunmuştu.

    ASELSANDAN ASKERE

    Zafer Oluk, Gaziantep Fen Lisesi’ni bitirdikten sonra üniversite sınavında Türkiye 85’incisi oldu. ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği’ne girmeye hak kazandı. Bu okuldan da başarıyla mezun olup ASELSAN’da yazılım mühendisi olarak görev yaptı. Ardından askere gitti. İstanbul 1’inci Zırhlı Tugay Komutanlığı’nda vatan borcunu ödüyordu.

    TERHİSİNE 74 GÜN KALMIŞTI

    Tugayın elektrik tesisatının bakımından sorumluydu. Terhisine 74 gün kala trafo bakımında elektrik çarpması sonucu hayatını kaybetti. Çok önemli bir savunma projesi üzerinde titizlikle çalıştığı günlerde şehit oldu. Zafer Asteğmen, 26 Ocak’ta hayatını ODTÜ Gıda Mühendisliği’ni üçüncülükle bitiren ve Norveç’te çalışan Güldem Hanım ile evlendi.

    BALAYI NORVEÇ’TE OLACAKTI

    Ama düğünü ve balayını askerden sonraya bırakmıştı. Adana Orduevi’nde düğün yapacak, Güldem Oluk’un çalıştığı Norveç’te balayını geçireceklerdi. Şehit olmadan 2 gün önce Norveç vizesi de çıkmıştı. Ancak talihsiz olay Türkiye’nin önemli bir değerini yitirmesine neden oldu. Babası Ahmet Oluk oğlunun ölümüne inanamadığını belirterek şunları söyledi:

    BABASI HALEN İNANAMIYOR

    ‘Onun için her şeyi yapmaya hazırdım. Aldığım memur maaşıyla sıkıntıya girmeden eğitimini tamamlamasını sağladım. Tek isteğim vatana hayırlı bir evlat yetiştirmekti. İstediğim gibi de olmuştu. Ne yazık ki görev yaptığı tugayın trafo bakımında şehit oldu. Uzman olduğu konu yazılım ve elektronik sistemlerdi. Böyle bir değer bir anda gitti...’


ASELSAN’da makine mühendisi olarak görev yapan ODTÜ mezunu 30 yaşındaki Başbilen, 7 Ağustos 2006 günü Ankara Pursaklar Ayancık yolu üzerinde otomobilinde ölü bulundu. Otomobilin ön sağ koltuğunda, bir intihar mektubu ve Başbilen’in alyansı ile ucu kanlı bir falçata vardı. Jandarma tutanağında Başbilen’in sol bileğinde iki, boynunun sol tarafında da iki santimetre falçata kesiği olduğu belirtildi. Ölüm nedeni ise kan kaybı olarak gösterildi. Jandarma tarafından otomobilde bulunan çantada, Başbilen’in üzerinde çalıştığı milli tank projesiyle ilgili sunumların olmadığı görüldü. Başbilen ölümünden 3 gün sonra, ASELSAN’da, Türkiye’nin savaş teknolojisinde dış bağımlılığını ortadan kaldıracak çalışmalarına ilişkin bir sunum yapacaktı. Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki üst rütbeli subaylarla uzun süredir ‘milli tank’ projesi üzerinde çalışıyordu. 10 yıl ASELSAN’da görev yapan ve birçok projenin içinde yer alan Başbilen, özellikle suikast silahı ‘Kanas’ üzerinde uzmanlaşmıştı. İmza attığı projeler arasında F-16 savaş uçaklarında sinyal kırıcı sistemi de bulunuyordu.

HALİM ÜNSEM ÜNAL:

Elektrik Elektronik Mühendisi Halim Ünsem Ünal’ın cesedi 17 Ocak 2007 günü Ankara Eymür Gölü kenarında bulundu. Otopside Ünal’ın kafasına sıkılan tek kurşunla öldüğü bildirildi. Ölümü savcılık kayıtlarına ‘intihar’ olarak geçti.

ODTÜ’den 2000 yılında ‘şeref öğrencisi’ unvanıyla mezun olan Ünal, F-16 savaş uçaklarının modernizasyonuyla ilgileniyordu. Yurtdışında savaş teknolojileri alanında çalışan şirketlerden iş teklifleri alıyordu. ASELSAN’ın yan kuruluşu Mikes, Ünal’ı 2011 yılına kadar Amerika’da kalarak Türk-Amerikan ortak yapımı F-16 savaş uçaklarının modernizasyonunda çalışması için görevlendirdi. Düğününden birkaç gün önce cesedi bulunan Ünal öldüğü gün, savunma sanayii ile ilgili bir seminere katılacaktı.

EVRİM YANÇEKEN:

ODTÜ mezunu elektrik mühendisi Evrim Yançeken, 26 Ocak 2007’de Ankara Batıkent’te oturduğu binanın arkasında ölü bulundu. 26 yaşındaki Yançeken’in oturduğu apartmanın 7. katından atladığı kayıtlara geçti. “Artık dayanamıyorum. Psikolojim çok bozuldu. İntiharımdan kimse sorumlu değil” yazan bir intihar notu bulundu.

ŞİFRE ÇÖZÜMÜ YAPIYORLARDI

ODTÜ mezunu olan mühendislerin ortak özellikleri ise şifre çözücü olmalarıydı. Hüseyin Başbilen, Halim Ünsem Ünal ve Evrim Yançeken, özellikle şifre çözme konusunda uzman mühendislerdi. Uçak tanıma sistemlerinin ‘millileştirilmesi’ ve ABD güdümlü elektronik sistemlerinin kontrol dışı bırakılması çalışmalarını yürütmüşlerdi. Üç mühendisin üzerinde çalıştığı en önemli proje ise Amerika’nın elinde olan sattığı silahların kontrolünü 6 ayda uçak tanıma sistemiyle çözdü. ABD’nin uydular aracılığıyla gönderdiği sinyallerle savaş araçlarını saf dışı bırakma sistemini de çökertti.

BU KURŞUNLAR HEPİMİZE SIKILIYOR.NE ZAMAN GENÇLERİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ.BÜTÜN TÜRKLERİN BAŞI SAĞOLSUN.RUHLARI ŞAD, MEKANLARI UÇMAĞ OLSUN.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Ayazkan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 78« Yanıtla #1 : 09 Aralık 2010, 13:40:35 »

Isparta da bir uçağın düşmesiyle ölen 6 Bilim adamı ve kadınımız da var. Ve daha pek çok bilmediğimiz. Büyük bölümünü en temiz iş olan trafik kazasıyla yokediyorlar. Bunun için ayrıntılı inceleme yapmak gerekir. Bilinen bir gerçek var ki bir ülkenin sonunu getirmek için önce o ülkenin ilim irfan sahiplerinden işe başlarlar. Bu arada Ergenekondan hüküm giyen dünyaca ünlü doktorumuzda var. Ne kadar güzel el alemin yetişemediği yerde ergenekon yetişiyor. Bunlar 5-10 yıllık değil 50-100 yıllık politikaların sonuçlarıdır. Anglo-sakson denen beyaz irin sürüsü böyle politikalar geliştiriyor işte. Biz bu günleri tartışaduralım onlar 50 yıl sonrasına göre politika yapsınlar. Cidden sorulması gereken bir soru 30 yıl sonra Türkiye'nin yapısı nasıl olacak acaba? Şu an yapılan politikaları görünce geleceğimizin(olmayan) nasıl olacağıda az çok belli ediyor kendini.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Maymundan mı? geldiniz yoksa Adem'den mi? bilinmez ama bizim geldiğimiz yer belli...  KÖKBÖRÜ!
OzerBozkurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 61« Yanıtla #2 : 09 Aralık 2010, 14:01:41 »

Madem böyle önemli bir adam, neden kıytırık ve tehlikeli görevlere veriliyor?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

BU DAĞLAR BİZİMDİR,
FERMAN GEREKMEZ,
TÜRK'ÜN OLDUĞU YERE,
ÇAKALLAR GİREMEZ.
ÇıIgınTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 13« Yanıtla #3 : 19 Aralık 2010, 20:37:40 »

Evet bu güne kadar en büyük suikastlerden bir tanesidir bu olay benim bildiğim kadarıyla
bu genç mühendislerimizin F16 savaş uçaklarının şifre kodlarını çözdüğü ve bütün uçak sistemimizin değiştirerek düşman ve dost kavramı olarak gördüğü kodları değiştirmeyi geliştirmeyi ve yeni milli kodlar ürettiğini biliyorum..
Uzun zamandır yine önde gelen insanlarımız öldürülüyor ama hiç gözükmüyor gündemde misal arkadaşımız ıspartada uçak kazasında öldürülen toryum araştırmacısı bilim adamlarımızdan bahsetmiş uçak düştükten sonra çarptığı tepeye büyük bir anıt dikilicekti uçak heykeli dünyaca ünlü bir heykel traşımız yapıcaktı bedavaya yapacağını söylemişti ertesi gün akşamı,
öğlen olduktan sonra kadıköyde trafik kazasında öldü kendisi..
kimse önemsemiyor artık trafik kazalarıyla öldürüyorlar insanlarımızı misal bolu tünelinde yine 2 bilim adamımız trafik kazasında öldü geçenlerde ondan geçenlerde yine MİTÇileri öldürüyorlar
şırınga enjenkte edip doğal kalp krizi geçirtiyorlar..

İmla kurallarına uymamakta ısrar ediyorsunuz. Bir süre otağı izlemenizde yarar görüyorum. (Kağan Bahadır)
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ya İstiklal Ya Ölüm..
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.129 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.014s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.