ARINÇ: "IRKÇILIK TOPRAKLARIMIZDA HAYAT BULAMAZ!"
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 08 Ağustos 2020, 15:10:20


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: ARINÇ: "IRKÇILIK TOPRAKLARIMIZDA HAYAT BULAMAZ!"  (Okunma Sayısı 2761 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kaan Ulas Türk
Ziyaretçi
« : 09 Mayıs 2012, 22:23:02 »

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Afrika’nın ve Afrika insanının Türk milletinin gönlünde ’’müstesna’’ yere sahip olduğunu belirterek, ’’Irkçılık hastalığının hiçbir zaman hayat bulamadığı bizim topraklarımızda, insanımız Afrikalı’yı bir kardeşi olarak görür’’ dedi.

Başbakan Yardımcısı Arınç'ın himayesinde Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2 günlük Türkiye-Afrika Medya Forumu başladı.

Toplantının açılışında konuşan Arınç, bir ilk olma özelliğine sahip ''Türk Afrika Medya Forumu'nun'' başta medyalar olmak üzere, ülkeler arasındaki her türlü ilişkinin geliştirilmesi için ''hayırlı bir başlangıç'' olmasını diledi.

Arınç, 54 Afrika ülkesinden büyük yol katederek toplantıya katılan misafirleri ağırlamaktan da onur duyduğunu dile getirdi.

Türkiye'nin bugün 75 milyonluk genç ve dinamik nüfusu, açık ve liberal ekonomisi, kalifiye insan gücü, büyük iç pazarı, rekabetçi endüstrisi ve stratejik coğrafi konumuyla gerek bölgesinde gerek uluslararası arenada ağırlığı giderek artan bir ülke olduğunu ifade eden Arınç, şöyle konuştu:

''Bu gücümüzün bilinciyle özellikle son yıllarda çevremizdeki ülkelerle siyasi-ekonomik ilişkilerimizi geliştirmeyi, bölgesel düzeyde ortak refah alanları oluşturmayı çok taraflı dış politikamızın ana hedeflerinden biri olarak belirledik.

Bu işbirlikleri içerisinde bence en önemlisini, medya alanında kurulan işbirlikleri oluşturmaktadır. Zira, halklarımızın birbirlerini yanlış anlamalara mahal vermeden daha iyi tanımasında ve böylelikle etkin bir karşılıklı iletişim sağlanmasında medya alanındaki işbirliğinin önemli bir rolü bulunmaktadır. Toplumlarımız arasındaki işbirliğini konuşma, birlikte tartışma ve çözüm yolları bulmanın en etkili araçlarından birisinin medya olduğuna inanıyorum.''

''En büyüğü olma özelliğine sahip''
Arınç, bu anlayışla bu alandaki ilk toplantıyı 2010 yılında Türkçe konuşan 6 ülkeyle gerçekleştirdiklerini, ikinci toplantıyı da 12 Balkan ülkesiyle yaptıklarını söyledi.

Üçüncü Medya Forumu'nun ise 22 Arap ülkesinden 200'ün üzerinde gazetecinin katılımıyla İstanbul'da düzenlendiğini anlatan Arınç, şunları kaydetti:

''Birer ilk olma özelliğine sahip bu toplantıların, birbirimizi anlama ve tanımada büyük fırsatlar sunduğuna yakından şahitlik ettik. Daha önce gerçekleştirdiğimiz toplantılardan hem katılan ülke hem de katılan gazeteci sayısı açısından en büyüğü olma özelliğine sahip bu toplantının da kendi ülkelerimize, insanlarımıza hizmet için büyük imkanlar sunacağına inanıyorum.

Afrika ve Afrika insanı bizim milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahiptir. Irkçılık hastalığının hiçbir zaman hayat bulamadığı bizim topraklarımızda, insanımız Afrikalıyı bir kardeşi olarak görür.''

Toplantıda 54 Afrika ülkesinden 270 civarında katılımcının yanı sıra RTÜK Başkanı Davut Dursun, AA Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Öztürk, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin yer alıyor.ALINTIDIR

[/Kendisi soysuz bir pic oldugundan tabiki bilemez kan ve soy kavraminin degerini, büyüzdende kabul eder elin zencisiyle kardesligi.color]

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« Yanıtla #1 : 10 Mayıs 2012, 16:24:46 »

 Sanki toprak bıraktılar da üstünde hayat bulacak bir ırkçılık olsun. Ancak k.rt ırkçılığı, yabancı azınlıkların ırkçılığı hayat bulur bu topraklarda.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
Giray-han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.202« Yanıtla #2 : 10 Mayıs 2012, 17:14:25 »

Türk ırkçılığı dışında her türlü ırkçılığa bu toprakta izin var.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
Ne Mutlu TÜRK Doğana!
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 366


TÜRKÜZ, ederiz daim iftihar!...


« Yanıtla #3 : 10 Mayıs 2012, 21:29:28 »

Eğer ırkçılık bu millete zarar verecek olsaydı şimdiye kadar uygulamaya geçilmişti.
Her millet uyanışında tedirgin oldular, hepsinde bastırdılar...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Esir iken mümkünmüdür ibadet,
Yatıp kalkıp Atatürk`e dua et,
Senin gibi dürzülerin yüzünden;
Dininden de soğuyacak bu millet.

İşgaldeki hali sakın unutma,
Atatürk`e dil uzatma sebepsiz,
Sen anandan yine çıkardın amma;
Baban kimdi bilemezdin şerefsiz...
Tata Tunga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 807Site
« Yanıtla #4 : 10 Mayıs 2012, 22:35:54 »

Tabi tabi, ırkçılık bu topraklarda hayat bulamaz, Türkler kürtleşsin, mankurtlaşsın, sozsuzlaşsın, araplaşsın, ruslaşsın, ermenileşsin, bulgarlaşsın, rumlaşsın, çinlileşsin, farslaşsın, gürcüleşsin, amerikanlaşsın, almanlaşsın; kürtler de, öteki etnik döküntüler de  ırkçılık yapsın, Türkiye'ye sadak besmesinler, düşmanlık beslesinler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bütün TÜRKLER bütün engellere rağmen bir gün mutlaka birleşecektir. Bunu başarmak için milli çıkarları şahsi çıkarlarlarımızdan, zevklerimizden üstün tutmalıyız. Ancak bunu yapabilen milliyetçidir.
Önemli Olan Türk Kanı Taşımak.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Sucitay
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 100« Yanıtla #5 : 10 Mayıs 2012, 22:43:18 »

Bu kuklaların sözlerinin hangisi % 100 doğruki bu da doğru olsun biz işimize bakalım it ürür kervan yürür.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ne mutlu TÜRK doğana!
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.179 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.