Angela Merkel Türkiye Kibris i isgal etti
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 18 Eylül 2020, 22:41:12


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Angela Merkel Türkiye Kibris i isgal etti  (Okunma Sayısı 7296 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
eesti
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 65« : 12 Ocak 2011, 19:43:29 »

Merkel'in 1974 yılında Türk askerlerinin adanın kuzeyini işgal ettiğini ve Türkiye'den çok sayıda Türk vatandaşının da adaya gittiğini bildiğini" kaydeden Seibert, "Başbakan Kıbrıs'taki durum ile yakından ilgileniyor. Uzun vadede Avrupa'da bölünmüş bir ülke bulunması kabul edilemez. Kıbrıslılar bu durumdan hoşnut olmadığını söylüyor. Özellikle de adanın kuzeyinde yaşayanlar bu durumdan olumsuz etkileniyor. Almanya bu bölünmüşlüğün aşılabilmesi için her türlü çabayı harcayacaktır" dedi.Arkadaslar, bu almanlar cok komik. Hani derler ya , almanlar cok akilli, sarisin irk, ari millet falan. Ruslarin bunlarin ebesine kaydi. Kaliningrad diye bir bölge var, Polonya  Litvanya arasinda. Kaliningrad 1945. yilinda Ruslar aldi. Eski adi Könisberg idi ve almanlar yasiyordu. Angel Merkel desin, ruslar isgalci Kaliningrad da, götü yemez bunu demeye.

Almanlar dünyanin en alcak ve korkak milletidir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türkçü Genç
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 37« Yanıtla #1 : 12 Ocak 2011, 19:53:07 »

Eğer Türkiye, Kıbrıs'a müdahale etmeseydi EOKA büyük bir Türk soykırımı gerçekleştirecekti. Angela Merkel neden çıkıp bu gerçeği söyleyemiyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BAHADIRHAN
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9


« Yanıtla #2 : 12 Ocak 2011, 20:02:18 »

Zamanında güney kesimde geri alınabilseydi bu şerefsizlerin bu tip konuşmaları gündeme gelemezdi. Acun un en pis ırkının söylediği sözler bu denli salakça olur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Börü Kağan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 507


Ben, Selim Pusat!..


« Yanıtla #3 : 12 Ocak 2011, 21:21:37 »

Eğer Türkiye, Kıbrıs'a müdahale etmeseydi EOKA büyük bir Türk soykırımı gerçekleştirecekti. Angela Merkel neden çıkıp bu gerçeği söyleyemiyor.

Nedeni gayet basit aslında. İsveç'te bulunan yazıtların Göktürk yazıtlarıyla örtüşmesi, buna göre okunduğunda bir mesaj vermesi gibi... ''Barbar'' ve ''medeniyet kuramamış'' Türkler'in altın elbiseli adamı yapamamış (!) olması, Orhun anıtlarının Vikingler tarafından dikilmiş olması, Sakalar'ın Hint-Avrupa kökenli olması gibi... Gerçekleri söylerlerse Türkler'in kendilerinden her konuda üstün olduğu alenen ortaya çıkacak, bu yüzden gerçekleri bilerek çarpıtıyor ve söylemiyorlar..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gözler ki birer parçasıdır sende İlahın,

Gözler ki senin en katı zulmün ve silahın,

Vur şanlı silahınla gönül mülkü düzelsin;

Sen öldürüyorken de vururken de güzelsin!
eesti
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 65« Yanıtla #4 : 12 Ocak 2011, 21:38:58 »

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın


Kaliningrad Avrupanin ortasinda toprak Rusya ya bagli. Eski adi Könisberg. Ruslar ebelerine kaydi. Könisberg de ne kadar alman varsa, 1945. yilinda hepsini kovdular ve hatta könisbergin adini degistirip Kaliningrad yaptilar.
Madem bu Almanlar cok havali, Merkel götün yiyorsa Kaliningrad da ruslar isgalci de. Kibris a gidipte rumlarin seyini yalamak kolay.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #5 : 12 Ocak 2011, 22:47:20 »                Bunların herzaman yaptıkları işler çokta önemli değil çünkü bunları hep yapıyorlar. Demek ki bir daha fırsat çıktığında Kıbrıs'ı tümden alıp olayı bağlamak lazım. Hepsinin tarih içinde korkunç kuyruk acıları var. Sen güçlü ol ve kuralları sen koy !.. Oyunun kuralı bu...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
eesti
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 65« Yanıtla #6 : 14 Ocak 2011, 16:32:46 »

Bu konu hakkinda cok az kisinin yorum yapmasi cok manidar. Bazi Turancilarin almanlarin arkasına takilarak milletimize felaketler yasattigi bellidir. Bazi arkadaslarin bu konu hakkinda yorum yapmamasi beni süpheye sokuyor.


Ağzını bozma edebinle konuş - Onbaşı Yamtar
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Onbaşı Yamtar
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 444« Yanıtla #7 : 14 Ocak 2011, 16:43:31 »

Bu konu hakkinda cok az kisinin yorum yapmasi cok manidar. Bazi Turancilarin almanlarin götüne takilarak milletimize felaketler yasattigi bellidir. Bazi arkadaslarin bu konu hakkinda yorum yapmamasi beni süpheye sokuyor.

Burda bahsettiğin Turan Orduları komutanı Enver Paşa ise senin ne beynin ne yüreğin yeter onu anlamaya. Kaldığın yerlerin havası suyu sana pek yaramamış ruslarla pek bir kaynaşmısın.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Toprak ana uyuturken koynunda bizi
Yarınkiler biçecektir ektiğimizi,

Yeşermesi ektiğimiz tohumun haktır,
İşte o gün ruhlarımız şad olacaktır!
DAĞLICA KURDU
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 501« Yanıtla #8 : 14 Ocak 2011, 18:01:50 »
Angela Merkel, açık açık “Ağzıyla kuş tutsa, gene de Türkiye’yi AB’ye almayacağız” dedi... Almam ya’ni.

*
Türkiye öfkelendi.
“Haddini bil” filan.
Halbuki...
Teşekkür borçluyuz ona.
*
Çünkü, gerçekleri söyleyen tek Avrupalı lider o... “Sizi kandırıyorlar” diyor.
*
“Ha bugün alacağız, ha yarın alacağız deseydim, beni çok severdiniz... Ama, bu palavraların size faydası olmuyor, 51 senedir kapının önündesiniz, 151 sene bekleseniz hikâye” demeye getiriyor.
*
“Rum tarafını tutuyorum diye bana kızıyorsunuz... Denktaş’ı devirip, Talat’ı başa geçiren siz değil misiniz? Türk tarafındaki yes be annem mitinglerinde, Türkiye yakamızdan düşsün pankartları açılmadı mı? Türk askeri işgalci, denmedi mi? KKTC milli marşını çöpe atıp, içinde Türk kelimesi geçmesin diye enstrümantal marş yazdırmadınız mı? Yönetimi Rumlara vermeye razı olduğunuz halde, Rumlar hayır deyince morarmadınız mı?” demek istiyor.
*
“Geçti Brüksel’in pazarı, sür eşşeği Girne’ye be annem” demek istiyor!
*
“Çiller’le girdik zannettiniz, Mesut Yılmaz’la girdik zannettiniz, AKP’yle iki defa girdik zannettiniz; girdiniz mi? Ankara’da güpegündüz havayi fişeği ben mi attım?” demek istiyor.
*
“Bana küfrettiğiniz dakikalarda cumhurbaşkanınız dört bakanla Yemen’de, başbakanınız üç bakanla Katar’daydı... AB derken, Arap Birliği’ne girdiniz haberiniz yok” demek istiyor.
*
“AB üyesi olmadan Gümrük Birliği’ne giren tek ülke sizsiniz... Tarihi hataya tarihi zafer dediniz, 200 milyar dolara yakın zararınız var, bizim suçumuz mu?” demek istiyor.
*
“Benim milletim zengin, özel hayatımda ikinci el Opel’e biniyorum, sizin poponuzda don yok, tüm siyasileriniz generalleriniz Mercedes’e biniyor, ben size daha ne diyeyim ki” diyor.
*
“Bakın bir örnek vereyim” demek istiyor... “Dünyanın fındığını siz üretiyorsunuz, bizde fındık ağacı bile yok, dünyanın fındık fiyatını bizim Hamburg Borsası belirliyor!”
*
“Malınızın kıymetini bilmiyorsunuz. Ahtapot Paul bile sizin spor otoritelerinizden başarılı... Mesut Özil’i aldınız da, vermedik mi, kafasına silah mı dayadık?” demek istiyor.
*
“İnsanlığa katkılarından ötürü sayısız ödül alan profesörü içeri tıkıyorsunuz, insanları domuz bağıyla öldürüp oturma odasına gömenleri dışarı bırakıyorsunuz, bu ne biçim iş?” demeye getiriyor.
*
“Bakın, din tüccarları milletinizi dolandırıyor, Keriz Feneri’nizi yakaladık, zahmet edip 800 küsur gün sonra anca geldiniz, belli ki niyetiniz yok” demek istiyor.
*
“Türkiye’nin çıkarlarını savunan gazetecilere darbeci diyorsunuz; AB’den para alıp AB’nin çıkarlarını savunan gazetecilere demokrat diyorsunuz. Gönül ister ki, bütün gazetecileriniz AB’den avanta alsın ama, almıyorlar... Siz en iyisi onları tek tek bertaraf edin, ben sizi AB’ye alacağımızı söyleyeyim, siz inanmaya devam edin, gül gibi geçinelim gidelim” diyor.
*
Bilmem ki, daha ne desin...

yılmaz özdil
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

KURT   OTAĞI  ÇAKAL   GİREMEZ
Gumus Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 14 Ocak 2011, 18:03:13 »

Bu konu hakkinda cok az kisinin yorum yapmasi cok manidar. Bazi Turancilarin almanlarin götüne takilarak milletimize felaketler yasattigi bellidir. Bazi arkadaslarin bu konu hakkinda yorum yapmamasi beni süpheye sokuyor.

Burada neler görüyorum! Enver Paşa Almanların götüne takılmış... Demek Enver Paşa Almancı!

Dağılan bir imparatorluğu zaten dış kuvvetler bölüşüyordu. Enver Paşa’da tek çare olarak savaşa girmeyi tercih etti.

1920 Eylülünde Bakü'de Doğu Ulusları toplantısına katıldı ve Batum'da Türkiye Şuraları Partisini kurarak Türkistan'ı (bugünkü Orta Asya Cumhuriyetleri'nin bulundugu bölge )kurtarma hareketini başlattı.

Kafkas islam ordusunu Nuri paşa kurmuştur. Bu ordunun kurulmasında en büyük destediği Enver paşa sağlamıştır.Bu sayede İlk laik bağımsız Türk cumhuriyeti olan Azerbaycan Demokratik Cumhuriyeti kurulmuştur.  Eğer kafkas islam ordusu kurulmasaydı bugün Azerbaycan toprakları Ermenistan’ın olurdu!


Enver paşa Alman hayranı değildir, Almanlar Enver Paşa’ya hayrandır!

Enver paşa sözde Alman Hayranı ya hani...

Ne hikmettir ki Ermeniler, Ruslar ve Komunistler Enver Paşa’dan nefret eder...

Alman Hayranı Enver Paşa ne hikmettir ki Orta Asya’da at koşturur.

Ne hikmettir ki ardında şiirler ve şarkılar yazılır.

Enver Paşa, Orta Asya’ya koşarken, ona nice övgülerle, "Hakanların Hakanı, Padişahların en büyüğü" diye hitap edilmiştir.


O, Alman hayranı dediğiniz Enver Paşa gözünü kırpmadan Rus Mitralyozlarının içine dalmıştır ve şehit olmuştur!

Enver Paşa en büyük Türk milliyetçilerindendir. Mehter Marşları tekrar Enver Paşa sayesinde kurulmuştur, ve içinde geçen çoğu milliyetçi-Türkçü sözleri hepiniz bilirsiniz.


Şimdi birileri  Sarı Kamışta Enver Paşa yüzünden binlerce askerimiz şehit oldu diyecektir.

Bakalım Türk Silahlı Kuvvetleri bu konuda ne diyor?


Sarıkamış Kuşatma Harekatı’nın düşman kuvvetlerinin arkasına düşmeyi hedef alan başarılı bir plandır. Ancak stratejinin faktörlerinden zaman ve iklim şartlarının iyi değerlendirilemedi.

Sarıkamış, Türk harp tarihinin en acı muharebelerine sahne olmuştur. Türk Ordusu, ağır koşullar altında yapılan bir muharebede kahramanca savaşmıştır. Türk Ordusunun kayıplarındaki asıl etkenler, çetin arazi ve şiddetli kış şartları ile teçhizat eksikliği ve ikmal yetersizliğidir. Çok ağır koşullar altında kahramanca savaşan Türk askeri, muharebenin sonuna kadar direnmiş, vatanını korumak ve başarıya ulaşmak için sonsuz gayret göstermiştir. Sarıkamış Harekâtı, Türk milletinin vatanı ve kutsal varlıkları uğruna neler yapabileceğinin bir delilidir


Başbuğ Atatürk: “Enver bir güneş gibi doğmuş, bir gurub ihtişamıyla batmıştır; arasını tarihe bırakalım.”


İşin garibi İsmet İnönü bile Enver Paşa’yı nasıl tanımlıyor görünüz; “Enver Paşa ihtilalden önce ahlak, cesaret ve kahramanlık misali olarak tanınmıştır.”

Zeki Velidî Togan diyor ki: "Enver Paşa son Türk tarihinin en büyük şahsiyetlerinden biridir. Bu zât, Türk ve dünya siyasi hayatındaki konumunu şüphesiz ki tesadüfen yahut birisinin korumasında elde etmedi."

Memlekete dönüşü

1996 senesinde Enver Paşa'nın naaşı Tacikistan'dan Türkiye'ye getirilerek , ölüm yıldönümü olan 4 Ağustos 1996 tarihinde Şişli Abide-i Hürriyet Tepesi'ne defnedildi. Enver Paşa'yı getiren heyete Prof.Dr. İsmail Aka başkanlık etmişitr. Törene dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, bazı bakanlar ve Enver Paşa’nın torunları da katılmışlardır

Son olarak, Arapların zaten hain ve pislik bir millet olduğunu biliyoruz; fakat ümmetçiler ve gericiler bile Enver Paşa’yı Türkçü-Turancı olarak görmektedir. Adamlar Arapların isyan etmesini bile Enver Paşa’ya bağlıyorlar. Çünkü; Enver Paşa Türk milliyetçiliği yaptı ve Araplar bize bu yüzden küstü...


Kaynaklar: Türk Silahlı Kuvvetleri, Mehmet Binay, Nazım kahramanov,  Nevzat Köseoğlu.


Eesti; Normalde süresiz yasaklanman lazım; fakat umuyorum ki  Enver Paşa'yı tanımadığından ve başkalarının dolduruşuna geldiğinden dolayı o iletiyi göndermişsindir diye düşünüyorum. O yüzden 7 gün yasaklasın.

Not: Enver Paşa eleştirilebilir; fakat kimse ona hakaret edemez! Biz sıcak yatağımızda uyurken, Enver Paşa Türk devletlerinin bağımsızlığı için savaşıyordu.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.253 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.021s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.