Anadilde Eğitim İsteği
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 07 Nisan 2020, 11:29:43


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Anadilde Eğitim İsteği  (Okunma Sayısı 2646 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Türk Çerisi
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 796


« : 16 Eylül 2013, 23:53:19 »

Bu konuya yazılan cevapların ciddi olmasını talep ediyorum. Yani slogan şeklinde şeyler veya içini boşaltmak amaçlı iki kelimelik iletiler pek hoş olmuyor ve çok gereksiz. Bence önemli bir konu.

Malumunuz, hükümet ile pkk masaya oturdu, konuşuyorlar, tabiri caizse sarmaş dolaş olmuş durumdalar.

Tabi pkk eline fırsatı geçirmiş, sürekli tehdit yoluyla isteklerde bulunuyor. 

Benim dikkatimi çeken ise, pkk birçok istekte bulunuyor ama eskiden beri üzerinde durdukları asıl istek ve bence onlar için tek önemli olan istek anadilde eğitim.

Sizce neden ısrarla en fazla anadilde eğitim hakkı isteniyor?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çalış didin ve çalış yıldızlar kapacaksın,
Bir Tanrıya bir de Türklüğe tapacaksın!
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 17 Eylül 2013, 00:09:00 »

Çok basit. Sevr anlaşmasından bu yana, Türkiye'nin Türklerin olmasını hazmedemeyen  küresel güçler, zaten hep bu rüyanın peşinde olan kürtlere destek vererek, Türkiyeyi bölme sevdasındalar. Türkiye üzerinde kurulacak bir Kürdistan bunun ilk ayağı. Ancak bir millet ve buna bağlı olarak bir devlet yaratmanın ilk ve tek şartı dil, tarih ve kültürdür. Son yıllarda anlı şanlı (!) akademisyenler, tarihçiler, yazarlar elbirliği ile kürtlere bir tarih ve kültür yaratma işine soyundular.Uydurulmuş Mezopotamya tarihi, uydurulmuş destanlar, uydurulmuş kürt edebiyatı gündem olmaya devam ediyor. Tüm bunların kalıcı ve sürekli olması içinde tabiki anadilde eğitim, anadilde öğretim, anadilde kamu hizmetleri olmazsa olmaz kural olarak önem arzediyor. Başarılı olurlar mı? Bence ramak kaldı. Bunun suçunu sadece İktidara atmayalım. Akp  gidip başka bir parti geldiğinde de aynı sorunları yaşayacağız. Çünkü  günümüzün tüm liderleri sözbirliği etmişcesine ana dilde eğitime sıcak bakıyor. Bu vahim durum bu düzende, bu parlamenter sistemde ne yazık ki  hayata geçirilecek gibi duruyor. Çare nedir derseniz? Aslında hepimiz o çareyi biliyoruz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Boran
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 17 Eylül 2013, 00:11:06 »

  Bölmek için. Türklerin şu an ki rehavetinden faydalanarak kazanım elde etmek isteyen dış güçlerin içerideki etnik döküntüleri kullanma çabasıdır. Başarılı olma nedenleri ise İslamın getirdiği din kardeşliği ve solun getirdiği halk kardeşliği.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

ileti Sayısı: 9.081


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #3 : 17 Eylül 2013, 00:13:31 »

A,k, dilleri mi varmış da anadilde eğitim istiyorlar, buldular köpeksiz köyü Bozkurtların arasında değneksiz dolaşıyorlar. Bunlar böyle böyle, yani usul usul tam zamanı diyerek ne kadar toprak alırlarsa diğer kürt bölgeleri ile de birleşerek bir devlet kurma peşindeler. Tarihte bir kez olabilecek bir durumla karşı karşıyayız, kendileri buna çok yaklaştıklarını sansalarda başalrına gelecek olan Türkün ölüm gölgesinden bihaberler.

Çeri başlığını başka yöne çektiğim için kusura bakma benim bu sorudan anladığım cevap bu!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Türk Çerisi
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 796


« Yanıtla #4 : 17 Eylül 2013, 00:35:00 »

Hepinize katılıyorum ama ben haftalardır takip ediyorum ve özellikle diğer isteklerini kendileri de umursamıyor gibi, o istekler işin süsü, tek üstünde durdukları şey anadilde eğitim.

Bana göre, tutunacakları başka dal yok. Ortak bir tarihleri yok, tarih içinde birliktelikleri yok, dilleri bile şehir şehir farklılık gösteriyor. Tutunacakları tek şey dil. Anadilde eğitim alarak, farklı ve kısır olan dillerini eğitimde kullanarak yeni nesillerine tek tip bir dil öğretmeyi düşünüyorlar ve dil haricinde kürtlerin birbirine bir yakınlığı da yok. Hepsi aşiret aşiret dağılmış, aşiretlerin kökenine insen, bir çoğu Türkmen aşireti kökenli, bir kısmı arap aşiretiyken bu coğrafyada yaşamanın etkisiyle dillerini kaybetmiş, bir kısmı süryani ve ermeni dönmelerinden olan aşiretler. Büyük kısmı da zazalardan oluşuyor ki, onların önemli bir bölümü asla kürtlüğü kabullenmiyor. Bu farklılıkları aşarak milletleşme süreci sadece ortak bir dil, farklılığı olmayan bir dili yaymak ile mümkün.

Çünkü ileride diyelim ki, mesela kendi başlarına devlet oldular. Eğer böyle birşey olursa artık karşılarında sömürecek ve beleşe yaşayacak bir devlet olmayacak. E Bingöldeki ile hakkarideki birbirine de benzemiyor. Devletin yönetim zümresi, memurluğu, kurumları, ekonomik yapısı derken bu aşiretler birbirini nasıl kabullenecek? Sorunlar çoğalırsa da, diller de farklılık gösterirse bunlar birbirleyle en ufak birşeyde çatışacaktır. Ve dağılacaktır.

Bu yüzden en hızlı biçimde anadilde eğitim demek, onlar için sorunları başlamadan azaltmak anlamına geliyor.

Birde farkındaysanız, pkk asla görünürde milliyetçi değil, en azından söylemleri milliyetçilikten uzak tutmaya çalışıyorlar. Çünkü milliyetçi örgüt bir millete sahip olan örgüttür. Bunun farkında olan pkk ve aslında onların beyin takımı olan dış güçler, pkk ya sosyalist olun diyor.

Acaba dünyada bunun başka örneği var mı? Yahu örnek verelim, diyelim ki Türkler esaret altında ve örgüt kurdu bu esareti kaldırmak için, e bu örgüt ancak milliyetçilik yaparak kurulur. Fakat mantığa ters olarak pkk sosyalist olarak kuruluyor. Çünkü temsil ettiği bir millet yok. Milliyetçiliğe geçecekler ama ortada bir millet olmadan milliyetçiliğe geçmeleri saçma olur. O yüzden önce milletleşmenin en önemli basamağı olan dil meselesini halletmeye çalışıyorlar.

Anadilde eğitim hakkı vermek bizim için sarı öküzü vermek demektir. 

Birde şu var, aslında "anadilde eğitim" diye birşey yok. Aslının "ana dili" olması lazım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çalış didin ve çalış yıldızlar kapacaksın,
Bir Tanrıya bir de Türklüğe tapacaksın!
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.178 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.016s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.