Alevi (Türkmen) kandaşlarımız
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 14 Aralık 2018, 14:25:02


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 83
  Yazdır  
Gönderen Konu: Alevi (Türkmen) kandaşlarımız  (Okunma Sayısı 315507 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
IŞBARA ALP
Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 06 Aralık 2008, 21:18:24 »

Alevi kandaşlarımız,sizdeki bu dedeleri sizmi seçersiniz yoksa bunlar ümmetçilerdeki şıh misali atadan dededen mirasmı kalır onlara.Neden sordum derseniz bu şerefsiz akp den ne umar bu dedeler acaba,erdoğanın kapısını yol edindiler son zamanlarda.
Bunlardan medet umacak kadar cahil insanlarmıdır bunlar,boşunamı liderliğe soyunmuşlar.akp den iyi bir şey bekleyen bilmem neyinden ne beklesin daha iyi,
Alevilerin oy gücünü bildiğinden iyi numara çekiyorlar size karşı,yarın seçim bittiğinde iş açığa çıkar.Yüz yıllardır oyundan oyuna gelen Alevi kardeşlerimiz şimdide önderleri tarafından ümmetçilere satılmak isteniyor.Aslında ben aleviyim demekte bir yerde ümmetçiliktir ama bu ayrımcılık TÜRKÜN yararına olduğundan sahip çıkmak zorundayız.Alevi kandaşlarımızın oyunlara karşı uyanık olmaları zorunludur,onların bittiği yerde büyük darbe alırız.
TANRI TÜRKÜ KORUSUN
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TAYMA
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 372

Ya tam susturacağız, Ya kan kusturacağız!


« Yanıtla #11 : 07 Aralık 2008, 04:30:43 »

Konunun anlaşılması açısından önemli bence.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın

Yalnız bir topluluk ,"Türk toplulukları içinde en üstününün alevi Türk toplumu olduğu" iddiasıyla çıkmıştı ortaya.Sonuna kadar karşıyım!
Alevi ;bir boyun bir soyun adı değildir!
Seyit Rıza'yı sayan insanlar Türkçü  değil,Türk bile olamazlar!
Esen olsun!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
IŞBARA ALP
Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 07 Aralık 2008, 20:03:39 »

Kandaşım TAYMA
Dini kullanarak birşeyler yapmak isteyen kişi, hangi ırktan, hangi mezhepten,hangi renkten olursa olsun  Adam değildir.Adını andığın zatta onlardan birisidir,kendisi peygamber torunudur.Ortalığı gevşek bulmuş,kendine inananan,inanmayan halkı devleti kullanarak kendisi sömürmüştür.
Anlaşılması için demişsinde kandaşım dinin  D  si ile konuşacak kişinin aramızda işi yoktur,o mecra ile ilgilenen başka yerler vardır.Biz TÜRKÜZ,TÜRKÇÜYÜZ .Alevi kandaşlarımızıda yanımızda görmek istiyoruz,kendini böyle görenler gelirler yanımıza,bu savaşa katılırlar.Görmeyenler içinde dersim orda,gazi mahallesi orda kendileri bilirler.Yüzyıllardır ümmetçilerden çektiklerini çekmeye devam ederler.
kürt sait eğer alevinin elinin değdiğini yeseydi,seyit rıza ile birleşeceklerdi,isyana öyle başlayacaklardı.yani bir alevinin dinciler karşısındaki değerini öğrenme açısından önemlidir bu,şimdiki iktidarda kalıbımı basarım aynı şıh sait düşüncesindedir ama riya yapıyorlar.Bizde elimizden geldiğince alevi kandaşlarımızla beraber olup varsa bilgimiz onlara yardımcı oluyor,onlardanda birşeyler öğrenmeye çalışıyoruz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TAYMA
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 372

Ya tam susturacağız, Ya kan kusturacağız!


« Yanıtla #13 : 09 Aralık 2008, 13:31:35 »

Anlıyorum kandaşım,koyduğum bağlatıyı,Türkçüler için alevilerin yerini anlatmak açısından ekledim.Seyirliğe bakarsanız,DoğuTürkistan'da bir bayramdan görüntüler var orda.
İzledikten sonra yorum yaparsanız aynı şeyi mi anladık onu merak ediyorum!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 09 Aralık 2008, 14:00:06 »

Evet TAYMA aynı dili konuşuyoruz,alevilerin inancı şamanizmle birebir uyuşuyor,ufak tefek ayrıntılar hariç.Yalnız aleviler ne yazıkki bunun farkında değil,yüz yılların ezikliği ile hala isyankarlar haklı olarak.Kendi benliklerini korudukları gibi,uzun süre değişik yönlerin kullanması nedeniyle,Türklüğü savunmaktan çekiniyorlar,evrensel takılıyorlar.Bunları aşmamız gerekiyor,Birçok alevi arkadaşım var benden daha iyi TÜRKÇÜ ama adam TÜRKÇÜYÜM DEMEYE ÇEKİNİYOR SANKİ AYIPMIŞ GİBİ.
Zaman içerisinde fikirlerin aynı olduğunu görünce benimle beraber davacı olup çıkıyor,devamlıda beni arayıp soruyorlar ailece.Benim toplumdan ayrı zıt düşüncelerimi kendilerininde düşündüğünü fakat mahalle baskısı vs  gibi nedenlerden hayata geçiremediklerini söylüyorlar.Bunları biz söylesek işte alevi değilmi derler diyorlar.
İster inen ,ister inanma kandaşım beni en iyi anlayanlar nedense alevi kandaşlarımız oluyor,ümmetçilerden daha bitanesinin doğru söylüyorsun diyeni görmedim.GARDAŞIM,
Bu konu yüz yıllardır devam etmiş daha birçok yüzyılda devam eder,şu dedelerin falan bilinçlendirilmesi gerekiyor,o dedeler çünkü şaman inancındaki kamların yerini aldıklarını zannetmekteyim
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TAYMA
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 372

Ya tam susturacağız, Ya kan kusturacağız!


« Yanıtla #15 : 09 Aralık 2008, 14:11:06 »

O dedelerin aksallıkla bir alakaları olduğunu ben de düşünüyorum kandaşım,öyle ki her şeyden önce arap arap hareketler yapmıyorlar,neden olduğuu kendileri de bilmediği halde Atatürk sevgileri sonsuz çoğusunun,kendi aralarında Atatürkçülük kavgası veriyorlar ,Seyit Rıza çocuğu satılmış alevilere karşı bizim haberimiz bile yokken karşı duruyorlar,bazı sitelerden vs. görüyorum,gurur duyuyorum,hepsini kucaklayasım geliyor.Kendi kültrleri oldğu için fitnenin nerden geleceğini biliyorlar ve hemen müdahale ediyorlar .
Benim sıkıntım,yıllardır siyasi parti oyunlarının ve çok uluslu oyunların içinde sahipsiz şekilde çırpınıyorlar.Dalından kopan yaprağın kaderini rüzgar tayin ediyor.Dal biziz.
Şimdi asıl suçlu,yaprağı bırakan dal mıdır,dalı terk eden yaprak mıdır?Bunu çözmek lazım ama daha acil bir konu var.Alevi kandaşlarımız o  kimliklerini ön plana çıkararak birşey talep edemezler,Türkçülüğe temelden ters.Yalnız aleviler ümmetçilere de,sahte Atatürkçülere de bırakılmayacak kadar değerlidir!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 09 Aralık 2008, 14:13:55 »

Bütün benliğimle katılıyorum kandaşım,hedefimiz budur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Asya6666
Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 09 Aralık 2008, 14:52:51 »

Dersim Millet vekili Mustafa bey  Alevilere karşı yapılanları  söyle anlatıyor. Alevilere yapılan  tüm tecavüz zulüm ve işkencelerde yukardakiler  merkez ordusu komutan  Nurettin Paşa  ve Topal Osmanı Kullanıyorlar. Nurettin  Paşanın Meclis tarafından  yargılanması istenince  Atatürk  Nuettin paşanın  yargılanmasına engel olucak bununda  Nutukta  İtiraf edecektir. Topal Osmanda   bu hizmetin karsılıgı  Atatürk  özel Muhafız   komutanlıgına  getirilerek  ödüllendirildi Yıl 1937 tekrar  ayaklandılar. Alevi Yusufan  asiretinin üzerine gönderilen  müfrezeden  bazılarının  fakir kızın ırzına geçmeleri bu haberi alan  asiret reisin oglu Askeri müfrezeye hucum ederek  Alevi yönetim ilişkilerini  koparır. Askeri birlikten  kaçmak için  Tuji dagı eteklerinde magralarda sıgınır.İksor vadisindeki büyük magralara dogonmış binlerce  çocuk kadın ve kız bu magraların girişleri ateş yaktırılıp içeriye bogucu duvan verilir. kendisi dısarıya atılanlar imha edilir. Siyasiler Alevi oyları ugruna Alevi suni  ayrılıgını kaşıyarak  parsa toplama pesinde bu yolda  kanunsuzluga  mezar isgaline  dahi açık destek  verecek kadar ihanet içerisine  girebiliyorlar.ESEN KALIN 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TAYMA
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 372

Ya tam susturacağız, Ya kan kusturacağız!


« Yanıtla #18 : 09 Aralık 2008, 14:58:49 »

Bir tesellim varsa,o da hala o Sefil Rıza'nın mezarını bulamamış olmalarıdır,Başuğ'um yattığın yer yurt olsun!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
IŞBARA ALP
Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 13 Aralık 2008, 22:01:12 »

Bir tesellim varsa,o da hala o Sefil Rıza'nın mezarını bulamamış olmalarıdır,Başuğ'um yattığın yer yurt olsun!

Bulsalar ne olurki kandaşım,işte Nazım Hikmetin mezarını Türkiyede büyük yaygaralar kopardıkları halde rusyada 10 kişi bile ziyaretine gitmiyormuş,İt ürür kervan yürür.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 83
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.059 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.