AKP TAYFASINDAN İTİRAF NİTELİĞİNDE BİR KİTAP DAHA..
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Eylül 2020, 22:01:15


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: AKP TAYFASINDAN İTİRAF NİTELİĞİNDE BİR KİTAP DAHA..  (Okunma Sayısı 2891 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
açina
Ziyaretçi
« : 08 Eylül 2010, 21:22:01 »

Kandaşlarım altta okuyacağınız yazı bir alıntıdır. AKP içinde rahatsızlık ve pişmanlık duyanların sayısı gittikçe artıyor. Bu kitapta da Akpnin vatan hainliğine ve ülkeyi satmasına dair yazılar var. Okumakta yarar var gibi geldi. Sizlerle paylaşmak istedim.#
Türk askerinin başına çuval geçirilmesini Erdoğan ve Gül istemiş

Milli Gazete’nin köşe yazarlarından Ahmet Akgül’ün “AKP intihara gidiyor” kitabı piyasada. İçinde yer alan çok önemli iddialara hiçbir yerden bir itiraz veya yalanlama gelmeyen bu kitabın 278 ve 279’uncu sayfalarından bir özet sunacağım sizlere. Kitabın aşağıdaki bölümü, 4 Temmuz 2003’te Amerikan askerleri tarafından Türk askerlerinin başına geçirilen çuval olayını işlemektedir.

Yazar Akgül, ismini vermediği, eskiden çok yakın arkadaşıyla 1 Mart Tezkeresi’nin Meclis’te reddedilmesinden sonraki günlerde bir lokantada karşılaşır ve aralarında geçen konuşmayı “AKP intihara gidiyor” adlı kitabına koyar. Akgül’ün eskiden tanıdığı ve yakın arkadaşı olan o kişi, bugün AKP’de Erdoğan’ın en yakınında ve danışmanı bir milletvekilidir.

“AKP intihara gidiyor” adlı kitaptan, ikili arasında geçen konuşmaları birlikte okuyalım..

Ahmet Akgül, “AKP’yi kuranların ve kurduranların, özellikle Tayyip Erdoğan’ın özel bir önem verdiği danışmanlarından ve operatörlerinden, benim eski arkadaşlarımdan, aynı zamanda AKP Milletvekili biri ile bir lokantada karşılaştım. Tam bir panik havasındaydı. ‘hayrola, işleriniz iyi gitmiyor galiba’ dedim.

-AKP’li: Tezkere krizi (1 Mart tezkeresi) bizi zor duruma düşürdü. Özkök ve öteki paşalar, 1 Mart tezkeresine desteklerini veya karşı olduklarını açıklamadı. ‘Ne yapalım’ diye kendilerine sorduğumuzda da ‘iktidar sizsiniz, karar almak sizin işiniz. Biz kararı uygularız’ dediler.

-Ama siz askere sormadan ABD’ye her türlü garantiyi vermiştiniz. Bu bir hata değil miydi?

-AKP’li: Evet, ama çok yanlış yapmışız. Gene de asker, ‘biz tezkereye karşıyız’ diyebilirdi, biz de ABD’ye böyle bir güvence vermezdik. Asker sorumluluğu tamamen bize bırakmıştı.

-Normal demokrasilerde zaten böyle olmaz mı?

-AKP’li: Tamam da, tezkerenin faturasını ABD AKP’ye kesti. Asker, tezkereye karşı olduğunu açıklasaydı AKP ile ABD değil, ABD ile TSK karşı karşıya gelecekti, biz yırtacaktık.

-O halde ABD çuvalı niçin askerin başına geçirdi?

-AKP’li: Yahu o olayı hiç sorma. O, Wolfowitz’in halt yemesi. Tezkereyi TSK’nın engellediğine ABD’yi ikna edene kadar akla karayı seçtik. Bizimkiler (AKP’liler), ‘tezkerenin öcünü TSK’dan alın’ diye tavsiye ve telkinde bulundular

-Yani sizinkiler Wolfowitz’e ‘tezkerenin çıkmamasının asıl suçlusu TSK’mı dediler?

-AKP’li: Tabii. Wolfowitz, bizimkilerin teklifi üzerine Türk ordusunu cezalandırmaya karar verdi. Tabi Wolfowitz bunu tek başına yapmadı, Erdoğan ve Gül ile paylaşıldı, onlar da ‘olur’ dediler…Gül ve Erdoğan’ın o gün Ankara dışına çıkmaları planı buna göre ayarlandı. Türk askerinin başına çuval geçirildiği gün Erdoğan Rize’de Gül de Kayseri’de idi. Ters bir durum olsaydı ikisi de ABD tarafından alınacaklardı.

-Yani AKP üst yönetimi, Türk askerinin başına çuval geçirileceğini biliyor muydu?

-AKP’li: Evet, tabii.. Biz Türk Silahlı Kuvvetleri’ne karşı yürüttüğümüz savaşta ABD’li, İngiliz, İsrailli, Fransız uzmanlardan yardım aldık. Bu kabinenin (AKP hükümetinin) listesi Londra ve ABD’de hazırlandı. Bakanlar Kurulu’nda İngiltere’nin, ABD’nin, İsrail’in, Almanya’nın, Fransa’nın kotası olduğu söylendi, biz itiraz ettik, ‘iftira’ dedik. Ama maalesef bu doğruydu..Biz şimdi dış güçlerin piyonu gibiyiz. İngiliz Elçisi Westmacott, ‘Kürt devletini kabul edin, Arap ve Yahudi sermayesi Türkiye’ye akacak’ dedi…Biz İngiliz malı bir partiyiz. Ya da Almanların deyimiyle ‘ankesörlü telefon’ gibiyiz. Jetonu kim atarsa onun düdüğünü çalıyoruz…İngilizler ince ama vahşice, İsrail ABD üzerinden, ABD IMF üzerinden, Almanlar ve Fransızlar AB ve Kürtler üzerinden AKP’yi kullanıyor. İstanbul’un Fethi Şenlikleri’ni kutlayan bir maziden şimdi İstanbul’un işgalini tezgahlayan bir parti konumuna düştük, işbirlikçi adamlara dönüştük. Çok üzülüyor ve kahroluyorum…
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #1 : 08 Eylül 2010, 21:32:45 »            akp ve diğerleri Türklüğe ihanet her yerde her koşulda !.. Ben kişisel olarak bunların hepsini izleyip beynimde topluyorum. Elbet Türk'ün de günü gelecek !.. Geçmiş binyıllarda olduğu gibi ...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
hun_turk58
or-ok-on
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 419


Rehber KAN, hedef TURAN


« Yanıtla #2 : 08 Eylül 2010, 21:37:00 »

Sayın Açina Teyze, bu önemli paylaşım için varolun. Bu hayinlerde nasıl bir kişilik var anlamak zor. Birde dindar geçiniyorlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

--"Biz dogrudan dogruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanagı Türk toplulugudur. Bu toplulugun fertleri ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa, o topluluga dayanan cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur." Atatürk
ERGENOKON
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 08 Eylül 2010, 22:46:34 »

Bu soysuzların ne halt yediklerini  bilipte hala oy veren insanları gördükçe kendimden utanıyorum bu insanlar nasıl Türk olabilir diye.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gümüş Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 08 Eylül 2010, 23:09:02 »

Kitabın aşağıdaki bölümü, 4 Temmuz 2003’te Amerikan askerleri tarafından Türk askerlerinin başına geçirilen çuval olayını işlemektedir.

Bu yazıyı görünce utanç duyuyorum. Paylaşım için sağol açina teyze.


Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.245 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.017s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.