AKP DÖNEMİNDE BASINA YANSIYAN BİR KAÇ TANECİK!YOLSUZLUK ADDİASI!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 23 Eylül 2020, 16:27:18


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: AKP DÖNEMİNDE BASINA YANSIYAN BİR KAÇ TANECİK!YOLSUZLUK ADDİASI!  (Okunma Sayısı 2216 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« : 12 Ekim 2011, 15:42:54 »

   VARAN -1:LİMAN İHALESİ
   AKTCDD Izmir Liman'i icin, yillik 70 milyon $'lik yükleme-boşaltma işleri için ihale hazırlıgı yapiliyor. Daha sonra ihaleden vazgeciliyor. Ihalesiz olarak 15 yilligina Reha Denizcilik ve Raden Lojistik isimli 2 sirkete veriliyor. Sirketlerin, 15 yilin sonunda arzu ettikleri takdirde 15 yil daha ise devam edebilecegi sozlesmede yer aliyor. (Toplam 30 yil sureli) Toplam 2 milyar 100 milyon $' ihalesiz veriliyor. Bu firmalardan biri, sozlesme tarihinden 2 gun once kuruluyor, digeri de ayni gun kurulusu gerceklesiyor. Bu sirketin buyuk hisseli ortaklarindan biri AKP'nin Bakirkoy Ilce Baskanligi'ni yapmis olan Rahmi Genc. Sozlesme imzalandiktan sonra bu kisi, hisselerini devredip, ayriliyor. Olayin usulsuzlugu dile getirilince, TCDD, Reha Denizciligin sozlesmesini iptal ediyor. Bu sirketin Genel Muduru de, diyor ki; "TCDD'nin aleyhine dava actik, davayi TCDD kaybederse 225 milyon $ tazminat odeyecek, haberleri olsun.
    SONUC: TCDD yapilan islerin usulsuz olmadigini acikliyor.

   VARAN - 2 : ISTANBUL BUYUKSEHIR BELEDIYESI ARAC SIGORTA IHALESI
   Istanbul Buyuksehir Belediyesi, agir tasitlar icin, sigorta ihalesi aciyor. Bu ihale, 197 milyar lira ile AKP Istanbul Milletvekili Alaattin Buyukkaya'nin, onceden ortagi oldugu Buyukkaya Sigorta Aracilik A.S'ye veriliyor.(Ha??)
   SONUC: Istanbul Buyuksehir Belediyesi, ihalenin usule uygun oldugunu açıklıyor.

   VARAN - 3 : TCDD ISTASYON YENILEME IHALELERI
   TCDD'den 10 istasyon yenileme ihalesi AKP Kadin Kollari MKYK Uyesi Emine Alioglu'na veriliyor. Bu AKP'li muteahhit hanim, ayni zamanda yesil kart sahibi. Once devletten yesil karti aliyor, sonra da 10 Istasyon yenileme ihalesini aliyor.
   SONUC: TCDD ihalelerin usule uygun oldugunu acikladi.

   VARAN - 4 :GEBZE AKARYAKIT KACAKCILIGI OLAYI
   5 trilyonluk bir hadise. Konu ile ilgili olarak Ulastırma Bakanlıgı Mustesar Yardimcısı Kemal Albayrak dahil, bir cok burokrat halen yargida. Kemal Albayrak, AKP Kurucular Kurulu uyesi ve AKP Kirikkale eski Milletvekili. Turkiye'de, dava konusu ile ilgili yılda 1,5 milyar $'lık akaryakıt kacakcılıgının oldugu acıklanıyor.
    SONUC: Dava halen yargıda ve devam ediyor. Olayı ortaya çıkartan Kocaeli Emniyet Müdürünün bilahare gorev yeri degistirildi.

   VARAN - 5 : TMSF OTEL IHALESI
  TMSF, Ceylan Grubu'ndan, banka borcuna karsilik 52,5 milyon $'a Antalya'daki Deluxe Resort Otel'i aliyor. Devir oncesi otel fiyati, ekspertiz raporunda bu sekilde belirtiliyor. TMSF, aynı oteli bu sefer 25.3 milyon $'a Ulusoy Grubuna satıyor ve devlet 27 milyon $ zarar ediyor.
    SONUC: TMSF, yapılan islemin usulüne uygun oldugunu açıkladı.

   VARAN - 6 : DERINCE ARAZI ALIMI OLAYI
   Ozellestirme Idaresi, Yarımca Porselen Arazisi'ni, 30.5 milyon $'a bir ozel sirkete satiyor.Erdemir (satılmadan önce) Yönetimi , 2 yıldır bir liman icin arazi aradıklarını ifade ederek 20 gün icinde 82 milyon $'a aynı araziyi, bu söz konusu özel şirketten tekrar geri satın alıyor. Devlet, bu yolla 52 milyon $ zarar ediyor.
    SONUC: Erdemir, yapılan islemin usulüne uygun oldugunu acıkladı.

   VARAN - 7 : BALIKESIR SEKA KAGIT FABRIKASI IHALESI
   Ozellestirme Idaresinin fabrika piyasa degerini 51 milyon $ olarak belirlemesine rağmen fabrika, 30 Haziran 2003´te Albayraklar A.S'ye 1.1 milyon $'a satiliyor. Bu satış sonrası Seluloz-Is Sendikasının açtığı dava sonucu mahkeme Nisan 2004'te satışı iptal ediyor.(Yani 10 ay sonra.) Bu gelişme üzerine (ihale iptal edildigi icin) Özellestirme Idaresi bu parayı talep ediyor. Ancak şirket bununla ilgili henuz ödemede bulunmuyor ve toplamda 12.7 trilyonluk bir varlık kaybı tespit ediliyor. ( Yaklaşık 10 milyon $' )
   SONUC : Maliye Bakanının o zaman yaptığı açıklamadaki, '' gerekenin yapılacağı'' zamanın gelmesi bekleniyor.

   VARAN - 8 : HALKBANKASI' NDA 30 MILYON $'LIK KREDI ZARARI OLAYI
   Devlet Bakanı Ali Babacan, TBMM Yolsuzlukları Arastırma Komisyonu tarafından Net Holdingce kullanılan krediden kaynaklanan 30 milyon $ devlet alacağı konusunda müfettiş görevlendirilerek gereğinin yapılması hususunda resmi yazılarla uyarılmasına rağmen bilinemeyen bir sebepten dolayı oluşan gecikme neticesinde firmadan alınacak 30 milyon $ devlet alacağı zaman aşımına uğramıştır.
   SONUC: Bakan ile ilgili herhangi bir işlem yapılmadı. Görevlendirildiği söylenilen Müfettisle ilgili, görevi ihmalden dava açıldı. Devlet alacağı ne oldu bilinmiyor. Oysa ki, bu olaya emsal olmak üzere benzer bir iddia ile, 57. Hükümet'in Başbakan Yardımcısı Husamettin Ozkan veDevlet Bakani Recep Onal'ın, Yüce Divan'da yargılandıkları bilinmektedir.

   VARAN - 9 : TEKSTILDE 1 KATRILYONLUK HAYALI IHRACAAT OLAYI
   Maliye verilerine göre 2004 yılında 915.3 trilyonluk Katma Deger Vergisi tahsil edildi ve buna karşılık, 2 katrilyon 83 trilyonluk vergi iadesi yapıldı. Verilere göre yaklaşık 1 katrilyonluk hayali ihracat yapıldıgı iddiasi var. Konu ile ilgili Maliye Bakanı Unakıtan;"Denizli'de 50 milyon $ ihracaatı olan bir firma, inceleme görmüş. Ancak 100 bin $' lık Rusya'ya yaptığı hracaatın alıcısı bulunamıyor. Yahu Rusya'da kimi buluyorsun ki? Arasan Rusya'da Basbakan'ı bile bulamazsın. Bu adamın adı olmus hayalici. Inceleme yapılmıs. Inceleme elemanı böyle demiş.Inceleme elemanı kim Allah aşkına? Maliye Bakanı adına inceleme yapıyor. Maliye Bakanı kim? Yahu Bakan benim ya!" şeklinde konusabilmistir.
    SONUC: Bu konu ile ilgili de bugüne kadar resmi bir soruşturma açılmamıştır.

    VARAN - 10 : MAVI AKIM DOGALGAZDA EK PROTOKOL OLAYI
   19 Kasim 2003 ; Ruslarla ek protokol imzalanıyor ve Türkiye, "F1 Formülü" nden vazgecip, Ruslarin istedigi Fo' ı kabul ediyor. Sonuç olarak Türkiye Rusya 'ya 1 Nisan 2005 tarihi itibariyle 8,5 milyar dolar fazladan ödemeye razı oluyor. Bu gelişmelerin ardından Ana Muhalefet Partisi, konuyla ilgili gensoru veriyor. Basbakan bizzat oylamaya katılıp, meclis çoğunluğundan istifade ile gensorunun reddedilmesini saglıyor ve devlet olarak parayı ödüyoruz.
   SONUC: Konu ile ilgili yapılan açıklamalar kamuoyunu tatmin etmemistir.
   

 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 12 Ekim 2011, 17:10:41 »

Bu yolsuzlukları soruşturacak savcılar ne yazık ki seslerini çıkaramaz oldu. Halk oylamasından sonra yapılan değişiklerle yargı tamamen akp nin eline geçti. Deniz Fenerini soruşturan savcıların başına neler geldiğini hep birlikte gördük. AKP VE YOLSUZLUKLARI ancak bir iktidar dğişikliği ile sorgulanır. Bu iktidar değişikliğide bu gün için imkansız görünüyor. Hem akp ye koltuk değneği olan muhalefet, hemde TÜRK Halkının akp ye olan inancı bu iktidarın ve yolsuzluklarının daha çok başımızı ağrıtacağı kesin.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.223 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.