1944 Haçlı Seferlerinde Türkçülük Düşmanları Neler Demişlerdi?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 22 Ekim 2020, 08:59:43


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: 1944 Haçlı Seferlerinde Türkçülük Düşmanları Neler Demişlerdi?  (Okunma Sayısı 1843 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bögü:Alp
Atsız'ın İzinde
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.974


Döğüşen Türk, oyanan Türk, kalkan Türk!


Site
« : 03 Kasım 2015, 18:48:20 »

Aşağıda, 1944 yılının o meş'um günlerinde Türkçülüğe saldıranlardan küçük bir bölümünün yazılarından parçalar okuyacaksınız. 1944'ten günümüze ne değişmiştir? 1944 Haçlı seferlerinde olduğu gibi 21. yüzyılda da Türk düşmanları Türkçülere hayasızca iftiralar atmaya devam ediyor.


FALIH RIFKI ATAY'DAN:

Türkiyeyi içinden dağıtıp tahrip etmek için gökten bir belâ ısmarlansa ırkçılıktan beteri inmez. Türkiyeyi, dışından, can düşmanları ile çevirtmek için ikinci bir belâ ısmarlansa, islâm ittihatçılığı ham hayalinin yerine Turancılık ütopyasını geçirmekten âlâsı bulunmaz. Alttan alta bir soruşturma var: Sağ adı altında koyu Türkçülüğü suçlayarak kendi milliyetçilik dâvamızı da zayıtlatmış olmaz mıyız? Hayır, bilâkis kuvvetlendirmiş oluruz.

ZEİCERÎYA SERTELDEN:

Tam bu tehlikeli zamanda beşinci kolun faaliyete geçtiğini görüyoruz. Irkçılık ve milliyetçilik maskesi altında vatandaşlar arasında ikilik yaratmak isteyen bâzı tahrikçilerin baş kaldırdıklarına şahit oluyoruz. Bütün dünyada iflâs etmiş bir dâva peşinde milleti birbirine katan, haricî dünya ile münasebetlerimizi sarsan Turancılık cereyanına, sağda olanlar bizdendir diye kürsülerimizi verdik,
gazetelerimizin sütunlarını açtık, ve serbestçe teşkilâtlanmalarına ses çıkarmadik. Fakat nihayet maskeleri düş tü, hakikî çehreleri meydana çıktı. Ve şimdi adaletin pençesine düşmüş bulunuyorlar.

EMİN ERIŞIRGÎL'DEN:
Son zamanlarda bâzı tahrikçiler, millet hakkındaki anlayışımıza ırk ve ırkçılık sözüyle karşı koymak istemişler, Turancılık lâfı gibi yaldızlı bir sözle de Türk Cumhuriyetinin dış siyasetini tehlikeye sokmaya kalkışmışlardır. Irkçı diye geçinenler, bu kelimeye bir de Turancılığı ilâve ediyorlar. Tarifi bile kaabil olmayan bu sözü ileri sürenler, eğer bir yabancı siyasetin âleti değillerse, ya dünyadan haberleri olmayan biçârelerdir, vahut delidirler.

HÜSEYIN CAHIT YALÇIN'DAN:

Irkçılık ve Turancılık fesadının tafsilâtı henüz malûm olmadığı cihetle, vatan için teşkil ettiği tehlikenin derecesi
hakkında birşey söyleyemeyiz. Irkçılık ve Turancılık iki zehirden başka bir şey değildir.
Türkiye Cumhuriyeti için hariçte tehlikeler yaratmak, memleketi felâketli harplere sürüklemek için Turancılıktan iyi bir yem olamaz. Müsterih olalım. Millî Şefin sözlerinde tecessüm eden hükümet otoritesi bu cerevam ortadan kaldıracaktır.

TAHSİN BANGUOGLUDAN:

Nihayet Türk gençliğini dışardan beslenen bir cins sağcı fikirlere doğru sürüklemek istemişlerdir. Bunlar, ırkçılık yalanına Turancılık ütopyasının kaftanını giydirerek onu Türk gençliğine sürmek istemişlerdir.

REFİK HALÎT KARAY'DAN:


Irkçılığın felâketle neticelenecek bir kan davasından başka bir şey olmadığını ve hudutları dışına taşmak isteyenlerin hudutları içinde bile kendilerine yer bulamıyacağını...

NECMETTİN SADAKTAN:

Turancılık, ırkçılık gibi fikirler ilme, tarihe, coğrafyaya, siyasete aykırıdır. Bu asırda millet ve milliyet seciyesi halis kan yarış atı evsafına benzemez.

NADİR NADİDEN:

Bir dava etrafında koparılan münasebetsiz bir gürültü üzerine, gençlik mevzuu birkaç gündür ön plâna alınmış bulunuyor. Aslına bakarsanız Ankaradaki hâdise mühim bir mesele teşkil etmemek gerek. Bir takım aşırı ve yabancı telkinlerin üç beş genci
yanlış düşüncelere sürüklediklerine rastlamak her yerde mümkündür. Milliyetçiliğimizin hududu yurdumuzun
bir ucunda başlar, öteki ucunda biter.

AHMET EMİN YALMAN'DAN:

Türkiyede ırkçılık müfrit bir zihniyet hâline gelmiştir. Biz bu zihniyeti dünyadan kaldırmak için harp ediyoruz. Tıbbın tanıdığı bu tehlikeli hastalık salgınlarının hepsini bir araya koysanız Türk gençliği ve Türk yurdu için ideoloji ifrat ve taassubu (Irkçılık • Turancılık) kadar müfrit olamazlar.

ETHEM İZZET BENİCE:

Aziz İnönü milliyetçiliğimizi ve milli politikamızın ana hattını izah buyururken Turancılık, Irkçılık gibi ya ecnebi tesirlere bağlı, ya rejime ve iktidara karşı olarak kendim gösteren cereyanlara da işaret buyurmuşlar ve bu gibi cereyanları memleket gençliği ne aşılamanın bir soysuzluk, fesatçılık vatansızlık ve hiyanet olduğunu belirtmişlerdir.

BEDRETTİN TUNCEL'DEN:

İnönü, milletimizin büyük kudreti olan birlik havasında üzücü akisler bırakmış olan bâzı cereyanlardan bahsederek
ırkçılık, Turancılık gibi Türk milletinin aleyhinde kullanılmak istenen propaganda ve tahriklerin mahiye tini açıkça milletin, gençliğin önüne sermiştir. Şef, millî bütünlüğümüzü bozacak fikirlerin, gümrük kaçağı ideolojilerin bu memlekette yeri olmadığını anlatmıştır.

YAVUZ ABADAN'DAN:

Türk genci milliyetçiliği parti programının çizdiği gibi anlar.

SABIHA ZEKERIYA SERTEL'DEN:

Turancılık, büyük komşumuz Sovyetlerle olan tarihî dostluğumuzu bozmak için tutulacak tek yoldur. Irkçılık ve Turancılık, halk yığınları için en acı iki zehirdir. Bu zehirleri içenleri bekleyen akıbet ölümdür.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

«Dünyada en büyük iftiharım, Türk yaratıldığımdır!»
Tolga Akgöz
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 661


Kinimizin şiddetiyle gebereceksiniz!


« Yanıtla #1 : 03 Kasım 2015, 21:26:49 »


SABIHA ZEKERIYA SERTEL'DEN:
Turancılık, büyük komşumuz Sovyetlerle olan tarihî dostluğumuzu bozmak için tutulacak tek yoldur. Irkçılık ve Turancılık, halk yığınları için en acı iki zehirdir. Bu zehirleri içenleri bekleyen akıbet ölümdür.

Rusya' ya tarihi dost demek hangi aklın ürünüdür  ?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Vatan, bize kılıcımızın ekmeğidir.
Gazan Han
Deli Bozkurt
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.410


İLHANLILAR


« Yanıtla #2 : 03 Kasım 2015, 23:05:12 »

Sınırdan bize sığınan Türkleri de , Stalin'e teslim ettiler
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bögü:Alp
Atsız'ın İzinde
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.974


Döğüşen Türk, oyanan Türk, kalkan Türk!


Site
« Yanıtla #3 : 03 Kasım 2015, 23:18:38 »

Türkçü gençler Türklüğü tehdit eden bu büyük 1944 kepazeliğini asla unutmamalı ve aynı zamanda da bu korkunç ihanet çalışmalarından haberleri olmayanların gözlerini açmaya çaba sarf etmelidir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

«Dünyada en büyük iftiharım, Türk yaratıldığımdır!»
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.253 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.015s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.