"HEPİMİZ AZERİ'YİZ" DİYELİM Mİ?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 08 Ağustos 2020, 06:53:57


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: "HEPİMİZ AZERİ'YİZ" DİYELİM Mİ?  (Okunma Sayısı 2631 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« : 02 Şubat 2012, 00:41:29 »

 Başlık her ne kadar bizim Türkçülük inancımıza ters olsa da, anlatılmak istenen ancak bu kelimelerle anlatılabilirdi ve yazı alıntı idi. Onun için yazıda hiç bir değişiklik yapmadım. Ama Türkiye "hepimiz Azeriyiz der mi? Asıl merak ettiğim de budur. İşte bu güzel yazının tamamı:
   Hepimiz Azeri'yiz' deyelim mi?

FRANSA'nın soyqırımı inkâr edenleri cezalandırma yasası Azerbaycan'da böyük tepgi gördü. Dış İşler Bakanlığı, Cümhurbaşkanlığı, mühalifeti, sivil toplum örgütleri, mediası ile tepgisini gösterdi. Hoş, Türkiye'de birilerini yene de memnun edemedik. Amma zaten derdimiz bu deyildi ki...

 
Biz Türkiye kadar Azerbaycan'ı da yaralamış, özgürlüye ve adalete aykırı olan yasanın kabul edilmesine tepkimizi sergiledik. Hele hele hep özgürlüyü kısıtlama suçlamasını aldığımız Fransız resmi makamlarına, parlamentosuna ve bu karara sessiz kalmış aydınlarına kırğınlığımızı ilettik. Bir yerlerde başarılı da olduk. Biz haksızlığın, adaletin çiğnenmesinin ne demek olduğunu gayet iyi biliriz. Çünki toprak itiren, yurdu yağmalanan, çocuklari Ermeni kurşunuyla katledilmiş milletik. O üzden Fransa Senatosu'nun Ermenilere destek yasasını hem de kendimize hakaret olarak görüyoruz.
Biz de haykırmak, 20 yıldır ki, dünyanın göremediği hakikatımızı bağırmak istiyoruz.
Onu en yakınımızdaki İstanbul caddelerinde “Hepimiz Ermeni'yiz” diye bağırıb yürüyenlerin duymasını istiyoruz.
Fransız'dan, Alman'dan, Çinliden önce Türk'ün ve Türkiye'nin bizim hakikatımızı görmesini umuyoruz. Yaklaşık bir ay sonra Azerbaycan'ın Yukarı Karabağ bölgesindeki Hocalı şehrinde yapılmış soykırımdan 20 yıl geçmiş olacak.
20 yıl önce birkaç saat içinde bir kent yeryüzünden silindi.
Ermenilerden kaçan 2500 sivilden 613'ü düşmen kurşuyla katledildi, 63'ü çoçuk, 106'sı bayan, 70'i ihtiyardı. Bir saat içinde 8 aile yok oldu. 487 kişi düşmen kurşunuyla yaralandı, 76'sı çoçukdu. 1275 kişi rehin alındı, 150 kişinin öldü-kaldısından halen haber yok... Ve bu vahşet 20 yıl önce dünyanın gözü önünde yaşandı. Hiç kimseden ses çıkmadı... Azerbaycan bu cinayetlerin, bu facianın dünyaya duyurulması yolunda tek başına mücadele etti; halen de devam ediyor bu çileler...
Bir ay sonra bütün dünyaya Türk'ün nasıl soykırıma tabi tutulduğunu gösterecek gündü. İstanbul sokaklarında yüz binlerin Hocalı katliamının kareleri ile yürüyüb, dünyaya 20 yıl önce olanları haykırmak imkânı var.
Ne dersiniz? İstanbul sokaklarından “Hepimiz Azeri'yiz” deye bağıralım mı?
‘Türkiye'nin vicdanı'nı bir de bu yandan gösterelim mi dünyaya?
Gelin tarihin en büyük, en güzel kardeşlik hikâyesi Türkiye ve Azerbaycan olarak bir ve beraber başta Fransa olmak üzere Avrupa'nın yüzüne bu gerçeği haykıralım mı?
Bunu şimdi yapmayacaksak ne zaman yapacağız?
“Hepimiz Azeri'yiz” deyelim mi?
Vüsale MAHİRGIZI
Azerbaycan Press Ajansı
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
Otuzikilü
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 77


Deli, Terekemeyi gördüğünde akıllanır.


« Yanıtla #1 : 02 Şubat 2012, 02:23:26 »

Akıllı ve şuurlu ''Azeri''ler ''Azeri değiliz,Türküz, Azerbaycanlıyız'' diyorken iyi niyetlede olsa ''Hepimiz Azeriyiz'' demek en derin yerden yaralar milli bilinci.Azeri adını bize bu eşek-Farslar taktı,Türkiye Türkleride alıp alıp kullandı.Bu yanlış.

Her zaman diyorum.Biz Türkmeniz.Hemde has Türkmeniz,Karakoyunlu biziz,Akkoyunlu biziz.Bayartay.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Otuzikilü
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 77


Deli, Terekemeyi gördüğünde akıllanır.


« Yanıtla #2 : 02 Şubat 2012, 02:26:42 »

Ben en baştaki cümleni görmedim Karagerey kusuruma bakma,gece gece dikkat eksikliği işte.Düzeltmek istedim,yapamadım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Otuzikilü
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 77


Deli, Terekemeyi gördüğünde akıllanır.


« Yanıtla #3 : 02 Şubat 2012, 02:31:56 »

Sürekli aynı ifadeyi ''Azeri,Azeriler'' gördüğüm için beklemeden tepki veriyorum.Ayrıca Faruk Sümer'in Safevi Tarihi adlı kitabını okumanızı tavsiye ederim.Anadolu ve Azerbaycan(Kuzey ve Güney) Türklerini oluşturan boy,oymak ve aşiretlerinin aynı olduğunu göreceksiniz.Anadoludada Karaman var Azerbaycanda Karaman var.Anadoludada Avşar var,Azerbaycanda Avşar var.Benim mensup olduğum oymakla alakalı Tokat ve Bitliste birer toponim(yer adı) bile var.Bunlar Azerbaycan ve Anadolu Türkmenliğinin/Türklüğün akrabalığının,yakınlığının ispatlarıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Hun_Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 951


TANRI DAĞLARI TIEN SAN


« Yanıtla #4 : 02 Şubat 2012, 03:27:39 »

Simdi söyle bir durum var biliyorsunuz . Türkiyede Türküm demek yürek ister ! Azerbaycanli Türk kardeslerimiz hepimiz Türküz diyerek yürüyüs yamak isteseler ,basta hükümet buna asla izin vermez . Biz Türkleri Atatürkcüleri sindirmek icin ,bin dereden bin su tasiyoruz , simdi sirasimi sizin ,hepimiz Azerbaycan Türküyüz diye yürüyüs yapmaya kalkmaniz ! Sonra efendim Türkiyede sadece Türkler yasamiyorki ! Iti var kürtü var ,cerkezi namussuzu serefsizi var . Yarin onlarda cikip ,hepimiz kürtüz ,hepimiz cerkeziz ,hepimizi gürcüyüz diye yürüyüs yapmak isteseler , onlari nasil engelliyecegiz ? Siz en iyisi hepimiz müslümaniz diye miting yapin isi tatliya bagliyalim irkciligin alemi varmi diye görüs belirteceklerinden kimsenin süphesi olmasin . Eger hayir böyle diyemezler diye düsünüyorsaniz . Atatürkcülügün serefsizlik oldugunu bas bas bagiran Mümtazer e kulak verin .  Ama belki hepimiz Azeriyiz diye yürünürse Türklügü cagristirmadigi icin büyük ihtimalle izin verirler .
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.22 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.