"BİZİ DİNLEYİN DEDİK, EVİMİZİ DİNLEDİLER"
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 10 Ağustos 2020, 19:28:16


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: "BİZİ DİNLEYİN DEDİK, EVİMİZİ DİNLEDİLER"  (Okunma Sayısı 1534 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« : 11 Mayıs 2010, 09:45:18 »

YARSAV'dan kıyamet gibi açıklama

 YARSAV Başkanı Emine Ülker Tarhan, "Anayasa paketi geçerse, politik yargı ile karşı karşıya kalacağız" dedi. Darbe anayasasının aynı darbe anlayışıyla değiştirilmemesi gerektiğini söyleyen Tarhan, "Yargı politikleşirse aynı darbe dönemlerinde olduğu gibi binlerce kişi tutuklanabilir ve bazılarından bir daha haber alınamaz" görüşünü dile getirdi.
Tarhan, Atatürkçü Düşünce Derneği'nde düzenlenen "Anayasa Değişiklikleri" panelinde yaptığı konuşmada anayasanın bazı maddelerinde yapılan değişikliklere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
"Yürütme, yasama organını da yanına alarak yargıyı hizaya getirmeye çalışıyor" diye konuşan Tarhan, bu süreçte YARSAV'a karşı da saldırılar yapıldığını ve "Türk yargısına tarifsiz acılar yaşatıldığını" ileri sürdü.
"BİZİ DİNLEYİN DEDİK EVİMİZİ DİNLEDİLER"

"Onlara, 'Biz sahadan geliyoruz, bizi dinleyin' dedik, evet dinlediler ama evlerimizi ve iş yerlerimizi dinlediler" diye konuşan Tarhan, yargıç ve savcıların güvenle yürüyemeyeceği sokaklarda vatandaşların da güvenle yürüyemeyeceğini kaydetti.
"BİNLERCE KİŞİ TUTUKLANABİLİR"

Darbe anayasasının aynı darbe anlayışıyla değiştirilmemesi gerektiğini anlatan Tarhan, "Anayasa paketi geçerse, politik yargı ile karşı karşıya kalacağız. Yargı politikleşirse aynı darbe dönemlerinde olduğu gibi binlerce kişi tutuklanabilir ve bazılarından bir daha haber alınamaz" görüşünü dile getirdi.
Danıştay eski Başsavcısı Tansel Çölaşan ise TBMM'deki muhalefet partilerini, "CMUK'tan DGM'lerin kaldırılmasına, özel yetkili mahkeme, hakim, savcılara ve gizli tanığa kadar bir çok düzenlemenin arkasındaki gerçeği göremedikleri" gerekçesiyle eleştirdi.
"Anayasa değiştirilmek isteniyor çünkü laik, demokratik cumhuriyet değiştirilmek isteniyor" diyen Çölaşan, "Bugün Türkiye'yi cemaatler yönetiyor" dedi.
 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.219 Saniyede 20 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.