Yozgat-Sorgunlular Artık Arap Düşmanı Oldular
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 27 Mayıs 2020, 01:33:39


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3 ... 5
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yozgat-Sorgunlular Artık Arap Düşmanı Oldular  (Okunma Sayısı 18484 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
TuranSavaşçısı
Ziyaretçi
« : 07 Kasım 2009, 23:29:06 »

Yozgat'ın Sorgun İlçesi'nde bulunan Yozgat Şeker Fabrikası'nın özelleştirilmesini protesto eden fabrika işçileri, fabrika kapılarını kilitleyerek fabrikaya talip olan Arap Şirket yetkililerini fabrika binasından hapsetti. Ardından fabrikadan çıkan Arap şirketinin yetkililerine taşlarla saldırdı. Olay yerine sevk edilen çok sayıda Jandarma ekibi eylemcilere müdahale etti.

Özelleştirme kapsamında olan Yozgat Şeker Fabrikası'na gelen Arap Şirket yetkilileri beklemedikleri bir protesto ile karşılaştılar. Fabrika binası önünde toplanan yaklaşık 200 kişilik fabrika işçisi, Arap Şirket yetkililerini bina içerisine sokmak istemediler. Ardından fabrika içerisine giren Arap işadamlarını fabrikaların kapılarını kilitleyerek içerde hapsettiler. Yaklaşık 1 saat fabrikada kalan Arap sermayeli şirketin yetkilileri bina dışına çıktıklarında ise işçiler taşlarla saldırıda bulundu. Olay yerine sevk edilen çok sayıda Jandarma ekibi eylemcilere müdahale ederken, şirket yetkililerini ise uzaklaştırdı.

Şeker İş Sendikası Yozgat Şubesi Başkanı Ömer Macit, direnişin sadece işçi meselesi olmadığını Sorgun'un, Yozgat'ın, Türkiye'nin meselesi olduğunu belirterek, "Türkiye'deki Şeker Fabrikalarının tamamının üretimden çekilip, Avrupa'dan şeker ihracat eden bir ülke konumuna gelip onların kölesi olmak istemiyoruz. Özeleştirmeye karşıyız ve bu direnişimiz sürecek" dedi.

İşçileri ise, şeker fabrikasının özelleşmesi halinde kapanacağı ve yaklaşık 500 kişinin işsiz kalacağını ileri sürerek "Yozgat'ın tek tüten bacası olan Yozgat Şeker Fabrikasını kapatmaya çalıyorlar. Daha öncede bira fabrikasını özelleştirdiler ardından da fabrika kapandı. Aynı akibeti yaşamak istemiyoruz" dediler.

Yaklaşık 2 saat fabrika önünde sloganlar atarak protestolarını sürdüren eylemciler fabrikaya talip olan Arap şirket yetkililerinin ayrılmasının ardından dağıldılar.

HABER ALINTIDIR


Sorgun'da birkaç tanıdığım var, haberin ardından onlara sordum ne oldu halkın tepkisi nedir diye gelen cevap şu oldu:
-Tüm halk Araplar'a küfrediyor, ellerinden gelse öldüreceklerdi.
Arapçı olarak tanınan Sorgunlu hemşehrilerim şeker fabrikasının Araplar'a satılması sayesinde Arap düşmanı oldu çıktılar. Peynir
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 07 Kasım 2009, 23:34:51 »

Ya gardaş onlar arapçı değiller,o mantıkla yetiştirilmişler şimdiye kadar,Onlar Türk oğlu Türk.Müslümanlık uğruna bilmeden arap piçlerine hayranlık duyuyorlar yoksa birebir akşamları içerler şarabı sabah  ....  arabı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Takiyyeci
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 151


« Yanıtla #2 : 08 Kasım 2009, 02:26:08 »

Almanyada krizden dolayı bir bir fabrikalar kapanıyor. Devlet aman bir yabancı şirket alsında kurtarsın diye teşvikle, krediyle elinden geleni yapıyor. Bugünlerde İflasa sürüklenen ve kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kalan Opel'i Kanada ve Avusturya firmaları alacaktı ana firma olan GM satmaktan son anda vazgeçti fabrika işçileri eylem üzerine eylem yapıyorlar. Yabancı firmalar alsın kurtarsın diye her gün gösteri yapıyorlar. Ben bu Araplara tavsiye ediyorum, sizde gidin Almanın fabrikasını kurtarın. Dünya kriz içinde biz yatırım yapmaya geleni Türk misafirperverliğinide ayaklar altına alıp tekme tokat kapı dışarı edersek onlarda gider Yunanın, Almanın, Ermeninin fabrikasına yatırım yapıp kapanmasını önlerler.

Çin bile bu kafayı bıraktı bütün dünya oraya yatırım için yarış halinde. Tabi Çin devleti bunun zeminini hazırlıyor. Kıçımızdaki dondan, Bilgisayarımızdaki çiplere kadar artık Çin malı oldu. Çin 10 sene sonra ABD'yi geçercek diyorlar. Aya füze gönderdiler. Daha 15 sene önce GSMH'sı Türkiyeden çok geride idi.

Polonya daha 10 sene önce orta çağı yaşıyordu. GSMH'sı Türkiyenin o 10 sene önceki durumundan gerideydi. Benim yanımda çalışan Polonyalının memleketine gittik binaların, caddelerin haline hayret ettim resimlerini çektim. Almanyadan Polonyaya giriş yapınca sanki ortaçağa dönmüş gibi oluyorduk. Şimdi yabancı sermaye akın akın Polonyaya yatırım yapıyor. 5-6 sene içinde öylesine değiştiki GSMH'sıda Türkiyeyi kaç katladı. Artık başdöndürücü hızla ilerliyor.

Yozgatlılar bir yerde Gazianteplilerle aynı boydan gelirler. Barak Türkmenleridir. Kandaşlarımı buradan kınıyorum. Eminimki bunlar Yunan olsaydı böyle tepki göstermezlerdi. Yabancı sermayeden ziyade sırf Arap düşmanlığı içgüdüsüyle bu davranışta bulunmuşlardır.

Bende hayatımda Millet olarak en çok Arabı, Almanı, Kürdüm diyen Kürdü, Ermeniyi ve Sırpı sevmem. Ama ekonomi ile bunu karıştırmamak lazım. Adamlar İstanbula dünyanın en yüksek binasını yapalım diyorlar Arap diye dünyayı ayağa kaldırıp vazgeçiriyoruz. Yarın gider Atinaya yaparlarsada işte hain din gardaşlarımız deriz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TürkcüKasirga
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 08 Kasım 2009, 03:51:08 »

"...Bende hayatımda Millet olarak en çok Arabı, Almanı, Kürdüm diyen Kürdü, Ermeniyi ve Sırpı sevmem. Ama ekonomi ile bunu karıştırmamak lazım. Adamlar İstanbula dünyanın en yüksek binasını yapalım diyorlar Arap diye dünyayı ayağa kaldırıp vazgeçiriyoruz. Yarın gider Atinaya yaparlarsada işte hain din gardaşlarımız deriz..."

Hem araplara karsi tepki gösteren Sorgunlu Türkleri elestiriyorsun, arkasindan da
aslinda bende araplari, kirolari bilmem neyi sevmiyorum diyorsun..?

Bu ne perhiz ne lahana tursusudur simdi..? Hani gecenlerde kirolari Türk yapivermistin ?

Sen Federasyonda üst kademelerde görev almissin ! Zaten senin gibileri yüzünden bugün Türk Milliyetciligi olmasi gereken yerde degildir..
Yasini basini almissin hala dengesiz fikirler savunuyorsun Gaziantepli..! Bende Almanya´dayim, seninle istedigin yerde görüsmeye hazirim..Birde bu meseleleri yüz yüze görüpselim diyorum..


 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Takiyyeci
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 151


« Yanıtla #4 : 08 Kasım 2009, 10:27:16 »

TürkcüKasirga

bir milleti sevmemek başka onlarla çıkarın için alışveriş etmek başka.

Kürtler büyük oranda Türk kanı taşımaktadır. Bunu inkar etmek gerçeğe aykırıdr. Buna rağmen Türkiye sınırları içinde yaşayıp Ay Yıldızlı kimliği taşımasına rağmen ben Kürdüm diyen Kürdü potansiyel bir bölücü olarak görüyorum ve sevmiyorumdan öte düşman olarak görüyorum.

Aynı şekilde ben Türküm diyen Kürdüde hayır sen Kürtsün diyerek PKK çizgisine giren ve kendini Türkçü sananlarada kızıyorum.

Hadi kabul edelim.  Doğu Türk değil, Güneydoğu Türk değil orası Türk değil burası Türk değil. Bazı kendini Türkçü sananların ve Mozaikçilerin iddiasını kabul edersek Türkiyede 5 milyon Türk kalmayacak. Öyle ya bazı arkadaşlar en milliyetçi bir bölgemiz olan Karadenizide uzun ve eğri burunlu diyerek Türklükten çıkardı.

Sorunun çözümü nedir? Bu arkadaşlarımız nasıl bir çözüm düşünüyor? Topraklarımızda Türk olmayanların yaşadığı iddiası ile elimizden çıkma tehlikesi ile karşı karşıyayız.

Mesela Sırpların yaptığı gibimi? 2 Milyon Bosnalının 250000 inini öldürmelerine rağmen paramparça oldular ve Bosnalılar halen orda Üstelik batılıların Sırplara destek vermelerine rağmen.

Almanlar 6 Milyon Yahudiyi yaktılar soylarını tüketemediler.

Biz 5 Milyon Türk olarak elimizde kalan bu son toprakları nasıl elimizde tutacağız bir öneri bekliyorum.Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 08 Kasım 2009, 11:01:43 »

Antepli Türkçü kasırga andam ile aranıza girmeyeceğim,yalnız şu var sakın ha gardaş burada ümmetçilik yapma!.Diyorsunki Türkler 5 milyon kalacak Ya bilmeyerek konuşuyorsun yada Türkün hasletlerini bilmiyorsun.Türk binlerce yıldır var sa, tarih sayfalarında kimseye boyun bükmediğindendir.O bunu yapacak şu bunu yapacak diye tırsan devletlerin hallerini görüyorsun SSCB gibi.
Antepli sen bizim hangi konuşmamızda o saydığın yörelerin bizim olmadığını söyledik?,yaksa biz Turancımıyız dedik.gardaşım Yalan değilse bile yanlış konuşmayalım.

Kürtlerin büyük oranda Türk kanı taşımaktadır. Bunu inkar etmek gerçeğe aykırıdr. Buna rağmen Türkiye sınırları içinde yaşayıp Ay Yıldızlı kimliği taşımasına rağmen ben Kürdüm diyen Kürdü potansiyel bir bçlücü olarak görüyorum ve sevmiyumdan öte düşman olarak görütorum.


Bu nasıl bir mantıkki ben anlamakta zorlanıyorum seni Antepli, bir bir eşşek varki At kanı taşır diyorsun,ingiliz atı onunla çıkar pistte yarışır diyorsun,bu nasıl mantıktır anlamak güç.ha şunu söylemek istiyorsunda belki söylemeye çekiniyor olabilirsin kürt diye bişey yok onların tamamı Türktür,hani Türklüğü piçleştirmeye çalışanların yüz yıllardır yaptıkları lakırdı.Bunumu kastediyorsun?.Antepli kürtler potansiyel bölücü değil (haaaaaaa ya bu bölücü ne demek biz tam mıyızki bölünelim kürtle yada şununla bununla) eniklerine kadar parazittir bunlar.bizimle burada yaşamak istiyorlarsa şimdiye kadar olduğu gibi hizmetçilik yapacaklar,bey olmaya kalkmayacaklar.Antepli dağa çıkan o hani kandildekiler varya bizim şu an içimizde yaşayan kürtlerden daha şereflidir benim gözümde,çıkmışlar dağa kafa tutuyorlar senin ordun adam olsun kandilin iki dakkalık işi var.Ama bizim içimizdekiler öylemi bunlar kahpelik ve ibnelikte yılanı aratmayacak hünerler gösteriyorlar,gündüzleri iş adamı sanatçı yada sıradan halk adamı geceleri sinsi yılan yalanmı.Ben kürdüm dese ne olur antepli demese ne olur,alnının çatında yazıyor zaten piç oğlu piçin ne mal olduğu.Antepli biz Türk oğlu Türküz isterizki karşımızdakilerde düşmanlık edeceklerse şereflice etsinler biz düşmanın bile şereflisini seven bir milletiz,Bu kürt enciklerini başımıza çıkartan bu senin yandaşı olduğun zihniyet iyi bir yol değil kandaşım.

Antepli sana delikanlıca bir soru soracam senden de öyle bir cevap bekliyorum kardaş,hani şu karadenizli burnu eğri vatandaşlarımız derken aklından geçen LAZ larmıydı cevabını bekliyorum..

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Takiyyeci
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 151


« Yanıtla #6 : 08 Kasım 2009, 12:41:58 »

Yürekli-kam,

Antepli sana delikanlıca bir soru soracam senden de öyle bir cevap bekliyorum kardaş,hani şu karadenizli burnu eğri vatandaşlarımız derken aklından geçen LAZ larmıydı cevabını bekliyorum.. diyorsun.

Geçen gün okumuştum şimdi bulmam zor oldu. Burada Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.turkcuturanci.com/turkcu/turklugun-dost-ve-dusmanlari/cecen-turk-degildir/


ATSIZIN KILICI arkadaşımız diyorki

Bunlara lazlarıda katalım, doğu karadeniz iri gözlü eğri burunlular kaynıyor. Çepni yada Kıpçak olduklarını yutamadım hala.Yutturamazlarda
 
Hiçbir Türk boyunda iri göz eğri burun görülmez, istisnalar melezdir.ve yahutta piçtir.


Buyur işte ne dersin? Buradan Türkiyede yaşayan Lazların sayısının 30 binden fazla olmadığınıda belirteyim. Bazıları Karadeniz deyince = Laz diyor. Halbuki Türkiye bu kadar bölücülük karşısında halen ayakta durabiliyorsa buda Karadeniz ve İç anadolu sayesinde duruyor.

Bakın ben sadece burada değil başka yerlerdede yıllardır Türkiyenin doğudan batıya göçlerle ve yüksek doğum oranıyla Kürtleştiğini bundanda en çok benim memleketim olan Gaziantep'in etkilendiğini, 70 li yıllara kadar Kürt yokken son bir iki izinde sokakta Kürtçe konuşana rastladığımı böyle giderse 20-30 sene sonra Diyarbakır olacağını Kerkük'ün akibetine uğrayacağını anlatıyorum. Bunu anlatırkende çok yerde ırkçı diye tepki görüyorum.

Şunu aklınızdan çıkarmayın. Nüfus çok önemlidir. Kerkük bugün Kürdistan'ın başkenti yapılmaya çalışılıyor. Daha dün Erbil Süleymaniye Türkmenken bugün tamamen Kürt oldu ve Erbil başşehir. Yakında buna tarih boyu özbe öz Türkmen olan Kerkük Musulda eklenecek. 1000 yıl önce Diyarbakır Türkmenken bugün Kürt. Birkaçyüz yıl önce Kürt adı yokken bugün Türkiyede 20 milyon Kürtten bahsediliyor.

Bugün bir bölgeyi sahiplenmek için nüfus geçerli. Eskiden ne idi kimse takmıyor. Bugünkü nüfus nedir ona bakıyorlar.

Atatürk bu tehlikeyi görerek bu topraklarda Türk ulus devleti kurdu ve Türk olmayanları Türkleştirmenin temellerini attı.

Elimizde kalan son topraklarıda parçalayıp Anadoludan Türklüğü silmeye çalışanlar sürekli Mozaikten bahsetti orayı burayı Türk kabul etmedi. Bunlara sizlerde alet oluyorsunuz.

Benimde her gerçek Türkçü gibi bir hayalim var. Ülkemde Mozaik mozaik olmasın herkes Türk kanı taşıyan Türk olsun bölünme tehlikesi olmasın.

Şimdi sizlere soruyorum bu tehlikeyi nasıl önleyeceksiniz?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 08 Kasım 2009, 13:16:49 »

Antepli neden ATSIZIN KILICI kandaşımızın yazısını örnek gösterdin soruma anlayamadım.ATSIZIN KILICI tamemen doğruyu yazmış,oradaki lazları Türkleştirmek isteyen garip kişilikler onları Çepni yada Kıpçak yapmaya çalışıyorlardı evet bizde yutmayız bunu,yani sen Lazlardamı Türk demek istiyorsun anlamadım.Bu konu onlarca kez otağımızda dile getirilmiş haftalarcada irdelenmişrir Antepli,biz bize ait olan yerleri başkalaştırmak,sen hiç iri gözlü eğri burunlu Türk gördünmü bilgi üzerine bilgi veriyorsunda gardaşım hiç Türk milletinin özelliği hakkındaki  literatürleridemi bilmiyorsun.

Antepli benim söylemeye çalıştığım işte senin dilinin altındakidir,o Karadenizli vatandaşlardan kastın lazlarmıdır.Tamam otuz bin yada üç bin ne olursa olsun farketmez sen onlarıdamı Türk olarak görüyorsun benim sorum buydu sana.

Siz devamlı bu Kerkükle Musulun kürtleşmesinden bahsediyorsunuzda bunun sorumluları kim? neden olmuş ?,ondan hiç bahsetmiyorsunuz,Oralara bu kürtleri kim getirmiş?,kim yerleştirmiş*,kimler onlara kardeşimiz diye kucak açmış?,Hangi Türk soylu bunlardan zarar gelmez diyerek içli dışlı olmuş? birazda buralara değin kim yapmış gardaşım bunları.,herhelde ırkçı birisi yapmaz bunları.Demekki bunlara kardeşim falan demek kar etmiyor elimizdekilerden olmamak için kimseyi Türkleştirmemek yılanın başını küçükken ezmek gerekiyormuş.

Bize bunları nasıl önleyeceğimizi soruyorsun peki!.Antepli sen gerçek Türkçüsün ya benim elimde bu ülkeye yön verme yetkisi olsa sen ne yapıyorsan tersini yaparak önlerim Türk milletinin yozlaşmasını.kürtleri yada etnik kırıntıları Türkleştirmeye çalışacağıma dünyada şu an 400 milyona yakın Türk yaşamaktadır bunları nasıl biraraya getiririm diye düşünürüm.Mozaik denen şey sizin yapmaya çalıştıklarınızın eseridir,o Türk bu Türk içiçe geçirilerek Türklüğün yozlaşıp erimesini sağlayacaktır,işte ben bunu yapmam.

Gardaş antepli Sen almanyadamı yaşıyorsun burası Türkiye,Kanıyla, canıyla, ordusuyla Miletiyle Türktür.Yani Türk milletinin yurdu Türk milletinin devletidir.Eğer bizden güçlüsü varsa bu topraklarda yaşayan nufusu az yada çok buyursun gelsin alsınlar elimizden.Burası muallak topraklar değildirki antepli nufusa güvenelim,Anadoluda şu an 50 miyondan fazla Türk yaşamaktadır,etrafımızdaki düşmanlarımızın sayısına içimizdekileride ekle 300 milyondan fazla ederler hadi gelsin alsınlar bakalım.Antepli Türklüğünü ve Türk devletini korumak için herkesi Türk yapmaya çalışacağına kardeşim biraz kanındaki kudrete kulak vermeni tavsiye ederim sana.Esenkal kardeş.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Takiyyeci
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 151


« Yanıtla #8 : 08 Kasım 2009, 14:34:24 »

Yürekli-kam,

Karadenizde veya tüm Türkiyede 3 bin veya en fazla 30 bin Laz yokken bazıları Karadeniz deyince bütün Karadenizlileri Laz yaparak Türklükten çıkartıyorlar. Ben buna karşıyım.

Karadenizde 3 bin veya 30 bini değil büyük oranda o uzun ve eğri burunlu dediğiniz insanlar yaşıyor ve hepside Türklükleriyle gurur duyuyorlar. Ben burada çok Karadenizli tanıyorum. Çoğu uzun burunlu ve içlerinde çokta Türkçü var. Hemde Türk İslam Ülkücüsü değil sırf Türkçülüğü savunan.

Şimdi bunları hayır senin burnun uzun burnun eğri gözün iri diye Türkçü veya Türk olarak kabul etmeyelimmi? Bunları Laz veya başka birşey yaparak karşı tarafın nüfusuna katkıdamı bulunalım? Benim kızdığım Türküm diyenleri hayır senin şuran iri buran büyük Türk değilsin diye dışlamaktır. Ama adam Lazım diyorsada Lazdır ve ona layık olduğu şekilde davranılmalı.

Kaç yerde buradada yazdım. Türk değilim diyen Bilge Kağanın torunu olsa bile Türk değildir.

Bir örnek vereyim. Ben burada Berlinde birini tanıyorum. Yüz simasına bakarsan Uygur Türkü veya Kırgız Türkü dersin. Ama bu şahıs PKK'lı bir Kürt. Ben eminimki bu şahıs mutlaka kürtleşmiş bir Türktür. Şimdi sizlerin teorisini kabul edersek bu şahıs Türktür kandaştır ama bunun gibi PKK'lılara karşı olan Türklüğü ile gurur duyan uzun burunlu veya iri gözlü Türkçü biri Türk değildir!

Burada yanlış bir kanıya kapılınmaması için hemen belirteyim, daha öncede yazdığım gibi benim simam bir Özbeği andırır, dedemin dedesinin babasına kadar takip edebiliyorum( 6 nesil eder) ve Türküm. Okul öncesi çocukluğumdan hatırladığım Şehit Kamillerin duvar komşusu büyük dedem ve nenem gibi birebir kaynaktan aldığım bilgilerle konuşuyorum ve kendim 1958 doğumluyum 4 ay sonra 52 yaşıyorum.

Anadoluda şu an 50 miyondan fazla Türk yaşamaktadır,etrafımızdaki düşmanlarımızın sayısına içimizdekileride ekle 300 milyondan fazla ederler hadi gelsin alsınlar bakalım
diyorsun.

Türkiyedeki Türk sayısı hakkında bende aynı fikirdeyim ama sizler gibi düşünürsem 5 milyon Türk kalmaz. İç ve diş düşmanlarımızın ise 300 milyondan fazla olmadığını yazıyorsun. 39 yıldır Almanyada yaşıyorum ve 50 çeşit milletle içli dışlı oldum hiç Türk olmayan birtekTürk dostuna rastlamadım. Ben 6,6 Milyar Türk düşmanı olduğuna inanıyorum. Dünyada Türk kadar çok düşmanı olan bir millet yoktur.

etnik kırıntıları Türkleştirmeye çalışacağıma dünyada şu an 400 milyona yakın Türk yaşamaktadır bunları nasıl biraraya getiririm diye düşünürüm diyorsun.

400 milyona nasıl ulaştın merak ediyorum. Tek tek hesabını çıkarırsan memnun olacağım. Ben 200 milyondan bahsediyorum çoklukla tepki alıyorum. Coğrafya olarak hesaplarsan ancak 200 milyon eder ama sizler gibi düşünürsek Türkiyede 5 milyon Türkiye dışındada 15 milyon ancak çıkar buda Türk milletinin soyunu kurutur.

Türk dünyasının biraraya gelmesi için çalışma konusuna gelince, 30 yıldır bu yolda yürüyorum. Daha 1989 a kadar duvarlar yıkılmadan önce Doğu Almanyada Sovyet Ordusu varken ve komunistken ve çok tehlikeli iken Doğu Berline girer Sovyet kışlalarındaki asker evlerine girer faaliyetlerde bulunurduk. O Sovyet Ordusunda erlerin çoğu Türktü. Evlerinde ailelerine bakınca sanki kendimizi Anadoluda bir köyde sanardık. Ama bizim ilişki kurduğumuz kişilerin hemen hemen hepsi Azerbaycan Türkleri idi. Ordu içinde Kazak Türklerinden Rus askerinden çekindiğimiz kadar çekinirdik. Onların Türklüğe bakış açısı hiçte öyle sıcak değil. Tabi içlerinde Türkçü olanlarıda var ama az. Bunlarda kandaşımız. Ayrıca daha öncede yazdım. Baküde Ebulfez Elçibey ile birarayada geldim. Berlinde topladığımız çanta dolusu yardımı ulaştırdık. Hemde barış zamanında değil 17 sene önceki kanlı olaylar esnasında. Sanırım Türk dünyasının birleşmesi konusunda elimden geleni yapıyorum.


Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Takiyyeci
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 151


« Yanıtla #9 : 08 Kasım 2009, 16:34:08 »

İki önceki soruma cevap bekliyorum. Arkadaşların nasıl bir çözüm düşündüklerini çok merak ediyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3 ... 5
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 2.129 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.0099999999999998s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.