Ümmetçileri kim eğitiyor
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 28 Kasım 2020, 10:46:17


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ümmetçileri kim eğitiyor  (Okunma Sayısı 5478 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Dedeefendi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 125« : 27 Temmuz 2011, 14:50:32 »

İnternet eskiden porno çöplüğüydü, şimdi ümmetçi çöplüğü oldu. Her sabah asabımı bozan mesajlar almaya alıştım. Bugün gelenler de bunlar.

Ata'ya iftira - hakaret dolu videoya yorumlarım için gelmiş.

Yok efendim; "kurtuluş savaşını Kazım Karabekir tek başına kazanmış, Atatürk çadırında içki içip kaçmayı planlamış, Yemeni - Filistini ingilize peşkeş çekmiş, Çanakkalede 57. tümeni kasten harcamış" gibi ipe sapa gelmez zevzeklikleri kimden öğreniyorlar.
Hala müslüman kimliğini öne çıkaranlardan ümidiniz var mı?

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın


Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« Yanıtla #1 : 27 Temmuz 2011, 15:08:51 »

Anda bu sitenin adı nedir?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
Orda Han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 283« Yanıtla #2 : 27 Temmuz 2011, 15:15:31 »

Beyin denen organları başka yerlerine yerleşmiş bu peçete fazlalıkları daha da azmışlar son zamanlarda.Analarını satanlar derken Oktay Ekşi boşuna konuşmamış.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her Türkçü, bulunduğu yerin görevini inançla yaparsa, Türkçülük ülküsü sağlamlaşır. Türklük güçlenir.
Dedeefendi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 125« Yanıtla #3 : 27 Temmuz 2011, 15:16:05 »

Anda bu sitenin adı nedir?

Youtube, andam
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
İLTERİŞKAĞAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 412


BİN CİHANA DEĞİŞMEM ŞU ÖKSÜZ TÜRKLÜĞÜMÜ


« Yanıtla #4 : 27 Temmuz 2011, 19:19:34 »

Gelişmeler kesinlikle sıkıntı verici ve dikkat edilmesi gereken boyutlardadır. Ancak benim kandaşlarımdan ricam televizyon, internet gibi sanal araçlardan gelen tepkilere bu kadar kafa takmamaları gereğidir.

Bilinir ki basın ve yayın bizleri hiçbir zaman sevmemiştir ve sevmeyecektir ve ne mutlu ki Vatan'da sanaldan kurtarılmayacak, sanaldan da asla batırılamayacaktır. Bırakalım bu gibi özürlülerle işi bilen kandaşlar ilgilensin. Bizim hayallerimiz bile bu müptezellere bayağı büyük gelir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Damla damla ırkımın kanı,
Bir kımız çamçağına akarken,
Altaylar'da öğrenmiştik biz,
Ölümle anda olmayı.
Umay'ın kanatlarında,
Tanrı Dağı'na bakarken,
Küçücük ellerimizle Güneşe dokunmuştuk.
Sonra bizim olsun istedik güneş,
İşte herşey böyle başladı...
Dedeefendi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 125« Yanıtla #5 : 29 Temmuz 2011, 11:24:39 »

Büyük lider Atilla dinlere saygılıydı, M. Kemal de iddia edilenin aksine inançlara saygı gösterirdi ancak,  dinler (cayanist değilseniz eğer) dünyaya hakim olmayı amaçladığı için diğer düşüncelere saygı göstermez ve tabiatı gereği millet / ulus kavramını kabul etmezler.  Bazı saf milliyetçileride "vatan sevgisi imandandır" diyerek yanlarına çekmeye çalışırlar.

Bahriye ÜÇOK'un (İlahiyat fakültesi profesöriydi) öldürülmesi ardından,olayı üstlenen "İslami Hareket Örgütü" tesettür konusundaki düşünceleri yüzünden cezalandırdıklarını, "İslâm’a  sınır koyanları idam etmeyi borç bildiklerini" belirtti.

Aramızda dini hareket saygı duyanlar olacaktır ama, unutulmaması gereken onların başka düşüncelere ve düşünce sahiplerinin hayatlarına saygı duymadığıdır.

Örtünme konusuyla ilgili noktayı koymak için Bahriye ÜÇOK'un öldürülmesine sebep olan görüşlerini aktarıyorum:

-----
Atatürk, örtünmeyi yasaklamış mıydı ?

- Hayır. Atatürk böyle bir yasak getirmedi. Bu tür sözler dolaştı ama, ben onun örtünmeyi yasaklayan  bir konuşmasına, ya da çıkardığı bir kanuna rastlamadım ancak, yaptığı konuşmalarda kadının çarşaftan kurtulmasının kendi özgürlüğü demek olduğunu, peçenin altına saklanacak bir kadının özgür olamayacağını belirtti. Tabii ki yüzü örtülü olan bir kadın ameliyat yapamaz, dişçi olamaz değil mi ?

İslâm dünyasında ilk zamanlarda örtünmenin olmadığı doğru mu ?

- Evet, doğru...İslâmiyet’in  başlangıcında Arap Yarımadası’ndaki kadınlar çok serbest giyiniyorlardı. O zamanlar kadınlar çok açık yakalı elbiseler giyerlermiş. 800- 900 yıl önce yazılmış kaynak kitaplara bakıldığında da görülüyor bu... Meselâ, o zaman moda, kol yenlerinin geniş olmasıymış. Bu yenler 1,5 metreyi bulurmuş ve yerlere sarkarmış. Süs olarak başlarına bir başörtüsü ya koyuyorlar, ya da koymuyorlar. Mecburiyet yok. Saçlar ortada, göğüsler açık, yüz ortada. Peygamberimizin  zamanında da uzun bir süre bu böyle sürmüş.

Sonra bir takım olaylar olmuş. Namaz kılınırken filân...Şimdi, peygamberlerin hanımları var. Onların da ayrı hücreleri var. Kapıları perdeli...Tabii hanımlar içerde iş görürken sıcaktan bunalıp dekolte dolaşabiliyorlar. Bir takım münasebetli münasebetsiz ziyaretlerin sonucu nahoş şeyler olabilir düşüncesiyle, Hazreti Ömer, Hazreti Muhammed’e sık sık gelip “Kadınlara ne zaman örtü ayeti gelecek” dermiş.

Kur’an’da iki yerde çok açık olarak örtünme ile ilgili ayetler vardır. Bunlardan birisi Nur Suresi’nin 31 nci ayetidir. Bugün türbanlı kızlarımız bu ayeti tatbik ediyorlar. Ama burada farz edilmeyen, gözden kaçan bir şey var. Bu ayette tarif edilen ev içi kıyafettir. Sokak kıyafeti değil. Bakınız 31 nci ayette ne yazıyor : “ Mümin kadınlara söyle gözlerini  bakılması yasak olanlardan çevirsinler, iffetlerini korusunlar. “ İşte bunun altını çizmek lâzım. Şöyle devam ediyor : “ Süslerini, kendiliğinden görünen kısmı müstesna açmasınlar.” Nedir kendiliğinden görünen ?  Kollarında bilezikleri var. Kendiliğinden görünüyor. Onu saklayabilirler. Ama eteğini fazla açmasın, göğsünü açmasın. Ve diyor ki : “ Süslerini kocaları veya babaları veya kayınpederleri veya oğulları veya kardeşleri veya Müslüman kadınları veya  erkekliği kalmamış hizmetçileri ya da kadınların mahrem yerlerinden anlamayan çocuklardan başkasına göstermesinler. Gizledikleri süslerin bilinmesi için ayaklarını yere vurmasınlar.” (Ayet kapanın diye gelmiş ama, Arap kadınları ayaklarına hal hal takıyor. Kadının örtünme emri geldikten sonra erkeklerin dikkatini çekmek için  adımlarını yere hızla vuruyor. Halhaldan da bir ses geliyor. Bu sefer erkekler de dönüp bakıyor. Bunu da yasaklıyor. Bir de başörtülerini omuzlarından salsınlar diyor).

Dışarıdaki kıyafet nasıl belirlenmiş ?

- Ahzap Suresi 59 ncu ayet diyor ki : “ Peygamber eşlerine, Peygamber kızlarına ve mümin kadınlara  dışarı çıkarken üstlerine örtü almalarını söyle...Bu onların hür ve namuslu bilinmelerini ve bundan dolayı incitilmemelerini sağlar. Cilbablarını üzerlerine alsınlar. Bu onların tanınmalarını gerektirir.”  Şimdi  bu ne demek ? Hür kadınların cariyelerden ayrılmasını istiyor. Çünkü cariyeler bir mal gibi göründüğünden İslâm dünyasında örtünmüyorlar ve örtünmeleri de yasak. Hazreti Ömer bir gün evine geliyor ve kapalı bir kadın görüyor. Çıktıktan sonra karısına soruyor: “ Kim bu kadın?” diye...” İşte filâncanın cariyesi” deyince, “ Söyle ona bir daha örtünmesin” diyor. Oysa hür kadın için iffetlerini korumak için “ Cilbablarını üzerlerine alsınlar” diyor.

Cilbab nedir ?

- Cilbab bugün Suudi Arabistan’da kadınların örtündüğü şeydir.  Yani baş ve yüzden topuğa kadar son derece bol bir örtü...Yalnız göz yerleri delik. Şimdi, bu olayın ruhuna inelim. Nur Suresi’ne baktığımız zaman. Mümin kadınlar iffetlerini korusunlar, rahatsız edilmesinler, sokağa çıktıklarında cariye muamelesi görmesinler diye adeta bir üniforma gibi kalın örtüler altına giriyor.  Bugün ise hür kadın cariye farkı yok. İnsan Hakları Beyannamesi’ne imza atmış bir ülke olarak, yok...Ben, bütün tefsirleri okudum. 800 yıldan bu yana örtünme erkeklerin sarkıntılıklarından korunmak için getirilmiş. Kur’an’ın ruhuna inersek bugün böyle bir şey mevcut mu ? Namusunu,iffetini koruyan kadın kimse  tarafından rahatsız edilmiyorsa, başının açık olması onun imanını götürür mü ? Bana göre götürmez. Ben bu inançtayım.

Kur’an başını örtmeyen için ne ceza öngörüyor ? Örtmeyenler kâfir mi oluyor ?

- Kur’an, başını örtmeyene hiçbir ceza getirmiyor. Saçının bir telini gösteren cehennemde yanar diye bir şey yok. İslâm o kadar güzel bir din ki, İslâm’dan çıkmak kolay değil. Hatta Peygamber efendimizin bir hadisi, “ 99 günah işlemiş bir insan bir kere sevap işlediği zaman günahlarının affolunacağı “ yolundadır. Bakın örtünmeyi getiren ayetin devamı nasıl, okuyayım size...” Kadınların incitilmemelerini sağlar. Allah bağışlar ve merhamet eder .” Gördüğünüz gibi ceza yoktur.

Kur’an  kadını erkeğin dikkatini çekmemesi için ve onu korumak içi örtünmeye itmiş. Oysa bazı türbanlılar bayağı makyajlı dolaşıyorlar. Bir hayli süsleniyorlar. Bu çelişkili değil mi ?

- Çok çelişkili...Hem makyaj yapıp, hem de başını örttün mü, bu katiyen İslâm’a uygun değildir.  Asla değildir. Eğer gerçekten İslâmın amacını bellememişse, sadece şekli anlamına tabi olmayı düşünüyorsa, o zaman büyük günah işliyor.

Siz İlâhiyat Fakültesi’nde ilk örtünme olaylarını anımsıyor musunuz ?

- 1968’e kadar İlâhiyat Fakültesi’nde başörtüsü yoktu. Buradaki kız öğrenciler aynı diğer fakülteliler gibiydi. Ne zaman ki tarikatlar faaliyete geçti, Diyanet İşleri Başkanlığı’na sızdı ve İlâhiyat’a el attı, olaylar başladı.

Atatürk, kadın açılacak diye bir kanun çıkarmamıştır.  Bizdeki devrim kanunlarından biri şapka ile ilgilidir. Bununla fes ve kavuk kalkmıştır. İkincisi de dini kisveleri ortadan kaldıran kanundur. Çünkü, önüne gelen herkes başına sarık sarıp kendini ilmiye sınıfı mensubu gösteriyor, halkın üzerinde dini baskılar kurabiliyordu. Atatürk, bu giysileri ancak ibadet halinde giyebilirsiniz dedi ve bunu daha çok  yabancı din adamları için çıkardı.  Çünkü İslâm’da din adamı yoktur. İslâm’ı en yüce yapan da budur.  Allah’la kul arasına bir vasıta sokulamaz.  Ama bir gelenek olmuş. Diyanet İşleri Başkanı’nın  kullanmasına izin verilmiştir. Ama bugün  Kur’an kurslarına gidin, kursu bitiren 11- 12 yaşlarındaki çocuklar başlarında sarıkla dolaşıyorlar.
Atatürk, kadının kıyafetine karışmadı ama, resmi dairelerde, kadın, erkek başı açık olmalı..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kam - Şaman
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 217


Bozkurt


« Yanıtla #6 : 29 Temmuz 2011, 13:20:10 »

Kur’an’da iki yerde çok açık olarak örtünme ile ilgili ayetler vardır. Bunlardan birisi Nur Suresi’nin 31 nci ayetidir. Bugün türbanlı kızlarımız bu ayeti tatbik ediyorlar. Ama burada farz edilmeyen, gözden kaçan bir şey var. Bu ayette tarif edilen ev içi kıyafettir. Sokak kıyafeti değil. Bakınız 31 nci ayette ne yazıyor : “ Mümin kadınlara söyle gözlerini  bakılması yasak olanlardan çevirsinler, iffetlerini korusunlar. “ İşte bunun altını çizmek lâzım. Şöyle devam ediyor : “ Süslerini, kendiliğinden görünen kısmı müstesna açmasınlar.” Nedir kendiliğinden görünen ?  Kollarında bilezikleri var. Kendiliğinden görünüyor. Onu saklayabilirler. Ama eteğini fazla açmasın, göğsünü açmasın. Ve diyor ki : “ Süslerini kocaları veya babaları veya kayınpederleri veya oğulları veya kardeşleri veya Müslüman kadınları veya  erkekliği kalmamış hizmetçileri ya da kadınların mahrem yerlerinden anlamayan çocuklardan başkasına göstermesinler. Gizledikleri süslerin bilinmesi için ayaklarını yere vurmasınlar.” (Ayet kapanın diye gelmiş ama, Arap kadınları ayaklarına hal hal takıyor. Kadının örtünme emri geldikten sonra erkeklerin dikkatini çekmek için  adımlarını yere hızla vuruyor. Halhaldan da bir ses geliyor. Bu sefer erkekler de dönüp bakıyor. Bunu da yasaklıyor. Bir de başörtülerini omuzlarından salsınlar diyor)

Aslında bu tür konulara girmekten yana değilim ama bu ikidir aynı bahise tanık oluyorum, bu sebeple de konuya ilişkin doğru bilgiyi aktarmayı görev addediyorum. Sayın yöneticilerimizin de sadece okuyucularımızı aydınlatmak maksadı ile yazdığımı düşünerek olayı değerlendirmesini rica ediyorum, aksi halde dini konulara girmek gibi bir isteğim bulunmamaktadır.

Sevgili kardeşimizin konu ettiği ayette kapanmak konusu tartışmalı bir konudur. Öncelikle herkes meallerden yola çıkarak iddialarda bulunuyor, oysaki mealler ayetlerin birebir karşılığı olmadığı gibi mezhepsel, inançsal olarak meali yazan kişinin kendi yorumları ile ortaya koyduğu bir tercümedir. Bu gibi önemli konularda kişisel vehimlere kapılmadan tamamen ilmi hareket etmek gerektiğini unutmamak icap eder. Bu sebeple de ayette bulunan kapanmak kelimesini ve muhtevasını incelemek icap eder.

Söz konusu ayette örtü kelimesi Arapça "hımar" olarak geçmektedir. "Hımar" kelimesine baktığımızda herhangi bir şeyi örtmek için kullanılan örtü manasında kullanılmaktadır. Yani hımar tek başına alındığında örtüdür. Peki, örtülmesi gereken yer olarak ne geçmektedir? Ayetteki kelime tam olarak şöyledir "hımarürcuub".

Arapça "Cuub" kelimesinin manası yaka, göğüs açıklığıdır! Yani ayette örtünmesi gereken yerin göğüs gibi cinsel anlamda uyarıcı olan bir bölümün uyarı olmayacak nitelikte örtülmesi emredilmiştir. Eğer ayette gerçekten başın örtünmesi istenmiş olsa idi "hımarürres" diye geçmesi gerekirdi. "Res" baş anlamında kullanılmaktadır!

Ayrıca ayette omuzlarına salsınlar diye birşey geçmemektedir. Salsınlar diye tercüme edilen ve "darabe" kökünden türetilen "felyedribne" fiili salmak değil koymak anlamında kullanılan bir fiildir. Burada ayetin akışına baktığımızda "göğüslerini kapatsınlar" şeklinde çevrilmesi gereken kelimeyi kapatmak hususunda tamamlayıcı bir fiil olarak yerini almıştır. Zira eğer salsınlar denecek olsa idi "felyüdnine" fiilinin kullanılması gerekirdi!

Ayeti doğru olarak tercüme etmek gerekirse şöyle tercüme edilmelidir;

Nur suresi 31. Ayet:

"Mümin kadınlara da söyle: Bakışları ölçülü olsun ve cinsel organlarını korusunlar. Süslerini, kendiliğinden görünenler hariç açmasınlar. Örtülerini yaka açıklarına (göğüs) koysunlar. Süslerini şu kişilerden başkasına göstermesinler: Kocaları, yahut babaları, yahut kocalarının babaları, yahut oğulları, yahut kocalarının oğulları, yahut kardeşleri, yahut kardeşlerinin oğulları, yahut kendi kadınları, yahut ellerinin altında bulunanlar, yahut kadına ihtiyaç duymaz olmuş erkeklerden kendilerinin hizmetinde bulunanlar, yahut kadınların mahrem yerlerini henüz anlayacak yaşa gelmemiş çocuklar. Gizledikleri süsleri bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. Ey müminler, hepiniz topluca Allah’a tövbe edin ki kurtuluşa erebilesiniz."

Sevgili dostlarım, hakkında yeterli bilgimiz olmadığı konularda salt yargılarak kapılmadan olayı derinlemesine araştırmadan kesin hüküme dayanan savlar ortaya koymamalıyız. Bir kardeşimiz başörtüsünün inkar edilemeyeceğini iddia etmiştir, fakat öyle sanıyorum ki kardeşimizin Arapça dilbilgisi ya hiç yok ya da kısıtlıdır. Kendisi haklı olarak meallere bakarak bu sonuca varmıştır ama üzülerek söylemekteyim ki mealler'de mezhepsel taassuplardan kaynaklanarak bilinçli veya bilinçsiz yanlış çevirmeler yapılmaktadır. Bu sebeple daha derin bir araştırma yapmak icap etmektedir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'ün yüreği çelikten kuvvetli, aklı kılıçtan kesindir. Türk orman gibi sessizdir fakat öfkesi ateş gibi yakıcıdır. Türk dağ gibi ağır ve sarsılmazdır fakat saldırışında rüzgâr gibi hızlıdır! Yeryüzünde Türk'ün bir eşi daha görülmemiştir...
ULAK_ KURT
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 440« Yanıtla #7 : 29 Temmuz 2011, 13:29:19 »

 "yahut ellerinin altında bulunanlar, yahut kadına ihtiyaç duymaz olmuş erkeklerden kendilerinin hizmetinde bulunanlar, "

Köle ve hadımlardan bahsediliyor galiba...!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Dedeefendi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 125« Yanıtla #8 : 01 Ağustos 2011, 16:10:07 »

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın


Kahire Üniversitesinden fotoğraflar, beraber yürüdük biz bu yollardaa....
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
YÖRÜK BEĞİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 93« Yanıtla #9 : 01 Eylül 2011, 19:23:27 »

Yobazlar her yerde inci sözlükte bile dolularmaalesef artık açık açık nefretlerini kusuyorlar
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.24 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.016s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.