Ülkücüler ve Türkçüler neden ayrı?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 12 Ağustos 2020, 20:53:25


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ülkücüler ve Türkçüler neden ayrı?  (Okunma Sayısı 4096 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ertoyon
Ziyaretçi
« : 24 Ağustos 2015, 21:03:00 »

Geçmişte Ülkücülük, Türkçülük'den çok farklı bir ülkü değilken günümüzde bambaşka bir hâl almıştır. Bunun bâriz sebeplerinden biri partizanlıktır. Siyaset gibi kirli yolların ülkümüz ile hiçbir bağlantısı olamaz. Partilerin hiçbirine güvenmediğimiz gibi, nabza göre şerbet veren siyasetçilere de inanmayız. Diğer yandan Alparslan Türkeş'i de bu benzetmeden ayrı tutamayız. Baş düşmanlarımız olan Kürtler için söylediği birkaç sözü hatırlatmak istiyorum; "Onlar ne kadar Kürtse, biz o kadar Kürdüz, onlar ne kadar Türkse, biz o kadar Türküz" diyen insanlar Kürt düşmanı olabilir mi? Türk-Kürt ayrımını kabul etmiyoruz(...)
Biz Kürt düşmanı değiliz. Biz ayrılıktan yana değil, birlikten yanayız"
Bu nasıl bir politikadır, Türk ile Kürt kardeş olabilir mi? Bizim yolumuz Atsız Beğ'in yoludur, Türk olmayana, özellikle etnik kavimlere karşıyız.
Ülkücülerin diğer bir sorunu da dini alenen kullanmalarıdır. "Rehber Kur'an, Hedef Turan" diyerek hitap ettiğimiz kitleyi kısıtlamış olmuyor muyuz? Dini ve mezhebi  ne olursa olsun,Türk Türk'tür. Ayrımımız dine değil ırkadır.
Ülkücüler aralarına Türk olmayanları almamalıdır. Tarihte Kürdün,Çerkezin,Lazın Türk'e bir faydası olduğu görülmüş mü ki şimdi görülsün. Türk hissediyorum demekle Türk olunmaz.
Ülkücülerin silahlanmasını destekliyoruz ama eğitime önem vermesini de istiyoruz. Silah tutan eller kalem tutsa fena mı olur? Kalem de bir silahtır iyi kullanıldığında. Ocaklarda bir büyüğün etrafında toplanıp, araştırmadan-sorgulamadan duydukları ile hareket eden gençler istemiyoruz. Ülkücüler de Türkçüler gibi çok okumalı ve gelişmelidir. Amacımız ülkücülere düşman olmak değildir, ki bu zamanda solcunun her türlüsü birleşirken Türk ırkının üstünlüğüne inanan milliyetçi kandaşlarımızın fikir ayrılıklarına düşüp birbirlerine diş bilemeleri  eminim aklı selim tüm Türkçüleri üzmektedir.

Gücümüze güç katmak için birlik olmalıyız.

TTK
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bögü:Alp
Atsız'ın İzinde
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.974


Döğüşen Türk, oyanan Türk, kalkan Türk!


Site
« Yanıtla #1 : 24 Ağustos 2015, 21:33:31 »

Ülkücü kelimesinin çıktığı yer Atsız'ın Türk ülküsü kitabıdır ki orada bahsettiği ülkücüler ile günümüz Türkçüleri eştir. Ben günümüzde kendisine "Ülkücü" deyip, Türklük için değil de Arap çölleri için mücadele verenlere Türkçü gözüyle bakmıyorum ve onlarla aynı davayı savunmuyorum.

Unutmam hiç, geçtiğimiz 3 Mayıs'ta biz Türkçüler Türkçülüğün hiçbir siyasi partinin tekelinde olmadığını söylediğimizde sentezciler MHP'nin Türkçülüğün yılmaz kalesi olduğunu söyleyip karşı çıkmışlardı.

Fikir ayrılı tam şuralardan kaynaklanıyor. Bir siyasî parti önderine "Başbuğ" yakıştırması yapılması. Biz son Başbuğ Mustafa Kemal'dir dedikçe "evet o da başbuğ'dur ama son başbuğ Alparslan Türkeştir" diye hazır cevabı yapıştırıyorlar.

Ülkücülerin de içlerinde isimlerini koyamadığı bir ırkçılık vardır. Fakat bunu Kürtlere, Lazlara, Çerkezlere karşı mı yapıyorlar hayır. Genellikle Ermenilere, Yahudilere...

Rehber Kuran Hedef Turan sloganı başlı başına deli saçmasından ibaret. Bir Gökoğuz Türk'ü çıkıpta "Rehber İncil Hedef Turan" dese ne olur şimdi? Hoş olmaz.

Gücümüze güç katıp birlik olmamız için ülkücülerin Alparslan Türkeş'i -ki gerçek adı Hüseyin Feyzullahtır- bir tabu olmaktan çıkartıp eleştirmelidir. Gerçek Türk milliyetçiliğini sistemleştiren Ziya Gökalp ve Rıza Nur fikirlerini birleştirip ortaya bir Soycu Türkçülük koyan tabiî ki de Atsız'ın izinden gitmeleri lâzımdır. Türkçüler bukalemun değil ki sırf birileriyle ortak hareket edeceğiz diye ona ayak uyduracak. Bizimle yürüyecek kimselerin bize ayak uydurmaları lâzımdır. Atsız'ın fikirlerine...

TTK

Alaş.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

«Dünyada en büyük iftiharım, Türk yaratıldığımdır!»
Börü:Tegin
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.950« Yanıtla #2 : 24 Ağustos 2015, 23:17:47 »

 Daha Türkçüler aralarında birlik oluşturamıyor iken, kaldı ki Ülkücülerle birleşeceğiz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK:KANI:KURUMASIN:
TURAN:TUGU:YIKILMASIN:
KHAZAR Manash
Khazar Manash
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.195


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #3 : 25 Ağustos 2015, 11:58:17 »

Türkçüler kendi aralarında mezheplere ayrılmış. Kaynak Atsız, fakat onun sözlerini evire çevire yorumlamaya kalkanlar bu kutsal davaya en büyük zararı verenlerdir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
KHAZAR Manash
Khazar Manash
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.195


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #4 : 25 Ağustos 2015, 12:03:37 »

Ülkücüler çok karma oldu içlerinde ümmetçi, ırkçı, kürt ne ararsan var. Mesela ben sırf yaşadığım yere yakın Türkçü bir teşkilat olmadığı için ülkü ocağına gitmiştim. Daha sonra 3 mayıs anmasında "Alparslan Türkeş'in askerleriyiz" şeklinde atılan sloganlar beni uyandırdı. Ülkücüler Türkçülüğü siyasetten, dinden uzak bir şekilde savunur, başbuğ olarak Atatürk'ü, yolbaşçı olarak Atsız'ı görürlerse ancak o zaman onlarla birlik olabiliriz.

Üzgünüm kandaşım temenni ettiğin şey imkansız.Ülkücüler ve Türkçüler 69 yılında ayrılmışlardır. Bu ayrılığın sebebi bizim yolbaşçımızı bırakıp, nakşibendi şeyhlerine biat etmeleridir.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.22 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.009s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.