Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => TÜRKÇÜ, Ümmetçi Tartışmaları => Konuyu başlatan: Öztürk:Avar üzerinde 28 Eylül 2015, 22:30:54Konu Başlığı: Türkiye'de Her görülen Arapça yazının dua sanılması!
Gönderen: Öztürk:Avar üzerinde 28 Eylül 2015, 22:30:54
Esenlikler soydaşlar!
Hep rahatsız olduğum bu konuda görüşlerinizi merak ediyorum.Acaba arapçanın kutsal gibi algılanmasında yobazlık mı, cahillik mi, yoksa Osmanlıdan haddinden fazla etkilenip körü körüne ümmetçilik ve arap milliyetçiliğinin benimsenmesinden mi kaynaklanıyor?
Bu konuda biz neler yapabiliriz? Eksiklerimiz nelerdir?


Konu Başlığı: Ynt: Türkiye'de Her görülen Arapça yazının dua sanılması!
Gönderen: Bögü:Alp üzerinde 28 Eylül 2015, 22:44:18
Cahillikten ve yobazlıktan kaynaklanıyor.
 Bir kâğıta Arap harfleriyle küfür yaz, sokağa at ne yazdığını anlamadan öpüp başına koyacak insanlar var.

"Osmanlı'dan haddinden fazla etkilenmek" ne demek, anlayamadım.


Konu Başlığı: Ynt: Türkiye'de Her görülen Arapça yazının dua sanılması!
Gönderen: Öztürk:Avar üzerinde 28 Eylül 2015, 22:47:34
Ağabey, tabir yanlış olmuş ise kusura bakmayın. Osmanlının arap alfabesi kullanması ve arapça farsça ağırlıklı bir saray dili oluşturmasından etkilenmek olarak düzelteyim.


Konu Başlığı: Ynt: Türkiye'de Her görülen Arapça yazının dua sanılması!
Gönderen: Bögü:Alp üzerinde 28 Eylül 2015, 23:05:57
Bu insanların sık sık övündüğü Osmanlı Türk Devletinden uzaktan yakından hiçbir alakaları yok. Bunlar o zamanlar yaşasaydı Hz. Fatih hepsini kılıçtan geçirirdi. Artık yobazları Osmanlı Devletiyle bir alakaları varmış gibi yazıp Atalarımızın kemiklerini sızlatmayalım. 

Kıymettar kardeşim, dindarlık ile dinciliği karıştırmaktan gelir bu. Bugün kendine "dindar" diyen insanların birçoğu aksine İslamcı-Yobaz ırkındandır. Arabistan ile aramızda savaş çıksa sırf yönetim biçimimiz Laik diye Devlete hainlik edecek insanlar var. Bizim bunlara yapacak ayrı bir şeyimiz yok.  Bu iş anca siyasetle giderilir. O da ince iştir bizim aklımız ermez.