Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => TÜRKÇÜ, Ümmetçi Tartışmaları => Konuyu başlatan: Bozkurt58 üzerinde 03 Ocak 2018, 19:50:18



Konu Başlığı: Türkeş ve Kızı Leyla Zana!
Gönderen: Bozkurt58 üzerinde 03 Ocak 2018, 19:50:18
"1992 yılının olaylı geçen Nevroz Kutlamalarıyla beraber Türkiye'de siyasi tansiyon iyice yükselmiş ve HEP'e karşı ciddi bir toplumsal muhalefet yükselmişti. 21 Mart kutlamalarına tepki olarak ülkenin Batısında Türkler ve Kürtler arasında ciddi gerginlik yaşanıyordu. Fethiye'de çatışmalarda şehit olan bir Yüzbaşının cenazesinde çıkan olaylar gerginliğin had safhaya ulaştığını gösteriyordu. Toplum yükselen tansiyonla her an patlamaya hazır barut fıçısına dönmüştü. Olayları yerinde incelemek üzere Fethiye'ye giden HEP heyeti yaptığı incelemeler sonucunda 'Türk-Kürt çatışması ihtimaline' dikkat çeken bir rapor hazırlamış ve gelişmeyi parti liderlerine anlatmaya karar vermişti.

Dönemin Başbakanı Süleyman Demirel HEP'lilerin son olaylarla ilgili görüşme taleplerini reddederken, heyet Erdal İnönü, Bülent Ecevit, Necmettin Erbakan, Mesut Yılmaz ve Alparslan Türkeş'le görüştü. HEP heyetinde Genel Başkan Feridun Yazar, Ahmet Türk, Orhan Doğan, Mahmut Kılınç ve Leyla Zana yer alıyordu. HEP heyetinin en ilginç görüşmesi MHP lideri Alparslan Türkeş'le oldu. Randevu alma konusunda yaşanan tereddüt Türkeş'le yapılan görüşmede yerini sıcak bir atmosfere bırakmıştı. Yarım saatlik randevu bir buçuk saate uzamış ve Türkeş HEP'lilerle yakından ilgilenmişti. Türkeş sohbet boyunca, daha çok kızım dediği Leyla Zana'yı muhatap aldı ve Türklerle Kürtlerin kardeşliğinden bahsetti. Türkeş heyete '...biz 900 yıldır kardeşiz. Benim yeğenlerim Kürt'tür. Kız kardeşim Kürt'le evli. Bizim birbirimizden ayrılmamız mümkün değildir.' diyerek heyeti rahatlatan bir konuşma yaptı.”

(http://image.cdn.iha.com.tr/Contents//2009/11/14/HaberDetayi/IHA_20091114_76315.jpg)


Konu Başlığı: Ynt: Türkeş ve Kızı Leyla Zana!
Gönderen: Bozkurt58 üzerinde 03 Ocak 2018, 19:53:29
Çok vatanseversiniz ya konuşun bakayım!

Kıçbuğunuzun kızı leyla zana, hdpkk milletvekili leyla zana, mecliste namusu üzerine yemin edemeyen k.rt kızı terörist leyla zana!



Konu Başlığı: Ynt: Türkeş ve Kızı Leyla Zana!
Gönderen: BAYCU NOYAN üzerinde 03 Ocak 2018, 21:57:20
Kıç buğ!