TURKCU TURANCI TURKMEN ALEVIYIZ
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 23 Ocak 2020, 10:55:44


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: TURKCU TURANCI TURKMEN ALEVIYIZ  (Okunma Sayısı 7211 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
TURKGUCLUDUR
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 51« : 13 Aralık 2009, 11:37:18 »

Biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün askerleriyiz.
Türklüğün yükselmesi ve yücelmesi önünde hangi engel varsa yıkarız.
Nereden veya nasıl gelirse gelsin her türlü yabancı fikirlere ve kültürlere karşıyız.
Arabın peçesi de olsa, İngilizin sömürgesi, batının medeniyeti (!)de olsa yıkarız.
Türklüğe, Türkçe’ye, Türk kültürüne hangi isim veya kabuk altında yamanırsa yamansın;
Bütün eklentileri, sentezleri dağıtmaya ve yoketmeye,
Yüce Türk Irkını geçmişine yabancı kılanlardan, dış güçlerin ellerine teslim eden yöneticilerden Türk Milleti adına hesap sormaya,
ANT İÇTİK

GÜCÜMÜZ VE CÜRETİMİZ DAMARLARIMIZDA DOLAŞAN ASİL KANDAN GELMEKTEDİR.

Yıllar boyu Türk ırkına çektirilen acıların hesabını sormak için, Ulu Başbuğ Atatürk’ün bıraktığı emanete sahip çıkmak için geliyoruz.

Acımızı dindirecek olan tek şey nefretimizdir. Kinimiz hainleri yokedecektir. Bu canlar sağ oldukça bu vatan Türk’ündür.

Kızılbaş Türk’üz başka hiç bir benzetmeyi kabul etmiyoruz. Verdiğimiz selam, yaptığımız ibadet, Konuştuğumuz dil Türkçe’dir. Arabın sünnet diye dayattığı kültür emperyalizmini kabul etmiyoruz. Ahmet Yesevi’nin, Hacı Bektaş’ın, Yunus Emre’nin Türkçe ibadetini, Türkçe duasını ediyoruz.
BU DUA YA  BU AND A HEPINIZI BEKLIYORUM KANDASLARIM
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TURKGUCLUDUR
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 51« Yanıtla #1 : 13 Aralık 2009, 11:42:31 »

 BU YAZI ICIN TURKCU TURANCI KIZILBASLAR SITESINE TESEKKURLER

Öyle hamasi edebiyat yaparak sloganlar atmıyoruz. Türklük şuururna sahip Kızılbaşlarız biz. Türk töresini ve Türk kültürünü nice katliamlara, yokedilmelere karşı bugünlere taşıyan yegena Türkler olarak varlığımızı bildiriyoruz.

Dili, dini, ismi, kültürü Türkçe olan bir topluluk olarak kültürümüzün Arap kültürü ve batı emperyalizmi tarafından baltalanmasına karşı bütün Türkleri duyarlı olmaya çağırıyoruz. Osmanlı bir ümmet devletiydi ve ümmetçi olması dolayısıyla bütün milletleri çatısı altında toplamış onlara her türlü ayrıcalığı sağlamıştı. Bir tek ırk dışında Türkler. Türkler Osmanlıyı kuran ve ilk yüzyıl yöneten, vergi veren, asker gönderen, Türk kültürünü yayan ve bu toprakları bir Türkmen yurdu yapan unsurlar olmasına rağmen Osmanlı tarafından hep horlandı ve dışlandı. Yer yer katliamlara girişildi. Osmanlı yazarları, edebiyatçıları Türkçe yerine Arapça, Farsça gibi dilleri kullanarak Türkçenin arılığını kaybetmesine ve özünden uzaklara gitmesine yol açtı.
Buna direnen yine Kızılbaş Türkmenler oldu. Yedi ulu ozanın hepsi o doğu dillerini çok iyi bilmelerine rağmen öz dilini, Türkçeyi kullandı ve Türkçeyi yok olmaktan kurtardı. Bunu hazmedemeyen Osmanlı Türkmenleri sürgünlere gönderdi, zindanlara attı, yerlerinden obalarında sürdü.
Ulu Türk Atatürk ümmetin yıkıntılarını yoketti ve bir ulus devleti inşa etti. Türkiye Cumhuriyeti. Biz bu devletin asıl ve asil unsurları olarak her zaman Ulu Türk’ün yanında ve arkasında olduk. Ancak Onun ölümünden sonra iktidarı yine batı aşıkları ve ümmetçi arap sevdalılarıı ele geçirdiler. Ulus devletimiz yine baltalandı kimisi Avrupaya kimisi Arabistan’a çekmeye başladı.
Bilinmelidir ki Türk ırkı, Tanrının dünyayı yönetmesi ve yönlendirmesi için yarattığı bir ırktır. Biz bu görevi ve Tanrı buyruğunu yerine getirmek için yeniden Kuvai Milliye ruhuyla yola çıktık.
Laik Atatürkçü Türkçü Turancılarız.
Bir gün Büyük Turan kurulacaktır, ancak bu hiçbir zaman bizdeki ümmet aşıkları gibi bir sentez olmayacaktır. Laik Turan devleti olacaktır. Bize tarih boyunca zerre kadar faydası olmayan arap kavimleri farisi toplulukların aramızda yeri yoktur.
Dünyada ve Türk Cumhuriyetlerinde milyonlarca Türkçü olmasına rağmen başka hiçbir yerde bizim ülkemizdeki ABD patentli Turancılık gibi bir sentez yoktur.

Dinin siyasete alet edilmesi son derece yanlıştır ve mertçe bir yaklaşım değildir. Çünkü insanarın zaaflarını kullanarak yapılan herşey sonunda açığa çıkacaktır. Bzie yöneltilen birinci eleştiri etnik veya mezhepsel milliyetçilik yaptığımızla ilgili. Biz kesinlikle mezhep milliyetçiliği yapmıyoruz.

40′lı yıllardan itibaren Türkiye’de yapılmaya çalışılan milliyetçilik sünni tabanlı ve Osmanlı sevdalısı, araplarla haşır neşir bir sentezcilikten ibarettir. Oysa Türk dünyası sadece sünni islam’dan ibaret değildir. Eğer öyleyse Türklüğün anavatanı Orta Asya’da müslüman olmayan milyonlarca Türk var, İran’ın nüfusunun yarısını oluşturan Aleviler var, Azerbaycan’ın neredeyse tamamını oluşturan Aleviler var, az olmakla beraber Musevi ve Hristiyan Türkler var. Bu rakamlar Türk nüfusunun yarısına eşdeğerdir. Eğer Türklük veya Türkçülük sünni islam eksenli yapılacaksa bunun sınırlar ve alanı çok dardır. Bu Türklükten çok müslüman devletler topluluğu veya kısacası ümmetçiler olarak adlandırılır.

Türkiye’mizde durum aynen böyle olduğu için 60 yıldır Türk Aleviler dışlanarak komünizme, sosyalizme doğru itilmektedir. ABD patentli milliyetçilik ise Türk’lük adı altında Türklüğü baltalamaktan başka bir şey yapmamaktadır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.263


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #2 : 13 Aralık 2009, 12:09:25 »

 Türkiye GökTürk KURT Can Kardaşım, duygu ve düşüncelerini etkili ve coşkulu bir biçimde anlatmışsın. Bizim  temel görüşümüz Din olgusunun birinci sıraya giremediği herzaman Türklüğün ön sırada olduğu bir acun çizgisine sahip olmamızdır. Değerli Kandaş, Türklüğümüz herşeyimizdir. Atamızın yolunda ve Atsızımızın düşünceleri çerçevesinde buna uğraş veriyoruz. Birbirimizi Kızılbaş, Sünni, Şaman, Göktanrıcı veya hristiyan diye ayırmaya da gerek yok Kandaşım. Biz bir bütünün parçalarıyız.
                     Dediğin gibi Alevi kökenli sayısız bilge ozanlar ermişler sıkı Türkçülük yapmışlardır. Türkçe Türkçülüğün kalbidir. O yoksa sıkıntı hemen başlar. Şah İsmail'de hem önder olarak hem şair kişiliğiyle Türklüğe katkı yapan değerlerden biridir. Sonuçta bu değerli kişileri uruğumuz tam tanıyamamış ve bilgi eksikliği her zaman bize zarar vermiştir. Türk büyüklerini tanımak Türkçünün birinci ödevlerinden olmalıdır. Esen kal.  Gülümseme  
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 13 Aralık 2009, 13:22:32 »

Ben Türkçü Turancıyım Kandaşım,Eki yok.

Türklüğünü ön saflara çıkartanların önüne yada arkasına ek getirmeleri ne kadar doğru olabilirki.sünniysen sünnisin,aleviysen alevisin,Hambeliysen hambeli kimene.Bak otağımıza gelen Türkçüyüm diyen inanınızki yüzlerce kandaşımızı içimiz parçalanarak attık buradan peki Neden? Türklüğünün önüne yada arkasına dini ögeler koydukları ve ikazlara rağmen değiştirmedikleri için.Biz Alevi kandaşlarımızın ne kadar Türklüklerine bağlı olduklarını zaten biliyoruz,onların Türklüğün temel taşı olduklarınıda.Ben süniyim! bakınız hemen iş tehlikeye giriyor  sen sünni ben alevi,ayrışma başlıyor.Lanet olsun Türk milleti içinde bu ayrışmayı yaptırıpta onu Türklük aleyhine kullananlara.

Alevi Kandaşlarımızın dikkat etmeleri gereken en önemli olan durum budur işte,biz kandaşlarımızla ayrılmamak üzere sarılmak kucaklaşmak istiyoruz,din işini bırakalım bir kenara.Yüz yıllar boyunca alevi kandaşlarımızın çektiklerini uzaktanda olsa izledik yüreğimiz parçalanarak,Kardeşlerimizin ötelenmesine seslenemedik diğer kardeşlerimiz tarafından.Alevi teriminin biz ne anlama geldiğini biliyoruz,sizinde ne için kullandığınızıda lakin bizim Milletimizin Mankurtlaşmış bazı kesimleri siz sünniyim diyene ümmetçilik,mezhepçilik yapıyor diyorsunuz da Aleviyim diyene neden bunları söylemiyorsunuz diye kendilerine göre haklı da olsa serzenişte bulunuyorlar,anlatmaya çalışıyoruz ama başara bildiğimizi sanmıyorum.

Gelin Kandaşlarım bu din işinden sıyrılalım,Alevilerin has Türkmen olduklarını biz zaten biliyoruz yani Alevi olduklarını deklare etmenin bir gereği varmı bilmiyorum ama dersenizki evet her zaman alevi olduğumuzu belirtmek zorunlu geliyor o zaman ayrımcılık yapılmadığı sürece yanınızda olduğumuzu,ölümüne kardeş olduğumuzu,aramıza girmek isteyenlere aman vermeyeceğimizi bilmenizi isteriz.Ben Sünni bir kardeşiniz olarak Bütün kandaşlarımızında bu gibi düşündüğünü sanıyorum.Bunu kullanmaya çalışanlar olacaktır ümmetçilik yapanlar arasından buna asla izin vermeyeceğiz.Ümmetçilik kadar Türklüğe zararı olan başka bir inancın var olduğunu zannetmiyorum ben.Hep beraber bunun savaşımını vereceğiz umudumuz bu.

Olay bundan ibaret,Birisi gelirde otağımıza Türkçü Turancı sünniler yazarsa ne yaparız artık bilemiyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tien san
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 13 Aralık 2009, 13:50:36 »

 Degerli yöneticimiz Yürekli Kam,bu konuda gerekli aciklamayi,tam anlami ile yapmis. Türkcü Turanci com,hicbir din´i inancin,mezhebin,reklaminin yapildigi,  platform degildir. Biz Türk irkcilari olarak,kendilerini alevi diye nitelendiren soydaslarimiza,her türlü destegi verirken,onlar inatla aleviliklerini ön pilana cikarmakta israr etmektedirler.Bu tutumun Türk irkciligina bir katkisi olmasi mümkün degildir. Türk irkciliginin,alevilik ve sünnilik ile bagdasir hicbir yani yoktur. Bu konudaki azami hassasiyeti göstermemiz, yüce Turan idealimizi,herhangi bir,ilahi inanc sistemi ile kirletip asagilamaya hakkimiz olmadigini düsünüyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TURKGUCLUDUR
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 51« Yanıtla #5 : 13 Aralık 2009, 14:28:36 »

DEGERLI TURKCU TURANCI KANDASLARIM
YAZIMI OKURKEN NEDEN BU KADAR ELESTIRISEL BAKTIGINIZI ANLAYAMADIM DOGRUSU. BENIM BU YAZILARI YAZARKEN TEK AMACIM ULKEMIZ TOPRAKLARINDA YUZYILLARDIR HOR GORULEN TURKMEN ALEVILERININ ALEVILIGINI DEGIL TURKLUGUNU ONE CIKARMAKTI.ALEVI TURKMEN KOKENLILERIN HER ZAMAN HER TURLU SALDIRIYA UGRAMALARINA RAGMEN TURKLUKLERINI TURANCILIKLARINI HEB KORUDUGUNU VE  TURANCILIK BILINCINDEKI  KANDASLARI ILE BERABER OLDUKLARINI ANLATMAYA CALISTIM?SUNU COK IYI BILEN BIR INSANIMKI TURANCI CIZGIDE OLUP UMMETCILIK YAPANLARI ALEVILIGINI ON PLANA CIKARANLARLA AYNI  TUTARIZ  BIZ. TURANCILIGIMIZI NORMAL HAYATTA YASARKEN TURANCILIGIN TURKLUGUN NE OLDUGUNU BILMEYENLER BIZI TURKLUGUMUZDEN DOLAYI HEP YANLIS TANITTILAR .BUNU BU SITEDEKI CESITLI YORUMLARDADA GORDUM VE BU YAZIDAKI TEK AMACIM BOLUCU OLARAK GOSTERILMEYE CALISILAN TURKMEN ALEVILERININ TURANIN TA KENDISI OLDUGUNU ANLATMAYA CALISMAKTI.BIZ TURAN DAVASINDA KENDIMIZI AYRICALIKLI GORMUYORUZ KESINLIKLE LAFIM  UMMETCI DUYGULARLA TURAN DAVASINA IHANET EDENLEREYDI .YOKSA GERCEK TURANCI KANDASLARIMIZIN BASIMIN USTUNDE YERI VARDIR .LAFIMIZ ANLAYANA...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TURKGUCLUDUR
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 51« Yanıtla #6 : 13 Aralık 2009, 14:31:55 »

KANDASIM YAZIMA VERMIS OLDUGUN DEER ICIN TESEKKUR EDERIM DUSUNCELERIMIZ AYNI...

Türkiye GökTürk KURT Can Kardaşım, duygu ve düşüncelerini etkili ve coşkulu bir biçimde anlatmışsın. Bizim  temel görüşümüz Din olgusunun birinci sıraya giremediği herzaman Türklüğün ön sırada olduğu bir acun çizgisine sahip olmamızdır. Değerli Kandaş, Türklüğümüz herşeyimizdir. Atamızın yolunda ve Atsızımızın düşünceleri çerçevesinde buna uğraş veriyoruz. Birbirimizi Kızılbaş, Sünni, Şaman, Göktanrıcı veya hristiyan diye ayırmaya da gerek yok Kandaşım. Biz bir bütünün parçalarıyız.
                     Dediğin gibi Alevi kökenli sayısız bilge ozanlar ermişler sıkı Türkçülük yapmışlardır. Türkçe Türkçülüğün kalbidir. O yoksa sıkıntı hemen başlar. Şah İsmail'de hem önder olarak hem şair kişiliğiyle Türklüğe katkı yapan değerlerden biridir. Sonuçta bu değerli kişileri uruğumuz tam tanıyamamış ve bilgi eksikliği her zaman bize zarar vermiştir. Türk büyüklerini tanımak Türkçünün birinci ödevlerinden olmalıdır. Esen kal.  Gülümseme   
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.263


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #7 : 13 Aralık 2009, 14:38:24 »

               Kandaş, burada seni anlamayacak bir Andamız yoktur. Sen bizim Değerli bir Kandaşımızsın. Eleştiri dediğin bir uyarıdır sadece. Neden dersen Kam açıkladı ; belki birileri de kendi inanç yönlerini ön sıraya çıkartıp yanlış anlamalara meydan verebilirler. Değerli Kandaş, senin gibi andalarımıza çok değer veriyoruz. Toplumun zaaflarını unutmamak gereklidir. Senin anlattığın konular çok önem taşımaktadır. Ben de bu konularla yakından ilgilenen biriyim. Burada ki karşılıklı iletişimimizi olumlu anlamanı isterim. Esen kal. Gülümseme    
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 13 Aralık 2009, 15:06:08 »

TURKGUCLUDUR Gardaş sen bizim anlatmak istediğimizi anlamadın.Biz seni çok iyi anlıyoruz ve dediğin her şeyede yürekten katılıyoruz.Yalnız amacımız nedir gardaş,önemli olan bu yoksa herkes isterizki özgürce ne oduğunu ne yaşadığını kandaşları ile paylaşsın tabiki bunu isteriz.Şu varki tarihee baktığımızda her birşey diyenin kesinlikle karşısında bir görüş olmuştur,bizim davamız bu yüzden paramparçadır,biz çok kırılgan bir ülkünün peşinden gidiyoruz,uğraşlarımız hep çeşitli olmuştur,bunun içindir ki attığımız her adımı ölçerek biçerek atmalıyız.
Sen biliyormusunki son bir haftada bir Alevi kandaşımızın adının önüne alevi sıfatını koyduğu için buna ekeşen ve burada ayrımcılık yapmaya kalkan tam 4 tane kandaşımızla aramız bozularak onları otağımızdan uzaklaştırmak zorunda kaldığımızı.

TURKGUCLUDUR senin bizi anlayacağını biz biliyoruz,ümmetçi duyguları olanların kandaşım Turanla ne işi olabilir ki davaya ihanetleri söz konusu olsun,bu dava sizin gibi bu yola baş koymuş bütün Türk kanlıların üstün gayretleri ile yükselecektir.Konu Türkçülükse araya din girdiren onu kendisine siper edenlerden bize fayda gelmez şimdiye kadarda gelmemiştir.Biz Türkçü Turancılarız,Adımız Türkçü sıfatımızda Türkçüdür.

TURKGUCLUDUR en azından bana inan çünkü bu otağın en eski üyesiyim,benden eskisi yok burada,şimdiye kadar otağımızda Türkmen alevilere karşı veya onların bölücü olduğuna dair tek söz ettirilmemiştir,ettirilmezde.Türk bir tanedir,Türkün o su bu su yoktur,Türk Türktür,otağımızın gayesi amacı gütüğü dava yani herşeyimiz Türklük üzerine kurulmuştur.Yani gardaşım içimiz ferah,yamuklara söz hakkı tanıyıpta berrak suyu bulandırmayalım,bizi bilen bilir.Biz senin bu güzel yazını eleştirmek babında yazmadık iletimizi,sabit bir görüntü olan her zamanda karşımıza demokresin kılıcı gibi çıkan Türklüğün,Türkçülüğün önüne konan eklerle başımızın belasını anlatmak için paylaşmışızdır.Ulu Tanrı sizle bizi bir olmaktan,aramıza girecek olan fitneleri beraberce yok etmekten menetmesin dileğimiz budur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 13 Aralık 2009, 15:18:56 »

TURKGUCLUDUR inan ki ben bu konuda ki iletilerimi sırf başlığa göre paylaşmıştım ,ama görüyorumki sende okumamışsın paylaştığın konuyu kandaşım Gülümseme öyle güzel bir cümle gördümki senin paylaştığın konunun içerisinde inanki ruhum okşandı. işte sana o cümle bak işte bizim söylediğimizden farkı varmı?

Türklüğe, Türkçe’ye, Türk kültürüne hangi isim veya kabuk altında yamanırsa yamansın;
Bütün eklentileri, sentezleri dağıtmaya ve yoketmeye,


Düşüncelerimizde bir gram artı eksi yok bu yazıyı kaleme alanlarla,işte bizim savaşımız bu.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.066 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.022s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.